Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Emil.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 11, článků celkem: 15441, komentáře < 7 dní: 570, komentářů celkem: 343413, adminů: 60, uživatelů: 4861  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 61 návštěvník(ů)
a 8 uživatel(ů) online:

LD
Vota
Willy
JirkaB
timg
Nemohouci1
Neprihlaseny
wollek

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Koho budete volit pøi letošních eurovolbách?
·Ať se jdou homosexuálové zastøelit, hlásá americký baptistický pastor.
·Nepøelezeš
·Dobrá zpráva pro každého ètenáøe
·Odpovìï Pavla Steigera na recenzi Aleše France knihy „Svou slávu nikomu nedám“
·Problémy laického fundamentalismu I
·E. S. Williams: Fenomén nového kalvinismu
·Nesuïte, abyste nebyli souzeni
·O katech
·Reakce Pavla Coufala na dopis odcházejících baptistù z lovosického sboru

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
99092495
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Papež: „Naléhavě potřebujeme opravdovou světovou politickou autoritu“
Vloženo Pondělí, 24. srpen 2009 @ 16:05:17 CEST Vložil: Stepan

Katolicismus poslal skalaa

Volání po novém světovém řádu je poslední dobou slyšet stále častěji…

Zdroj:
  http://www.freewebs.com/paprsek/novinky.htm
V předvečer setkání skupiny nejbohatších států G8 v italské Aquile zveřejnil Vatikán text nejnovější papežské encykliky Caritas in Veritate (Láska v pravdě).
Encyklika je nejvyšší formou papežských spisů a nejjasněji ukazuje 1,1 miliardě světových katolíků (a také nekatolíkům), co si papež a Vatikán myslí o určitých sociálních a morálních tématech.

Tato encyklika (adresovaná všem katolíkům a „všem lidem dobré vůle“) byla vydána v předvečer začátku summitu G8 a tři dny předtím, než má papež diskutovat o globálním poklesu s americkým prezidentem Barackem Obamou.

Papež si zřejmě bude v ekonomických otázkách se šéfem nejsilnější světové velmoci rozumět. Benedikt XVI. totiž v encyklice volá po novém světovém ekonomickém řádu, na který by měla dohlížet nová organizace, jež by nahradila současnou OSN.

Benedikt ve své encyklice uvedl, že „je zde naléhavá potřeba skutečné světové politické autority“, jejímž úkolem by bylo „řídit globální ekonomiku, obnovit ekonomiky zasažené krizí, vyhnout se jakémukoliv zhoršení současné krize a větším výkyvům, které by mohla způsobit.“ Mimoto by tato celosvětová autorita měla zajistit regulaci migrace, ochranu přírodních a potravinových zdrojů a zabezpečovat světový mír. Cílem jejího snažení by mělo být všeobecné dobro.

Tato autorita by musela být „regulovaná zákonem, musela by být všeobecně uznávaná a musela by být podepřená účinnou mocí (silou), která by zajistila bezpečí pro všechny, ohled na spravedlnost a respekt k právům.“

Samozřejmě by musela mít autoritu zajistit, aby všechny strany jednaly podle jejích rozhodnutí a také aby její rozhodnutí byla s koordinovanými opatřeními přijata na různých mezinárodních fórech.“

Spojené Národy, ekonomické instituce a mezinárodní finanční systém, všechno musí být reformováno, „dokonce uprostřed globální recese,“ uvedl papež ve své 141 stránkové encyklice.

„Přesvědčení, že ekonomika musí být nezávislá, že musí být chráněna před vlivy morálního charakteru, vede člověka k zneužívání ekonomického procesu naprosto destruktivním způsobem,“ řekl.

„V delším horizontu vedou tato přesvědčení k ekonomickým, sociálním a politickým systémům, které pošlapávají osobní a sociální svobodu a jsou tudíž neschopné přinést spravedlnost, kterou slibují,“ dodal.

Německá kancléřka Angela Merkelová, přivítala encykliku jako důležité povzbuzení pro světové vůdce před setkáním G8 v Itálii.

