Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Filip.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 12, článků celkem: 15448, komentáře < 7 dní: 552, komentářů celkem: 343675, adminů: 60, uživatelů: 4862  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 70 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

JirkaB
Willy
timg
myslivec
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Biblické køesťanství, teologie a baptisté
·Živé vysílání vysílání konference Neboj se, toliko vìø
·Koho budete volit pøi letošních eurovolbách?
·Ať se jdou homosexuálové zastøelit, hlásá americký baptistický pastor.
·Nepøelezeš
·Dobrá zpráva pro každého ètenáøe
·Odpovìï Pavla Steigera na recenzi Aleše France knihy „Svou slávu nikomu nedám“
·Problémy laického fundamentalismu I
·E. S. Williams: Fenomén nového kalvinismu
·Nesuïte, abyste nebyli souzeni

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
99123592
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Ekumenizácia nemožná!!
Vloženo Neděle, 24. květen 2009 @ 22:30:55 CEST Vložil: Stepan

Ekumenismus poslal skalaa


Nedá mi nepodeliť sa s Vami o svoje dojmy, hoci je to úplne prvýkrát, čo cítim potrebu niekomu posúvať svoje zážitky. Ale toto stojí za to.
Na úvod chcem podotknúť, že som človek nadmieru tolerantný, držiaci sa svojich zásad, ale nikomu nevnucujem svoj postoj, či názor, ani sa nimi nejako neprezentujem na verejnosti.

Ešte chcem podotknúť, že už 14 rokov žijem v manželstve s katolíkom a zdalo sa mi, že rozdiely medzi našimi vierami sú minimálne a vždy sme sa snažili všímať si len veci, ktoré nás spájajú a ostatné sme tolerovali. Až do minulého týždňa sme svorne tvrdili, že ekumenizácia je správna vec a nám by  usnadnila život.

Minulý týždeň som sa zúčastnila výletu do Ríma v presvedčení, že idem na poznávací zájazd po pamiatkach.Až v autobuse som zistila, že vlastne idem na katolícku púť.  Povedala som si, že aspoň bližšie spoznám o čom to je. To som nevedela, čo ma čaká....

Moje veľké poznanie: katolícka viera je obyčajné tmárstvo, klaňanie sa "zlatému teľaťu", vzývanie modiel, kde Pán Boh je úplne na konci, ak sa náhodou na neho úplne nezabudlo.

Na tejto ceste som bola pri asi 50. sochách  rôznych svätých v nadživotnej veľkosti, podľa ktorých sú pomenované aj kostoly (niektorí z nich majú aj nadprirodzené schopnosti, napr. Svätý Anton, ktorý vám nájde stratené veci keď sa k nemu pomodlíte...), mohla som sa pomodliť pri hroboch X pápežov, niektorý majú v chrámoch obrovské sochy pri ktorých kľačia ľudia a modlia sa k nim, mohla som si kúpiť relikvie od výmyslu sveta, ísť pozrieť zamurovaný kúsok z dreva jasličiek, do ktorých položili narodeného Ježiška, alebo zamurovaný kúsok dreva zo stola pri poslednej večeri, alebo zamurovaný kúsok rebra z nejakej XZY svätej... (čiže som videla maximálne dvierka v stene a myslela si svoje),mohla som kolenačky prejsť sväté schody, zbožne pozerať na nebo, kde letel vrtuľník s pápežom a pomodliť sa k nemu..... mohla som veľa vecí, ale ja som len so stúpajúcou hrôzou v očiach pozerala na ten šialený dav a myslela som na Pána Boha a bolo mi to všetko neuveriteľne ľúto. Až teraz som úprimne vďačná svojim predkom, že dokázali pozbierať zvyšky zdravého rozumu, vzoprieť sa tomu všetkému a do smrti budem ďakovať Pánu Bohu za to, že som evanjelik.

Mimochodom, jeden mladý katolícky kňaz mi povedal, že "naše viery sa spoja vtedy, keď evanjelici prídu k rozumu a uznajú katolícku vieru za jedinú pravú vieru". Oni sa aj modlia nie za všeobecnú vieru kresťanskú, ale katolícku.

Nakoniec som rada, že som túto cestu absolvovala. Posilnilo ma to vo viere a dodalo mi to silu, ktorú ako jediná evanjelička v širokom okolí, vychovávajúca svoje deti vo svojej viere potrebujem.


