Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Tamara.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 7, článků celkem: 16460, komentáře < 7 dní: 289, komentářů celkem: 416722, adminů: 60, uživatelů: 5185  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 166 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
113089760
přístupů od 17. 10. 2001

Grano Salis: Grano Salis

Search on This Topic:   
[ Go to Home | Select a New Topic ]

Grano Salis: Informace : Diskusní fórum Katedrála GS pro hledající Krista
Grano Salis

poslal brusle7

Milovaní nově příchozí na GS,


informuji, že dne 12.5.2023 bylo spuštěno diskusní fórum Katedrála Grano Salis, které spojuje křesťany na GS. Srdečně zveme křesťany a hledající Krista k diskusi a k Jeho společné oslavě. Pokud máte zájem o vstup do diskusí, kontaktujte prosím mne nebo spoluzakladatele Katedrály zde. Diskuse jsou veřejně přístupné ke čtení všem.

Fórum je aktuálně  moderované na základě ochrany před útoky zla na křesťany a Krista. Vstup do diskusí zatím schvalují společně zakladatelé. Všichni lidé dobré vůle jsou vítáni, ke vzájemnému sdílení a k oslavě Krista.

Vaše
Brusle7
Vložil: Tomas v Úterý, 16. květen 2023 @ 10:10:27 CEST (1559 čtenářů)
Více... | 140 komentáře | Grano Salis | Skóre: 0Grano Salis: Horská bystřina, nebo bažina se stojatou vodou?
Grano Salis

poslal oko

Kdysi dávno před desítkami let jsem občas navštěvoval stránky jedné konvertitky k islámu. Říkala si Imane a diskutovalo se tam docela zajímavými způsoby o islámu. A také návštěvnost byla tehdy docela velká a pestrá.


Vložil: Tomas v Pátek, 12. květen 2023 @ 10:15:50 CEST (538 čtenářů)
Více... | 2040 bytů | 64 komentáře | Grano Salis | Skóre: 0Grano Salis: Tam bude pláč a skřípění zubů /ale na Grano Salis zvítězí Ježíš!
Grano Salis

poslal brusle7


Moji milí bratři a sestry v Kristu, křesťané, bloudící, i  hledající, 

zde  na Grano Salis vstupujeme do epochy, kdy si více uvědomujeme nutnou potřebu ochrany a obrany křesťanství - živého Krista mezi námi. Jak jsem již někde zmínila, je velmi bolestné dívat se na bičování Krista uprostřed nás a uprostřed komentářů zde  - a mlčet, nevymezit se vůči zlu, nic nedělat. Ježíš  je tu živý s námi - a žije mezi námi!

Kristus řekl: ""Tam bude pláč a skřípění zubů." Řekl to na adresu těch, kdo ho bičují, kteří jsou proti Kristu ve svých slovech a skutcích. Opakovaně nás varoval před svody, ukázal příklady v podobenstvích. 

Každý máme od Boha dar svědomí. Dar rozpoznávání dobra a zla. Známe své srdce, zda cítí vůči Ježíši a bratrům a sestrám lásku, nebo opak. Každý známe úmysl a důvod našeho jednání i psaní zde.  Prosím, sjednoťme se zde na Grano Salis v pomoci bloudícím, hledajícím a pomozme jim tak, jak "umíme", můžeme a sneseme (včetně snášení zla a pojmenovávání chrlení zla). Pomáhejme si, doplňujme se, sjednoťme se v Duchu svatém a v obraně a  ochraně Krista před jeho zneuctíváním a pošlapáváním, bičováním, posměchem, hanobením. Sjednoťme se tudíž i v duchovním boji - ale s čestnými prostředky - v lásce, míru  a v Kristově naději.

Tento článek je určen křesťanům na Grano Salis v prosbě o spojení a o  jednotný úmysl návratu křesťanského ducha na Grano Salis - a  navazuje na mé předchozí články v poslední době "Překážky sdílení..., Duchovní zbroj...." atd...  Vytvořme prosím společně z Grano Salis portál, kde bude cítit Duch svatý a Kristus, a to jak v našem hledání a sdílení  ve víře - ale i  jako svědectví víry pro nahlížející čtenáře. 

