Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Kvido.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 13, článků celkem: 16386, komentáře < 7 dní: 501, komentářů celkem: 411978, adminů: 60, uživatelů: 5161  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 43 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

studentbible
oko
Frantisek100
Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
112231386
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Od Mariánství k Bohu: Modlitba oddanosti k Panně Marii Ustavičné Pomoci
Vloženo Pátek, 25. červenec 2008 @ 12:00:32 CEST Vložil: Bolek

Zamyšlení poslal cristiano

Přijď mi tedy na pomoc, má nejdražší Matko, protože jsem Ti cele odevzdal. K Tvým rukám kladu své věčné spasení a Tobě svěřuji svou duši. Bude mi stačit, budeš-li mě počítat mezi své nejoddanější služebníky a vezmeš mě pod svou ochranu. Jestliže mě, má nejdražší Matko, budeš chránit, nebudu se bát ničeho. Nebudu se bát svých hříchů, protože Ty pro mě získáš odpuštění; nebudu se bát ani démonů, protože Ty jsi mnohem silnější, než celé peklo dohromady; ani Ježíše, mého Soudce, protože skrze jednu modlitbu od Tebe bude utišen.
Přesto Bible hovoří, že všechny tyto vlastnosti náleží výhradně Bohu samotnému (nikdy ani jednou Marii). Jsou stovky míst v Písmech, kde je popisováno, jak Bůh je velice milostivý, milosrdný a laskavý vůči tomu, kdo má před Ním bázeň:

Hospodin, Hospodin! Bůh plný slitování a milostivý, shovívavý, nejvýš milosrdný a věrný, který osvědčuje milosrdenství tisícům pokolení, který odpouští vinu, přestoupení a hřích... (Exodus 34:6-7).

Miloval jsem tě odvěkou láskou, proto jsem ti tak trpělivě prokazoval milosrdenství. (Jeremiáš 31:3)

Ty však, Panovníku, jsi Bůh slitovný a milostivý, shovívavý, nejvýš milosrdný, věrný (Žalm 86:15).

Požehnán buď Bůh a Otec našeho Pána Ježíše Krista, Otec milosrdenství a Bůh veškerého potěšení! (2 Korintským 1:3)

Pojďte ke mně (Ježíš), všichni upracovaní a obtěžkaní, a já vám dám odpočinout. Vezměte na sebe mé jho a učte se ode mne, neboť jsem mírný a pokorný v srdci, a vaše duše najdou odpočinutí. Mé jho je totiž příjemné a mé břemeno lehké. (Matouš 11:28-30).

Písma nikdy neodkazovala k Marii jako k naši pomoci. Byl To Ježíš, kdo byl pohnut soucitem, dotýkal se malomocných, uzdravoval nemocné, krmil hladové, kázal dobrou zprávu chudým, plakal nad hříchem, a zemřel na našem místě! Ježíš objímal malé děti, odpouštěl hříšným, vysvobozoval posedlé, modlil se za Jejich pokoj, hledá každou jednu ztracenou ovci, dává zrak slepým a byl to On, kdo povstal z mrtvých!

Cristiano

Podobná témata

Zamyšlení

"Od Mariánství k Bohu: Modlitba oddanosti k Panně Marii Ustavičné Pomoci" | Přihlásit/Vytvořit účet | 134 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Od Mariánství k Bohu: Modlitba oddanosti k Panně Marii Ustavičné Pomoci (Skóre: 1)
Vložil: Irena v Pátek, 25. červenec 2008 @ 13:17:37 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Milý Cristiano,

to je velmi pravdivé zamyšlení a díky, žes to sem napsal. Přesto bude nejspíš spousta katolíků nesouhlasit a snažit se vysvětlit, že my to chápeme špatně, a jak to vlastně máme chápat:-). Ale my víme, že tohle je biblická pravda. Náš jediný Pán a Přímluvce je Ježíš Kristus a to je pro nás směrodatné, ne tradice, ne cokoliv nebiblického.

