Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jeroným.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16516, komentáře < 7 dní: 366, komentářů celkem: 420794, adminů: 60, uživatelů: 5217  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 284 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
114872782
přístupů od 17. 10. 2001

Grano Salis: Smysl Granosalis - začneme znovu?
Vloženo Neděle, 23. srpen 2020 @ 23:09:57 CEST Vložil: Tomas

Grano Salis poslal brusle7

K zamyšlení pro nás všechny:


Je smyslem diskusí na Granosalis sdílení víry a diskuse o víře?

Těším se na osobní svědectví víry, nikoliv na boje a napadání, pokud tu sem tam někdo osobní cesty sdílíme.

Též vyzývám ty, kdož nemají k víře svědectví ani své příspěvky svědectví (t.j. nepíšou nikdy v článcích o svých tématech), ať se prosím nenavážejí do těch, kteří o víře píší a svěřují ji... Doporučuji, ať se  raději  pokorně   učí, ptají, diskutují, ale bez napadání.

Nehrajme si prosím tady na to,  kdo je chytřejší či hloupější, kdo je více či méně hříšný, či kdo  je Bohu blíž nebo dál -  ale věřím, že nám jde alespoň o jedno společné:

Jít s Bohem, v Bohu, k Bohu...?

Vypadají tak naše diskuse?

Já osobně se hluboce stydím, když si uvědomím, že zde diskutují křesťané - a kam až jsem se nechala "svést" i já  (v reakcích na zlo).

Bůh je silnější, vidí nás, chce tu být s námi. Kéž bychom mu společně zde dali větší a důstojnější prostor.


Začneme znova a lépe, bratři a sestry v Kristu?"Smysl Granosalis - začneme znovu?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 84 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Smysl Granosalis - začneme znovu? (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Pondělí, 24. srpen 2020 @ 01:06:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tak máte se dobře, no. Máte až moc dobře, pobožní. Máte plné žaludky, nikdo vás nepronásleduje, můžete chodit do vašich kostelů a sborů klidně 10x denně, biblemi si můžete vytapetovat byt, nemáte zkrátka nepřítele. Ten by vás na chvíli sjednotil. Za komunistů to byl režim jako nepřítel a sjednocující faktor.. Dneska když nemáte proti komu bojovat a nikdo vás neomezuje, tak už roupama nevíte, co byste...  Jste prostě rozežraní... A tak z nudy hraje hru kdo je více ježíškovatý. Re: Smysl Granosalis - začneme znovu? (Skóre: 1)
Vložil: LD (lubd@post.cz) v Pondělí, 24. srpen 2020 @ 06:47:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Toto je svědectví místního "pohana":

GS mne naučilo jednu klíčovou věc: nedůvěřovat lidem v tzv. duchovní oblasti. Nedůvěřovat všem těm "zaručeným" příběhům o setkání s Bohem, kdy Bůh jednou pomáhá, potom zase "vyučuje" pomocí nějakých na první pohled špatných událostí, jindy informuje dotyčného o blížícím se nebezpečí, jindy zase radí v docela obyčejných věcech, jestli si raději koupit kolo nebo koloběžku... Nedůvěřovat všem těm "spolehlivým" osobním zážitkům o moci a síle židokřesťanského Boha, které jsou ve skutečnosti toliko silou vlastní.
GS jsem svým způsobem vděčný za to, že mne zbavilo potenciálního rizika dát se naverbovat nějakou náboženskou sektou vedenou charismatickým vůdcem, který je zvláštní tím, že je tak trochu Božím prorokem - tomuhle by se s klidem otevřeně vysmál.

Kdysi jsem si (naivně) myslel, že lidé jako třeba Wollek, Myslivec, Cizinec a další se díky nějakým okolnostem dostali Bohu blíže - až na roveň osobní komunikace ... snad díky tomu s jakou jistotou o této osobní komunikaci vyprávějí a jak mají svou víru na první pohled logicky promyšlenou. A taky jsem si (opět naivně) myslel, že mají nějaký "dar" lépe rozumět Bibli.
Tohle se ale naprosto rozplynulo poté, co člověk začal zjišťovat detaily ohledně jejich "duchovní komunikace". Pochopil jsem, že jejich jistota je založena na nevědomém sebeklamu a od toho se pak odvíjí všechno ostatní. Jen mi trvalo hodně dlouho na tohle přijít, poněvadž na první pohled jsou ta křesťanská svědectví líbivá a často nesoucí punc zdánlivé důvěryhodnosti. A to samé se týká schopnosti vykládat složitější části Bible - i zde platí to, že tito lidé nemají žádný dar či nějakou zvláštní schopnost správného výkladu Písma, pouze to podávájí tak, že to na první pohled vypadá, že se v tom s pomocí Boží dobře orientují.

