Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Kvido.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 13, článků celkem: 16386, komentáře < 7 dní: 502, komentářů celkem: 411979, adminů: 60, uživatelů: 5161  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 176 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

Frantisek100
rosmano
Willy
ivanp

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
112231763
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Olinův argument o ´bezvýznamném obecním Františkovi´ je zcestný
Vloženo Úterý, 06. listopad 2007 @ 13:11:20 CET Vložil: bolek

Charismatici poslal jah

 

Olinův argument o "bezvýznamném obecním Františkovi" je zcestný

Diskuse nad první částí publikace Skrytá tvář charismatismu - I. Manipulace v charismatickém hnutí ukázala, že proti tomuto dílu vedou diskreditační kampaň pouze tři osoby: Historicky první předseda KMS Oldřich Kadlec, charismatický pseudoprorok Jiří Krupa a obhájce charismatismu z AC Petr Vlček. Jejich diskreditační kampaň je založená na několika málo argumentech, které neustále opakují.

Jedním z argumentů je tvrzení, že se jedná o "bezvýznamného obecního Františka" a jeho osobní selhání, přičemž tisíce lidí žije v charismatických sborech naprosto v pohodě a nejsou potrefeny úchylkami obecního Františka, proto nemůže jít o chybu systému charismatismu. Tento argument je asi nejlépe vyjádřen Olinem Kadlecem:

Žijeme v době kvasu, ne fundovaného systému. Charismatický systém nikdo nepostuloval. Pouze místní charismatičtí šéfičci fundují vlastní systémy tam, kde se cítí ohroženi buď bludy, nebo anarchií, nebo konkurencí. Oceán charismatického hnutí však nikdo nenacpe do kádinky tradičního sboru, aniž by to cákalo.

Tento argument je však naprosto zcestný.


Když si tuto situaci zanalyzujeme, zjistíme že se zde jedná o situaci, kde máme velké hnutí, na kterém participuje velké množství lidí, v tomto hnutí se objevují oběti některých exponentů hnutí.

V tomto jednoduchém rámci základních rysů této situace můžeme hledat analogie známých případů, se kterými jsme se již setkali. Pokud bychom tento Olinův argument analogicky aplikovali na situaci se stejnými základními rysy: hnutí-oběti-exponenti, například na nacionální socialismus v Německu, pak zjistíme, jak je tento argument absurdní.

Nacionální socialismus v Německu ve světle argumentace Olina a spol.:

Podle Olinovy argumentace by nacionální socialismus v Německu ve 30. a 40. letech minulého století neměl fundovaný systém. Byla to doba kvasu. Osmdesát miliónů Němců žilo spokojeně a nacionální socialismus pro ně analogicky podle Olina vykonal mnoho dobrého: zvedl zaměstnanost na 100%, stavěly se dálnice, budoval se průmysl, lidé byli spokojení a rozhodně se necítili jako oběti manipulace a zločinných praktik. A co oběti v koncentračních táborech?

Analogicky podle Olina to nebyla chyba systému, ale různých místních šéfíčků, velitelů lágrů, kteří si fundovali vlastní systémy, které produkovali oběti. Za to oceán národního socialismu podle Olinovy argumentace nemohl. Oceán národně socialistického hnutí přece nikdo nenacpe do kádinky koncentračního tábora, aniž by to cákalo.

Většina Němců dokonce neměla o obětech koncentračních táborů ani tušení. Propaganda jim servírovala obrázky šťastných vězňů, kteří byli prací převychováváni k novému řádu. Stejně jako propaganda v charismatickém hnutí ukazuje manipulaci a excesy jako potřebné a kázeň utužující nástroje, které slouží ke šťasnému životu všech charismatiků.

Podle Olinovy argumentace tedy za oběti národního socialismu nesli zodpovědnost pouze obecní Františci, šéfíčkové koncentračních táborů a nikoliv ideologie národního socialismu a jeho hlavy: Hitler, Himmler, Göring, Goebbels a další. Ve světle Olinovy argumenatace byli tito vůdci nacionálního socialsmu analogicky nevinní, stejně jako nacionální socialismus jako takový.

Všichni víme, že je to absurdní představa, která nám ilustruje, jak je argumentace O. Kadlece a spol. zcela zcestná.


Podobná témata

Charismatici

"Olinův argument o ´bezvýznamném obecním Františkovi´ je zcestný" | Přihlásit/Vytvořit účet | 24 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Olinův argument o ´bezvýznamném obecním Františkovi´ je zcestný (Skóre: 1)
Vložil: Olin v Úterý, 06. listopad 2007 @ 13:58:13 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Potlesk!

My, kteří tady normálně diskutujeme s Liborem zvaným Ajsí o věcech, o kterých on podle vlastních slov diskutovat CHCE, vedeme - sic! -diskreditační kampaň.

Jaxevede správná krytycká dyskuze, nám právě předvádí jeden Talib. Ratatatata!

Počkej, ono ti dojde. Američani prý vynalezli čipy, které se budou válet u vás mezi kamením. Tak se naplní "kamení volati bude!"

