Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Julius.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16649, komentáře < 7 dní: 268, komentářů celkem: 429333, adminů: 60, uživatelů: 5250  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 94 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

Willy
Dzehenuti
gregorios777
rosmano
ivanp

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116416575
přístupů od 17. 10. 2001

Nabídky: KOMU PATŘÍ PEČEŤ VYDÁVAJÍCÍ OTŘESNÁ SVĚDECTVÍ ?
Vloženo Středa, 04. duben 2007 @ 12:29:51 CEST Vložil: bolek

Kritika bludů poslal Standa

Keňan s AIDS: Nesmím používat prezervativy, katolická církev to zakazuje

Reportér:
Zastává Vatikán oficiálně názor, že virus HIV dokáže proniknout prezervativem?
Papežův mluvčí, kardinál Alfonso Lopez Trujillo: Ano, ano. Protože to je něco, co vědecká komunita přijímá. A lékaři vědí, co říkáme. Není možno hovořit o bezpečném sexu. Měli bychom hovořit o lidských hodnotách, o rodině a o věrnosti."

Reportér: Avšak já jsem hovořil se Světovou zdravotnickou organizací a ta konstatuje, že to prostě není pravda, že by mohl virus HIV proniknout latexovou gumou, z níž se vyrábějí prezervativy.

Papežův mluvčí: No, tak to se tedy mýlí. Na takové úrovni není dialog možný, vědecky řečeno. Protože to je lehce zjistitelný fakt.


Afriku postihla pandemie AIDS nejsilněji. A právě tam ignoruje katolická církev široce přijímané vědecké důkazy o AIDS. V Keni umírá někdo na AIDS každé dvě minuty. Podle odhadů je až pětina Keňanů nositelem viru HIV. V Rakvářské ulici v Nairobi je nyní 16 výrobců rakví - před deseti lety tam byli jen tři.

Světová zdravotnická organizace doporučuje, že nejlepším způsobem, jak se vyhnout AIDS, je abstinence nebo monogamie s nenakaženým partnerem. Také doporučuje kondomy, které podle ní podstatně snižují riziko nákazy HIV. Avšak v Keni jsou kondomy nepopulární.

Přinášíme několik citací z pětapadesátiminutového dokumentárního filmu televize BBC "Sex and the Holy City", který se vysílal v neděli 13. 10. večer. - V rozvinutějších částech světa lidé tyto nesmysly katolické církve prostě ignorují. V Africe však nikoliv. A tak tam umírají - ve velkých počtech - lidé.


Podrobnosti v angličtině BBC BBC
názory diváků na tento televizní pořad - moderované fórum BBC - v angličtině ZDE
(Někteří) katolíci tam společnosti BBC ostře nadávají, jiní čtenáři jí blahopřejí k vynikajícímu pořadu.Lidé si tam myslí, že kondomy nejsou bezpečné. Tak je neradi užívají.

Asi třetina Keňanů jsou katolíci a mnoho klinik, nemocnic a škol je tam katolických. Katolická církev podporuje abstinenci a věrnost v manželství, nepodporuje však kondomy. Vatikánská doktrína je proti užívání kondomů. Zdůrazňuje, že rozbíjejí spojení mezi láskou a plozením dětí.

Někteří kněží se celé věci vyhýbají tím, že konstatují, že je to věc svědomí. Nikoliv však arcibiskup z Nairobi:

Arcibiskup: Katolická církev nepodporuje užívání kondomů za žádných okolností. HIV a AIDS se šíří právě proto, že jsou k dispozici kondomy.

Reportér: Vy si myslíte, že prezervativy způsobují AIDS?

Arcibiskup: Ano. Vysvětlím vám to. Dáte mladému Keňanovi prezervativ. Oni si myslí, že je to chrání, ale ono je to nechrání. Chápete?

Reportér: Podle vás by nikdo neměl používat kondomy?

Arcibiskup:Nikdo by je neměl používat. Neměly by se vůbec vyrábět.

Reportér: Neměly by se vyrábět?

Arcibiskup: Ano.

Reportér: Nikdo by je neměl užívat?

Arcibiskup: Ano.

Reportér: Ani lidi, kteří nejsou katolíci?


Arcibiskup: Týká se to všech. Boží zákony se týkají všech.

Katoličtí biskupové v Keni vydali brožuru, která tvrdí, že latexová guma, z níž se vyrábějí prezervativy, je porézní a prostřednictvím těchto miniaturních otvorů dokáže virus HIV během pohlavního styku kondomem proniknout. Přečetli jsme to Světové zdravotnické organizaci. Ta konstatovala, že to prostě není pravda.

Reportér: To je přece vědecký nesmysl.

Arcibiskup: Vědecký nesmysl? Ne, je to pravda. Prezervativy jsou defektní.

Reportér: Tady není nic napsáno o defektních prezervativech. Píše se tu, že prý latexová guma je porézní a skrze prezervativy tak dokáží proniknout viry -

Arcibiskup: Znamená to, že kondomy nejsou spolehlivé.

Reportér: Tady píšete o latexové gumě. Píšete, že viry dokáží proniknout latexovou gumou. To je nesmysl.

