Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ivan.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16684, komentáře < 7 dní: 645, komentářů celkem: 432985, adminů: 60, uživatelů: 5256  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 427 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

Tolstoj

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
119081919
přístupů od 17. 10. 2001

Nebezpečná učení: EXISTUJI TAJNI RIMSTI KATOLICI?
Vloženo Čtvrtek, 20. říjen 2005 @ 11:18:10 CEST Vložil: reformovany

Ekumenismus EXISTUJI TAJNI RIMSTI KATOLICI? Uryvek z clanku podepsaneho Michalem Seminem a nedavno umisteneho uzivatelem katolik: „Bratr Roger“, podle nedávného vyjádření Svatého stolce, reagujícího na kritický ohlas poté, co Benedikt XVI. podal Tělo Páně na do dlaně R. Schutzovi během zádušní mše za Jana Pavla II., nebyl „tajným katolíkem“, jak se někteří domnívali. cely clanek http://www.granosalis.cz/article.php?sid=4420 Z citovaneho uryvku neprimo vyplyva, ze snad existuje neco jako "tajni rimsti katolici" snad pusobici mezi protestanty a provozujici "ekumenismus" s cilem dovest protestanty  do dusive naruce Rima. Samozrejme tim vubec nerikam, ze jim byl br. R. Schutz a nechci uz se ani vracet k aktivitam Olina. Zajimal by me nazor ostatnich na tuto problematiku. Nemyslim si take, ze bychom meli propadat nejake panice a vzajemne se podezirat z prace pro Rim. Konec koncu verim, ze kazdy kdo podkopava autoritu Pisma, slouzi Rimu (a nejen Rimu) at uz je vedomym agentem, ci tak cini nevedome. Skoro bych si myslel, ze tech nevedomych "spolupracovniku" je vice. Myslim tedy, ze staci vzit moznost existence "tajnych rimskych katoliku" mezi nami, na vedomi a jako nejlepsi obranu vidim vernost principu Sola Sriptura. Slovo Bozi je Skala nepohnutelna. Tak co si o tom myslite?

"EXISTUJI TAJNI RIMSTI KATOLICI?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 113 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: EXISTUJI TAJNI RIMSTI KATOLICI? (Skóre: 1)
Vložil: Nemesis v Čtvrtek, 20. říjen 2005 @ 12:14:51 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Z toho výroku, který jsi psal není možné něco takového příliž vyvozovat, ovšem v historii i současnosti se ukazuje, že tato praktika infiltrace, popř "tajná identita" je vlastní Jezuitům, kteří, jak se domnívám, tohoto nástroje používají.Re: EXISTUJI TAJNI RIMSTI KATOLICI? (Skóre: 1)
Vložil: Standa v Čtvrtek, 20. říjen 2005 @ 13:33:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Reformovaný poslal opět zajímavé téma. Chtěl bych mu touto cestou poděkovat. Dovolte, abych i já přispěl svou troškou do mlýna.
Je třeba, mimo jiné uvést, že katoličtí reprezentanti stále dokola tvrdí, že oni se zabývají jen duchovními otázkami a do světských věcí nezasahují. To je sprostá lež,
která volá až do nebe. Kniha Tajné dějiny jezuitů a další historická svědectví rekatolizace jsou toho jasným důkazem. Je třeba uvést, že Vatikán má v Jezuitech a jiných tajných spolcích velice kvalitní lidi, kteří jsou mu naprosto oddáni. Spolupráce Vatikánu s Hitlerem, ukrývání bývalých příslušníků gestapa, v nedávné době (90. léta min. století) i ustašovského vraha, který se podílel na genocidě v bývalé Jugoslávii. Mohu pokračovat i v tom, že Vatikán měl lví podíl na rozložení bývalého Sovětského svazu. Vatikán vlastní banky (např. USA) a mocí peněz dokáže opravdu velmi, velmi mnoho. Pokud se někomu zdá, že tyto informace se nezakládají na pravdě doporučuji mu ať se o tyto věci do hloubky zajímá (media, internet, tisk, svědectví). Formou skládačky si setřiďujte informace a prověřujte fakta. Věřte, že ten kdo chce najít pravdu, pravdu nakonec najde. Tato fakta mi zároveň povrzují dokumenty uváděné britskými a americkými fimaři na televizních stanicích Spektrum, Explorer a History. Jedná se o velmi kvalitní televizní kanály. Pokud máte někdo možnost jejich sledování, vřele doporučuji.
Smutnou realitou je, že Vatikán pracuje tak rafinovaně a kvalitně, že jeho "zločinnou"
činnost bohužel nelze u soudu dokázat. Soud přihlíží pouze k přímým důkazům a svědectvím. Veškerá nepřímá svědectví a důkazy nebere. Věřím, že veškeré důkazy mu budou jednou předloženy na Božím soudu.
Závěrem bych chtěl všem obyčejným lidem, kteří se hlásí k římskokatolické církvi sdělit, že proti nim nic, opakuji nic nemám, ani jimi nepohrdám. Naopak, vážím si jich mnohem víc než těch, kteří sedí na kardinálských či biskupských postech.Tajní jezuité (Skóre: 1)
Vložil: Lutrik v Čtvrtek, 20. říjen 2005 @ 16:06:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Přátelé,

