Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Anežka.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 1, článků celkem: 16616, komentáře < 7 dní: 246, komentářů celkem: 427932, adminů: 60, uživatelů: 5243  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 79 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116171175
přístupů od 17. 10. 2001

Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Činím pokoj a tvořím zlé ... (Skóre: 1)
Vložil: Vota v Neděle, 24. listopad 2019 @ 12:10:47 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
>>Voda je znamením křtu.<<
>>Důležitý je úmysl křtít, znamení vody a křest ve smyslu Mt 28,19.<<

Stando oko, a máte to tak ve všem? Důležitý je úmysl ... Voda je znamením ...

>>Cizinec byl pochopitelně pokřtěn hned napoprvé - jako miminko v katolickém kostele (předpokládám).  Další jeho "křest" v dospělosti ponořením do jezera byl pouze jakýmsi gestem změny jeho duchovního smýšlení a jeho vnitřní identifikací se současnou sektou, které je on nyní součástí. A nepřekvapilo my mě nijak, kdyby ho třeba oslovilo učení daší sekty tak, že by znovu přeběhl, že by se nechal třeba i znovu překřtít.<<

Nebuďte jako wollek a myslivec :(
Nedomýšlejte si jako oni, co není a raději naslouchejte tomu, co říkají (píší).
Vymýšlíte si bajky a přitom Cizinec psal o tomto:
Učiňte pokání a každý z vás ať se dá pokřtít na základě jména Ježíše Mesiáše na odpuštění svých hříchů, a přijmete dar Ducha Svatého.
Tohle jak mimino nikdo za Cizince udělat nemohl, ani jeho rodičové. Tohle musel učinit sám. A proto tento křest ve jménu či jméno Krista, tedy toho Ježíše, nemohl být a nebyl tím křtem, o kterém se zde píše. Jako mimino se nedal sám pokřtít, neučinil pokání a nemohl ani přijmou (aktivně) toho Ducha Svatého. To může učinit jen člověk vědomý si plně toho, co činí, sám za sebe a nikoliv druhými za něho. A myslím, že Cizinec ta slova apoštolského příkazu prostě b
vzal naprosto vážně jako závazek či zaslíbení pro každého, kdo to může učinit, tak že to má či musí učinit. Proto se nejedná o žádnou náhražku, žádný druhý křest, žádné obnovení, ale o ten křest ve jméno Ježíše, jak má být ve věku dospívání či dospělosti člověka proveden.
A jako judaista tvrdím, že jde o obdobu "bar micva" nebo "mikve proselytů, tedy konvertitů". 
(PS: jen se s ním asi, asi neshodnu v tom způsobu ponoření, tedy tak jak ho znám a byl jsem i křtěn křesťany, jak se to nachází ve filmech apod. - to není ponoření.)
Křest mimina prostě není tím křtem v dospělosti či na prahu dospělosti. Není to to stejné a nebylo by to to stejné, i kdyby se mimina nořila do vody a nikoliv kropila.
Ale pokud Vy, oko, máte za to, že důležitý je jen úmysl křtít a že voda křtu je jen znamením, pak zůstanete laxní k naprosto jasně vyřčeným slovům dospělým. A pokud pak i činíte, máte to jen jako obnovu křestního slibu a nikoliv jako křest příkazu, tedy ničím nenahraditelným a nutným ho provést, jakmile člověk dospěje do let, kdy je schopen se sám za sebe plně rozhodnout.| Nadřazený

Re: Činím pokoj a tvořím zlé ... (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 27. listopad 2019 @ 07:25:37 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
Já samozřejmě nesleduji komentáře úplně každého. Tolik času tomu věnovat nemohu.

  Stando, a sleduješ alespoň ty komentáře, na které odpovídáš? ;-)

Cizinec byl pochopitelně pokřtěn hned napoprvé - jako miminko v katolickém kostele (předpokládám).  Další jeho "křest" v dospělosti ponořením do jezera byl pouze jakýmsi gestem změny jeho duchovního smýšlení a jeho vnitřní identifikací se současnou sektou, které je on nyní součástí. A nepřekvapilo my mě nijak, kdyby ho třeba oslovilo učení daší sekty tak, že by znovu přeběhl, že by se nechal třeba i znovu překřtít.

  Zajímavé co vše jste si schopni vymyslet o druhých, při vašich úkrocích od tématu k osobním věštbám o diskutujících podle sebe. Po dlouholetém pobytu v ŘKC a poté, co tu sektáři předvádí se Stando těžko dá čekat, že mne kdy osloví jakékoliv učení jakékoliv sekty. 

  Nenapadne tě třeba místo takového bájení, kterým zjevujete jen sami sebe a vaše uvažování uvnitř ŘKC - ale nepřímo, zbaběle přes druhé - třeba se zeptat druhých nebo něco napsat přímo a o sobě?  Ale už trochu zjemňuješ svoje vyjádření z minula. Tehdy jsi psal:

"následně až po dlouhém čase dal pokřtít - z důvodu, že svůj původní miminkovský křest jsi prohlásil za neplatný, či pro vlastní tehdejší stav nevědomosti miminka za nedostatečný"

 a 

"nejdříve tě musel někdo přesvědčit o neplatnosti tvého miminkovského křtu (to jsou už jen mé domněnky, jak to bylo, víš sám), někdo tě musel přesvědčit, že nejsi křesťanem i když jsi se ty sám tehdy za křesťana jistě považoval."


"V dospělosti jsi se nechal znovu pokřtít v jezeře. I to je skutečnost."

  Když už teď  zjemňuješ svoje vyjádření a píšeš "křest" v uvozovkách, už rozumíš, jaký nesmysl jsi tehdy vyplodil s "podruhé" křty? Obhájil by sis takový tvůj nesmysl třeba uvnitř ŘKC, vzhledem k učení ŘKC?


  Zpět k tématu, od kterého jsi tehdy osobními útoky a nesmyslnými doměnkami o diskutujících utekl a neodpověděl na pár jednoduchých otázek (což ostatně nebylo poprvé).


  Řeč byla o křesťanském písmu a o jeho překladech. Křesťané vždy překládali písmo svaté do jazyků lidí, aby lidé písmu rozuměli, aby jim bylo co nejblíže, aby měnilo jejich život, aby žili podle něj (třeba i v tom, že když uvěří evangeliu, dají se pokřtít).

  Přeložené písmo pak vysoce postavení i řadoví členové ŘKC dlouhá léta likvidovali. Překlad Metoděje se podařilo zlikvidovat na našem území zcela (zůstaly jen útržky a možná něco uložené ve Vatikánu, kde prý ukládají heretickou literaturu jako vzorky), překlad kralický už se zlikvidovat nepodařilo, ale snažili se.| Nadřazený

Stránka vygenerována za: 0.78 sekundy