Ano, součástí víry je i duchovní boj, kterého jsme zde nyní hodně byli  svědky. Vidíme, kdo jak útočí na Krista a Kristovy následovníky - a radíme se o tom, jaké prostředky volit proti zlu a útokům na Krista. A jak pomoci útočníkům i obětem, jak útočníky vysvobodit z moci zla spolu s Kristem. V jednotě proti zlu nemá zlo šanci. Nemá šanci proti čistým úmyslům a čestným prostředkům boje křesťanů. Nemá šanci proti lásce a proti modlitbě, proti spojení našeho úmyslu s Boží vůlí. 

Zůstaňme zde prosím věrni Kristu na tomto portále, ať naše řádky zde jsou společnou a krásnou oslavou Krista, nikoliv přitěžujícím břemenem či  věčným zatracením. Zachovejme zde prosím nadále svobodu slova i názorovou pluralitu, ale NIKDY nedopusťme hanobení Krista!

Ať je Kristus chválen!
Díky všem, kdo Krista hledají, chválí a milují. 

Vaše Brusle7

Vložil: Tomas v Neděle, 30. duben 2023 @ 16:58:47 CEST (1080 čtenářů)
Více... | 134 komentáře | Grano Salis | Skóre: 0Grano Salis: Kibicování proti pretestantům a mé otázky
Grano Salis

poslal brusle7


Vložil: Tomas v Čtvrtek, 27. duben 2023 @ 15:15:13 CEST (1018 čtenářů)
Více... | 2138 bytů | 140 komentáře | Grano Salis | Skóre: 0Grano Salis: Chyba v uveřejnění článků.
Grano Salis

Ahoj.

Nyní jsem uveřejňoval došlé články. Mám pocit, že se něco nepovedlo. Takže pokud někdo postrádáte svůj příspěvek, prosím pošlete jej znova.
Děkujeme.
Tomas

Vložil: Tomas v Sobota, 22. duben 2023 @ 13:45:42 CEST (326 čtenářů)
Více... | 20 komentáře | Grano Salis | Skóre: 0Grano Salis: Technická pomoc na Granosalis (ženám)
Grano Salis

poslal brusle7


Zajímalo by mne, jak máte na Granoslis nastavené zobrazování příspěvků, aby po přihlášení na Granosalis se vám ve článcích nějak chronologicky a přehledně řadily vždy ty nejnovější? 

Mně se poměrně obtížně dohledávají při rozsáhlých diskusích pod některými články nové příspěvky. Když je pod článkem třeba už více než 200 komentářů, mám v textu již pak  hotový guláš a některých příspěvků si nechtěně již nevšimnu, když nechci číst opět vše celé znovu a znovu po každém přihlášení. Máte na to někdo nějakou praktickou technickou radu  - "vychytávku"? 

Předem děkuji :-) 
Brusle 7
Vložil: Tomas v Úterý, 28. únor 2023 @ 07:38:09 CET (217 čtenářů)
Více... | 12 komentáře | Grano Salis | Skóre: 0Život víry: Znáš Otce i Syna?
Grano Salis

poslal Nepřihlášený

Reaguješ na obsah sdělení?


Nereaguješ na obsah sdělení, ale reaguješ na autora sdělení?

Reaguješ sám na sebe?
Vložil: Tomas v Pátek, 14. říjen 2022 @ 08:33:32 CEST (246 čtenářů)
Více... | 1803 bytů | 8 komentáře | Život víry | Skóre: 0Grano Salis: Hlasování o diskutujícím Martino.
Grano Salis

poslal Nepřihlášený

Martino:

