Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Kamila.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16456, komentáře < 7 dní: 309, komentářů celkem: 416616, adminů: 60, uživatelů: 5183  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 319 návštěvník(ů)
a 7 uživatel(ů) online:

Frantisek100
cizinec
Vota
Willy
brusle7
martino
Mikim

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
113055504
přístupů od 17. 10. 2001

Grano Salis: Útoky na Písmo
Vloženo Pondělí, 16. květen 2016 @ 12:00:43 CEST Vložil: Tomas

Grano Salis poslal Jan21

Útoky na Písmo


Již delší dobu pozoruji pokles úrovně článků i diskuzních příspěvků na tomto portálu, který je snad v gesci BJB, tedy církve patřící k reformační větvi křesťanství, založeném na především na Písmu, které nutně musí být pravdou, což osvědčuje sám Ježíš Kristus výrokem "Slovo tvé pravda jest" (Jan 17,17)


V poslední době se tohoto webu zmocňují různí kverulanti, liberálové a devianti, zejména diskutér jménem Pozorovatelník, který si vzal za svůj úkol Písmo zpochybňovat a někteří mu zde přitakávají a v jeho snaze ho podporují.
Domnívám se, že motivem jeho snahy boje proti Písmu, fundamentu křesťanské víry, je skutečnost, že Bible, jak SZ, tak NZ mravně pokleslé sexuální praktiky, jichž sám je přivržencem a uživatelem, přísně odsuzuje.
Není možné, aby někdo o sobě prohlašoval, že byl křesťanem, tvrdí-li, že Bible je lež, což implikuje, že Ježíš Kristus je též lhář či podvodník. Nedivím se, že mnozí skuteční křesťané jsou jeho články znechuceni a diskuze se nezúčastňují. Není totiž v naší moci někoho k víře rozumovou argumentací přivést, je to vždy v  konečné instanci práce DS, i když křesťanská víra v rozporu s rozumem není, ba naopak skutečnou moudrost a vzhled do věcí umocňuje a rozum bystří. 

Zdá se, že se z tohoto křesťanského webu stává postupně liberální a posléze ateisticky zaměřený portál, což  může nahrávat k apostázi neupevněných ve víře a v globále může vyústit k pronásledování skutečných křesťanů stavících na Písmu, což se už dnes ve vyspělých "demokratických" státech (na př. USA) děje a bude dít čím dál víc plíživou změnou legislativy ve prospěch ateistů, jinověrců, deviantů a morálně závadných individuí, pro něž je kategorický imperativ Písma neakceptovatelný. 

To koresponduje i s Ježíšovou otázkou : "Když přijde Syn člověka,zda-li nalezne víru n a zemi?" (Lk 18,18)
Křesťany však může potěšovat skutečnost, že konečné slovo bude mít pravý a spravedlivý soudce, jímž je sám Bůh

Podobná témata

Grano Salis

"Útoky na Písmo" | Přihlásit/Vytvořit účet | 265 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Útoky na rozum (Skóre: 1)
Vložil: pozorovatelnik (Bible = výplach mozku) v Čtvrtek, 19. květen 2016 @ 00:05:04 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
A co útoky na rozum? To je specialita pobožných. Zpochybňovat rozum a logiku, zpochybňovat fakta a místo nich dosazovat konspirační teorie, spiklenecké teorie, předsudky, pověry, neurčité metafory, jinotaje, báje, mlžení. Re: Útoky na Písmo (Skóre: 1)
Vložil: pozorovatelnik (Aby člověk mohl obhajovat Bibli, musí se stát nemorálním) v Úterý, 17. květen 2016 @ 17:52:54 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Existuje nějaká část Bible, která by se dala prokázat? Stačilo by cokoli. Např. učebnice fyziky pro základní školu se dá prokázat komplet celá. Každý zákon, každá stránka, každá věta. Dá se to ověřit, zopakovat. Předvést. 

Je v Bibli nějaká stránka pravdivá? Nebo abych nebyl tak náročný, nějaký řádek pravdivý? Nějaké tvrzení, které se dá ověřit? Re: Útoky na Písmo (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 17. květen 2016 @ 09:05:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..." motivem jeho snahy boje proti Písmu, fundamentu křesťanské víry,"...Kdybych já měl popsat fundament živé křesťanské víry, hovořil bych zřejmě o ničím nezasloužené milosti od Ducha svatého mít skrze Krista umožněn přístup k nebeskému Otci.Re: Útoky na Písmo (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 16. květen 2016 @ 20:45:44 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj Jane.