o tajných jezuitech je dokonce jedna tlustá kniha. Rozklad ČSCH také vypadá na jejich dílo, neboť u "husitů" působí dost silné prokatolické křídlo. A asi nejen u nich. Nedávno jsem četl, že dokonce i v USA charizmatičtí evangelíkálové podepsali společnou deklaraci s katolíky, která vypadá podezřele (údajně zpochybňuje reformační princip "sola scriptura").

LutrikRe: EXISTUJI TAJNI RIMSTI KATOLICI? (Skóre: 1)
Vložil: reformovany v Čtvrtek, 20. říjen 2005 @ 16:26:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Lutriku,

To by souhlasilo. Utok na Sola Scriptura se zda byt typicky.

Dobre vedi, ze bez pevne viry v Bibli se krestanstvi ocita v rozkladu.

Kdyz krestanum vezmou mapu - Bibli, tak uz je pak docela snadno rozlozi a svedou ze spravne cesty.

Koneckoncu je to stara taktika, kterou delali uz po Bile Hore - zabavovali lidem Bible v rodnem jazyce.

No mozna bychom se pasaze z Bible meli zacit ucit nazpamet.

zdravi reformovanyRe: EXISTUJI TAJNI RIMSTI KATOLICI? (Skóre: 1)
Vložil: demagog (quokam@seznam.cz) v Pondělí, 06. srpen 2007 @ 18:11:11 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog) http://www.bohu-a.svetu.cz/
re>
Myslim tedy, ze staci vzit moznost existence "tajnych rimskych katoliku" mezi nami, na vedomi a jako nejlepsi obranu vidim vernost principu Sola Sriptura. Slovo Bozi je Skala nepohnutelna.

Hmmm...

Prave princip "Sola Sriptura" mne vede ke podpore ekumenickeho hnuti a charty oecumenicy. Jestlize tato podpora je znakem "tajneho katolicismu", pak se k tomuto "tajnemu katolicismu" hlasim, nebot nebyt timto tajnzm katolikem by znamenalo odmitnout princip Sola Sriptura.
Re: EXISTUJI TAJNI RIMSTI KATOLICI? (Skóre: 1)
Vložil: Marek2 v Pondělí, 06. srpen 2007 @ 18:59:11 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Bratr Roger byl především křesťan. Z jeho působení a ze společenství, které pomohl vytvořit, si všichni, jak tady jsme, můžeme vzít příklad.
A co se týká paniky, které není třeba propadat, já myslím, že se není třeba ani trochu znepokojovat.Re: Pro demagoga: příspěvek na ChN - neukotvený katolík? etc (Skóre: 1)
Vložil: reformovany v Pondělí, 06. srpen 2007 @ 23:01:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ahoj demagogu,

Jsi autorem tohoto prispevku na ChN?


