Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Bohuslav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 7, článků celkem: 15507, komentáře < 7 dní: 630, komentářů celkem: 349123, adminů: 60, uživatelů: 4872  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 98 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

rosmano
wollek
Vota

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Chystá se nová denominace: Sbory evangelikálních baptistù
·Volby do rady Odboru mládeže BJB 2019
·Pìt sborù opouštìjících (?) BJB poøádá v Èerné Hoøe spoleèný pobyt.
·Novokalvinisté z prostøedí BJB zakládají novou církev
·Srpnové èíslo èasopisu Dobrá zpráva
·Èervencové èíslo èasopisu Dobrá zpráva
·Pietní shromáždìní k uctìní památky 27 popravených pøedstavitelù èeského odboje
·Mariánský sloup, stánky s buøty nebo nic?
·Køesťané v politice a nedìlní Letná
·Majdan a Letná

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
99901501
přístupů od 17. 10. 2001

Grano Salis: Ekumenismus

Search on This Topic:   
[ Go to Home | Select a New Topic ]

Život církví: Novokalvinisté z prostředí BJB zakládají novou církev
Ekumenismus

poslal Nepřihlášený

Církevní rada Slezské církve evangelické augsburského vyznání vydala prohlášení ohledně štěpných aktivit novokalvinistů v rámci jejich církve.

Prohlášení Církevní rady SCEAV k teologickému směřování a vzniklé situaci na letošním ročníku XcamPu

pátek, 02 srpen 2019

Církevní rada na svém zasedání dne 1. 8. 2019 diskutovala o situaci, která kulminovala na křesťanském festivalu XcamP 2019 ve Smilovicích a s politováním konstatuje, že XcamP již několik let otevírá dveře tomu, aby členové naší církve byli indoktrinováni neokalvinistickou teologií, díky čemu dochází k odklonu mnohých od naší luterské teologie. To se děje především skrze dávání prostoru kazatelům či členům sborů, které v minulém roce vystoupily z Bratrské jednoty baptistů (BJB). Jako církev se principiálně nebráníme ekumenické spolupráci, tato skupina však při spolupráci nectí ekumenickou rozdílnost a vědomě vytváří nesoulad a chaos mezi členy naší církve a přetahuje je ke své teologické doktríně.

Vyvrcholením těchto aktivit bylo nedělní svědectví na XcamPu a především pokoutné „sbírání podpisů“ ze strany bývalých členů (kazatelů) BJB mezi účastníky a členy naší církve pro podporu nově vznikajícího uskupení (církve), která pro registraci na Ministerstvu kultury ČR potřebuje splnit podmínku získání aspoň 300 podpisů členů.
Vložil: Tomas v Pondělí, 05. srpen 2019 @ 09:32:45 CEST (635 čtenářů)
Více... | 4782 bytů | 29 komentáře | Život církví | Skóre: 0Teologie: O univerzální spáse podle sv. Izáka Syrského
Ekumenismus

poslal Nepřihlášený

Poslední příspěvek uživatele Leonet mi připomněl učení Izáka Syrského, jednoho z největších světců raně křesťanského Blízkého východu. Žil v 7. století, narodil se v Kataru, ale většinu života prožil v Iráku, kde byl krátce biskupem v Ninive, a pak v západním Íránu (podle jiného pramene v Egyptě). Náležel k Církvi Východu, která vyznává diofyzitismus (nestorianismus), ovšem Izák tuto nauku vyznával v její umírněné podobě, takže byl přijatelný i pro ortodoxii a je uctíván a respektován i v pravoslaví.   Posílám sem část svých výpisků o Izákově teologii, jejich zdrojem je Ilarion Alfejev: IZÁK SYRSKÝ A JEHO DUCHOVNÍ ODKAZ. Духовный мир преподобного Исаака Сирина, The Spiritual World of Isaac the Syrian, (1. vyd. 2000, český překlad podle 2. vyd. Sankt-Peterburg 2002), Červený Kostelec 2010.