  V církvích pobíhá spousta lidí, kteří "věří na boha", snaží se žít podle nějakých norem, co si vytvořili, ale smějou se bibli, posmívají se křesťanům i Bohu. Někdy - vyjímečně - otevřeně, nabubřele, tak jako pozorovatelnik, jindy - většinou - skrytě, potajmu roztrušují svoje pomluvy. Stávají se i pastory, faráři. Dřív nebo později na ně člověk narazí. 

  Pokud se někdo zajímá o křesťanství, má na těchto stránkách možnost získat i pohled na svět od takových lidí, vidět jejich postoje. Když mu budou postoje lidí z náboženství blízké, těžko mu uškodí, protože v nich nejspíše žije. Pokud mu blízké nebudou, může si dát na takové lidi lepší pozor, snadněji a dříve je rozpoznat.

  Nevím jakou máš zkušenost s lidmi: Někoho přitahují deviace, pomluvy, posměch, souzení lidí, hřích a jeho "svoboda" jiného zase čistota, zbožnost, milost, důvěra. Jasné a ostré postoje pomáhají k jasnému a ostrému rozhodnutí.

  ToníkRe: Útoky na Písmo (Skóre: 1)
Vložil: pozorovatelnik (Je ošemetné věřit čemukoli, co se traduje.) v Pondělí, 16. květen 2016 @ 20:50:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
změnou legislativy ve prospěch ateistů, jinověrců, deviantů a morálně závadných individuí, pro něž je kategorický imperativ Písma neakceptovatelný. 

Tady vidím největší nebezpečí toho, co napsal nick Jan21 (myslivec).

Protože přímo a otevřeně vyhlásil válku ateismu. Určil povinnost věřit v jeho pobožnou knížku - Bibli. Kategorický imperativ písma - to už tu bylo ve středověku. Ano, to, co chce Jan21, je návrat do středověku. Do doby, kdy byla povinná víra. Inkvizice. Z celého jeho textu s*****í inkvizice a inkviziční soudy. Jan21 je přesně ten týpek, co ve středověku dělal inkvizitora. V roce 2016 je to skutečně šílené. Neznám z reálu něco tak rigidně upjatého a ideologicky vyhroceného. O to více si cením, že jsme sekulární stát v rámci možností a že pobožní fanatici typu Jan21 nemají reálnou moc. 

Co by se stalo, kdyby pobožní fanatici typu Jan21 měli absolutní moc? Opět by tekla krev, opět by bylo násilí. Opět by zasedaly inkviziční soudy. Kladivo na čarodějnice - to je dobrý film, který to vystihuje. Fuj, takový hnus stále ještě žije. Pobožný hnus. Totalitní hnus. Náboženský hnus, který chce ovládat a přikazovat. Re: Útoky na Písmo (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Pondělí, 16. květen 2016 @ 22:21:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Konečne článok, ktorý som prečítal jedným dychom. 
Ďakujem Jan21.Re: Útoky na Písmo (Skóre: 1)
Vložil: pozorovatelnik (Je ošemetné věřit čemukoli, co se traduje.) v Úterý, 17. květen 2016 @ 00:12:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Útoky na Písmo

Už ten nadpis ukazuje na vyšinutého autora. Páč útočit na knihu mýtů a bájí je směšné. Pokud je to pro něho posvátná kráva, o které se nesmí diskutovat, tak to jen ukazuje na to, že jeho víra není pevná. Bojí se, že by o ni přišel. 

jak SZ, tak NZ mravně pokleslé sexuální praktiky, jichž sám je přivržencem a uživatelem, přísně odsuzuje.

Tohle napíše Jan21 a u toho může klidně masturbovat, nebo se dívat na porno, což je u křesťanů běžné, jak se zjistilo na ubytovně křesťanské konference. Já pravděpodobně žiju mnohem střídměji než Jan21, což vyplývá jen z toho, jak to postavil jako ústřední téma svého článku. Kdo tak moc rozebírá sexualitu jiných, má sám v této oblasti velké problémy. Ostatně katoličtí faráři jsou typickou ukázkou pokrytectví. 

A moji orientaci jsem tady kdysi uvedl, aniž bych musel. Byla to jen má dobrá vůle, páč jsem vysvětloval, jak jsou předsudky pobožných tupé a nesmyslné. 