OlinRe: Olinův argument o ´bezvýznamném obecním Františkovi´ je zcestný (Skóre: 1)
Vložil: jirikrupa v Úterý, 06. listopad 2007 @ 14:00:35 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.joelnet.cz

Jahu

 1) nejsem prorok
 2) nevím, co chceš říct tím pseudoprorok

 Tvé oslovení už samo prostě je útočné, jak můžeme věřit v to, že chcete opravdu diskuzi, když dáváš k mému jménu taková slova,které vůbec nepomáhají. Pak se divíš, že se někteří s Vámi vůbec nebaví.

 3)Nevedu diskreditační kampaň. O kampani natož diskreditační...  proč o tom takto mluvíš? Jahu, proč takto jednáš?

  Dle Tebe je vše v těch prácích v poho, ok, charismatismus je dle Tebe špatný.

Proč označuješ lidi, kteří tam vidí něco zkresleně napsané a interpretované, hned takto útočně?

  Sami autoři říkají, že nejsou bezchybní, věří tomu, to mimo jiné znamená, že přece jejich práce nejsou nekritizovatelné.

Ano, vystavuji jeho práci kritice. (nebo diskuze má být jen absolutní souhlas?) A divej, ty přijdeš, začneš používat takové narážky "pseudoprorok atd.", vkládat motivy , viz "diskreditační kampaň".

 Říkáte, že Vám vadí, že charismatici prý některé věci a slova považují za nekritizovatelná, a hle, objeví se nesouhlas, polemika "prací stoupence Tvého tábora" a ten, kdo si o ní dovolí zapochybovat, už je "nepřítel".

Mrzí mne to!


Vyjadřuji se k tomu, co se týká mé osoby.

Je snad nemožné vystavit ten text pochybnostem? Nebo to je jasná nekritizovatelná věc?

Takže kritika charismatiků  je možná, a charismatici navíc učí špatně o nekritizovatelnosti autorit. Ale kritika opačným směrem možná není a jakmile někdo neosouhlasí, vystrnadíme ho, zesměšníme ho ("pseudoprorok") a nějak prostě použijeme kromě argumentů (to bych bral)  jakési takové mimo sdělení.

Dovolíš mi Jahu přistoupit k práci IC kriticky, nebo ji musím "slepě přijmout"?Re: Olinův argument o ´bezvýznamném obecním Františkovi´ je zcestný (Skóre: 1)
Vložil: venca v Úterý, 06. listopad 2007 @ 16:57:28 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Perfektni! Naprosto souhlasím! Přesně to sedí.

Nemůžu mluvit za autora článku, ale to co napsal, je přesný:

diskreditační kampaň - na rozdíl od diskuse, kde se řekne argument jednou a když ho někdo nepochopí, tak se zopakuje, při kampani se ten omílá furt dokola až do zblbnutí a ne kvůli tomu, s kteým se dskutuje, protože ten ho už umí nazpaměť, ale kvůli lidem co čtou ta svědectví, aby to měli furt na očích, a to tihle pánové skutečně dělají až je to nechutný.

pseudoprorok - to je přesný, jasně že J. Krupa není prorok, ale hraje si na něj a s tím proroctvím o Paroubkovi to jenom potvrdil

útočný oslovení to není - prostě jah nazval věci pravým jménem

O.Kadlec a spol s IC 434 nediskutujou ale vedou proti němu a jeho dílu kampaň - nediskutujou k věci, ale nejdřív omílali, že to není podepsaný, pak chtěli vědět jména kritizovanejch vedoucích, pak se vysmívali svědectví, protože ti vedoucí jsou bezvýznamný atd. takže jejich "diskuse" byla o tom, jak celý dílo shodit a ne diskutovat k těm charismaticým problémům.

To samý se ukazuje i teď na těch komentářích O. Kadlece a J. Krupy k tomuto článku: nediskutujou k argumentaci jaha, která je fakt přesná, ale šijou do autora a hledají blbinky, kterýma by jeho článek shodili.
Re: Olinův argument o ´bezvýznamném obecním Františkovi´ je zcestný (Skóre: 1)
Vložil: whynot (Falešný@e-mail) v Úterý, 06. listopad 2007 @ 18:02:22 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
myslim ze to je trefny, analogie s ideologie valecneho nemecka me taky napadla ;)Re: Olinův argument o ´bezvýznamném obecním Františkovi´ je zcestný (Skóre: 1)
Vložil: demagog (quokam@seznam.cz) v Úterý, 06. listopad 2007 @ 18:17:34 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog) http://www.bohu-a.svetu.cz/
Jahu, toto je demagogie:-)
Se stejnou logikou muzes tvrdit, ze Jan Zelezny by ostepem tech devadesat ctyri metry, ci kolik je ten jeho rekord, hodil i na povrchu planety Mars...
Ano, prirodni zakony jak na Marsu, tak i na Zemi, jsou stejne, jenom ty podminky jsou vsude odlsine. Uplatnovat stejna meritka na marsu jak na zemi je nesmyslem.
Stejnym nesmyslem je srovnanavni nacismu a tzv charismatickeho hnuti.Stránka vygenerována za: 0.38 sekundy