„Papež Benedikt dodal světovým vůdcům odvahu, aby vytvořili pravidla tak, aby se tato forma celosvětové ekonomické krize neopakovala,“ řekla Merkelová reportérům. „Viděla jsem to také jako povel k práci směřující k sociální tržní ekonomice ve světě.“

Zdá se, že papež podporuje vládní zásahy směřující „k nápravě chyb a poruch“ v ekonomice. Říká, že „můžeme předvídat vzestup nových forem politické součinnosti, na národní i mezinárodní úrovni.“

(kráceno)

komentář: Zdá se, že Vatikán vydání nové papežovy encykliky dobře načasoval. Většina ze světových zpravodajských agentur zmiňuje, že tento dokument byl vydán těsně před summitem G8 a před papežovým setkáním s americkým prezidentem. Patrně to nebude náhoda. I reakce politiků ukazují, že encyklika jim má co říci, že její výzvy nejdou mimo ně. Jak je uvedeno výše, německá kancléřka Angela Merkelová ji přivítala jako povzbuzení pro nejmocnější politiky světa, aby vytvořili nová pravidla světové ekonomiky.

Papežova encyklika Caritas in Veritate není pouhým voláním po ekonomické spravedlnosti. Je to radikální dokument, který staví Katolickou církev pevně na stranu povstávající světové vlády. Papež v ní volá po skutečné světové politické autoritě, která by měla řídit chod světa (nejen ekonomiku, ale také migraci, přerozdělování světového bohatství, měla by chránit přírodní a potravinové zdroje, zajišťovat světový mír…). Papež není ve svém volání osamocen. Z jeho dopisu vyplývá, že se staví po boku Beilderberg Group, Council on Foreign Relations a Trilateral Commision v jejich úsilí ustanovit nový světový řád.

Podle zprávy China View z 12.7.2009 volá po novém světovém řádu například i Egypt. Na 15. setkání Hnutí nezúčastněných zemí v Sharm el-Sheikhu prohlásila Naela Gabr, náměstkyně egyptského ministra zahraničí, že světové společenství by mělo vyvinout společné úsilí, vedoucí k ustanovení nového světového řádu, který by pomohl vypořádat se s různými krizemi.“ Hnutí nezúčastněných zemí není žádná bezvýznamná organizace. Spojuje 118 členských zemí, tj. téměř dvě třetiny členů OSN a zahrnuje asi 55% světové populace.

Podobně jako Barack Obama volá papež po novém světovém pořádku, který by měl být zajištěn „reformou Organizace Spojených Národů a také ekonomických institucí a mezinárodních financí, aby tak koncept rodiny národů mohl získat opravdové zuby.“

Podle papeže má mít nová politická autorita „opravdové zuby“ (v české verzi Caritas in Veritate se „zuby“ nevyskytují, ale v anglické verzi ano – viz „real teeth“ v článku 67 na oficiálních vatikánských stránkách). Jak se tyto „zuby“ mají projevovat? Pověření nové globální autority řídit svět musí být podle papeže podepřeno skutečnou mocí (silou),“ tato mocnost musí mít sílu prosadit, aby všechny strany jednaly podle jejích rozhodnutí,“ aby její rozhodnutí byla s koordinovanými opatřeními přijata na různých mezinárodních fórech.“

Jinými slovy, poslušnost této celosvětové autoritě musí být vynutitelná (třeba i silou), celý svět se jí musí podřídit a podle jejích rozhodnutí jednat. To vše pro „všeobecné dobro.“

Žádné překvapení. Prorocké obrazy ze Zjevení 13 hovoří přesně o tom. Celý svět má následovat „šelmu“, „šelma“ má být schopná zajistit si poslušnost. Má řídit ekonomiku, určovat, kdo bude moci kupovat a prodávat, má používat i jiné nátlakové metody. Přesně jak píše papež – celosvětová politická autorita si musí poslušnost umět vynutit.

Kolik máme času, než se biblická proroctví o době konce vyplní přímo před našima očima? Jsme připraveni obstát? Jsme připraveni na setkání s naším Pánem?

Měli bychom se probudit ze spánku, dokud je čas. Zdá se, že se dějiny našeho světa rychle uzavírají…

Podobná témata

Katolicismus

"Papež: „Naléhavě potřebujeme opravdovou světovou politickou autoritu“" | Přihlásit/Vytvořit účet | 44 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Papež: „Naléhavě potřebujeme opravdovou světovou politickou autoritu“ (Skóre: 1)
Vložil: Elo v Úterý, 25. srpen 2009 @ 04:28:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zasa si ktosi jemným podsúvaním významu slov toho, čo povedal pápež, svojopu subjektívnou  domýšľavosťou prilieva svoju "polievočku", ktoré je - ako obvykle - presolená nenápadným útokom na KC. Inak: Možno nájdsť  na mnohých stránkach oveľa objektívnejšie články o uvedenom probléme.

