Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Norbert.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16460, komentáře < 7 dní: 293, komentářů celkem: 416823, adminů: 60, uživatelů: 5185  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 59 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

Willy
martino
brusle7

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
113129155
přístupů od 17. 10. 2001

Život církví: Chvála místní církve a hanba denominacím
Vloženo Sobota, 06. leden 2018 @ 23:38:34 CET Vložil: Tomas

Grano Salis poslal Nepřihlášený

Jsem křesťanem na volné noze. Nejsem nikde členem, chodím ale příležitostně do různých sborů. Zjistil jsem však, že všude jsou bludy a nechci se vázat v organizovaném Babyloně. Ostatně, jak všichni zde víme, denominace jsou od ďábla. Já, ač nikam nechodím, mám vnitřní pravdu v sobě z Ducha, a proto nepotřebuji, aby mne někdo učil. Patřím do místní církve v místě, a vybírám si, co chci, resp. jak mne Duch zrovna vede. Vane jednou tam a jindy tam. Nikdy se to nedá rozeznat předem.

Někteří chtějí, abych jim definoval církev. Ale protože vím, že to nejde, raději neodpovídám. Ptají se mne proto, aby mne nachytali a dokázali, že jsem křesťanem bez církve. Do takové argumentace se nenechám zatáhnout a mám pohotové odpovědi o neorganizované, imaginární církvi ve městě, kam chodí všichni, aniž by o tom věděli. Ve skutečnosti se nechci nikde vázat. Všude je jen manipulace a nebiblické autority by mne chtěly napomínat a vyžadují po mě skutky a peníze. Byl jsem v AC, ale tam byla manipulace. Pak jsem chodil do KS, ale tam nebyla láska. Tak jsem šel do SŽ a tam jsou bludy. Zkusil jsem BJB, ale tam chybí řád. V ČCE je liberalismus a v CB to vedou ke katolíkům. A katolící jsou Nevěstkou ze Zjevení. Líbilo se mi v KřSb, ale i tam si mne nakonec začali všímat. Pak jsem si myslel, že ta jediná a pravá místní církev je církev podle Watchmana Nee. Zkusil jsem tam chodit, ale protože se scházela v určitý pevný, předem daný čas v určité místnosti, pochopil jsem, že to není z Ducha, jelikož i to je organizované, tedy denominace. Abych chodil opravdu do té jediné a správné církve v místě na městském principu, nemohu vlastně chodit „nikam“, ale mohu vlastně chodit „všude“. Konečně jsem našel tu pravou svobodu. A nikdo mi nemůže nic říkat! Ale jen já a Duch ve mně dokáže rozsoudit, co je dobré a co je zlé. Protože mám jistotu spasení, kterou nemohu už nikdy a za žádnou cenu ztratit (díky za ty skvělé články v ZoDu), je mi úplně jedno, jestli mne někdo napomíná anebo ne. Jen já, tedy Duch ve mně, rozhoduje, co je správné a co ne. Řeknu vám, abyste byli šťastní a mohli si sami dělat, co se vám zachce (resp. co se zachce Duchu ve vás), je třeba mít tato dvě základní učení: 1.      neohraničená, neuchopitelná a imaginární církev mimo čas a prostor ve vašem městě, které jste/nejste součástí a 2.      učení o nepotřebnosti skutků a trvalé a věčné, neztratielné spáse (jsem rád, že nevěříte na řeči z Jk 2,24) Jo, a když potřebuji nějaké společenství, pak diskutuji na Grano Salis. Ne proto,  že bych  něco nevěděl, ale proto, abych druhé poučil, resp. nechal Ducha ve mně poučit druhé. Věřím, že to mnozí cítíte také tak.


"Chvála místní církve a hanba denominacím" | Přihlásit/Vytvořit účet | 100 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Chvála místní církve a hanba denominacím (Skóre: 1)
Vložil: leonet v Pondělí, 08. leden 2018 @ 16:04:13 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Každého dne pobývali svorně v chrámu (dům Boží), po domech lámali chléb a dělili se o jídlo s radostí a s upřímným srdcem. Chválili Boha a byli všemu lidu milí. A Pán denně přidával k jejich společenství ty, které povolával ke spáse.