Vložil: Tomas v Středa, 29. květen 2019 @ 18:19:04 CEST (463 čtenářů)
Více... | 21844 bytů | 32 komentáře | Teologie | Skóre: 0Z internetu: Krásna nevesta a svadobný obrad
Ekumenismus

poslal Nepřihlášený

 Papežství, protestantizmus a ich snatek

Vložil: Tomas v Středa, 07. únor 2018 @ 15:38:16 CET (443 čtenářů)
Více... | 3 komentáře | Z internetu | Skóre: 0Z internetu: Můj Svatý Duch
Ekumenismus

poslal Nepřihlášený

Poslouchej teď, Má dcero, Moje Vlastní, a piš a říkej Mým dětem toto:Z hlubin Svého Srdce volám k vám všem! Blahoslavení ti, kdo mají uši k slyšení. Kdyby nebylo Mých proroků, můžete Mi říci, kdo by předpověděl příchod Mého Syna? Když říkáte, že žijete v Pravdě a v Mé Lásce, jak to, že vaše pokolení se dnes zbavuje Mých proroků a pronásleduje je přesně tak, jak to dělali vaši předkové?Z Mé Nekonečné Slitovnosti se znovu staví Město pro Můj Vlastní lid. Bude i toto Město postaveno na krvi těch, které budete věčně pronásledovat? Dnes vám víc než kdy jindy posílám Svého Svatého Ducha, aby vás obnovil, ale jak dlouho ještě bude tato generace odporovat Mému Svatému Duchu? Řekněte Mi, může tělo žít bez srdce? Chápejte, že Můj Svatý Duch jeSrdcem Těla, kterým je Církev. Vězte, že Můj Svatý Duch je Dechem Církve, Podstatou horlivosti pro Mne, vašeho Boha. Můj Svatý Duch je sladká Mana z Nebe, živící chudé.

Vložil: Tomas v Pondělí, 18. prosinec 2017 @ 10:20:41 CET (594 čtenářů)
Více... | 5617 bytů | 3 komentáře | Z internetu | Skóre: 0Z internetu: Poselství - Výzva k jednotě
Ekumenismus

poslal Nepřihlášený

Drazí přátelé, drazí bratři, nikdo nemá takovou lásku jako Já. Co jste udělali s Mou Láskou? Moji bratři, buďte spojeni zachováváním pravidel Mého Srdce, kterými jsou Láska a Pokora. Věci, o kterých si myslíte, že vás sjednotí, jsou pozemské věci, a ty vás k jednotě nepřivedou, nemohou nic udělat a nic nabídnout. Ale mnozí z vás se stali otroky své mysli. Proto dokud se nesmíříte pokorně jeden s druhým a nebudete se vzájemně milovat tak, jako Já miluji vás, vaše rozdělení zůstane. Mé děti, musím znovu procházet trýzní o těchto Velikonocích?(když Velikonoce slaví každý zvlášť)Vložil: Tomas v Neděle, 03. prosinec 2017 @ 21:47:49 CET (879 čtenářů)
Více... | 5041 bytů | 4 komentáře | Z internetu | Skóre: 0Z internetu: Spoj své modlitby s modlitbami svatých
Ekumenismus

poslal Nepřihlášený

Vassulo Mého Svatého Srdce, milovaná Mé Duše, pojď ke Mně. Když jsi pronásledovaná, vstup do Mého Svatého Srdce a zakoušej Mou Lásku. Mezi mnoha jsem tě vyvolil, abys Mě následovala na Stezku, která vede k Jednotě. Udělal jsem tě Svou žačkou a stal jsem se nejen tvým Vychovatelem a Učitelem, ale i tvým Ženichem. Se Mnou nebudeš nic postrádat, milovaná.

Vložil: Tomas v Neděle, 05. listopad 2017 @ 00:09:12 CET (455 čtenářů)
Více... | 3492 bytů | 4 komentáře | Z internetu | Skóre: 0Z internetu: Tři železné tyče
Ekumenismus

poslal Nepřihlášený

Květino, Má Stezka je přímá, ale úzká, a málokdo Ji najde. Mé dítě, nedělej vždycky povyk, když tě prořezávám, prořezávám tě, abys silněji rostla a mohla přinést mnohem víc ovoce. Chci rozmnožit tvé ovoce. Vím, že se snažíš Mi říci, že tě prořezávám příliš často. Vím, co je pro tebe nejlepší, Mé dítě, a konec konců, což jsi Mi sama nenabídla svou svobodu?

