 |
Právě je 1035 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online:
Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
|
Zaznamenali jsme 154564321 přístupů od 17. 10. 2001
|
|  |
poslal oko
Jak to tedy je doopravdy?
|
poslal oko Vztah mezi Bohem a člověkem není pouze intelektuální, ani pouze morální, ale zasahuje celé lidské bytí - rozum, vůli i emoce.
|
poslal Syntezator Přes všechno, co jsme si tu psali, tak jsem přesvědčen, že zdejší uživatelé jsou z většiny (70%) hodnotní lidi. :-)
Nepíšu to, že bych umíral a loučil se světěm, ani to není emocionální výlev něžnosti. :-)
Je to racionální zhodnocení. Se spoustou lidí nesouhlasím, ale přesto když to srovnám s lidmi, co jsem měl třeba na škole, na gymplu, tak tu ZDE na grano jsou chytřejší lidi. To si nedělám srandu. Drtivá většina mých spolužáků z gymplu, ale ani z vysoké školy by nedokázala psát jako někteří uživatelé zde. Sice někteří zde nemají vysoké školy, ale mentálně jsou na tom dobře.
|
poslal Nepřihlášený Nedostatek empatie je neschopnost vcítit se do pocitů a potřeb druhých, projevující se lhostejností, sobectvím či ignorováním emocí okolí. Často pramení z traumat, nízké emoční inteligence, stresu, vyhoření nebo poruch osobnosti (např. narcismus, psychopatie). Způsobuje vážné narušení vztahů, konflikty a zneužívání.
Narcismus je porucha osobnosti charakterizovaná přehnaným obdivem k sobě samému, arogantním chováním, hlubokou potřebou obdivu a nedostatkem empatie. Narcisté se považují za výjimečné, znevažují druhé a manipulují okolím pro vlastní cíle. Často skrývají nízké sebevědomí a vyžadují neustálé potvrzování své hodnoty.
|
poslal oko Člověk je součástí stvořeného světa, ale zároveň dostal od Boha dar svobody.
Nikoli však jenom jako možnost "si vybrat", ale dar svobody coby možnost vstoupit do společenství s Bohem a tak odpovědět na darované povolání.
|
poslal oko Křesťané většinově věří v Božskou Trojici. Menšina ale tvrdí, že Ježíš je pouhým člověkem a Duch svatý že je jen jakýmsi neosobním "projevem" Boží moci.
|
poslal Nepřihlášený Je zřejmé, že se diskurs na této platformě v posledním období výrazně proměnil. Zatímco dříve byly předmětem reflexe otázky ekleziologické a vnitro-církevní zápasy, nyní jsme svědky mnohem radikálnějšího posunu: dochází ke zpochybňování samotného ontologického základu křesťanské víry, tedy christologického dogmatu a jedinečnosti Kristovy osoby.
|
poslal oko Prokázala věda, že teismus alias víra v NĚCO (víra v NĚKOHO) nadpřirozeného je nepřirozená?
|
poslal oko "Hned bylo vidět, že je mezi nimi tolik lásky!"
... zvolala pastorka berlínské evangelické církve Lena Müller, když požehnala polyamornímu svazku čtyř homosexuálů.
|
poslal oko Autor: Umělá inteligence. Otázka: "Ježíšovo božství bylo od počátku zakotveno v křesťanském učení. Jak jinak rozumět těmto místům v Písmu? "Vyšel jsem od Otce a přišel jsem na svět; opět opouštím svět a jdu k Otci.“ (J 16,28); "A nyní ty, Otče, oslav mne u sebe tou slávou, kterou jsem u tebe měl, dříve než byl svět.“ (J 17,5); "Na počátku bylo Slovo a to Slovo bylo u Boha a to Slovo bylo Bůh." (J 1,1); "A Slovo se stalo tělem a přebývalo mezi námi. Spatřili jsme jeho slávu, slávu, jakou má od Otce jediný Syn, plný milosti a pravdy. " (J 1,14),"
|
poslal oko Stárneme všichni stejně rychle?
Asi ne, protože spousta mých rovníků - pokud totiž už neleží na hřbitově - tak jsou v různém stupni tělesné zdatnosti.
|
poslal oko My, lidé moderní doby, žijeme často v nepravdivé iluzi, že jsme
chytřejší a informovanější, než předchozí generace před staletími či
tisíciletími.
|
poslal oko Je to až jistým druhem umanutosti, jak někteří lidé dokážou lpět na svých mylných závěrech o Božím Synu.
|
poslal magdalena07 Za současné situace odcházím z Diskuzního fóra Pokud není možnost zablokovat nicky Willy a František, kteří úmyslně napadají jednotlivé diskuzní články ,je zbytečné dál pokračovat ve funkci moderátora
O to jim celou dobu šlo, zničit toto DF!