Arcibiskup: Jen požádejte nějakého vědce, ať se vám na to podívá.

Reportér:Pane arcibiskupe, s největší úctou vám musím říct, že šíříte pověry a nevědomost.

Arcibiskup: Nešíříme nevědomost. Ono se ukáže v dlouhodobé perspektivě, že jsme jediní lidé, kteří mají v této věci pravdu.

Nejautoritativnější zpráva z poslední doby pochází od amerického Státního institutu pro zdravotnictví. V té zprávě se praví, že "nepoškozené prezervativy jsou pro i ten nejmenší pohlavně šiřitelný virus nepropustné" a že "systematické užívání prezervativů chrání před virem HIV." Světová zdravotnická organizace zdůrazňuje, že je nesmírně důležité, aby se doporučovalo používání prezervativů proti šíření viru HIV/AIDS.

V roce 1996 zorganizoval kardinál Atonga, nejvyšší katolický církevní hodnostář v Keni, symbolické pálení prezervativů na hranici.(záběry pálení kondomů)

V Africe čelí miliony osob smrti na nemoc AIDS. Zde v Keni pálí katolická církev prezervativy a literaturu o bezpečném pohlavním styku.

Pálení kondomů se účastnil i významný katolický gynekolog: "Byl to obyčejný táborák. Přišlo téměř 10 000 lidí. Prostí lidé z vesnic. Byl jsem přítomen. Musím být přítomen. Musím dávat lidem příklad. Diskutovali jsme o prezervativech. Měli jsme vědecké přednášky. Měli jsme sociální přednášky. Symbolicky jsme zlo, jímž je prezervativ, zakázali."

Den cesty od Nairobi je vesnice Luak, na březích Viktoriina jezera. V Keni není státní zdravotnictví a katolická církev tam hraje klíčovou roli - poskytuje lidem zdravotní péči, stará se o ně a poskytuje jim vzdělání. Sestra Viktorína Cough vede místní katolickou kliniku. Na AIDS jí zemřeli bratr a sestra. Podle odhadů je tu virem HIV nakaženo 40 procent dívek. Ale církevní postoj proti kondomům je mezi obyvatelstvem velmi silný.

Co říkají jeptišky pacientům, kteří už jsou nakaženi virem HIV? Sestra Viktorína nás pozvala na návštěvu do rodiny, kde je Matthias, místní sbormistr, nakažen virem HIV už šest let.

Nákladné léky proti AIDS si Matthias může dovolit jen s velkými potížemi. Doufá, že jeho manželka ještě od něho nákazu nedostala.

Reportér: Sestřičko, co doporučujete Matthiasovi a jeho paní?

Zdravotní sestra: Radím jim, aby se modlili. Protože už se nic jiného nedá dělat, už tu nákazu má. Jeho manželka situaci přijala. Měli by se dál navzájem milovat a být si věrní.

Reportér: Řekněte mi, Matthiasi, jak to ovlivnilo vaše manželství. Musí to být pro vás těžké.

Matthias: Je to těžké, ale musíme to zvládnout. Protože když se nebudeme kontrolovat, víme, že existuje to riziko. Vím, že existují prezervativy, ale ty používat nemůžeme.

Reportér: Nemůžete používat prezervativy? Proč ne?

Matthias: Církev nás varuje, že nejsou stoprocentně bezpečné, že jsou v prezervativech otvory.

Reportér: Otvory v prezervativech? - Sestřičko, co si myslíte o tom, co nám tady Matthias říká?

Zdravotní sestra: Prezervativy mohou prasknout a je pravda, že jimi dokáže ten virus proniknout. Jsou tam ty otvory. Jedinou možností je, že se musejí ovládat.

Reportér: Je možné používat prezervativy, když se používají správně? Když fungují? Je dobré je používat?

Zdravotní sestra: Nevidím důvodu, proč by se kdy měly používat prezervativy.

Skutečně tragické je, že zdravotní sestry zde se zdají být laskavé, inteligentní, pracovité a mohly by být první frontovou linií v boji proti AIDS. A namísto toho tu šíří pověry, pokračoval v pořadu na místní klinice reportér ve svém komentáři:

Zaznamenali jsme toto tvrzení od katolíků ještě na dvou dalších kontinentech. Od šéfa klinik pro-life na Filipínách, v Manila City:

"Prezervativy jsou z gumy a virus AIDS jimi dokáže proniknout."

A totéž tvrzení jsme slyšeli od kardinála v Nikaragui:

"Když jsem studoval genetiku, bylo nám řečeno, že virus AIDS můžeme dostat, protože proniká i skrze chirurgické lékařské rukavice. A ty jsou méně porézní než prezervativy."

Je zjevné, že tato pozoruhodná tvrzení šíří vlivní katolíci po celém světě. Zeptali jsme se tedy papežova mluvčího pro otázky rodiny, kardinála Alfonsa Lopeze Trujilla, zda to je také oficiální názor Vatikánu:

Reportér: Zastává Vatikán oficiálně názor, že virus HIV dokáže proniknout prezervativem?