V tomto ohledu je tedy pro mne GS velice cennou životní skušeností a jsem za ni rád.

Re: Smysl Granosalis - začneme znovu? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 24. srpen 2020 @ 08:46:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Osobně bych velice uvítal, když zde bude každý mluvit především o své víře a ubude zde už tradičních útoků na římskokatolickou církev. Je to často až nudné - a pořád dokola.

Vždyť kdo není přímo v ní - uvnitř - toho se římskokatolická církev vlastně ani nijak netýká!

Může mu být docela  "šumafuk", jak se římsko-katolíci se svojí vírou potýkají, v čem žijí. 

Přitom jsou to tu nejčastější témata kritiky  - od neinformovaných nekatolíků, navíc s předsudky.Re: Smysl Granosalis - začneme znovu? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pondělí, 24. srpen 2020 @ 09:39:51 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
brusle7
Začneme znova a lépe, bratři a sestry v Kristu?

martino

Co to je zase za komedii? Copak lze hovořit u odpadlíka o Kristu? Co to je za myšlenkovou magorii? Neumím si představit, že přijde Jidáš k apoštolům a řekne jim, bratři začněme znovu a lépe. Pokud chce brusle začít znovu a lépe ať začne u sebe a nemusí k tomu vyzývat ostatní. Jen si kladu otázku jak odpadlí a zrádce od Krista chce začít znovu a bez Církve=Krista. Až si toto brusle vyřešíš, pak přijď ostatní vybízet aby si vyndali třísku ze svého oka, když ty tam mám trám. Aby nebylo zase nedorozumění. Nemluvím o tvé osobnosti, ale o tvé duc*****sti. Porč znovu? Stačí bez Myslivce a bez brusle7! (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pondělí, 24. srpen 2020 @ 10:46:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
ssns 6.ledna 2015
Moje žalování adminům

Na GS jsem asi tak šest let a za tu dobu jsem adminy upozornil dvakrát na podle mého názoru nepřípustné chování uživatelů. Tím prvním byl jistý Pamplon, který se co do vulgarity projevu hodně podobal Myslivcovi. Malá ukázka projevu. Moje upozornění se však týkalo jeho neonacistického vyjadřování, kdy o Židech napsal:"Astronomických zadlužení bylo opravdu hodně. A pokaždé když už prasata u koryt moc mlaskala a myslela si že na ně nikdo nemá, tak jim někdo ukázal že se mýlí. Z vagónu natahovaly ruce po kousku chleba. Kufry nalevo, hadry napravo. A do sprchy.Tady je odkaz na mé tehdejší vyjádření. Svoji sprostotu obhajoval stejně jako Myslivec, např. zde:"Sprostě nadávat budu kdykoli mě k tady tomu někdo vyprovokuje lhaním a pokrytectvím. Na mě totiž kultivovaná a slušně oblečená lež schovaná za zdvořilé řečičky působí stejně jako každá jiná lež, a na lež odpovídám vždy sprostými nadávkami. Pravda si nepotřebuje brát servítky. Pravda je pravda. A pravda je, že Bůh Ježíše neposlal ani nevzkřísil." Tehdy jsem dostal od adminů odpověď v tom duchu, že Pamplonovi dali nějaké varování.

