Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zina.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16543, komentáře < 7 dní: 214, komentářů celkem: 423064, adminů: 60, uživatelů: 5229  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 70 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

Willy
gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
115613441
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Martin Luther
Vloženo Pondělí, 01. listopad 2010 @ 09:10:12 CET Vložil: Stepan

Historie poslal McMartyn_

Před 493 lety se postavil Martin Luther proti tehdejším církevním autoritám a pastýřům. Měl větší bázeň před autoritou Božího slova než před autoritou "Bohem pomazaných" vůdců. Vezměme si i dnes za příklad tohoto muže a nebojme se vystoupit proti těm, jejichž teologie a učení není založené na Písmu, ať už je postavení takových v našich církvích jakkoli vysoké a neotřesitelné.


Sola scriptura: Autorita Písma je vyšší než autorita církve.
Sola fide: Člověka ospravedlňuje jeho víra, nikoliv dobré skutky.
Sola gratia: Boží milost je dar, není možné si ji nijak zasloužit nebo koupit.
Sola Christus : Samotná osoba a dílo Ježíše Krista je dostačující k vykoupení člověka.


Citát M. Luthera: "Lépe být rozdělen v pravdě než spojen ve lži."
Podobná témata

Historie

"Martin Luther" | Přihlásit/Vytvořit účet | 179 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Martin Luther (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 01. listopad 2010 @ 09:52:13 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nebojme se všichni společně chválit a prosit Boha, milovat jeden druhého tak jako sám sebe a modlit se za svoje a za Boží nepřátele. Včetně těch kteří si přejí nás rozdělit a použít jednoho proti druhému. Ať už to dělají pro hmotný prospěch, z pýchy nebo z nenávisti. Popřípadě i v dobré víře. Nenapomáhejme v tom svým kamenným srdcem a nedostatkem lásky.Re: Martin Luther (Skóre: 1)
Vložil: Kjubik (forrest.gump.junior@gmail.com) v Pondělí, 01. listopad 2010 @ 11:02:58 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Martin Luther má zajímavou teologii kříže. Važim si ho i proto, že považuje Marii za Matku Boží.Re: Martin Luther (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 01. listopad 2010 @ 11:34:08 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Také si myslím, že ten návrat k Božímu vedení a respektu ke svatým písmům, který měli první církve, je stejně aktuální za dob Luthera, jako za dob našich. Stejně jako to bylo aktuální v době, kdy písma do slovanského jazyka překládali Cyril a Metoděj, stejně, jako to bylo aktuální v době, kdy Wicliff psal svoje dílo "O pravosti svatého Písma".

  Každý člověk má mít osobní vztah s Bohem a Boha znát a poslouchat, řídit se svatými písmy a Božím slovem a z nich brát autoritu pro svůj život. Pak se nenechá sfouknout větrem kdejakých učení, učení, která mají stále stejný základ: Lidskou domýšlivost, která je jen málo omezená.Re: Martin Luther (Skóre: 1)
Vložil: JMK v Pondělí, 01. listopad 2010 @ 12:32:14 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pokud budeme brát tyto 4 soly jako 4 překážky a námitky proti katolické církvi, pak se je daří velice úspěšně zdolat (ve smyslu toho, že překážkami být přestávají).

Rozdíl ve vnímání Sola scriptura mezi protestanty a katolíky jsem nalezl hezky vysvětlený zde, připadá mi spíše jako slovíčkaření mezi kolektivní a subjektivní neomylností:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Sola_scriptura

Sola fide a Sola gratia se vyjasnila v roce 1999 ve společném prohlášení Světového luterského svazu a Svatého stolce, ve kterém společně vyznávají, že věří témuž.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Sola_fide