Podobná témata

Ekumenismus

"Ekumenizácia nemožná!!" | Přihlásit/Vytvořit účet | 63 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Ekumenizácia nemožná!! (Skóre: 1)
Vložil: ssns v Pondělí, 25. květen 2009 @ 14:56:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
ísť pozrieť zamurovaný kúsok z dreva jasličiek, do ktorých položili narodeného Ježiška, alebo zamurovaný kúsok dreva zo stola pri poslednej večeri,

Skaalo, tyhle věci jsou tam vážně k vidění? A pokud ano, nechce se mi věřit, že katolíci to považují za reálné relikvie. Ale ono jsou na světě minimálně dvě místa, kde mají hlavu Jana křtitele, Kousek jí samozřejmě vedle toho mají i v Římě. Ale asi se do Říma budu muset vypravit ... :-))Re: Ekumenizácia nemožná!! (Skóre: 1)
Vložil: pirmin v Pondělí, 25. květen 2009 @ 15:15:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
...a co je jako nemožné? To mi z toho neni jasný.
Modlit se k vrtulníku? Obávám se, že i to je možné. Lidská blbost hory přenáší. Ale co je podle Skály nemožné? Co v Římě objevila, že to není možný?Re: Ekumenizácia nemožná ?? (Skóre: 1)
Vložil: noname (cnemo@seznam.cz) v Úterý, 26. květen 2009 @ 12:42:37 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
No vidíš, místo aby jsi těšila uměním předků, tak si kazíš výlet přemýšlením o věcech, které jen špatně chápeš. Nebudu to opakovat, bylo to zde marně vysvětlováno mnohokrát, ale pokud to někoho těší, měl by vědět, že tím škodí jen sám sobě. Zdravý rozum (o kterém se zmiňuješ ) je v tom, že se raduješ s víry bližního i když ty ji projevuješ trochu jinak. 

" Až teraz som úprimne vďačná svojim predkom, že dokázali pozbierať zvyšky zdravého rozumu, vzoprieť sa tomu všetkému a do smrti budem ďakovať Pánu Bohu za to, že som evanjelik." 
 Jinak řečeno: Pane děkuji Ti, že nejsem jako ostatní lidé, jako třeba támhle ten celník (katolík). Jistě znáš pokračování . . .
 Nejsi sama kdo tahle uvažuje,(bez ohledu na vyznání ) vždycky mne to zamrzí, zní mi v tom pýcha a tím pádem i chybí pokora jednak před vírou druhého a hlavně před Bohem. K Bohu vede mnoho cest a tak můžeš děkovat Bohu, že tě vede po cestě které rozumíš ale zrovna tak vede i ostatní po cestách, které ty úplně nechápeš ale stále jsou to Jeho cesty :-)) .
 No a s tím sjednocením to je běh na moc dlouhou trať, třeba  naši potomci jednou dojdou k vzájemnému pochopení a nebudou to brát tak, že jeden ustupuje druhému - další věc kterou je potřeba ponechat Bohu a jen se modlit aby dobrá vůle byla na obou stranách.

HonzaRe: Ekumenizácia nemožná!! (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Úterý, 26. květen 2009 @ 16:20:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tomu co tady popisujete může věřit  člověk který si z nějakého důvodu přeje aby se křesťani prali a žrali mezi sebou co nejvíc a dělali tak Bohu co největší ostudu a nemá o jejich zvyklostech a reáliích ani páru. Zároveň je to znamením pro ty kteří mají v dobré vůli pochybnosti o tom jestli je společná cesta k Bohu a vzájemná láska a slušnost správná a Bohu libá. Kdyby byla špatná tak by jí ti kteří se staví proti Bohu nenapadali ale naopak podporovali a propagovali. Nejlepší je když se v případě pochybností pomodlíme přímo k Němu a svěříme se se svými starostmi a obavami jak je cítíme. Když hovoříme s Otcem tak není třeba nasazovat pokryteckou tvář a mluvit s Ním jen tehdy když si myslíme že se máme čím chlubit. Krom toho jsme my lidé zlí a hříšní a přesto se moc nezlobíme na naše děti když nám pro radost a v dobré vůli udělají koláč z mouky, vajíček a jiných ingrediencí na koberci v obýváku. Věřím že na chyby které děláme v dobré víře a s čistým srdcem se Bůh dívá se shovívavou a vlídnou láskou.
Re: Ekumenizácia nemožná!! (Skóre: 1)
Vložil: nula v Středa, 27. květen 2009 @ 12:11:40 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
--Moje veľké poznanie: katolícka viera je obyčajné tmárstvo, klaňanie sa "zlatému teľaťu", vzývanie modiel--

někdo si zas prohlásí Bibli za Boží slovo-to je pro mě větší tmářství a modlářství než to zlaté tele,takže je to věc pohledu 