Či chceme, či nie, vývoj smeruje k globalizácii, a teda aj v politickej oblasti k zjednocovaniu ľudstva. Pri súčasnej mediálnej kultúre sa sotva dá iné čakať. O čo viac sa však do tohto celosvetového systému zapoja kresťania, tým je to pre ľudstvo z hľadiska kresanského nádejnejšie, že to nebude orientované proti kresťanstvu a budeme mať vúčšie predpoklady sa proti tomu brániť.

Keď však antiekumenisti budú  svojim /podľa mňa veľmi negatívnym/ vplyvom brzdiť vzájoné dobré vzťahy kresťanov, ich spoluprácu a spoločný postup, bude to pre všetkých oveľa horšie. Ak sa budeme ako kresťania medzi sebou neustále vybíjať  v žabomyších vojnách o istote spasenia, o tisícročnom kráľovstve a iných slovíčkárskych vojnách, neostane nám sily viesť vojnu so skutočným nepriateľom, ktorým by mal byť pre nás kresťanov diabol, pôsobiaci cez totalitný ľavicový liberalizmus a zavádzajúci vyslovene protikresťanské prakatiky v zákonodarstve USA a Ameriky atď.

Takisto medzitým nás položí "na loparky" vzmáhajúci sa islam, a obnovujúce sa novopohanské hnutie... Najpohodlnejšie tváriť sa ako pštros a uzavrieť sa vo svojich vnútorných problémoc svojej cirkvi a o svet, "ktož Boh tak miloval, že poslal svojho Syna, aby..." sa nestarať. Len neviem, či je to kresťanské...

Mininum, čo môže každý z nás - ak už nemôže ísť do toho ako politik a ovplyvňovať to kresťanským duchom z tej pozície - modliť sa za tých kresťanov, ktoí si pália aj za nás prsty, a nie ich očierňovať len preto, že "nechodia s nami"... A hlavne snažiť sa pôsobiť zjednocujúco medzi nami, kresťanmi, a nerozoštvávať nás jedného proti druhému na veciach, nad ktorými mi sa kresťanský duch mal vedieť povzniesť ...   

 Takže uvažujme kresťania...Re: Papež: „Naléhavě potřebujeme opravdovou světovou politickou autoritu“ (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Úterý, 25. srpen 2009 @ 21:36:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
je zde naléhavá potřeba skutečné světové politické autority

Na GS je uverejnený článok /květen 2009 / s názvom FALOŠNÝ KRISTUS v tom článku je napísané
kde sa o tejto politickej autorite po ktorej volá nielen papeš ale aj politici, píše v Biblii.V Písme sa samozrejme nepíše
o politickej autorite, ale tam má iné mená ktoré sa dozvieš z článku.Re: Papež: „Naléhavě potřebujeme opravdovou světovou politickou autoritu“ (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 26. srpen 2009 @ 12:38:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nikdo jste si nepoložili otázku, proč se vlastně papež míchá do takových věcí?

Proč by křesťané měli ovlivňovat dění ve světě - a to dokonce i ve světě pohanském?

Protože stále i dnes na některých místech ve světě umírají statisíce dětí hlady, na snadno zvládnutelné nemoci. Každý pátý člověk ještě dneska neumí číst a psát! Je mu tak vlastně znemožňováno vlastní zkoumání Písma.
To jsou skutečné motivy papeže, který ve jménu takovýchto lidí šťourá do vosího hnízda, zatímco by mohl klidně, kdyby byl člověk chodící podle těla, užívat v klidu svého postavení.Re: Papež: „Naléhavě potřebujeme opravdovou světovou politickou autoritu“ (Skóre: 1)
Vložil: Didymos v Čtvrtek, 27. srpen 2009 @ 10:28:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Beztak bude chtít papež býti tou autoritou. Reformovat by potřebovala hlavně ŘKC.Re: Papež: „Naléhavě potřebujeme opravdovou světovou politickou autoritu“ (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 v Pátek, 28. srpen 2009 @ 21:20:25 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)


No ano, vždyť právě náboženský synkretismus CLVT je příčinou tak masového rozšíření této největší sekty křesťanstva. Vzali jednoduše pohanská božstva, oblékli jim křesťanský pláštík a dali tak pohanům možnost pokračovat ve svém modlářství.

A takto se šíří katolicismus.Stránka vygenerována za: 1.95 sekundy