Vložil: Tomas v Sobota, 14. říjen 2017 @ 11:44:24 CEST (455 čtenářů)
Více... | 1222 bytů | 4 komentáře | Z internetu | Skóre: 1Z internetu: Vystavím tě jako znamení odmítnutí, odmítnutí kvůli Jednotě
Ekumenismus

poslal Nepřihlášený

Pokoj tobě.Mé Božské Srdce tě povzbudí, abys pokračovala beze strachu, a Otec je velkorysý. Měj důvěru ve Mne. Důvěřuj Mi dítě, naplním tě útěchou. (V minulých dnech jsem ani necítila Boží blízkost, ani jsem Ho 'neviděla'. Cítila jsem se, jako by mne opustil a bylo mi smutno.) Zkoušel jsem tě, dovol Mi vystavit tě tu a tam zkoušce. Vassulo, i když si možná někdy budeš připadat jako ztracená, neztrácej odvahu. Urovnám ti cestu a zároveň tě vystavím jako znamení, kterému budou odporovat. Odmítání kvůli Jednotě. Chybí jim upřímnost, jak mohou skoncovat s tím, co je dělí?

Vložil: Tomas v Středa, 06. září 2017 @ 10:42:31 CEST (289 čtenářů)
Více... | 2249 bytů | komentáře? | Z internetu | Skóre: 0Z internetu: Láska se vrátí jako Láska
Ekumenismus

poslal Nepřihlášený

(Ptala jsem se Ježíše, co by mělo být prvním krokem římských katolíků a pravoslavných ke sjednocení.)... Pojď, odpovím ti. Tvoji bratři (římští katolíci a pravoslavní) budou muset pochopit a uvěřit, že jsem to Já, Pán, který si přeje vaše sjednocení. Tvoji bratři musí uvěřit, že tě užívám jako tabulku, abych napsal Svá přání. Všichni budou muset být ochotni sestoupit ze svých vysokých trůnů, které si pořídili.Má někdejší Církev byla Čistá, Pokorná a plná Lásky. Má dnešní Církev se změnila natolik, že vypadá jako legie trůnů. Budou muset pochopit a uvěřit, že jsem to Já, Pán, který si přeje vaše sjednocení. Všichni budou muset sestoupit ze svých vysokých míst a následovat nové přikázání, které jsem jim dal. Miluji Své děti, které byly vyhnány těmito Kainy. Ti udělali pustinu z Mého Domu, teď tam roste jen trní a křoví. Vassulo, čas je blízko. Můj Návrat přijde brzy. Láska se vrátí jako Láska. Láska tě miluje.Nesnaž se vypátrat, proč jsem si vyvolil právě tebe, abys zapisovala Má Poselství. Pochop jen, že tím budu víc oslaven, když jsem si pro toto Poselství Lásky a Pokoje zvolil úplné nic. Protože čím menší jsi ty, tím větší jsem Já. Čím jsi níž, tím jsem ochotnější se sklonit, abych tě dosáhl. Buď absolutně ničím a dovol Mému Duchu, aby v tobě dýchal. Úplně se rozplyň, ať je vidět jen Mne. Potěš Mě, duše, tím, že Mi obětuješ svou vůli. Odevzdáváš se Lásce...11. července 1988, celý článek na http://www.tlig.org/cs/messages/300/

Vložil: Tomas v Pondělí, 28. srpen 2017 @ 20:14:31 CEST (474 čtenářů)
Více... | 9 komentáře | Z internetu | Skóre: 0Život církví: Pastor Locher: Chceme si připomínat o co reformace usilovala
Ekumenismus

poslal Nepřihlášený

Papež František se setkal s předsedou Rady švýcarských protestantských církví, pastorem Gottfriedem Locherem.

Vložil: Tomas v Úterý, 08. březen 2016 @ 12:09:06 CET (1510 čtenářů)
Více... | 1095 bytů | 8 komentáře | Život církví | Skóre: 1Aktivity a kampaně: Novodobá Jezábeľ
Ekumenismus

poslal rudinec

Kresťanstvo z Eúropy odchádza ,satanizmus prichádza.