Papežův mluvčí: Ano, ano. Protože to je něco, co vědecká komunita přijímá. A lékaři vědí, co říkáme. Není možno hovořit o bezpečném sexu. Měli bychom hovořit o lidských hodnotách, o rodině a o věrnosti."

Reportér: Avšak já jsem hovořil se Světovou zdravotnickou organizací a ta konstatuje, že to prostě není pravda, že virus HIV může proniknout latexovou gumou, z níž se vyrábějí prezervativy.

Papežův mluvčí: No, tak to se tedy mýlí. Na takové úrovni není dialog možný, vědecky řečeno. Protože to je lehce zjistitelný fakt.

V Keni postihuje papežovo tvrdohlavé odmítání prezervativů životy lidí.Podobná témata

Kritika bludů

"KOMU PATŘÍ PEČEŤ VYDÁVAJÍCÍ OTŘESNÁ SVĚDECTVÍ ?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 19 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: KOMU PATŘÍ PEČEŤ VYDÁVAJÍCÍ OTŘESNÁ SVĚDECTVÍ ? (Skóre: 1)
Vložil: Standa v Středa, 04. duben 2007 @ 13:29:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Dalším svědectvím potvrzujícím těžké tmářství a hereze jsou účelové názory, které musí každý soudný a rozumný člověk jasně odmítnout!   

1. Antikoncepce manipuluje s lidskou přirozeností.


2. Antikoncepce působí nepřátelský vztah k dětem.

3. Antikoncepce je perverzní.

4. Antikoncepce rozbíjí manželství.


5. Antikoncepce škodí společnosti


Pokud tomu někdo nevěří, může se tom přesvědčit a dočíst
     z d e ! Můžete se také dočíst, že ti co stojí skálopevně za těmito názory nejsou ve spojení s žádnou církví, církevní či náboženskou společností, a to ani finančně ani organizačně, viz.  -   z d e . Lze takovému tvrzení a takovým lidem věřit?
JAK CHRÁNÍ KONDOMY PŘED AIDS A POHLAVNÍMI NEMOCEMI? (Skóre: 1)
Vložil: Miloslav v Středa, 04. duben 2007 @ 14:34:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://miloslav.pletanek@prolife.cz
http://www.prolife.cz/antikoncepce/?id=125&search=AIDSRe: KOMU PATŘÍ PEČEŤ VYDÁVAJÍCÍ OTŘESNÁ SVĚDECTVÍ ? (Skóre: 1)
Vložil: Standa v Středa, 04. duben 2007 @ 15:00:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zmanipulovaná a nedůvěryhodná tvrzení HPŽ ČR, související s obhajobou atikoncepce, nebyla potvrzena a obhájena vědecky. Garantem vědecké práce a serióznosti je americký Státní institut pro zdravotnictví a světová zdravotnická oganizace. Myslím si, že pochybná tvrzení a názory HPŽ ČR mají stejnou váhu jako legendární perla od br. Manciniho:  " Myslím, že Pán Ježíš by byl dnes katolík. " :-)

Re: KOMU PATŘÍ PEČEŤ ? a konciliární zřízení autokefáních církví (Skóre: 1)
Vložil: mk (miliko(a)atlas.cz) v Středa, 04. duben 2007 @ 15:03:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nejsem tady poprvé, co znova tvrdím to samé.
Ústřední moc není vhodná pro všechno. Ústřední moc by mohl mít Ježíš.
A toho na zemi nikdo nezastupuje.
Jen církve se o to více méně snaží.
Já jsem pro to, by sjednocené křesťanství tvořilo více samostatných (autokefálních) církví tak, jako je pravoslavná církev tvořená dohromady z 15 autokefálních církví odsud až do Japonska.
Ve společnosti, která se řídí z centra stačí, aby tam byla třeba jedna chyba a ta se znásobuje a šíří se dále, kopíruje se. V tomto příadě názor o nepoužívání ochrany je myšlenkový virus v milionech kopií do lidských myslí cestou jednotné organizace.
Mezi zdravými lidi bych kondomy nedoporučoval, ale kdo má AIDS nebo se chce před ní chránit, ten by je měl použít jako dobro ve stavu nouze (nebezpečí), _ jestliže se neumí vzdát pohlavního styku.
Kdyby se na příklad zdravé pivo čepovalo do závadných sklenic, navrhoval bych pít jen lahvové donesené domů,
Kdyby vliv římského biskupa byl omezen na římskou arcidiecézi, nemohly by se odchylné názory šířit  světem. Bohužel, římský biskup si osobuje právo vést celý svět (ale Vojtyla se mi líbil).
To by šlo, kdyby se v ničem nemýlil. Alespoň, že se kondomy netýkají církevní věrouky (ale praktické otázky), a nemůže se vyhlásit učení o kondomech ex cathedra.
Vlastně proč je někdo proti kondomům ? je to složeno ze dvou příčin:
a)      Onan nechtěl oplodnit manželku po svém bratru, z důvodu dělení dědictví, a proto jí odepíral semeno, ta žena měla mít dítě po právu, a plodnost byla vždy v úctě, proto Onan porušil zákon o oplodňování, ne tím, že semeno dal jinam (to byla spíše technická otázka), ale že jí to semeno neposkytl. Nejednalo se o pocity ženy, ale o upřené mateřství.
b)      protože se odepírání oplodnění hodnotí jako hříšné, potom se v moderní době následně také hodnotilo jako hříšné všechno, co zabraňuje semenu dosáhnout dělohy ženy. Tedy nutně i kondomy. Je to ve vleku doby, kdy každé dítě bylo brané jako dar a pokračování rodu, což bylo posvátné u Izraelitů (ne tak u moderní doby).
A tak tedy se brojí proti kondomům. To je celé teologické zdůvodnění, již mimo původní situaci za doby Onana a Izraele, kde mít děti znamenalo přežití rodu a také přežití celého Izraele.
proto se dodnes hodnotí zabraňování cestě semene jako nábožensky škodlivé. Nejde o AIDS, ale o přenos myšlenky ze staré doby do nynějška.
Je jasné, že centralizace neprospívá víře. Ale je tu stinná stránka decentralizace: spolky (církve), které odstoupily (odtrhly se) od Říma nedovedou zachovávat společné myšlení (konsensus) a hádají se od doby 1520 dodnes skoro o všem.Kdyby byla zmanipulovaná a nedůvěryhodná tvrzení HPŽ ČR už by dávno čelila žalobám (Skóre: 1)
Vložil: Miloslav v Středa, 04. duben 2007 @ 19:06:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://miloslav.pletanek@prolife.cz
JAK CHRÁNÍ KONDOMY PŘED AIDS A POHLAVNÍMI NEMOCEMI?Brian Clowes, PhD   http://www.prolife.cz/photos/cl-125-01.jpg   http://www.prolife.cz/photos/cl-125-02.jpg
Přehled
Vzhledem k citlivým otázkám vztahujícím se k antikoncepci (např. sexuální výchova, "epidemie" těhotenství mladistvých a rozšíření AIDS) existuje mnoho rozporuplných informací o efektivitě nejběžnější antikoncepční metody na světě - kondomu - při předcházení těhotenství, AIDS a pohlavním nemocem.

