Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Dita.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 8, článků celkem: 16375, komentáře < 7 dní: 333, komentářů celkem: 411673, adminů: 60, uživatelů: 5157  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 318 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

rosmano
oko
martino

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
112146705
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Podávání rukou selektuje katolíky.
Vloženo Neděle, 21. červen 2020 @ 22:48:34 CEST Vložil: Tomas

Humor poslal Nepřihlášený

V každém římskokatolickém  kostele je zasedací pořádek.

Je legrační pozorovat tichý rozruch který způsobí neznalý cizinec v zasedacím pořádku, který se nedej Tondo kolenatej uráčí uvelebit v předních linii frontu a ještě k tomu na místě náčelníka štábu. Když se k cizinci pak někdo dohrne, a ve stoje na něho kouká stylem- Hujer metelskublesku, tak je to on pokémon.  
I stalo se! 
Bylo zasednuto místo, a zrovna jemu!  "Zasloužilci významnému, dědici neopomenutelnému", jehož zadnice vytvořila v  kostelní lavici fosilní otisk.
 
Upozornit cizince "hele ty bláho, tady si nesedej" si nikdo nedovolí, pokud se však takového faux pas dopustí místní neználek, ihned ho kolem sedící upozorní- hele tady si nesedej, tady sedí generalisimus Stanislavovič! 
Když cizinec někomu zasedne místo, dostane  tím generalisima do prekérní situace. Generalisimus zasedací pořádek dobře zná, a nedovolí si zasednout flek někomu ze štábu. Začne si hledat volné místo někde vzadu, kde není zasedací pořádek tak striktní, kde může zasednout místo nějakému zcela bezvýznamnému poddůstojníkovi. 
Cizinec mu zasednutím místa úplně pokazil mši. Hrozné! Na faráře nebude moct při mši pouštět svaté čulibrky, pobožné obracení očí v sloup po přijímání se konat nebude, farář ho neuvidí na stálém čelním místě, a bude si myslet, že není na mši. Hrůza jenom pomyslet! 
 A ještě k tomu si musí sednout na místo jemu nedůstojné, mezi lidi které nemusí, a bude jim muset podat ruku s přáním pokoje. Cizinec ani neví co způsobil. Ale vše se nakonec v dobré obrátí. Generalisimus pozve faráře na nedělní oběd, kde mu nepatřičnost náležitě vysvětlí. A nakonec to za cizince odskáče kachna na pekáči, hlávka zelí a  jedna hnedle knedle přes ulici. 
Římští katolíci se v kostele rozestavují podle toho jak spolu vzájemně vychází. Nesmiřitelné povahy nikdy nestojí ve své blízkosti. Nechtějí si podat ruku. Ruka se nepodává jenom doprava a doleva. Podává se dopředu i dozadu. Jeden člověk tak podá ruku až osmi lidem kolem sebe. Nepřátelé jsou proto daleko od sebe. Osádka kostela je rozdělená dle vzorce- vrána k vráně sedá. Kdo pravidelně navštěvuje mše,  zná místní osádku, časem si všimne, že v kostele jsou ostrůvky lidí s podobnými charaktery, se vzájemnými přátelskými sklony. 
Někdy proběhne v lavicích degradace. Dlouholetý přísedící je pro nějaký závažný delikt z lavicového společenství vyloučený. Tento vyhazov se děje ve vší počestnosti, a na pozvání. 
Stálá osádka si dobře všímá nových adeptů, kteří začnou pravidelně navštěvovat mši. No, a když se jim takový adept zalíbí, pozvou ho mezi sebe aby zasedl na místo někoho, koho už mezi sebou nechtějí. Vyhazov samozřejmě nezůstane bez povšimnutí ostatních lavičkářů, neboť ti první vidí změnu v zasedacím pořádku. Ten co dostal vyhazov je zhrzený, upírají se na něho všechny oči z lavic v nichž se zračí dotěrná otázka- proč ho vyhodili? 
Vyhozený to má těžké, po tolika letech začíná znova a musi si najít nový flek a vybudovat nový lavicový kamarádšoft. Toto všechno se děje v přední lavicové frontě, kde v ohni boje velí dlouholetí lavicoví generálové s týmem důstojníků a poddůstojníků na  periferiích. Boj probíhá ve vší tichosti, a namísto výstřelů se zde metají blesky očima. 