Vložil: Tomas v Sobota, 14. listopad 2015 @ 17:19:09 CET (1729 čtenářů)
Více... | 1560 bytů | 6 komentáře | Aktivity a kampaně | Skóre: 3.4Život církví: CASD: Vztahy s ostatními křesťanskými církvemi a náboženskými organizacemi
Ekumenismus

poslal Informator

Abychom zabránili nedorozumění nebo neshodám ve vztazích s ostatními křesťanskými církvemi a náboženskými organizacemi, byla vypracována následující pravidla:

1) Uznáváme ty organizace, které vyzdvihují Krista nad člověka jako součást svatého plánu evangelizace tohoto světa a velmi si vážíme mužů a žen v jiných společenstvích, kteří jsou zapojeni do získávání duší pro Krista.

2) Pokud se díky smíšené spolupráci dostaneme do kontaktu s jinými křesťanskými společenstvími a náboženskými organizacemi, má po celou dobu takové spolupráce převládat duch křesťanské zdvořilosti, upřímnosti a férovosti.

3) Uznáváme, že opravdové, upřímné náboženství je založené na svědomí a přesvědčení. Proto by mělo být stálým předpokladem, že se nebude uplatňovat žádný sobecký zájem nebo dočasné výhody pro kohokoliv v naší komunitě a že žádný pozemský vztah nebo odměna nebudou zneužity k přilákání nebo získání člena do Církve adventistů sedmého dne, kromě víry a přesvědčení, jakým je silný osobní vztah k Ježíši Kristu. Pokud změna přesvědčení vede člena naší církve k pocitu nesouladu s vírou a praxí Adventistů sedmého dne, uznáváme nejen právo, ale i odpovědnost tohoto člena na změnu, a to bez odsouzení, ostré kritiky, na náboženské spojení v souladu s vírou. Respektujeme jiná náboženská uskupení ve stejném duchu jako náboženskou svobodu.

Vložil: Tomas v Sobota, 29. srpen 2015 @ 12:58:08 CEST (963 čtenářů)
Více... | 3207 bytů | komentáře? | Život církví | Skóre: 0Život církví: Postoj adventistů sedmého dne k římským katolíkům
Ekumenismus

poslal Nepřihlášený

Adventisté sedmého dne vnímají rovnocennost všech mužů a žen v Božích očích. Odmítáme předsudky proti osobám bez ohledu na rasu, národnost nebo náboženské přesvědčení. Také rádi uznáváme, že upřímní křesťané mohou být v jakékoliv denominaci včetně římských katolíků a spolupracujeme v souladu se všemi zastoupeními a orgány, kterým jde o zmírnění lidského utrpení a vyzdvižení Krista před světem.

Adventisté sedmého dne usilují o pozitivní přístup k jiným vyznáním. Náš prvořadý úkol je kázat evangelium o Ježíši Kristu v kontextu Ježíšova brzkého příchodu a ne vyzdvihovat nedostatky v ostatních denominacích

Věrouka Církve adventistů sedmého dne je zakořeněna v biblickém apoštolském učení a tudíž sdílí mnoho základních principů křesťanství společně s následovníky dalších křesťanských církví. Nicméně jako hnutí máme vlastní identitu. Naše přesvědčivé poselství pro křesťany stejně jako nekřesťany je nabízet naději s pohledem upřeným na kvalitu života, která je celistvá jen v Kristu.

Vložil: Tomas v Pondělí, 24. srpen 2015 @ 11:16:59 CEST (2822 čtenářů)
Více... | 3116 bytů | 36 komentáře | Život církví | Skóre: 1Aktivity a kampaně: Bude se historie opakovat?
Ekumenismus

poslal oko

V jakém to světě budou žít naši vnuci?