Zdraví Irena

Re: Od Mariánství k Bohu: Modlitba oddanosti k Panně Marii Ustavičné Pomoci (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 25. červenec 2008 @ 13:52:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tyto vlastnosti náleží Bohu v míře největší, o tom nikdo nepochybuje. Znamená to ale, že my snad se nemáme snažit být milosrdní, shovívaví a věrní?
Nebyla Marie Bohu milá právě proto, že tyto vlastnosti projevovala ze všech lidí v míře největší?

Písma nikdy neodkazovala k Marii jako k naši pomoci

Není pravda. Pravoslavní i katolíci uctívají Marii pro její svatost, jako náš vzor, ale hlavně proto, že je matkou Ježíše Krista. Kdo velebí matku, vzdává poctu i synu.

Lukáš 1,48-50
že se sklonil ke své služebnici v jejím ponížení. Hle od této chvíle budou mne blahoslavit všechna pokolení
že se mnou učinil veliké věci ten, který je mocný. Svaté jest jeho jméno a milosrdenství jeho od pokolení do pokolení k těm, kdo se ho bojí.

Svatba v Káni ukazuje účinnost Mariiny přímluvy. Ježíš - přesto, že "ještě nenastala jeho hodina" - pomohl na přímluvu své matky. Soudný člověk se z Písma dokáže poučit. Mocná přímluva Marie je ověřená generacemi. Až budu umírat, přál bych si, aby se za mne Maria u Ježíše přimluvila. Aby to její: "Nemají už vína" v podobném duchu pomohlo u Ježíše i mně.

Proto se modlím: "Pros za nás hříšné nyní, i v hodinu naší smrti".Re: Od Mariánství k Bohu: Modlitba oddanosti k Panně Marii Ustavičné Pomoci (Skóre: 1)
Vložil: Willy v Pátek, 25. červenec 2008 @ 16:19:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Mám za to, že kdyby (já vím, že nejsou žádná kdyby, ale přece) mohla Marie, žena, které bylo Bohem dána milost porodit Ježíše a která nám může být vzorem poslušnosti bez ohledu na následky, přijít a říct něco představitelům řkc zodpovědným za to, co se o ní v řkc učí i lidem, kteří jí pod vlivem učení řkc uctívají, kteří se k ní moldí apod., že by si to "za rámeček" opravdu nedali. A možná by jim řekla jen to, co je zaznamenáno jako její poslední slova v NZ, v evangeliu toho, komu bylo dáno se o ní po ukřižování Pána Ježíše Krista z Jeho pověření starat - Jana (2:5): „Cokoli vám (Ježíš) řekne, učiňte.“ AMEN.

willyRe: Od Mariánství k Bohu: Modlitba oddanosti k Panně Marii Ustavičné Pomoci (Skóre: 1)
Vložil: katusa v Pátek, 25. červenec 2008 @ 19:18:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Irena, áno máš pravdu, že ich bude hodne, ktorí nebudú súhlasiť, ale rozmýšľam, prečo! Došla som k záveru, že to bude tým, že nemajú s Bohom a teda s Kristom osobný vzťah, nepoznajú HO, lebo sa im nedal poznať, (je to milosť), a ani oni nie sú Bohom poznaní. Kristus povie v onen deň:"odídite odomňa činitelia neprávosti, neznám vás!" katusaRe: Od Mariánství k Bohu: Modlitba oddanosti k Panně Marii Ustavičné Pomoci (Skóre: 1)
Vložil: katusa v Pátek, 25. červenec 2008 @ 19:40:19 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Preto sa aj obracajú k tomu,resp. k tej,  ktorú poznajú  a majú s ňou "osobný vzťah", lenže žiaľ nie je to biblická Mária, ona totiž nemá žiadnu moc viesť, ochraňovať, prihovárať sa, robiť zázraky, nemůže sa zjavovať nám ľuďom, odovzdávať nám posolstvá od Boha, lebo jej to NIE JE DANé, ani jej ani nikomu z tých, ktorí sú u Pána. Jediným posolstvom od Boha pre nás je BIBLIA a nič iné! katusa Re: Od Mariánství k Bohu: Modlitba oddanosti k Panně Marii Ustavičné Pomoci (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 25. červenec 2008 @ 20:36:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Katolický pohled na věc je zde:
http://www.maria.cz/Marianska-ucta/Ucta-k-svatym?rw=1Re: Od Mariánství k Bohu: Modlitba oddanosti k Panně Marii Ustavičné Pomoci (Skóre: 1)
Vložil: oko v Sobota, 26. červenec 2008 @ 21:10:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Katusa