Dnes jsou běžně dostupné dva druhy mužských kondomů - latexový kondom a kondom ze zvířecí blány (kůže). Odborníci se shodují, že kondomy z kůže nechrání před AIDS a pohlavními nemocemi, ale neshodují se již v otázce efektivity latexových kondomů.

Komplikující skutečnosti
Dnes se hodně diskutuje o tom, zda latexové kondomy chrání před virem HIV. Centra pro sledování nemocí (Centers for Disease Control - CDC) tvrdí, že neporušené a správně používané latexové kondomy mohou chránit před virem HIV. (Lauran Neergaard. "CDC: Condoms Can Block AIDS." The Philadelphia Enquirer, August 6, 1993, p. E10.)

Zdrojem tohoto tvrzení je řada studií, které prokázaly, že latexové kondomy mají 99 %-ní účinnost při ochraně před virem HIV.

Každá z těchto studií má ovšem dvě závažné chyby:

  1. V každé studii bylo použito velmi malé množství vzorků (pouze jeden až deset kondomů od každého druhu).
  2. Nebyly simulovány podmínky samotného pohlavního styku in-vivo.
Inherentní, přirozeně se vyskytující póry v přírodním kaučuku (latexu) měří nanejvýš 5 mikronů. Spermie měří obvykle v průměru přibližně 50 mikronů a virus HIV přibližně 0.1 mikronu. (C. M. Roland, Ph.D., Editor, Rubber Chemistry and Technology and Head of the Polymer Properties Section, Naval Research Laboratory. Letter entitled "Do You Want to Stake Your Life on a Condom?" Washington Times, April 22, 1992.) To znamená, že co se velikosti týče, virus HIV může latexovými póry proniknout stejně jednoduše jako kočka vraty od garáže. Obhájci potratů a jiní hlasitě tento fakt popírají, ale nenabízejí žádný důkaz pro obhajobu svého tvrzení.

Než dojdeme k závěru, že latexové kondomy nechrání před virem HIV, musíme vzít v úvahu dva faktory:

  1. Povrchová tense je na molekulární úrovni neobyčejně silná. Je velice sporné, zda by mohl virus HIV v jakékoliv vodní suspenzi proniknout otvorem dokonce stokrát větším, než je jeho vlastní průměr, jestliže zde nepůsobí zátěž pohybu, tření, tlaku a rozleptávání.
  2. Latexové kondomy jsou "zdvojené", tzn. že všechen nebo většina prázdného prostoru v první vrstvě je překryta druhou vrstvou. Opakované fotografie napnutých kondomů provedené pomocí elektronového mikroskopu (SEM) neukazují žádné zjevné prázdné prostory, dokonce ani při dvoutisícovém zvětšení. ("From the Surgeon General, US Public Health Service." Journal of the American Medical Association, June 9, 1993, p. 2840.)
Analýza zobrazení SEM
Obhájci kondomů opakovaně argumentují tím, že latexové kondomy jsou velice efektivní při ochraně před virem HIV. Když je latexový kondom napnut a zobrazen v maximálně možném zvětšení elektronovým mikroskopem, skutečně se zdá, že zde žádné póry nejsou.