Zdá se, že se z tohoto křesťanského webu stává postupně liberální a posléze ateisticky zaměřený portál, což  může nahrávat k apostázi neupevněných ve víře a v globále může vyústit k pronásledování skutečných křesťanů stavících na Písmu, což se už dnes ve vyspělých "demokratických" státech (na př. USA) děje 

Toto je totální blbost. Naopak v Americe jsou stále ve velkém počtu u moci pobožní. Amerika je v tom to směru někde jinde než Evropa. Jan21 fabuluje. Předpokládá, že čtenáři mají IQ cca Rudinec. 

Jan21 ať už jsi myslivec nebo ne, napsal jsi kompilát lží, pověr a svých fóbii a nic z toho nedokážeš v diskusi obhájit. Re: Útoky na Písmo (Skóre: 1)
Vložil: hirali (hirali@seznam.cz) v Úterý, 17. květen 2016 @ 02:31:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pozorovatelniku, kniha mytu a baji je Bible pro tebe?
Moje otazka je ci tady kde probirame knihu baji vlastne delas? Prov te to tak pritahuje ty baje?
Jen clovek s iq mensim nez 1 se muze tak iniciativne venovat jako ty nejakym bajkam. Tadx jsou lide co veri v Boha. Proc teda tak vehementne se snazis dokazst ze Buh neeksistuje? Vis co je zajimavy ze drtiva vetsina lidstva v nejakeho Boha veri at uz my muslimove budhisti a podobne, podivej se kolem sebe lidi jako ty je poskromnu. U nas je vas vice ale v sousednim polsku najdes ateistu vyjimecne. Co tu vladtne hledas?

Nebo za by ten Buh preci jenom existoval. Re: Útoky na Písmo (Skóre: 1)
Vložil: pozorovatelnik (Je ošemetné věřit čemukoli, co se traduje.) v Pondělí, 16. květen 2016 @ 12:37:33 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Již delší dobu pozoruji pokles úrovně článků i diskuzních příspěvků na tomto portálu, který je snad v gesci BJB, tedy církve patřící k reformační větvi křesťanství, založeném na především na Písmu, které nutně musí být pravdou, což osvědčuje sám Ježíš Kristus výrokem "Slovo tvé pravda jest"

Protože jsi komediant, co má rád smrádeček a teploučko. Raději máš pokrytectví. 

V poslední době se tohoto webu zmocňují různí kverulanti, liberálové a devianti, zejména diskutér jménem Pozorovatelník, který si vzal za svůj úkol Písmo zpochybňovat a někteří mu zde přitakávají a v jeho snaze ho podporují.

Vidíš, k čemu tě vede náboženství? Jak jsem psal v článku Dopady křesťanské víry, tak pobožní lidi mají pak tendence věřit všemožným konspiracím. A jaký sis panečku vykreslil obraz nepřítele. Ještě napiš, že lítám na koštěti. 

Domnívám se, že motivem jeho snahy boje proti Písmu, fundamentu křesťanské víry, je skutečnost, že Bible, jak SZ, tak NZ mravně pokleslé sexuální praktiky, jichž sám je přivržencem a uživatelem, přísně odsuzuje.

Podle sebe soudíš druhé. A ostatně píšeš to, jak bys byl se mnou v posteli. Jsi legrační. Proč vlastně nepíšeš pod svým pravým nickem myslivec? Zapomněl jsi myslivče na tvůj oblíbený anální styk a ještě něco jsi tu rozebíral a to už jsme zapomněl.  Když tak ty se stejně časem prozradíš. :-)

Není možné, aby někdo o sobě prohlašoval, že byl křesťanem, tvrdí-li, že Bible je lež, což implikuje, že Ježíš Kristus je též lhář či podvodník. Nedivím se, že mnozí skuteční křesťané jsou jeho články znechuceni a diskuze se nezúčastňují.

Ale prosím tě, ty komediante a přetvářko. Teď se normálně účasníš diskuse, akorát s druhým nickem. Co se týká Bible, tak to pro mě není věrohodná kniha, ale jsou to Staré pověsti hebrejské. Nic více. Jestli to pro tebe je něco více, no tak si to čti. Zbytečná hysterie, však ti nikdo nebrání si v té knížce číst...


Není totiž v naší moci někoho k víře rozumovou argumentací přivést, je to vždy v  konečné instanci práce DS, i když křesťanská víra v rozporu s rozumem není, ba naopak skutečnou moudrost a vzhled do věcí umocňuje a rozum bystří. 