Takto se vyjadřuje zdevastovaný mozek prohnojený zlobou nenávistí a žlučovitou hořkostí ke všemi co souvisí s ŘKC. Cizinče tvoje magorské vyjadřování není urážkou diskusní konkurence, ale jen ukázkou jak dokážeš sám sebe poblít od hlavy až po paty. Vyjadřuješ se jako osoba, která je buď pod vlivem drog nebo alkoholu, ale pravděpodobně se bude jednat spíše o zdravotní chorobu. Ale ať je to tak nebo tak, jsi slušně a noblesně řečeno jen umouněný iniciativní blb. Je to slušné, je to noblesní a je to pravdivé, neboť pokud je někdo buran, tak z něj noblesa a slušňák nikdy nebude. Každému zde vykáš, abys ostatním demonstroval svoji "slušnost", ale každý ti tyká, protože tě všichni ignorují. Jistě si vzpomeneš, že jsem ti dlouhé roky také vykal, než jsem se rozhodl, že buranům a blbům se nevyká a začal jsem ti tykat. Bohužel ty jsi nenapravitelně zlý člověk. 
Vložil: Tomas v Sobota, 01. říjen 2022 @ 16:08:53 CEST (401 čtenářů)
Více... | 2274 bytů | 20 komentáře | Grano Salis | Skóre: 0Život víry: Kvalita života s vírou a bez víry
Grano Salis

poslal Nepřihlášený

     oko píše LD: Oč ty jsi na tom líp? V čem? Je kvalita tvého života tak výrazně vyšší než u těch, co nějakým způsobem žijí náboženským životem?


    LD odpovídá: Kvalitu života neřeším. Jasně - když někdo "fetuje" nábožeství, může se cítit skvěle, ale nezáleží přitom až tak moc na tom, co je to za "duchovní matroš". 


Tady souhlasím s nickem oko. Pokud někomu náboženská víra zvyšuje kvalitu života, tak určitě dělá dobře, že zůstává věřícím. Už jsem tu v minulosti psal, že znám manželskou dvojici, která byla před rozvodem a tím, že se "obrátili", tak se jim manželství obnovilo. On přestal pít, oba přestala být odbojná. Nebo znám narkomany nebo alkoholiky, kteří vyměnili závislost na omamné látce za závislost na bibli, chození do sboru a modlení, což je pro společnost i pro toho jedince výhodnější. Je nesmysl se vysmívat věřícím lidem, že by dělali nějakou špatnou věc, když věří. Na druhé straně víra je iracionální a je zase legrační, když se třebas Cizinec naparuje, že věří nějak líp, než ostatní pobožní, nějak rozumově. Páč to je jen póza. Náboženská víra je vždy založena na emocích a na ideologii. Ale není to žádná hanba. Emoce, modlení, chození do sboru, kostela, bible, obracení se na boha v různých situacích může tomu člověku subjektivně pomáhat. Někdy i objektivně, třebas gambler přestane házet výplatu do automatu, ale začne žít řádně. To si musí každý člověk vyhodnotit sám za sebe, zda mu náboženská víra kvalitu života zvyšuje nebo snižuje. Nebo to je fifty fifty. Jak u koho. Sám za sebe říkám, že u mě to bylo tak fifty/fifty. Měl jsem štěstí na dobré lidi ve sboru Církve bratrské a církve Milost. Na ty lidi dodnes rád vzpomínám. Chození mezi ty lidi a sdílení se s nimi mi kvalitu mého života zvyšovalo. Měl jsem rád i ty písničky, mám rád ty pobožné cajdáky :-). Mám rád i kostelní varhany. I katolický kostel jako takový. Tu atmosféru "posvátna" v něm. Rozhodně kostely nebourat. Militantní ateismus je nesmysl. Na druhé straně věčný rozpor mezi realitou, přírodními zákony a biblickými pohádkami byl pro mě neúnosný. Nakonec rozum vyhrál a musel jsem připustit, že bible je spíše výmysl nebo hodně upravené texty, něco pravda, něco výmysl. A když jsem toto pochopil, že mě vlastně nikdo nenutí věřit na 100% pravdivost bible, ( kromě toho, že se to jen traduje a jen mezi pobožnými), tak to bylo úlevné. Ano, zbavit se závislosti na víře ve 100% pravdivost té knihy bylo osvobozením. Víra v boha vlastně není špatná sama o sobě. Ani chození do sboru nebo kostela mezi ty lidičky není špatné. To až víra v konkrétní ideologii, je svazující a nesmyslná. Protože ji po člověku opravdu nikdo nechce. Ale pokud to tak někdo chce dělat a má pocit, že bez té ideologie by nemohl normálně žít, tak ať to tak dělá :-)