Pokud SEM zobrazení napnutého latexového kondomu neukazuje žádné póry, musíme mít vždy na paměti, že napnutí se vztahuje pouze k jednomu druhu zátěže materiálu: stejnoměrná příčná zátěž. Pomocí SEM není možné získat správnou představu o pórech v kondomu, protože při SEM zobrazení je prakticky nemožné zároveň simulovat čtyři další typy zátěže, které se u kondomu vyskytují při vlastním pohlavním styku:

  • tlaková zátěž (kolmá na osu boční zátěže),
  • zátěž střihem (vysoce kroutící nebo úhlová zátěž v kritických bodech),
  • třecí zátěž (odírání při bočním pohybu mezi dvěma plochami),
  • rozleptávací zátěž způsobená směsí tělních tekutin a lubrikantů, jejíž efekt je zvýšen současným výskytem opakujících se mechanických zátěží.
Říkat že latexový kondom je bezpečný, protože se v něm nevyskytují žádné póry, když byla zohledněna pouze jedna z pěti zátěží, je stejné jako říkat, že nový model auta je vhodný pro dálniční provoz, protože jede po rovné a suché vozovce rychlostí 40 km/h bez toho, aniž by se rozsypal.

Významná studie Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (Food and Drug Administration - FDA) z roku 1992 zdůraznila, že se v latexových kondomech skutečně vyskytují póry. Tato studie jako první simulovala podmínky pohlavního styku a prokázala zjistitelný únik částeček velikosti HIV u jedné třetiny testovaných kondomů. (Roland F. Carey, William A. Herman, Stephen M. Retta, Jean E. Rinaldi, Bruce A. Herman, and T. Whit Athey. "Effectiveness of Latex Condoms as a Barrier to Human Immunodeficiency Virus-Sized Particles under Conditions of Simulated Use." Sexually Transmitted Diseases, July - August 1992, pp. 230 - 233.)

Ti, kteří diskutují o výhodách a nevýhodách kondomů, by měli mít na paměti, že hlavička lidské spermie měří v průměru přibližně 50 mikronů a hlavička viru HIV přibližně 0.1 mikronu. (C. M. Roland, Ph.D., Editor, Rubber Chemistry and Technology and Head of the Polymer Properties Section, Naval Research Laboratory. Letter entitled "Do You Want to Stake Your Life on a Condom?" Washington Times, April 22, 1992.) To znamená, že spermie, která je neporušeným latexovým kondomem účinně blokována, je asi 108-krát robustnější než virus HIV. (Když uvažujeme o propustnosti, je zapotřebí brát v úvahu nikoliv pouze průměr spermie a viru HIV, ale je nutno uvažovat v 3D soustavě - (50/0.1)3 = 125 000 000:1.)

Toto porovnání velikostí lze přirovnat k pětitunovému slonu, který stojí vedle malé mušky.

Hlavní nebezpečí
Ačkoliv se zdá, že latexové kondomy propouštějí virus HIV, největší nebezpečí infekce spočívá v tom, že kondom může často prasknout, protrhnout se a sklouznout.

I když několik virů HIV může proniknout skrze póry kondomu, riziko infekce by stále bylo velmi malé; ale v těch případech, kdy kondom katastrofálně selže, čelí člověk obrovskému riziku nevyhnutelného nakažení virem HIV. Pokud kondom selže při pohlavním styku s osobou, která je HIV pozitivní, existuje zde zřejmá možnost pomalé a bolestivé smrti.

Četnost poškození kondomu záleží na mnoha faktorech, mezi než patří i druh použitého lubrikačního gelu a značka kondomu. V knize Contraceptive Technology jsou zaznamenány výsledky patnácti nedávných studií, v nichž bylo použito 25 184 kondomů při heterosexuálním styku. Studie zjistily, že 5.36 % všech kondomů se protrhlo a 3.67 % částečně nebo úplně sklouzlo. Celkem tedy selhalo 9.03 % kondomů. (Robert A. Hatcher, et. al. Contraceptive Technology - 17th Revised Edition. New York: Ardent Media, Inc. 1998. Table 16-3, "Prospective Studies of Condom Breakage and Slippage," pp. 330 - 332.)

Několik studií využilo žijících párů, aby zjistily míru přenosu HIV. Studie lékařské fakulty na univerzitě v Miami prokázala, že tři z deseti žen, jejichž manželé nakažení virem HIV poctivě používali kondom, se nakazily během osmnácti měsíců (AIDS-Related Complex - ARC). ("Evaluation of Heterosexual Partners, Children and Household Contacts of Adults With AIDS." Journal of the American Medical Association (JAMA), February 6, 1987.)

Míra nákazy je tedy 21 % za rok, 38 % za dva roky, 51 % za tři roky, 70 % za pět let a 91 % za deset let. Podle jednoho článku v časopise The Lancet "možné následky selhání kondomu, kdy jeden partner je nakažen virem HIV, jsou natolik vážné a pravděpodobnost selhání tak vysoká, aby používání kondomu rizikovými skupinami nebylo prezentováno jako 'bezpečný sex'... Kondomy značně selhávají: 13 - 15 % žen, jejichž partneři používají kondom jako jedinou metodu antikoncepce, otěhotní během jednoho roku." (Jeffrey A. Kelly and Janet S. St. Lawrence. "Cautions about Condoms in Prevention of AIDS." The Lancet (Journal of the English Medical Society). February 7, 1987, p. 323.)