V prosinci loňského roku mi došla trpělivost s Myslivcem. A tak jsem se podruhé obrátil na správce portálu. Ve svém stručném mailu jsem

1) požádal o odstranění komentářů Myslivce, které obsahují ty jeho oblíbené nechutně vulgární výrazy - to je ta část "ty zmr..."
2) požádal o odstranění komentářů, na které podle mého názoru myslí trestní zákoník - u nás je trestné napsat třeba:"vyžeňme z republiky/postřílejme všechny ..." (doplň si nějakou skupinu lidí, národnost, náboženství, rasu)
3) upozornil je, že bodů 1) a 2) se lze domoci i právní cestou a současně uznal, že bych měl velký problém touto cestou vzhledem ke své víře (např. 1K 6,1nn) a záhy jsem poznal, že mi to svědomí nedovolí.
4) V dobrém úmyslu jsem je upozornil, že nesou právní zodpovědnost za jimi zveřejněné články, i když si očividně myslí opak.

Nevím, jestli Myslivec dostal ban, přestalo ho to tu bavit, nebo zbaběle utekl, když jsem se tu otevřeně svěřil se svým psaním adminům. O odstranění jsem požádal do 31/1/2015 a vzhledem k mému rozhodnutí (viz bod 3) jsem se rozhodl, že místo právního vymáhání prostě odejdu z GS.

O svobodě projevu

Jak se tu všeobecně ví, dlouho jsem pobýval v Anglii. Psal jsem tu o případech, kdy byl podle protichuligánského zákona zatčen pastor, který po veřejném kázání na ulici vyjádřil v následné debatě názor, že homsexuální chování je hříšné. Na druhou stranu jsou rozsudky soudů v tom smyslu, že muslimové mohou při protestech házet po policistech obuv (včetně lyžáků), protože jde o jejich tradiční rituální projev. Nejsem zastánce neomezené svobody projevu, Moje svoboda projevu končí tam, kde začíná svoboda druhého. Výše uvedené příklady ukazují, kde je podle mě ta hranice.

O oponentech

Tohle je asi nejlegračnější z toho, co jsem si tu o sobě přečetl. Prý jsem o výmaz nějakých komentářů Myslivce požádal, abych se zbavil nějakého oponenta. Pokud jsem se tu za ty roky s někým opravdu pohádal a to včetně nadávek i z mé strany, pak to byl Martino. Týkalo se to jeho oblíbeného zjevení v Medžugorje a každý si snadno dohledá mé články k tomu a debatu pod nimi. Za to, že mi párkrát ujely nervy jsem se mu omluvil. Je tu podstatně více lidí, které bych nazval svými názorovými oponenty, ale na to jsem zvyklý a kdybych právě o tu opozici nestál, těžko bych sem vůbec chodil. No a kdybych si měl na všechny ty, kteří mě kvůli mé víře nazvali *****m, lhářem, satanistou atp. někde stěžovat, nedělal bych nic jiného.
brusle7 8.ledna 2015 reagovala

Blahopřeji k rozhodnutí odchodu (protože o cenzuru není co stát).

ssns 10.ledna 2015 na adresu brusle7

 Brusliným bohem je Antikatolicismus, jejími proroky lidé jako Myslivec, BA, Tazatel/orwell a Cizinec. 
ssns 10.ledna 2015 na adresu martino
Nezůstanu a nevrátím. Tím se tedy neříká, že se třeba občas přijdu podívat na to, co se tu píše, ale nebudu se přihlašovat a nebudu sem nic psát. Martin brusli neuráží - ona tu opakovaně a prokazatelně lhala o Martinově víře a když byla tak nadšená projeven svého vzoru Myslivce, nemůže jí vadit, pokud někdo napíše jí to, co napsal Martin. Mohl bys ostatně ukázat, kde je v tom Martinově komentáři nějaká urážka?

martino 8.ledna 2015 na adresu ssns
jaké žalování? když prase vleze do pole, aby ho rypákem zničilo, zavolá se myslivec a divočák se zlikviduje...když na křesťanský ekumenický server vleze Satanův sluha, je přirozené, slušné a křesťansky odpovědné požádat provozovatele GS, aby v našem případě nick Miyslivec, byl jako škůdce zastaven...pokud s tím má někdo rozumový problém, pak je to jeho mínus, nikoliv naše...je přátelé vaše ostuda a váš věřejný hřích, že jste Myslivcovi tleskali, jako jeho fanynka brusle...i ona má na pokleslém stavu diskuse velikou zásluhu...je to skutečně podle Písma sv. poblouzněná ženština...
Re: Smysl Granosalis - začneme znovu? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 24. srpen 2020 @ 13:54:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj Brusle.

