Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Igor.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 9, článků celkem: 16224, komentáře < 7 dní: 385, komentářů celkem: 399220, adminů: 60, uživatelů: 5084  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 38 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

oko
cizinec
Akuzativ
Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
109601844
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: A co vy?
Vloženo Čtvrtek, 20. září 2012 @ 11:55:39 CEST Vložil: Stepan

Zamyšlení poslal andulka

K tomuto článku, který teď píšu, mě vyprovokovala jedna čerstvá událost, o které se možná někdy v příštích dnech rozepíšu, padly na mě myšlenky, které se mi chtějí napsat a doufám a věřím, že to může být někomu na požehnání.

Když nevěřícímu člověku v tomto světě řeknete, že jste křesťanem, věříte v Boha, Jeho Syna, docela často vás hodí do nějaké škatulky - podivínů, neškodných bláznů, sektářů, lidí, kteří ke svému životu něco potřebují - někdo věří v Boha - údajně mu to pomáhá, tak proč ne...Mohla bych ještě docela dlouho pokračovat, jak se na nás různí lidé dívají.

Bohu díky, tomu Věrnému, který mi otevírá oči a s tímto zrakem dnes hledím na lidi, různého vzdělání, charakteru, různých společenských vrstev. Sleduji, jak tito lidé se nechají rozhodit černou kočkou, která jim vběhne do cesty, jak se štípají do ruk, když jede kolem sanitka, jak ťukají do dřeva, aby něco nezakřikli, jak se chytají za knoflíky, když vidí kominíka, věří, že když škytají, že na ně někdo myslí, některé maminky věří, že když se leknou, nemají se chytat v úleku za břicho - škodí to prý miminku. Myslím na lidi, jak objímají v přírodě stromy a nasávají do sebe "dobrou energii", jak pátek třináctého má být nešťastným dnem, jak vykročení pravou nohou prý přináší štěstí, jak šlápnutí na kanál přináší smůlu, jak padající hvězda plní přání, jak lidé zapalují svíčky když je bouřka, jak si dávají do peněženek šupinu z kapra, jak o vánocích hážou za sebe botou, jak si přeposílají donekonečna mail, aby do týdne nezemřeli, jak se líbají pod rozkvetlým stromem v určitý den v roce. Lidé věří, že střepy přinášejí štěstí, některé maminky nejezdí s dětmi do jednoho roku na hřbitov, protože to prý přináší smůlu, budoucí rodičové si nedávají domů kočárek, dokud se dítě nenarodí, věří, že to přináší neštěstí do domu, lidé nosí různé provázky na rukou, předměty na krku, kamínky v peněženkách, aby je snad tyto tretky, mnohdy s okultní tématikou ochránili, někteří lidé v jeden den v roce nejí nic od pěří, aby jim neuletělo štěstí z domu, dospělí lidé si hrají na hru na ježíška, který nosí dětem dárečky, aby pak za několik let se dítě dozvědělo, že je to lež, ovšem pak se zas napojí na tuto nit a pokračují v tom u svých dětech, vědomě jim lžou, přičemž vidím na svém malém dítěti, že tomu je opravdu jedno od koho dárek dostalo. Mohla bych pokračovat a pokračovat nad věcmi, které mi třeba přijdou dnes, na těchto lidech praštěné, bláznivé, neskutečné, ale nechci, aby tento článek byl zbytečně dlouhý.

Co tím chci sdělit? Lidé se nechají snížit k takovým vlastně bláznivým věcem, kterým kupodivu věří a není jim to na pohoršení, na překážku. Pro mě je kolikrát zarážející, jak se někdo "pohorší" nad mojí vírou v Boha, ale nepohoršil by se nad tím, když bych v rukách žmoulala plyšového medvídka, který mi má přinést štěstí. Snesou hůře mé vyznání, než kdybych si před nimi zaklepala na zuby, abych něco nezakřikla. Není pro některé kamenem úrazu to, když jsem chodila po vesnici v průvodu za sochou a klaněla se kusu odlitku ze sádry v naškrobených šatech, ale dnes řeší a jsem pro ně sektářkou proto, že už tohle nedělám...

Já věřím v Boha, mám živou víru, můžu být pro jisté lidi bláznem, ale věřím v Toho, který všechno stvořil, bez něhož by nikdy nevzniklo to, co dnes kolem sebe vidíme, zkrátka věřím tomu a s pokorou vyznávám, že na začátku i na konci všeho vidím Boha. Nejsem bláznem, abych věřila, že všechno se stvořilo tak nějak přirozeně samo, že z neživé hmoty se stala najednou živá atd...Nestydím se za mou víru, nestydím se před lidmi, kteří věří bláznivým věcem a skutečně bláznivé věci dělají, jsou spoutáni zvyky a tradicemi, aniž si to skutečně uvědomují. Nejsou svobodní a myslí si že ano.

A hlavně, vím komu věřím a důvěřuji, On nelže a přiznává se k tomu, co jsem si přečetla v Bibli, duchovní svět existuje, aniž tomu někdo věří či ne, souzen bude každý bez rozdílu, zda věří či nevěří, na tom to nestojí, důležité je, kdo bude připraven.