Efektivita kondomu proti pohlavním nemocem
Většina zdravotních úřadů se shoduje, že kondomy (pokud jsou správně používány a nepoškodí-li se) efektivně chrání před takovými pohlavními chorobami jako kapavka a syfilis. Nesprávné používání kondomu nebo jeho poškození však může způsobit masivní vystavení se těmto nemocem tak stejně u viru HIV.

Dokonce i sebelepší používání nepoškozeného kondomu nechrání před pohlavními chorobami, které se přenášejí přímým kontaktem kůže, jako lidský papilomavirus (HPV) a herpes simplex virus (HSV), které často postihnou celou oblast pohlavních orgánů. A konečně mnoho pohlavních chorob jako kapavka a syfilis se přenášejí orálním sexem, který se většinou praktikuje s mnoha sexuálními partnery. (Robert A. Hatcher, et. al. Contraceptive Technology - 17th Revised Edition. New York: Ardent Media, Inc. 1998. Viz Index různých sexuálně přenosných nemocí.)

Tyto problémy částečně způsobují znovuobnovení některých pohlavních chorob. Chlamydiová infekce je nejběžnější bakteriální pohlavní chorobou v USA a má za následek neplodnost a mimoděložní těhotenství. Ročně jsou hlášeny čtyři milióny nových případů.

Bradavice na genitálu (condyloma acuminata) jsou způsobeny virem HPV (nejběžnější virová pohlavní choroba v USA). Ročně se jimi nakazí tři milióny lidí. Předpokládá se, že 50 % mladých žen, které střídají partnery, jsou nakaženy virem HPV. Tato choroba je také spojována se střídáním sexuálních partnerů a s pohlavním stykem v raném věku.

V USA je každoročně asi 1.5 miliónu nových případů kapavky, z nichž většina nereaguje na léčbu. Téměř jedna čtvrtina všech nakažených mužů nemá žádné symptomy. Kapavka může také nakazit sliznici, tzn. i ústa. Neléčená infekce může mít velice vážné následky - sterilitu, pánevní absces a vážné zdravotní problémy u dětí, které se narodí nakaženým matkám.

Hepatitis B je zvlášť nebezpečným problémem v některých rozvojových zemích. Může mít za následek chronickou hepatitidu, cirhózu, rakovinu, selhání jater a smrt. Neexistuje žádná léčba a až 20 % obyvatel mnoha rozvojových zemí má symptomy této infekce.

Vir HSV způsobuje herpes genitalis a v USA je jím dnes nakaženo asi třicet miliónů lidí, z nichž většina nemá žádné symptomy. Ti, kteří mají symptomy, mohou mít bolestivé vředy v oblasti pohlavních orgánů nebo v ústech.

Zánět pánve (PID) je výsledkem nakažení jinými pohlavními chorobami a viry nebo baktériemi jako kapavka a E. Coli. Každoročně se nakazí jeden milión Američanek, z nichž 20 % musí být hospitalizováno. PID také infikuje vaječníky a je hlavní příčinou mimoděložního těhotenství.

Syfilis, jedna z nezhoubnějších pohlavních chorob, dosáhla za posledních čtyřicet let nejvyšší úrovně. Každý rok se v USA nakazí 40 000 lidí. Neléčená syfilida má za následek vyrážky, rány, ochrnutí, aneurysma (chorobné rozšíření tepny), slepotu a smrt.

Odborníci ve zdravotnictví často tvrdí, že existuje "epidemie" těhotenství mladistvých, AIDS, alkoholismu, užívání drog a samozřejmě násilí proti potratovým klinikám. Většina těchto obvinění je přemrštěná a není náležitě statisticky podepřena.

Ale prohlášení o epidemii pohlavních chorob samozřejmě nejsou přemrštěná. Jestliže je jenom v USA nakaženo více než 100 miliónů lidí jednou nebo více z dvaceti pohlavních chorob, je nereálné očekávat, že tenoučký a lehoučký polyuretan nebo latex epidemii zpomalí.

Jediným způsobem, jak zcela vymýtit pohlavní choroby, je následovat Boží plán pro náš sexuální život: abstinence před manželstvím a potom věrnost.

Učitelé sexuální výchovy a prodavači kondomů nám samozřejmě říkají, že to není "realistické řešení". Nemají však pravdu. Jelikož abstinence a věrnost jsou jedinou možností, která funguje, je to také jediné realistické řešení. Možná že když se odborníci ve zdravotnictví budou dalších deset nebo dvacet let neúspěšně snažit, aby udrželi pohlavní choroby nepraktickými prostředky, dojdou rovněž ke stejnému závěru.