Bohužel je ve sborech mnoho bratří, kteří by rádi ovládali druhé, místo, aby šli příkladem. Všimni si, výše uvedených veršů ze skutku 2 kap. Tady je text, který mají všichni na očích, ale bohužel se jím všichni neřídí. Jen v takové církví Pán přidává ty, které povolal ke spáse.

K tvému článku, takových, jako ty, je mnohém více, než si myslíš. Osobně jich znám dost.

Re: Chvála místní církve a hanba denominacím (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 08. leden 2018 @ 11:41:50 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Díky za článek.Tedy, nečekal jsem, že se k němu někdo přihlásí. Zajímavé vidět, že někdo věcem rozumí takto.

  Jo, a mimochodem, to už církev nemusí mít nutně ústavu?
Re: Chvála místní církve a hanba denominacím (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Neděle, 07. leden 2018 @ 16:50:49 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Naprostrý souhlas ! Nech se řídit Svatým Duchem on je hlavou církve.Re: Chvála místní církve a hanba denominacím (Skóre: 1)
Vložil: martino v Neděle, 07. leden 2018 @ 16:55:12 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
NepřihlášenýJsem křesťanem na volné noze. Nejsem nikde členem, chodím ale příležitostně do různých sborů.martino


Takže nejsi žádný křesťan, jen si to o sobě myslíš.NepřihlášenýZjistil jsem však, že všude jsou bludy a nechci se vázat v organizovaném Babyloně. Ostatně, jak všichni zde víme, denominace jsou od ďábla.martino


Souhlasím


Nepřihlášený


A katolící jsou Nevěstkou ze Zjevení.martinoA na to jsi přišel sám?


Nepřihlášený


Jo, a když potřebuji nějaké společenství, pak diskutuji na Grano Salis. Ne proto,  že bych  něco nevěděl, ale proto, abych druhé poučil, resp. nechal Ducha ve mně poučit druhémartinoTo si již druhý co si o sobě ješitně myslí, že má v hlavě více než ostatní. Ten první zde psal, že jeho inteligence je vyšší a pravidelně zde školí spíše hnojí ostatní.Re: Chvála místní církve a hanba denominacím (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Neděle, 07. leden 2018 @ 12:30:52 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pastýři v denominacích mají za úkol ovci na boží pasdtvinu přivést, a ne ji držet ve stáji a krmit ji suchým senem. Pastýři mají za úkol k Bohu přivést, a ne na místo Boha vést!!
A tímto jsou dnešní denominace prosáklé, ovečky se sdružují kolem pastýřů, kteří je vedou na místo Boha. Slepí vedou slepé. A proto se z denominací stávají psychologické spolky, charity, kde "pastýři" řeší problémy oveček, problémy které
vyřešit nemúže..
Přitom pravé pastýřské působení je o vydání svědectví pravdě, a předání ovečky do božího vedení na boží pastvině milosti. Boha je třeba poslouchat, ne lidi! Kristus je hlavou své církve a vede nás Duchem svatým. Pastýř má k Bohu přivést a do vedení Boha ovci odevzdat, pastýř nesmí ovci namísto Boha vést, a ponechávat si jí ve své moci!

Církev není o lidech vedených pastýři, církev Krista je o kristovcích vedených Kristem v Duchu svatém! A tak jako se mezi sebou poznají a ztotožňují lumpové vedení duchem zla, tak se mezi sebou poznají a ztotožní kristovci vedení Duchem svatým. Shromáždění církve Krista není a nikdy nebylo projevem lidské vůle, děje a dělo se vždy ve vůli boží, a to zcela bez typických náboženských projevů.
Re: Chvála místní církve a hanba denominacím (Skóre: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Neděle, 07. leden 2018 @ 16:14:23 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Myslíš si, že znáš Boha a Bohem stanovenou cestu? Můžeš nám říct, kde si v Bibli našel termín křesťan na volné noze? Ty sis opravdu myslel, že může existovat místní církev podle nějakého člověka? Watchman Nee by ti něco takového velice rychle vyvrátil poté, co by se proti tomu ohradil. Myslíš si, že ZoD lidem přináší pravdu evangelia a Bohem stanovenou cestu budování Církve jako Těla Kristova Kristem jako životem? Koho chceš čemu učit, když Boha a Bohem stanovenou cestu neznáš ani se jí neubíráš?
A měl bych ti ještě mnohé co říci, ale nesnesl bys to a přitom není těžké to v Písmu Svatém najít - jen chtít!Stránka vygenerována za: 0.62 sekundy