V případě Solus Christus se také dá bez problému shodnout, katolíci se shodnou jistě s touto tezí, ne však se závěry, které se z ní neprávem vyvozují (pryč s církví! a podobně).Re: Martin Luther (Skóre: 1)
Vložil: Didymos v Pondělí, 01. listopad 2010 @ 17:22:51 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ano, postavmesež té sektě a bojujmež proti ní. Vytáhněme do boje!Re: Martin Luther (Skóre: 1)
Vložil: rastan (rastan@quick.cz) v Pondělí, 01. listopad 2010 @ 20:18:07 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tak nevím, ale mám smíšené pocity co se týče M. Lutheraa nejen jeho. Z jedné strany reformátor (ikdyž kolik toho bylo zreformováno?) a z druhé strany se spojil se šlechtou proti sedlákům a vyzýval je k potlačení spoury všemi prostředky. Dokonce se měl vyjádřit, že čím více je povraždí tím lépe. Jeho nástupci vesele upalovali lidi tak jako katolíci, tak nevím v čem se až tak líšili. Vůbec reformátoři byli podivní lidé. Jak Luther tak Kalvin psali o doržování Desatera a přitom neváhali vraždit své odpůrce, no divná představa o křesťanství. Myslím, že moc, kterou měli jim byla na škodu.
rastanRe: Martin Luther (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Úterý, 02. listopad 2010 @ 09:21:17 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Společné prohlášení Světového lutherského svazu a katolické církve k nauce o ospravedlnění:
Vyznáváme společně, že hříšníci jsou ospravedlňováni vírou ve spásné jednání Boha v Kristu. Jednáním Ducha svatého při křtu hříšník dostává dar spásy, který tvoří základ veškeré křesťanského života. Hříšníci kladou svou důvěru v Boží milostiplná zaslíbení ospravedlňující vírou, která zahrnuje naději v Boha a lásku k němu. Taková víra je činná v lásce a tak křesťan nemůže a neměl by zůstat bez skutků. Avšak cokoli, co v ospravedlněných předchází či následuje svobodnému daru víry není ani základem ospravedlnění, ani toto ospravedlnění nezasluhuje.
Toto prohlášení přijal Světový  lutherský svaz v roce 1998, cca o rok dřív než my. Neznám sice podrobnosti ale podle tohoto je možné že iniciativa vzešla od  lutheránů.  Bůh jim žehnej, ať už to bylo jakkoliv.  Kéž nás Duch Svatý vede k jednotě v Ježíši Kristu. Spolu se všemi lidmi dobré vůle.

Zároveň bych rád upozornil na to že i luteráni byli v nedávné době terčem podobného útoku jako JB a baptisti.  Pokud se někdo setká s nějakým divným  lutheránem  který by rád obnovil náboženské války  a  kterého uvádí v zuřivost ekumenický proces tak by se měl v první řadě podívat co je vlastně zač.  O tom jaký duch to mluví hodně napoví samotný projev. Jestli je jeho řeč slušná a vznešená nebo arogantní a sprostá.

To jak se zmínil Cizinec o společném návratu do Jerusaléma by nemusel být špatný nápad.  Jerusalém je odjakživa město svaté a také ekumenické. V něm a v celé Svaté zemi žijí a uctívají Krista všechny možné denominace. Žijí v něm i mesiánští Židé.
Re: Martin Luther (Skóre: 1)
Vložil: rive v Středa, 03. listopad 2010 @ 07:01:57 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Martin Luther

někde jsem četla, že v jednom bodě i Luther oslovuje upřímné katolické mnichy, a to svým jednáním, a to  ještě když byl velmi upřímným katolickým mnichem, tehdy  vystoupil halasně  proti prodávání odpustků ... jako podvodu a lži .... diskuze a  kritika přinesla své ovoce,Bůh se k tomu odvážnému činu přiznal - klesly tržby, odpustky se již v tak velkém neprodávaly, což jasně ukazuje a nejen katolickým mnichům, že je třeba upozorňovat, když dojde odchýlení se od Boží pravdy, nemůžeme zapírat svou víru ... přála bych, aby opět mohl někde v rámci vnitřního dialogu v řkc církvi promluvit takový odvážný katolický mnich formátu Luthera, a připomenout dneska, že odpustky vyhlášené papežem jsou velmi silně proti evangeliím, anebo možná je trápí jiné lži proti evangeliím ...

riveRe: Martin Luther (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Sobota, 06. listopad 2010 @ 10:34:10 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
To je ostuda tahle diskuse. Ale takový je život. Katolická církev napáchala zla až moc a protestanti také. Co si máte co vyčítat. Odpustky byly  a jsou hnus  a podvod. Naše hádky jsou jen důkazem, že nějaký Duch Boží v nás spíš není. Plno věcí včetně očistce je vymyšleno, aby mohla být víra zneužita k obohacování jiných. Kdo moc mluvil a kritizoval, byl upálen. Jako Mistr Jan Hus. A kdyby jakákoliv církev měla moc, bude se choval stejně jako ty minulé  a bude jedno, zda jde o katolíky či protestanty.