1. Tesalonickým 4,13
Nechceme vás, bratři, nechat v nevědomosti o údělu těch, kdo zesnuli, abyste se nermoutili jako ti, kteří nemají naději.
Věříme-li, že Ježíš zemřel a vstal z mrtvých, pak také víme, že Bůh ty, kdo zemřeli ve víře v Ježíše, přivede spolu s ním k životu.

Marek 12,27
On přece není Bohem mrtvých, nýbrž Bohem živých. Velmi se mýlíte!"

Shodneme se na tom, že svatí v nebi mají plnohodnotný život, daleko plnější, než na zemi? Pokud ano, zkusme následující úvahu.

Bůh chce, abychom si my lidé na zemi vzájemně pomáhali, protože tak se projevuje nezištná láska. Víme taky, že máme prosit jeden za druhého, po vzoru Ježíše.
Lukáš 22,32
Já jsem však za tebe prosil, aby tvá víra neselhala; a ty, až se obrátíš, buď posilou svým bratřím."

Římanům 15,30
Prosím vás, bratři, pro našeho Pána Ježíše Krista a pro lásku, která je z Ducha, pomáhejte mi v boji svými přímluvami u Boha,

Pokud prosíme Boha jen sami za sebe, je to projevem lásky sobecké. Bůh má rád společenství lidí, kteří sdílejí lásku. Proto říká Ježíš "Kde jsou dva, nebo tři v mém jménu, tam jsem já uprostřed nich". Kvalita života zde na zemi ve světle opravdových hodnot se odvozuje od opravdové lásky, která se projevuje činem - možností pomáhat. (např. milosrdný samaritán)

Římanům 16,2
Přijměte ji v Pánu, jak se sluší mezi věřícími, pomáhejte jí, kdyby vás v něčem potřebovala, neboť i ona byla pomocnicí mnohým i mně samému.

Z výše uvedeného je zřejmé, že kvalitní život v Božích očích je takový, který je plný lásky a vzájemné pomoci.

NEMĚLI - LI BY SVATÍ V NEBI MOŽNOST PROJEVOVAT SVOU LÁSKU TÍM, ŽE NÁM POMÁHAJÍ, JEJICH KVALITA ŽIVOTA V NEBI BY BYLA NIŽŠÍ, NEŽ BYLA NA ZEMI. A TO JE PŘECE HOLÝ NESMYSL. JEJICH ŽIVOT V NEBI JE KVALITNĚJŠÍ, PROTO I JEJICH POMOC JE MOCNĚJŠÍ, NEŽ BY BYLI SCHOPNI ZA SVÉHO ŽIVOTA.Re: Od Mariánství k Bohu: Modlitba oddanosti k Panně Marii Ustavičné Pomoci (Skóre: 1)
Vložil: nula v Pondělí, 28. červenec 2008 @ 13:07:43 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
--nedávno jsem se setkal se starší ženou, která řekla, že je věřící a nepřímo naznačila, že je katolička. Po nějaké chvíli, kdy e mne ptala na moji víru, najednou konstatovala - "Vy věříte v jiného Boha než já." Tož tak.--

i jedné církvi každý má více či méně vlastního .I ateista věří v tom smyslu,že ne jaký je ale jaký není . 


Stránka vygenerována za: 0.68 sekundy