Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Blažej.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 10, článků celkem: 16320, komentáře < 7 dní: 571, komentářů celkem: 408439, adminů: 60, uživatelů: 5135  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 288 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

Myslivec
brusle7
gregorios777
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110976045
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Lze vždy považovat levitaci za projev temných sil?
Vloženo Čtvrtek, 29. listopad 2007 @ 23:32:16 CET Vložil: bolek

Zamyšlení poslal Standa

Levitující mnich z Copertina

Než se vznesl před samotným papežem Urbanem VIII., prožil již řádku spontánních levitací, jak je tento jev nazýván. Celkem jich údajně prožil 70, podle některých zdrojů dokonce více než 100. Mnohokrát před řadou věrohodných svědků, čímž způsobil poprask. Pro mysl vyškolenou tradiční vědou je to šílenost. Je to snad ale také všechno výmysl a lež? Koná katolický mnich dílo ďáblovo?

Oddaný katolický kněz narozený roku 1603 v italské Alálii, je nakonec prohlášen za svatého. Přesto církev tehdy považuje takové praktiky, jako je levitace, za dílo ďábla a pěkně jí motají hlavu po celá staletí. Pro Josefa z Copertina to začíná roku 1638 v neapolském kostele svatého Řehoře Armského, kde se nečekaně poprvé vznese přímo do svíček a květin na oltáři, aniž by je poničil."Ó požehnaná Panno," vykřikne prý a slétne dolů a točí se na kolenou. Už ve škole mu říkají "spadlá brada", protože často upadá do zvláštních stavů, při nichž sedí nehnutě, s pusou dokořán. Roku 1620 vstupuje do kapucínského řádu, odkud je vyloučen pro neschopnost a nedbalost. O osm let později se stává výstřední asketa františkánským knězem v italském Grottaglie poblíž Copertina. Drží přísné půsty, bičuje se do krve a údajně stále prožívá neobyčejné stavy. Podle historických materiálů jimi narušuje i mše a společná jídla a bývá vykázán do své cely.

Ó, jak nádherné ránko!


Nakonec je poslán do Říma před samotného papeže Urbana VIII., kterého značně vyleká, když se přímo před ním vznese do výše několika decimetrů. Mnoho svědků popisuje, jak ho viděli létat, i pod širým nebem v Assisi. Uvidí ho i vévoda brunšvický Johannes Friedrich, do té doby luterán a příznivec filosofa Leibnize, a je tím tak ohromen, že přestoupí ke katolíkům."Ó jak nádherné ráno," vykřikne Josef a jednou a okamžitě se vznese do koruny olivovníků. Mniši pak za ním podle záznamů musí vylézt po žebříku, aby ho vyprostili. Jindy se popálí o svíčky an oltáři, kam se prý vznese, když se při mši uvede modlitbami do stavu vytržení. Umírá roku 1663 a roku 1767 je prohlášen papežem za svatého.Zástupy levitujících čekají na vysvětlení


Tyto případy nelze odbýt mávnutím ruky jen proto, že se odehrály už dávno. Jen katolická církev má na seznamu přes 200 levitujících svatých. Patří k nim například svatý Edmund (1242 je arcibiskupem canterburským), svatá Terezie z Avily (1680, Madrid ve Španělsku), která se modlila, aby svou schopností nevyčnívala mezi ostatními řádovými sestrami, arabská karmelitánka (středověký řád žebravých mnichů) Marie (1700, Betlém v Izraeli) či otec Suarez (1911, Santa Cruz v jižní Argentině.) Ale nejde jen o katolíky či křesťany. Najdou se i vyznavači islámu, jako íránský derviš (žebravý mnich) Haudar ve 12. století. A samozřejmě indičtí jogíni, kteří toho dosahují zejména dýchacími technikami, nejrůznější šamani, čarodějové a čarodějnice a také spiritisté. Právě spiritistické médium Daniel Dunglas Hume v 80. letech 19. století údajně také levitoval. Tvrdí, že ho nadnášejí duchové. V posledních staletích se takových případů ale mnoho neodehrává a neexistují nesporné fotografie. To dává za pravdu skeptikům, podle kterých je vše výmysl, halucinace a podvod.


zdroj:   z d e

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

Je možné se s něčím takovým setkat  i dnes? Podívejte se   
z d e   a    z d e .  Jaký je Váš názor? Co si o tom myslíte?

 


Podobná témata

Zajímavosti

"Lze vždy považovat levitaci za projev temných sil?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 9 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Lze vždy považovat levitaci za projev temných sil? (Skóre: 1)
Vložil: IC434 v Čtvrtek, 29. listopad 2007 @ 23:41:30 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Co se týká toho klipu jak Criss Angel chodí po vodě, tak jsem někde viděl video, co ukazovalo jaký trik použil.Re: Lze vždy považovat levitaci za projev temných sil? (Skóre: 1)
Vložil: Marek2 v Pátek, 30. listopad 2007 @ 18:06:10 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Levitaci lze považovat za projev magnetické síly, viz např.:
http://en.wikipedia.org/wiki/Magnetic_levitation

Ovšem levitace lidí je nepochybně trik nebo iluze (viz obě videa). Stará vyprávění o levitacích lidí nepokládám za věrohodná. Mohla vzniknout třeba na základě domnělého vidění nebo mohla být vymyšlena na podporu pověsti svatosti konkrétní osoby.Re: Lze vždy považovat levitaci za projev temných sil? (Skóre: 1)
Vložil: Nematemne v Pátek, 30. listopad 2007 @ 18:49:27 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
To první video, sedící levitující člověk znám. Bylo to tuším v pořadu A.C.Clarka, kde se vysvětlovaly různé záhady. V tomto pořadu bylo ukázané jak ve skutečnosti vypadá tyč o kterou se  levitující opira. Tyč byla zabetonovaná v zemi, a v místě kde se  ji levitující drží byl ohyb, který končil sedátkem, ukrytým v kalhotách.Re: Lze vždy považovat levitaci za projev temných sil? (Skóre: 1)
Vložil: Farel v Pátek, 30. listopad 2007 @ 23:12:16 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Já si myslim, že je možný se stim setkat. Když jsem četl sto roků samoty tam jsem se myslim setkal s tím jak někdo levitoval po kakau, ale vůbec jsem si nezapamatoval správnej poměr. Denně si dělám kakao a pořád měním poměr a zatim pořád dřepim na zadku a ne na džinovi. Teď zrovna experimentuju s pravym kravskym a připadám si blízko nějaký plyny jako by mně nadnášely, ale nevím jestli to není jen reakce na to kravský mlíko když jsem pil takovou dobu to chemický UHT.Stránka vygenerována za: 0.22 sekundy