"The Facts of Life", HLI 2001

http://www.prolife.cz/antikoncepce/?id=125&search=AIDSRe: KOMU PATŘÍ PEČEŤ VYDÁVAJÍCÍ OTŘESNÁ SVĚDECTVÍ ? (Skóre: 1)
Vložil: whynot (Falešný@e-mail) v Čtvrtek, 05. duben 2007 @ 09:18:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
btw nemel sem silu to cist cely po te co sem na zacatku nasel oblibeny nazor ze virus HIV mohl proniknout skrz pory v latexu prezervativu. to bohuzel neni pravda. pravdou je to ze virus HIV je mensi nez pory v latexu. to je ovsem dano tim ze virus (vpodstate jakykoliv) zpravidla mensi nez pory v cemkoliv (treba v PET). to je jaxi tim ze virus je vpodstate segment rna nebo kyho vyra, nicmene tento je velmi nestabilni, reaktivni, a sam o sobe se proste nevyskytuje nebot by to 'neprezil'. vyskytuje se zasadne v jakemsi bilkovinnem obalu. virus vybaven nezbytnym bilkovinnym obalem ovsem rozhodne latexem kondomu neprojde. btw, esitu je nekdo kdo do toho vic vidi rad se poucim, docela me to zajima a zatim sem nemel moc casu do teho koukat. :)ŠÍŘENÍ POVĚR A LŽÍ O DĚRAVÝCH KONDOMECH JEN UMOCŇUJE KRUTOU DAŇ! (Skóre: 1)
Vložil: Standa v Čtvrtek, 05. duben 2007 @ 09:27:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Kondomové strašení
Antisexuální moralisté přišli s novým hitem: kondom prý při pohlavním styku neochrání před infekcí HIV/ AIDS. V jeho latexové stěně jsou údajně mikroskopické póry, kterými virus HIV proniká. Se spermiemi je to něco jiného. Ty jsou větší a kondom je zadrží. Ovšem pro smrtonosný virus představuje latex jenom cedník, na který není spolehnutí.

Ve které hlavě se tento nesmysl zrodil, není jasné. Prapůvodním informačním zdrojem možná byla výzkumná zpráva, která popisovala experiment prováděný za extrémních fyzikálních podmínek. Semeno HIV pozitivního muže působilo na latexovou stěnu kondomu pod značným tlakem. Za dvacetčtyři hodin zaznamenali vědci stopový průnik viru. Toto množství však nebylo dostatečné pro vyvolání infekce.

Výsledek pokusu proto neznamená, že kondom je na nic. Naopak, vědci díky tomuto experimentu došli k závěru, že ani několikanásobně větší tlak, než při souloži dokáže vyvinout jakýkoli ztopořený penis nebo milovník, nedokáže způsobit nebezpečný průnik viru latexem. Kondom zvládne i sexuální maratón, tedy čtyřiadvacetihodinovou soulož, což je pohlavní styk z oblasti science fiction.

A přesto se popisovaná pověra o propustných kondomech vesele šíří dál, dokonce i na některých internetových stránkách. Její autoři možná vycházejí z mylného předpokladu: když zpochybníme bezpečnost kondomu, budou lidé méně souložit a častěji si sex odříkat. Všechny výzkumy však dokazují něco jiného. Většina lidí si řekne - když kondomy za nic nestojí, budeme souložit bez nich. Místo sexuální abstinence volí sex bez ochrany.

Jaké to má následky, je evidentní. Stoupne počet nechtěných těhotenství, potratů a případů nakažení sexuálně přenosnými nemocemi včetně HIV/AIDS.

Ochranné účinky kondomů proti infekcím přitom potvrzuje mnoho výzkumů. Snižují při pravidelném užívání riziko přenosu jakékoliv infekce až pětadvacetkrát. Jistě, nejsou prostředkem stoprocentním. Tím může být pouze důsledná sexuální abstinence nebo zcela zdravý partner. Lékaři, kteří sledovali partnerky HIV pozitivních mužů, zjistili, že po roce pravidelného sexuálního styku se virem HIV nakazila pouze jedna žena ze sta. Jak, to není jasné.

Na celém světě se ročně spotřebuje asi šest miliard prezervativů. V jejich používání máme při své cestě do Evropy rozhodně co dohánět. V porovnání s vyspělými zeměmi je u nás spotřeba kondomů sotva poloviční. Národní hrdost nám jistě nedovolí předpokládat, že by u nás byla také poloviční frekvence pohlavních styků.

Při prvním pohlavním styku použije v České republice kondom pouze asi pětina párů. Pravidelně ho pak používá se stálým partnerem jen 19 procent mužů a 22 procent žen. S náhodným partnerem pak 41 procent mužů a 35 procent žen. Většina z nich navíc používá kondom spíš z antikoncepčních důvodů než jako prostředek, který je má ochránit před sexuálně přenosnou infekcí.