  GS je obecný portál a lidé se tu sdílí o různých věcech: Ten, kdo žije s Bohem se sdílí o tom, co žije s Bohem, kdo žije bez Boha, sdílí se s tím, jak žije bez Boha a ten kdo nemá, s čím by se sdílel, tak se nesdílí, naváží se neustále do diskutujících, nebo jen tak píše mimo téma. I tady pod článkem. Je potřeba s tím počítat. 

  Někteří "diskutující" fungují v diskuzi jako systematičtí trollové, pomlouvají, lžou, urážejí, převrací - na nich je dobré se naučit trpělivosti, v pokoji reagovat, nebo lépe nereagovat. A vědět, že  patří nekomu jinému, než Pánu [obohu.cz], že jim do toho "být křesťan" ještě kus chybí. Často schválně, z jejich rozhodnutí, často jen díky prostředí, ze kterého pochází (a s tím máme zkušenost i osobní).

  Kdo chce, dál se bude sdílet, kdo kde, může začít a kdo ne, bude dělat to, co mu jeho "svoboda" dá.

  Toník

  Re: Smysl Granosalis - začneme znovu? (Skóre: 1)
Vložil: Lenkam v Pondělí, 24. srpen 2020 @ 14:41:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Milá brusle, vidíš sama dole, že kdo je v pěst, v dlaň se neotevře. Ale to je každého svědomí.
Tak kdybych měla začít sama u sebe, tak já poznala Boha až v dospělosti. Nejprve jsem poznala jednoho řekněme esoterika, přijala od něho knihy, včetně buddhistických a upadla jsem z nich spíš do depresí. To jsem se snažila najít zoufale smysl bytí a Bůh se slitoval a poslal do cesty věřící křesťany, kteří mi poskytli výklad Bible, sice nebyl stoprocentní, ale co už! Byli mi velkou oporou, ale víru v Boha jsem přijímala den po dni, díky každodenním zkušenostem s Ním. Pro někoho bezvýznamné události, ale když se nastřádají, je to úžasný pocit vėdomí, že nejsi sama a že všechny tvé životní tragédie mají hlubší smysl a nejsou náhodné. K tomu je potřeba více času, odstoupit a ohlédnout se. Nešlo o žádný spontánní zážitek. I když ten před lety také byl a až po letech jsem četla v knize od Moodyho. Na tom ale nestavím. Za nejpodstatnější považuji osobní dlouhodobé zkušenosti.Re: Smysl Granosalis - začneme znovu? (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Pondělí, 24. srpen 2020 @ 15:12:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Naprosto souhlasím s brusle7. Je to tady poslední dobou o ničem ...Re: Smysl Granosalis - začneme znovu? (Skóre: 1)
Vložil: Vota v Pondělí, 24. srpen 2020 @ 20:49:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Už jste začali ... a znovu, zpátky v těch stejných kolejích. Možná už vykolejeni.
Fakt nebaví ...Re: Smysl Granosalis - začneme znovu? (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Pondělí, 24. srpen 2020 @ 20:53:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Děkuji všem za reakce.

Děkuji Vám, kdož rozumíte  - Bůh Vám žehnej. A modlím se za ty, kdo nerozumí (všichni jsme na cestě -zatím).


A z jiného soudku - svědectví:

Dnes jsem po delší dovolené opět nastoupila do práce k dětem.  Je krásné znovu  vidět tu dětskou upřímnost a být s ní. Starat se o děti, které to v životě nemají jednoduché a potřebují nás dospělé. A velmi potřebují naši lásku.

Bůh je láska. Je největší, nejširší, všude.  Všude kde jsme a působíme může být i v nás.

Může / i nemusí / a to  je naše svědectví k zamyšlení/.

Láska milující, trpělivá, pomáhající, odpouštějící , která věří v dobro a v dobru vytrvá.

Těším se na klid a mír , i zde na Granosalis - k předávání míru a naší lásky dál do všech míst, kam zase půjdeme zítra a pozítří a popozítří...🌻❤️🌻

❤️🌻❤️Re: Smysl Granosalis - ze šuplíku 2020... (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Pátek, 03. březen 2023 @ 17:26:14 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

Podobné - před 3 lety... Stránka vygenerována za: 0.48 sekundy