Admin Tomáš v této věci nic nepodnikl, aby nám dal pravomoc zablokovat nežádoucí nicky, i když jsme ho o to několikrát žádaly.
Boží mlýny melou pomalu a jistě a každý sklidí to, co rozsévá...
Krásné sváteční vánoční chvíle spolu s Pánem a bližními
Magdalena
_________________ Magdalena Poznámka: Poznámka redakce: Mrzí nás, tyto konflikty. Grano Salis je otevřený prostor pro sdílení napříč různými názory. Na přání moderátorů skupiny Cesta s Ježíšem, která je jediným diskusním forem, jsem nyní zakázal vstup do Diskusního fóra uživatelům Willy a Frantisek100. Nicméně si nemyslíme, že tento zákaz je prospěšný. Samozřejmě si můžete diskusní fórum vyzkoušet bez těchto uživatelů. Je škoda, že taková separace způsobuje vzájemné ochuzování se. Zakázaní uživatelé jsou zakázáni pouze v DF a o své příspěvky se samozřejmě mohou dále dělit v diskusích pod články. Máme obavy že skupina Cesta s Ježíšem v DF bude mít podobný osud, jako mnoho sborů, které se uzavírají sami do sebe. Ale můžeme to vyzkoušet. Přáli bychom si, aby Skupina Cesta s Ježíšem nám ukázala, že to tak nebude. Za redakci GS Tomas
|
poslal oko Modlitba patří neoddělitelně do života každého křesťana. Kdo se pravidelně nemodlí, vlastně s Bohem ani nijak nežije. Modlitba totiž rozšiřuje lidské srdce - buduje v něm nové prostory pro Boží působení.
|
poslal Willy Příspěvek níže se objevil 16. září v DF "Cesta s Ježíšem" pod názvem
Black list tohoto DF - aneb nežádoucí přispěvovatelé:
1/ Willy - za dlouhodobé útoky, urážky a pomluvy vůči DF a moderátorkám, za dlouhodobý agresivní stalking, za vyhrožování, pronásledování, za duchovní šikanu sdílejících se diskutujících (+ vlastní rozloučení se s touto místností apod.).
Diskuse z tohoto nicku bude výhledově umožněna jen v případě kající předchozí písemné omluvy se změnou přístupu uživatele Willy k diskusím a k diskutujícím (útoky na ostatní uživatele jsou od počátku v DF zakázány) - a do té doby jsou příspěvky od Willyho v této diskusní místnosti nežádoucí a jsou moderátorkami automaticky mazány.
|
poslal oko Tímto článkem se obracím konkrétně na Rosmana, který stále odmítá uvěřit ve vtělení Boha do člověka Ježíše.
|
poslal Nepřihlášený https://postimg.cc/18yYfv8R
https://postimg.cc/Tyw7chjZ
Ano, rozumím tvé myšlence a je to fascinující koncept. Vidím, jak používáš symboliku ryby a ležaté osmičky k vysvětlení hluboké teologické myšlenky.
|
poslal Dzehenuti Hřích jako stav nedokonalosti:- Hřích není trest, ale projev našeho nedokonalého stavu. Žijeme ve světě, kde jsme odděleni od Boha a nedokážeme dosáhnout dokonalosti sami. Hřích je proto přirozeným důsledkem této oddělenosti. Tento stav není zamýšlený jako trvalý, ale jako výzva k hledání cesty zpět k Bohu.
- Biblická podpora:
- Římanům 6:14-15: „Hřích nad vámi nebude panovat, neboť nejste pod zákonem, ale pod milostí.“
- 1. Janova 1:9: „Vyznáme-li své hříchy, Bůh je věrný a spravedlivý, takže nám hříchy odpustí a očistí nás od veškeré nepravosti.“
- Žalm 51:5: „Hle, v nepravosti jsem zplozen, a v hříchu mne počala matka má.“
|
poslal magdalena07
Když jej Petr uviděl, řekl Ježíšovi: “Pane, co bude s tímto?” Ježíš mu řekl:“Jestliže chci, aby tu zůstal, dokud nepřijdu, co je ti po tom? Ty mne následuj.”.
A tak hřmí celým vesmírem Ježíšova slova: "Co je vám po tom?"
|
|
|