Tak Bůh je na tvé straně, jistě ti pomůže. Nevzdávej to. Máš jistě neprůstřelný argument, jak obhájit svoji náboženskou víru a jak ji šířit do světa. Však jsi solí světa a neměl bys zakopat hřivny. Tak šup a evangelizuj :-) Už dneska jsi měl být na náměstí :-)


Zdá se, že se z tohoto křesťanského webu stává postupně liberální a posléze ateisticky zaměřený portál, což  může nahrávat k apostázi neupevněných ve víře a v globále může vyústit k pronásledování skutečných křesťanů stavících na Písmu, což se už dnes ve vyspělých "demokratických" státech (na př. USA) děje a bude dít čím dál víc plíživou změnou legislativy ve prospěch ateistů, jinověrců, deviantů a morálně závadných individuí, pro něž je kategorický imperativ Písma neakceptovatelný. 

To je hysterie jak od baby. Jsi chlap, ne? Ty se fakt tak bojíš? Vždyť ty máš svého Pána, ten tě ochrání, bejby :-) A budeš mít neprůstřelné argumenty a víru. Tak se neboj. Konspirační teorie nemusíš vymýšlet. Máš přece vítězný prapor a tím zamáváš :-)


To koresponduje i s Ježíšovou otázkou : "Když přijde Syn člověka,zda-li nalezne víru n a zemi?" (Lk 18,18)To koresponduje i s Ježíšovou otázkou : "Když přijde Syn člověka,zda-li nalezne víru n a zemi?" (Lk 18,18)

Jo, to je napsané v Bibli, že Ježíš přijde ještě v té generaci, co ho pamatovala. Jednak to prý říkal Ježíš, jednak apoštol Pavel a jednak tak i žili učedníci a první křesťané. Dokonce měli společný majetek. Připravovali se na druhý příchod JK. Ale od té doby uběhlo 2000 let a nic. Tak nezbývá, než strašit, že to přijde už teď, abyste nasbírali nové vystrašené ovečky. Mimochodem tento papež má být podle zaručeného proroctví poslední. Máš už sbaleno? Re: Útoky na Písmo (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Pondělí, 16. květen 2016 @ 15:00:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Pozorovatelník : Neboj se brzo se dočkáš.Re: Útoky na Písmo (Skóre: 1)
Vložil: Momonka (Tinidril@seznam.cz) v Pondělí, 16. květen 2016 @ 16:57:02 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zdravím Jene,
kverulanti, liberálové a pošahaní lidi si tady občas chodí honit trika, léčit mindráky a ukazovat na obdiv širokého publika svoje bebíčka. Křesťani jim udělali tohle a pak zas támhleto, fňukají tady jak zhýčkané batole na pískovišti, když mu někdo sebere lopatičku. To už je, alespoň já to tak vnímám, neodmyslitelná součást zdejšího folklóru. Co mě spíš mrzí a často i zaráží, je fakt, jak zdejší věřící - a podotýkám, že nejde o žádné nováčky - neúnavně takovým trollům přisluhují. Proč? Naděje sice umírá poslední, ale na druhou stranu - komu není rady, tomu není pomoci. (Pošetilým hádkám... svárům a zákonickým sporům se pak vyhýbej, neboť jsou neplodné a marné. Sektáře po prvním a druhém napomenutí vyobcuj. Věz, že takový člověk je rozvrácený a hřeší, odsouzen sám sebou.) A Tebou zmíněný "diskutér", jmenovitě pozorovatelnik, dává ostentativně najevo, že o žádné rady, natož pomoc nestojí. Občas to vypadá, že snědl svůj vlastní mozek a má potřebu jej s velkou pompou vyzvracet. Nicméně to, jak si často skáče na svůj vlastní špek, je na druhou stranu vcelku vtipné. Trollové, kverulanti a devianti přicházejí a odcházejí, avšak Hospodinovo Slovo zůstává navěky,Re: Útoky na Písmo (Skóre: 1)
Vložil: zeryk v Pondělí, 16. květen 2016 @ 17:14:44 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Útoky na písmo, no bible není písmo, stává se ti často že bible =bůh?Re: Útoky na Písmo (Skóre: 1)
Vložil: Magdalena07 v Středa, 28. prosinec 2016 @ 22:53:45 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Naprostý souhlas, je to úpadek , když srovnám úroveň GS před devíti lety....Stránka vygenerována za: 1.83 sekundy