Z týlu za lavicemi, vždy ve stoje za dlouhá léta vypozoroval Myslivec. 
"Podávání rukou selektuje katolíky. " | Přihlásit/Vytvořit účet | 35 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Podávání rukou selektuje katolíky. (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Pondělí, 22. červen 2020 @ 10:26:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
To by mne zajímalo, kdo tak útočí proti Okovi a katolické církvi? Nevěřící to asi nebude, protože takovému jsou tyhle spory spíš úsměvné a dokladují, že náboženství je prostě k ničemu. Takže asi nějaký protestant a sektář. Proč ho ale nezajímají dnešní sekty, které udělají  z lidí otroky náboženských fanatických vůdců? Jehovisté, adventisté, letniční…? Ti zase místo Marie věří v satanské praktiky, které je učí jejich vůdci. Hinn, Hagen a jiní? Zatím jsem byl v katolickém kostele jen párkrát a nic špatného jsem tam neslyšel. Rozhodně ani žádnou šelmu a znamení 666. Kdybych byl nevěřící, tak bych se musel nad tím vším usmívat a říkat si: "Ubozí věřící" Ale nevěřící nejsem. O to je to horší.Re: Podávání rukou selektuje katolíky. (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Pondělí, 22. červen 2020 @ 10:51:19 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
To se stalo jednou mě. Pozvali mě do "kostela" tak jsem si sedl. Pak přišla "věřící" nevím v co a z místa mě vykázala, že je její.Re: Podávání rukou selektuje katolíky. (Skóre: 1)
Vložil: noname (honza610@centrum.cz) v Pondělí, 22. červen 2020 @ 13:58:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pro nepřihlášeného i ostatní.

Lidé lpí na svém místě kde jsou zvyklí sedět s tím lze souhlasit. V kostele je někdy neodradí ani když lavice ošetřena nějakým přípravkem nebo kvůli opravám plná prachu. Nevadí, že jiné lavice jsou volné. Místo si utře a usedne. Je to úsměvné, ale je to lidská vlastnost, zvyk a pod. zajímalo by to možná psychologa :-)

Nechápu proto proč se pisatel se o tomto jevu zmiňuje v souvislosti s katolíky - leda, že si tak řeší svůj "katolický"  mindrák.
S podobný jevem se potká nejen ve svém sboru i na mnoha jiných místech, kde se schází určitá stálá sešlost. Doporučuji mu, to otestovat nějakou místní hospodu kam náhodně zavítá a zasedne místo, štamgastovi který se záhy dostaví:-))

Jsem rád, že Myslivec nezapomněl na katolické vychování a chodí pravidelně do kostela. Mohl by si tam sice všímat i mnohem podstatnějších věcí, než jak kdo a kde sedí.
Stání vzadumu chválím, ve předu by tak trochu clonil ostatním. Navíc stání je dobrý postoj jak vzdávat Bohu úctu.

H.Re: Podávání rukou selektuje katolíky. (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pondělí, 22. červen 2020 @ 19:43:19 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tady se hlásí ke slovu jen Satanisté převlečeni za pravé a svaté stoupenci Kristo. Pár pitomečků co si nevidí na špičku nosu se snaží o jedovatou slinu vůči ŘKC, ale je to zase jako vždy jen idiotský trapas několika náboženských fanatiků, blouznivců a satanistů. Re: Podávání rukou selektuje katolíky. (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 23. červen 2020 @ 07:53:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
Cizinec mu zasednutím místa úplně pokazil mši.

  To by Cizinec určitě neudělal! 

  Cizinec zná ŘKC praxi a i docela obyčejnou slušnost a choval by se docela konformě v rámci pravidel daného společenství. Cizinec není žádný rebel, snad jen jeho bratranec.

  Pokud by šel Cizinec do kostela, zůstal by někde vzadu a pozoroval lidi. A kdyby někomu čirou náhodou zasedl místo, tak díky tomu, že by pozoroval lidi, všimnul by si toho a místo by uvolnil.

  CizinecRe: Podávání rukou selektuje katolíky. (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Pátek, 26. červen 2020 @ 11:21:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Katolíky výrazně selektuje přijímání eucharistie na ruku nebo do úst.

Možná z toho důvodu dojde k rozdělení katolické církve.Stránka vygenerována za: 0.33 sekundy