Jer 13, 1Toto mi řekl Hospodin: „Jdi si koupit lněný pás, dej si jej kolem beder a nesmáčej jej ve vodě.“ 2Koupil jsem si tedy pás, jak ke mněHospodin promluvil, a dal jsem si jej kolem beder 3Slovo Hospodinovo stalo se ke mně podruhé:4„Vezmi pás, který sis koupil a jejž máš kolem beder, vstaň a jdi k Eufratu a tam jej ukryj ve skalní trhlině.“5I šel jsem a ukryl jsem jej u Eufratu, jak mi Hospodin přikázal.6Po uplynutí mnoha dnů mi Hospodin opětřekl: „Vstaň a jdi k Eufratu a vezmi odtud pás, který jsem ti přikázal tam ukrýt.“7Šel jsem tedy k Eufratu a vyhrabal jsem pás z místa, kam jsem jej ukryl. A hle, pás byl zničen, k ničemu se nehodil.8Tu se ke mně stalo slovo Hospodinovo:9„Toto praví Hospodin: Tak zničím pýchu Judy a nesmírnou pýchu Jeruzaléma.10Tento zlý lid, který se vzpírá slyšet má slova a žije si podle svého zarputilého srdce, chodí za jinými bohy, slouží jim a klaní se jim, bude jako tento pás, který se k ničemu nehodí.11Jako pás přilne k bedrům muže, tak jsem k sobě přimkl celý dům izraelský a dům judský, je výrok Hospodinův, aby se mi stali lidem, jménem, chválou a oslavou. Ale neuposlechli.“12Proto jim vyřídíš toto slovo: „Toto praví Hospodin, Bůh Izraele: Každý měch se plní vínem. Namítnou ti: ‚Cožpak nevíme, že se každý měch plní vínem?‘13Nato jim řekneš: Toto praví Hospodin: Hle, já opojím všechny obyvatele této země, krále, kteří sedí na Davidově trůnu, kněze a proroky i všechny obyvatele Jeruzaléma,14a roztříštím je jednoho o druhého, otce i syny, je výrok Hospodinův; budu bez soucitu, bez lítosti a bez slitování, až je budu ničit.“15Slyšte a naslouchejte, nebuďte domýšliví, tak promluvil Hospodin.16Vzdejte slávu Hospodinu, svému Bohu, dříve než způsobí tmu, dříve než nohama narazíte o zšeřelé hory. S nadějí se upínáte k světlu, ale on učinil z něho šero smrti, obestřel je černým mračnem.


Podobná témata

Zamyšlení

"A co vy?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 20 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: A co vy? (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Čtvrtek, 20. září 2012 @ 13:47:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslíte si že kdyby Vás viděli jít v procesí na pouť tak že by se k Vám přidali, nebo by říkali jak jste moudrá ? Zkuste se jich na to zeptat a sama uvidíte. Na druhou stranu když řeknete cokoliv proti katolické (nebo protestantské) církvi tak budou přinejmenším předstírat že Vám věří a odpustí Vám i to že věříte v křesťanského Boha. Není nic snazšího než si to ověřit. Kdekoliv, kdykoliv a u kohokoliv. Jde to i na netu, ani kvůli tomu nemusíte nikam chodit.
Na to že nám dárky dává Ježíšek věřím dodneška a nejenom ty pod stromečkem. Všechno co jsme, co máme a kde jsme. I vesmír je Boží dar. My je jen občas o kousek poponeseme. Tak jsem to vždycky říkal i svým dětem. Ježíšek dává a my je tam strkáme.
Re: A co vy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 20. září 2012 @ 13:47:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Hezky napsané.

  Vždycky si vzpomenu na to známé heslo: Tam, kde lidé nevěří Bohu, jsou schopni věřit kdejaké hlouposti.

  Díky Bohu za to, že je pryč strach o všechny ty věci co jmenuješ a ještě o rozbitá zrcadla a mnohé další pověry ...

  Píšeš hezky: Že věříme Ježíši, jsme sektáři. Kdybychom věřili na Šťastnou smrt či Její Hodinu, bylo by pro některé lidi vše v pořádku.

 Re: A co vy? (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Čtvrtek, 20. září 2012 @ 16:45:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zajímavé je že nadílku od Ježíška k Vánocům jsme nevymysleli my ale Martin Luther, který začal dávat dárky svým dětem. Snažil se tak nahradit nadílku na svatého Mikuláše. Jeho děti ale nechtěly čekat až na Boží hod a tak jim jejich matka začala nadělovat dvakrát.  Tento zvyk se pak rozšířil do celého světa.Re: A co vy? (Skóre: 1)
Vložil: Bylina v Čtvrtek, 20. září 2012 @ 17:54:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Aničko hezký a inspirující. Díky.Re: A co vy? (Skóre: 1)
Vložil: unshaken v Pátek, 21. září 2012 @ 18:29:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
andulko,

přeji Ti, aby Tě zármutek z postojů lidí tohoto světa k věřícím vůbec nevzrušoval. Již dlouho na chování bezvěrců reaguji tím, že si pomyslím nebo i řeknu: "Jednají a mluví jako pomatenci." Podívej se večer na zprávy a hned najdeš důkazy o pomatenosti.

[Jeremjáš 5:21] Slyš to přece, lide pomatený, bez rozumu! Oči mají, a nevidí. Uši mají, a neslyší.
Re: A co vy? (Skóre: 1)
Vložil: chani (chani.somr@email.cz) v Sobota, 22. září 2012 @ 17:05:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Dnes možno stretnúť mnohých, ktorí sa považujú za ateistov, a pritom veria všeliakým poverám. Skutočný ateisti a veriaci poverám neveria, ale tých je málo. Myslím, že to bol Erich Fromm, čo sa vyjadril, že viera má bližšie k ateizmu ako k povere. Viera aj ateizmus predstavujú ucelený, systémový spôsob myslenia, na rozdiel od povery. Rozumný názor mal aj arcibiskup Agobard, ktorý kritizoval svojích súčastníkov. Povera nepotrebuje racionálne zdôvodňovanie; naopak, rozum je zajatý v službe vlastnej povery, ale nie cudzej. Povera prináša lacný citový zážitok, bez zodpovednosti. Stránka vygenerována za: 0.22 sekundy