Lidé, kteří si říkají křesťané, někdy svým chování dokazují, že se  stali se obětí Satana, aniž o tom vědí. Vymýšlejí si svaté, ke kterým se modlí. Ježíše nahradili Marií. Papeže považují za neomylného, zkreslují si texty Bible podle toho, jak sami potřebují. Tvrdí o sobě, že jsou spaseni a jiné pak urážejí a ponižují, aby oni sami vynikli. To je typické zase pro protestanty, kde každá protestantská církev zdůrazňuje něco jiného. někdo sobotu či neděli, jiný transfůzi krve, jiný mluvení jazyky, kterým nikdo nerozumí...  A každý je přesvědčen že jen on má celou a pravou pravdu!!!


Ano, Slovo Boží je meč. Bohužel  s ním obratně umí zacházet i Satan. A já mám pocit, že to umí s námi  velmi šikovně. Verši z Bible se dá odůvodnit vše. I Satan to uměl, když pokoušel Pána Ježíše na poušti a zná každý verš v Bibli.


Důkazem toho je tahle vzájemná komunikace, kdy každý se drží svého, a pomocí Bible a tradic své církve si to svoje obhajuje.


Měla by se hledat cesta ke sjednocení, přiznat si chyby a opravit je. Najít v Bibli Božího Ducha, který lidi vede k Bohu. Ovšem je to asi nemožné. Spíše ze zaměřujeme na to, co nás rozděluje, ale nic s tím neděláme. Jen se kvůli tomu hádáme.


Mám z toho nepříjemný pocit. A když si k tomu uvědomím a představím některé křesťany kolem sebe v praxi, kteří se chovají hůř než jiní lidé, ptám se někdy: „Bože kde jsi !!! „ Je mi to breku a málem bych si zoufal.


A Bůh mi odpoví: „ Františku, netrap se. Život není tak jednoduchý. Věř mi, že jsem a už tím, že věříš a že jsi přijal mého Syna jako svého Spasitele, máš všechno, co potřebuješ. Víc není třeba. Nevšímej si ostatních. Ty je nezměníš. Nech to na mně. Já vím, proč to tak je. Ty se to, až budeš u mně, dozvíš a pochopíš. Drž se mne a neboj se !!! Cesta je ještě dlouhá. Dávej pozor na cestu, neklopýtej moc, a vyhlížej cíl.  Už se na tebe těším. Jdeš přece domů “

My všichni bychom měli směřovat k Bohu, třebaže různými cestami.  A na těch cestách máme možnost poznat Boží lásku, krásu, dílo, které zalepí naše rány z utrpení, zklamání, trápení...  Důkazy, že Bůh existuje  zde přece hmatatelně jsou.!!!  A stekně tak i jeho nepřátel.  Jen život směřující k Bohu má smysl!!!


                                          Hezký den  a omlouvám se někdy za silná slovaRe: Martin Luther (Skóre: 1)
Vložil: leonet v Pondělí, 08. listopad 2010 @ 19:56:46 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Reformatoři v církvi byli i před Lutherem a i po něm, mnozí za své svědectví podobného rázu položili své životy. Uvažoval jsem proč se o jeho předchůdcích nepíše stejně často jako o něm. Musí to mít jedinou příčinu, jeho život byl plný rozporů a i ústupků a proto se mu dostalo "popularity" daleko větší, než ti, u kterých nebylo možné jejich svědectví podkopat jejich rozporným životem.
Uvědomuji si, že nepřítel použije cokoliv, aby svědectví věrného Božího služebníka zdiskreditoval za každou cenu. A když se mu to povede, tak takového vyzdvihne a udělá mu reklamu i ve světě. Vždy dělá všechno pro to, aby svědectví věrných a svatých podkopal jakoukoliv pomluvou a tak jejich svědectví zeslabuje.
Měl jsem možnost se s útoky nepřítele setkat a vím o čem píšu.
Re: Martin Luther, Die 95 Thesen (Skóre: 1)
Vložil: Lu v Sobota, 13. listopad 2010 @ 12:07:16 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
www.ekd.deStránka vygenerována za: 0.85 sekundy