Mír se všemi :-)
Vložil: Tomas v Sobota, 06. listopad 2021 @ 13:12:27 CET (434 čtenářů)
Více... | 31 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život víry: Bůh je dobrý Otec.
Grano Salis

poslal oko


Protože je Bůh dobrým Otcem, který má na mysli především blaho a prospěch svých dětí, dává své dary člověku vždycky postupně, v určitém pořadí. Totiž podle stupně duchovní vyspělosti onoho člověka.
Vložil: Tomas v Středa, 21. duben 2021 @ 16:51:49 CEST (5024 čtenářů)
Více... | 5383 bytů | 777 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život církví: V křesťanských církvích je to tak, že evangelisty dává církvi Bůh ...
Grano Salis

poslal oko

(říká Toník...)


Když však Bůh dává kohokoli do služby  církvi, dává to  už od letnic vždycky zjevně - skrze vkládání rukou pastýřů (biskupů).

Aby tak nemohly vzniknout žádné pochybnosti o jeho poslání ve světě, o druhu služby. O moci Ducha svatého předaného ke službě křesťanům tímto způsobem.

(Příkladů pro toto tvrzení je v Písmu opravdu dost).
Vložil: Tomas v Čtvrtek, 08. duben 2021 @ 03:07:19 CEST (3362 čtenářů)
Více... | 8533 bytů | 368 komentáře | Život církví | Skóre: 0Grano Salis: Prosím o odstranění křesťanské symboliky z Granosalis
Grano Salis

poslal Nepřihlášený

Vánoce, a namísto pohodové vánoční diskuse na "křesťanském" portále Granosalis exhibují nepřátelé křesťanství, kteří jako první protestují proti zrušení smradlavé stoky kterou si zde vybudovali ke svému žití. Jsem pro odstranění křesťanské symboliky z Granosalis, nepatří sem.

Vložil: Tomas v Pondělí, 28. prosinec 2020 @ 21:17:17 CET (492 čtenářů)
Více... | 2 komentáře | Grano Salis | Skóre: 0Grano Salis: Prosim o zrušenie Granosalis
Grano Salis

poslal Nepřihlášený

 Prosba o zrušenie Granosalis, je to uboha stoka zmyšlania ludi, ktorí si hovoria kresťania, alebo sa za nich len vydávaju. alebo poprosim dat tomuto webu inu hlavičku ako kresťanský web.

Vložil: Tomas v Sobota, 26. prosinec 2020 @ 10:45:57 CET (722 čtenářů)
Více... | 29 komentáře | Grano Salis | Skóre: 0Kontrasty: Miřte raději na Měsíc!
Grano Salis

poslal oko

V poslední době zde byla vložena celá série článků o tom, jak je Oko hrubý a nevychovaný, jak se odmítá omluvit, jak pomlouvá a prý lže.... a pod.


Vložil: Tomas v Pondělí, 14. září 2020 @ 01:14:34 CEST (5267 čtenářů)
Více... | 3778 bytů | 749 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Grano Salis: Smysl Granosalis - začneme znovu?
Grano Salis

poslal brusle7

K zamyšlení pro nás všechny:

Vložil: Tomas v Neděle, 23. srpen 2020 @ 23:09:57 CEST (1457 čtenářů)
Více... | 1313 bytů | 84 komentáře | Grano Salis | Skóre: 0Grano Salis: Omluv se Oko!
Grano Salis

poslal Nepřihlášený

Oko se k diskutujícím ženám na GS chová dlouhodobě hulvátsky! 


Oko:
Lenko,
Vyjadřuješ se opravdu jako nevzdělaná káča.

Lenka se prokazatelně a vždy v komentářích vyjadřuje moudře, mírně a jako vzděláná žena!  Oko se jí za tento hulvátský a lživý výrok musí omluvit!! 