Vložil: Tomas v Pondělí, 24. srpen 2015 @ 11:16:23 CEST (2714 čtenářů)
Více... | 6107 bytů | 53 komentáře | Aktivity a kampaně | Skóre: 4Život církví: Dialog katolické církve s letničními sbory
Ekumenismus

poslal Nepřihlášený

Vatikán. V Římě se dnes skončila další etapa dialogu katolické církve s letničními hnutími na téma charismat v církvi. Katolickou stranu vedl mons. Michael F. Burbidge, biskup z Raleigh (USA) a letniční sbory pastor Cecil M. Robeck (USA). Obsah rozhovorů přiblížil Vatikánskému rozhlasu sekretář Papežské rady pro podporu jednoty křesťanů, mons. Brian Farrell:

Vložil: Tomas v Pondělí, 20. červenec 2015 @ 18:25:25 CEST (2598 čtenářů)
Více... | 2541 bytů | 55 komentáře | Život církví | Skóre: 0Život církví: Židé a křesťané jsou přáteli a bratry
Ekumenismus

poslal Nepřihlášený

Koncilní deklarace Nostra Aetate před padesáti lety rozhodnou měrou přispěla k tomu, že bylo zahájeno údobí přátelství a vzájemného porozumění v dialogu mezi katolíky a Židy, zdůraznil papež František při dnešní audienci pro početnou delegaci Mezinárodní rady křesťanů a Židů.

Vložil: Tomas v Středa, 01. červenec 2015 @ 11:05:42 CEST (3492 čtenářů)
Více... | 2230 bytů | 123 komentáře | Život církví | Skóre: 0Aktivity a kampaně: O Janu Husovi, ekumenismu krve a pokušení být pány nad milostí
Ekumenismus

poslal Nepřihlášený

„Existuje problém, který je skandálem. Je to skandál. A tím je problém rozdělení křesťanů! Ekumenismus není nějaký úkol navíc, který je třeba vykonat. Je to Ježíšův příkaz. Příkaz lásky, vyjádřený ve chvíli, kdy měl být vydán na smrt: „Otče, ať všichni jsou jedno. Jako ty a já, aby svět uvěřil, že ty jsi mne poslal“ (srov. Jan 17,21). Ekumenismus není jenom úkolem, je hledáním jednoty Kristova Těla, rozděleného kvůli našim hříchům.

Vložil: Tomas v Středa, 24. červen 2015 @ 23:52:50 CEST (2619 čtenářů)
Více... | 4655 bytů | 36 komentáře | Aktivity a kampaně | Skóre: 0Aktivity a kampaně: Papež František v Turíně
Ekumenismus

poslal Nepřihlášený

V pondělí dopoledne uskutečnil papež historickou návštěvu chrámu evangelické valdenské církve v Turíně. Římský biskup tak vůbec poprvé vstoupil na půdu tohoto nejstaršího protestantského církevního společenství, které vzniklo ve 13. století.

Vložil: Tomas v Středa, 24. červen 2015 @ 15:33:45 CEST (1296 čtenářů)
Více... | 2931 bytů | 3 komentáře | Aktivity a kampaně | Skóre: 0Kontrasty: Soužití s katolíky
Ekumenismus

poslal Nepřihlášený

Potřeboval bych výklad nějakého katolického překrucovače Bible, aby mi vysvětlil jakým zvráceným způsobem katolíci dospěli k pochopení toho co řekl Simeon Marii při jejich návštěvě v chrámě v Jeruzalémě.

Vložil: Tomas v Neděle, 21. červen 2015 @ 23:23:07 CEST (2172 čtenářů)
Více... | 5749 bytů | 38 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Aktivity a kampaně: Promluva papeže k české ekumenické delegaci ve Vatikánu
Ekumenismus

poslal Nepřihlášený

Papež František 15.6.2015 u příležitosti šestistého výročí smrti Mistra Jana Husa přijal delegaci z České republiky. Kromě emeritního pražského arcibiskupa kard. Vlka, který byl jmenován papežským legátem na probíhající husovské slavnosti, v ní byli zastoupeni představitelé husitské a českobratrské evangelické církve, politického světa a akademické obce. Papežovu promluvu přinášíme v plném znění:

Vložil: Tomas v Neděle, 21. červen 2015 @ 23:19:34 CEST (713 čtenářů)
Více... | 3506 bytů | 1 komentář | Aktivity a kampaně | Skóre: 1
Stránka vygenerována za: 0.57 sekundy