Zvláštní je, že na mnoho lidí působí prezervativ jako něco nepatřičného, málem nemravného. Možná to způsobila výchova, kterou jsme prošli. Vzpomínám si na scénu se švédské mateřské školy, kde už mezi pětiletými dětmi probíhají soutěže v rychlosti nafukování kondomů. Malí Švédové ještě nevědí, že je to antikoncepční prostředek. Ale už se tohoto předmětu nebojí. Nevzbuzuje v nich ostych nebo stud. Jistě jim to usnadní pozdější sexuální výchovu. Pokud si ovšem nepřečtou českou poplašnou zprávu o prezervativech, které pro smrtonosné viry nepředstavují nic víc než děravý cedník.MUDr. Radim Uzel CSc.
Re: KOMU PATŘÍ PEČEŤ VYDÁVAJÍCÍ OTŘESNÁ SVĚDECTVÍ ? (Skóre: 1)
Vložil: Hlavsa (hlavsa@seznam.cz) v Čtvrtek, 05. duben 2007 @ 10:15:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pravděpodobně nejrozsáhlejší studie ohledně spolehlivosti kondomů jako ochrany proti viru HIV je souhrnná metastudie S. Wellerové. Abstrakt viz např. zde: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=PubMed&list_uids=11869658. Celou práci mám k dispozici. Přestože jsem se tím dosti podrobně zabýval, dosud jsem nenašel rozsáhlejší studii, která by zahrnovala větší počet výzkumů.

Tato studie statisticky vyhodnocuje výsledky 13 srovnatelných testů, které byly ohledně spolehlivosti kondomů v minulosti provedeny. Souhrnný statistický výsledek je tento: celková úspěšnost kondomů při snížení rizika přenosu viru HIV činí 80%.
Toto číslo samozřejmě neznamená, že se 20% lidí nakazí při každém nechráněném styku s osobou, která je HIV pozitivní. Znamená to, že pokud člověk použije kondom, snižuji tím riziko nakažení od HIV pozitivního partnera o 80%.

Nicméně to z mého pohledu nic nemění na tom, že odmítání kondomů seropozitivním párům, je neospravedlnitelné. Lepší 80% ochrana, než žádná. Zároveň je smutné, že korektní informace o tom, že i při použití kondomu, může být člověk za určitých okolností nakažen HIV, není všobecně známá. Dnes již klasický příklad je nepovedená kondomová kampaň ve Velké Británii, kdy po protestech lékařů a dalších odborníků musely být přelepovány billboardy na nichž byl původní slogan "Practice safe sex" = "Praktikuj bezpečný sex" nahrazován větou "Practice safer sex" = "Praktikuj bezpečnější sex". Může se to zdát jako hra se slovy, ale pokud mluvíme o smrtelné chorobě může mít pravdivá informace cenu života.

Štěpán Hlavsa
Lektor ACET ČR
Re: KOMU PATŘÍ PEČEŤ VYDÁVAJÍCÍ OTŘESNÁ SVĚDECTVÍ ? (Skóre: 1)
Vložil: Hlavsa (hlavsa@seznam.cz) v Čtvrtek, 05. duben 2007 @ 10:32:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ještě poznámka. Fakt, že z nejrůznějších důvodů může dojít k průniku viru HIV kondomem, je potvrzen řadou studií. Jedna ze studií, která vykazovala nejvyšší míru prostupnosti, kterou jsem dosud nalezl je např. tato: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=PubMed&list_uids=1411838&dopt=Abstract

Byla v roce 1992 publikována v žurnálu "Sexually Transmitted Diseases". Vyplývá z ní, že z 89 kondomů byla u 29 z nich zjištěna propustnost vůči částicím velikosti viru HIV. Z jiných studií vycházejí čísla optimističtější, ale přesto varující. 

Štěpán Hlavsa
Lektor ACET ČRRe: KOMU PATŘÍ PEČEŤ VYDÁVAJÍCÍ OTŘESNÁ SVĚDECTVÍ ? (Skóre: 1)
Vložil: Miloslav v Čtvrtek, 05. duben 2007 @ 17:30:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://miloslav.pletanek@prolife.cz
Uzel: Ve které hlavě se tento nesmysl zrodil, není jasné.


M.P: Co jste o tom četl před tím nevím pane Uzel, ale řekl bych, že nereagujete na pana Briana Clowese, PhD http://www.prolife.cz/antikoncepce/?id=125&search=AIDS Jinak by jste věděl z čí hlavy to pochází on je tam totiž autor napsán.Jak se zdá tak to jenom zdejší Standa vás vytrhl z kontextu a vaši větu o nesmyslu zrozeném z něčí hlavy a použil tak, že ji napasoval za Clowesův článek zřejmě s úmyslem naznačit, že je Hnutí pro život JEDNIČKA a má seriózní informace aniž by ve Standově srdci byla zášť k tomuto hnutí a úmysl ho zdiskreditovat.
Předpokládám pane Uzel, že vy o správnosti článku od pana Briana Clowese nepochybujete jinak by jste určitě chtěl zabránit genocidě o které tu Standa píše a jistě by jste podal již dávno na Hnutí pro život, nebo na autora článku trestní oznámení, stejně jako by tak již dávno učinili i výrobci prezervativů kdyby Clowesovi informace o propustnosti prezervativů byli vylhané jak píše Standa pod názvem “ŠÍŘENÍ POVĚR A LŽÍ O DĚRAVÝCH KONDOMECH JEN UMOCŇUJE KRUTOU DAŇ!“
Stránka vygenerována za: 0.36 sekundy