Z diskusní historie lze prokazazelně doložit, že je to právě Oko, který má mezery ve vzdělání, a tyto mezery namísto dialogu vyplňuje lhaním a osobními výpady jako nyní v případě Lenky. Tuto neblahou zkušenost s ním má většina diskutujících. 

Brusle7 byla Okem uražená na cti, když tvrdil, že prý lezla farářům do postele. Dodnes se Oko za tuto hnusnou urážku neomluvil. K Milce a Momonce se Oko taky často vyjadřoval hnusně.

Má snad Oko problém s elementární slušností vůči ženám? 


A co vy pánové? Necháte to jenom tak? 
Vložil: Tomas v Čtvrtek, 13. srpen 2020 @ 08:54:56 CEST (4651 čtenářů)
Více... | 716 komentáře | Grano Salis | Skóre: 0Život víry: Katechetismus je bible jiného evangelia.
Grano Salis

poslal Nepřihlášený

Oko:


Jednou z velkých překážek v působení Ducha svatého v nás je naše neschopnost přijmout svoji slabost.
Všichni jsme slabí, ale ne všichni si to umíme přiznat. Slabost považujeme za něco nepatřičného, odmítáme ji, a tím se uzavíráme Boží pomoci.

Milka:
A když ti napíšu, že na svou sílu nespoléhám, že ji nemám, že působí někdo jiný, pomocník a utěšitel, učitel a rádce......tak mě nazveš línou, co se nesnaží a nemaká a neposiluje. 
A přitom neříkám nic jiného, než že příjímám svou slabost, přiznávám ji a nepovažuji ji za nepatřičnou, protože pak přichází pomoc.

Kdyby sis nemohl vzpomenout, o čem to píšu:
 Ty  popisuješ radost toho, co se vyškrábe na kopec vlastními silami, i kdyby lezl po čtyřech,  já děkuji tomu, kdo mě tam doveze, nebo donese.....

Oko:

Vložil: Tomas v Úterý, 09. červen 2020 @ 12:33:33 CEST (577 čtenářů)
Více... | 11754 bytů | 2 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život víry: Nenechal jsem si natlačit od oka jeho svobodu hřešit ...
Grano Salis

poslal oko

Říká Toník.

Opravdu nerozumím, jak nemůže pochopit, že člověk má možnost se rozhodnout pro dobro - a že druhou stranou této svobody volby je ta samá možnost rozhodnout se pro zlo, rozhodnout se pro hřích.
Vždyť každý z nás, i přes veškerou snahu konat dobro, občas zhřeší! To je realita našich životů - proč se tedy tak bránit přijmout tuto skutečnost?
Vložil: Tomas v Pondělí, 18. květen 2020 @ 09:01:28 CEST (3392 čtenářů)
Více... | 6909 bytů | 306 komentáře | Život víry | Skóre: 0Grano Salis: Virtuální exodus tzv. Kristovců
Grano Salis

poslal ld

Myslivec dal GS na čas vale a jeho věrný nohsled Wollek jej zanedlouho poté následoval. Důvodem (u Myslivce) je prý vysoký výskyt satanistů mezi návštěvníky GS (což je poněkud absurdní tvrzení - žádní skuteční satanisté se zde v současné době nevyskytují).
Přežije GS tuto bezesporu zlomovou událost nebo se vnitřně rozloží a odumře až do stádia, kdy už se adminům nevyplatí nadále prodlužovat doménu a hosting?

Vložil: Tomas v Úterý, 03. prosinec 2019 @ 14:55:24 CET (3270 čtenářů)
Více... | 871 bytů | 310 komentáře | Grano Salis | Skóre: 0Grano Salis: Výsledky průzkumu GS
Grano Salis

poslal LD

Možnost hlasovat byla ukončena dne 8.9.2019. Sumární výsledky si můžete prohlédnout na níže uvedeném odkazu:

http://www.mojeanketa.cz/res/27412828255726/

Podrobnou analýzu výsledků najdete uvnitř článku.


Vložil: Tomas v Pondělí, 09. září 2019 @ 16:46:02 CEST (3030 čtenářů)
Více... | 8927 bytů | 246 komentáře | Grano Salis | Skóre: 0
Stránka vygenerována za: 0.28 sekundy