--Na tejto ceste som bola pri asi 50. sochách  rôznych svätých v nadživotnej veľkosti...--

Katolík nekatolík,většina nábožných lidí se bez takových věcí  prostě neobejde stejné je to i v jiných náboženstvích např. v hinduismuDeuteronomium 4,15 nn (Skóre: 1)
Vložil: Lu v Středa, 27. květen 2009 @ 15:09:54 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Toho dne, kdy k vám promluvil Hospodin na Orébu z prostředku ohně, jste přeci neviděli žádnou podobu. Mějte se tedy velmi na pozoru, abyste se nezvrhli a nevytvořili si modlu v jakékoliv podobě, ať už by to byla socha ve tvaru muže či ženy....
.....žárlivě milující Bůh..........

(to se netýká jen katolíků, i u husitů či evangelíků je možno najít sochy:-)Na ekumenismus nevěřím (Skóre: 1)
Vložil: ssns v Čtvrtek, 28. květen 2009 @ 21:02:43 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Je docela zvláštní, že když se sejdu s křesťany z různých denominací (katolíky, anglikány, baptisty, metodisty a dalšími, které v Čechách asi ani nejsou), celkem v pohodě se domluvíme, v klidu se společně modlíme, diskutujeme nad Biblí a vzájemné odlišnosti nás nějak nerozdělují. Když se ale sejdou šéfové, už je to jinak. Halasně mluví o ekumenismu, ale pak se ve všem pitvají a hřejí si svoji polívčičku. Vemte si protestantské církve ve svém okolí, obejděte je a zeptejte v čem se každá jednotlivá od ostatních liší. Svého času jsem se v jednom sboru AC zeptal, v čem je tak zásadní rozdíl oproti KS, který jim brání scházet se společně. Vážně, zkuste to, stojí to za to:-)Re: Ekumenizácia nemožná!! (Skóre: 1)
Vložil: Jaela v Pondělí, 15. červen 2009 @ 19:51:07 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
skalaa
I já mám to štěstí, že mohu mít matku katoličku a otce augsburkského vyznání - protestanta (nerada to slovo používám, protože to tak není). Každý pochází ze své rodiny, která má své vyznání. Jsem jim vděčna, že se navzájem neponižují, a že ví, že Hospodin je jen jeden. Ježíš na kříži je jen jeden, Duch svatý je jen jeden, křest je jen jeden. Bible je také jenom jedna. Je třeba, abychom společně před Hospodinem klečeli a modlili se, abychom ho prosili, chválili ho a klaněli se  mu. Před Hospodinem není na místě ponižování a hádky. To už tu bylo. To je pýcha.Myslím, že bychom měli být alespoň na cestě k jednotě, když je pro nás těžké být jednotni.Re: Ekumenizácia nemožná!! (Skóre: 1)
Vložil: Jaela v Úterý, 16. červen 2009 @ 19:19:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
skalaa
Ještě mi tak napadlo že je dobrý příběh v Bibli - II. Královská 13, 14 - 21 - Je to příběh o tom, jak Izraelci pohřbívali jednoho muže a hodili toho muže do hrobu Elišova. Jakmile muž přišel do styku s Elišovými kostmi , ožil a postavil se na nohy. Tak asi bych se dívala na ostatky svatých v katolické církvi .Asi by mě to nepohoršilo, nějaká ta kost, protože, by mě popřípadě mohla postavit na nohy, jako toho mrtvého muže.

A co se týká toho, že znáš ty i tvůj manžel Hospodina, to je přece dobré. Bůh vám dal dar. Můžete se společně modlit za ty, kteří Boha neznají, v Něho nevěří, Jeho nemilují, Jemu se Neklanějí. Té bídy je na světě moc a vy s manželem znáte Hospodina.Stránka vygenerována za: 1.48 sekundy