Jirko Stodolo,, 6.8. 2007 18:47

podporil jsem Vas ve Vasem "slavnem" dopisu, v teto Vasi nove iniciative vsak uz Vas podporit nemohu. Souhlasim s tim, ze svobodu slova bzchom meli respektovat a podporovat. Proc?

Bud bude Leo propagovat sve nazory tady, nebo si najde jine medium. Zde mame moznost na neho reagovat, jeho nazory korigovat, psat k nim sve komentare, atd. Ale co kdyz si pan Salvet jako medium zvoli napriklad rozhovor s "neukotvenym katolikem" z oci do oci? Jak v takovemto rozhovoru muzeme zasahnout a korigovat jeho nazory? Muzeme snad obejit vsechny lidi, kteri s nim mluvi a vse uvadet na pravou miru?

Ne.

Proto je dobre, kdyz takoveto diskuzni servery umoznuji reagovat a komentovat nazory, ktere povazujeme za nebezpecne. Takhle ma onen "neukotveny katolik" moznost sednout si ke compu, k inetu, na google napsat "dr. Leo Salvet" a zmacknout entr. A pak si precist treba i Vas, pane Stodolo, a Vase reakce na nazory toho, ci onoho.

konec přísoěvku

r

Podle e-mailove adresy kterou uvádíš v profilu asi ano. Teď ale nevím, jsi-li ukotvený nebo neukotvený katolík či protestestant......?
Re: EXISTUJI TAJNI RIMSTI KATOLICI? (Skóre: 1)
Vložil: demagog (quokam@seznam.cz) v Úterý, 07. srpen 2007 @ 18:55:57 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog) http://www.bohu-a.svetu.cz/
Osobne vidim reseni sjednoceni krestanskzch cirkvi na zaklade federace denonimaci s liturgickou a teologickou autonomii. Nevadilo by mi, kdyby tuto cirkev organizacne a politicky vedl rimsky papez. Myslim si, ze by bylo dobre, kdyby se krestane z jednoho mesta schazely rekneme dvakrat rocne ke spolecne slouzene Veceri Pane, k prijimani Tela a Krvi Pane.

Toto je takova moje osobni vize budouci jednoty krestanu. Jednoty ne na zaklade jedineho vykladu Pisma, ale na zaklade spolecne viry a spolecneho Pisma. Jednoty ne na zaklade sablony, ale ruznosti.

Rimanum>
14,1 Bratra ve víře slabšího přijímejte mezi sebe, ale nepřete se sním o jeho názorech.
14,13 Nesuďme už tedy jeden druhého, ale raději posuďte, jak jednat, abyste nekladli bratru do cesty kámen úrazu a nepůsobili pohoršení.
14,15 Trápí-li se tvůj bratr pro to, co jíš, nežiješ už v lásce. Neuváděj tedy svým jídlem do záhuby toho, za nějž Kristus umřel!
14,16 Nevydávej v potupu to dobré, co jste přijali.
14,20 Nenič kvůli pokrmu Boží dílo
14,22 Tvé přesvědčení ať zůstane mezi tebou a Bohem. Blaze tomu, kdo sám sebe neodsuzuje, když se pro něco rozhodl.
14,23 Ten však, kdo pochybuje, byl by odsouzen, kdyby jedl, neboť by to nebylo z víry. A cokoli není z víry, je hřích.

Druhy Timoteovi>
2,14 Toto připomínej a před tváří Boží naléhavě domlouvej bratřím, aby se nepřeli o slova. Není to k ničemu, leda k rozvrácení posluchačů.

Stránka vygenerována za: 3.67 sekundy