Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Kazimír.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16620, komentáře < 7 dní: 204, komentářů celkem: 428021, adminů: 60, uživatelů: 5244  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 63 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

gregorios777
Akuzativ
Frantisek100

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116193646
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Běda těm, kdo kážou pravdu?
Vloženo Úterý, 18. květen 2010 @ 19:52:04 CEST Vložil: Stepan

ULTRAS poslal Mikael

Zatčení pouličního kazatele obnovilo obavy o náboženskou svobodu křesťanů ve Velké Británii. Dale McAkpine byl zatčen ve svém domovském městě Workingtonu v Cumbrii minulý měsíc poté, co zmínil homosexualitu jako jeden z hříchů jmenovaných v Bibli, společně s modlářstvím, rouháním, smilstvem a opilstvím. Řekl, že ve svém kázání o homosexualitě nehovořil, ale když se kolemjdoucí zeptala na tuto otázku, odpověděl jí, že je to hřích.

 Poté k němu přišel zástupce komunity podporující homosexuály a odvedl jej na policejní stanici, kde jej 7 hodin zadržovali v cele a pak jej obvinili za vyvolávání „obtěžování, poplachu a rozruchu“. McAlpine, který obvinění odmítl, byl propuštěn na kauci pod podmínkou, že přestane kázat. Americký evangelikál Dr. Albert Mohler nebyl zatčením překvapen a řekl, že vidí, „že se to děje už nějaký čas“.
 „Jsme svědky potlačování projevu křesťanů a kriminalizace křesťanské služby,“ napsal v komentáři. „Bible jasně odsuzuje homosexuální chování a křesťanská církev měla v tomto učení jasno dvacet století. Nyní však prohlášení, že je homosexualita hřích, může kazatele uvrhnout do vězení.“ Řekl, že i když budou všechna obvinění proti McAlpinovi stažena, vzkaz je jasný – „křesťanské kázání je nyní potenciálním kriminálním útokem“. Varoval křesťany, že k takovýmto zatčením může docházet kdekoli, i mimo Velkou Británii. Do listu The Telegraph napsala bývalá katolická editorka listu Herold, Cristina Odone, že odsuzuje jednání policie, a prohlásila, že McAlpine je jen další obětí „novodobé inkvizice“. „Posilou pro tyto inkvizitory je silná sekularizace, která neumožňuje žádnou toleranci názorů založených na křesťanských hodnotách,“ napsala. „Svoboda projevu a svědomí je důležitá, ale nemůže automaticky šlapat po všech právech jednotlivce. Civilizovaná tolerantní společnost požaduje jednání mezi těmito svobodami a právy, mezi právem kazatele hlásat svou víru a právem homosexuálů žít podle své sexuality,“ pokračovala. „Tato jednání vyžadují důvěru ve vlastní systém víry a úctu k systémům ostatních. Toto bylo potlačeno malou nereprezentativní politickou třídou, která respektuje pouze sekularistickou stranu rovnice,“ dodala. Komentátor a spisovatel Peter Hitchens varoval, že britská společnost se přibližuje k bodu, kde bude člověk moci být pronásledovaný za to, že na veřejnosti řekne, že homosexuální jednání je špatné. „Zákon o veřejném pořádku z roku 1986 neměl za cíl umožnit zatýkání křesťanských kazatelů v anglických městech za to, že citují Bibli. Ale umožňuje to,“ řekl. „Zákon o registrovaném partnerství z roku 2004 neměl za cíl nutit veřejné služebníky schvalovat homosexualitu. Ale dělá to. Zákon o sexuálních útocích z roku 1967 neměl za cíl vést k situaci, kde je stále nebezpečnější říci o homosexualitě cokoli kritického, ale vede k tomu,“ pokračoval. „V neuvěřitelně krátkém čase jsme došli od potlačování, přes krátký okamžik vzájemné tolerance k novému utlačování,“ dodal.
http://cs.christiantoday.com/article/krestane-odmitaji-zatceni-poulicniho-kazatele/16834.htm


Podobná témata

ULTRAS

"Běda těm, kdo kážou pravdu?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 13 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Běda těm, kdo kážou pravdu? (Skóre: 1)
Vložil: Pamplon v Úterý, 18. květen 2010 @ 23:03:25 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Konečně budete mít křesťané příležitost předvést svou víru v Ježíše. Budu se dívat. :-)))Re: Běda těm, kdo kážou pravdu? (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Středa, 19. květen 2010 @ 13:48:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tam kde se lidé vysmívají morálce, snaží se dělat pravý opak všeho co považují za moudré a správné a co jim někdo řekne, považují pravdu za lež a naopak nemají paragrafy větší cenu než papír na kterém jsou napsané. My Češi bychom o tom mohli vyprávět jako málokterý jiný národ. Tam kde nefungují nepsaná morální pravidla se dá právo zneužít k čemukoliv a také se zneužívá.  Zprávami jako je tahle bychom si neměli nechat vzít odvahu. Na světě odjakživa existovala a existuje spousta zemí kde jsou naši bratři a sestry vražděni veřejně a za bílého dne pro pouhé podezření z křesťanské víry a někde se je dokonce úřady snaží najít tak že plošně nutí obyvatele k rouhání jako ve starém Římě v dobách prvotních mučedníků. Často si to ani neuvědomujeme a pokud nám v bulváru napíšou že někoho jen ZADRŽELI A VYSLECHLI kvůli víře nebo třeba nepřiměřené obraně tak vyvádíme jako kdyby nás zrovna pojídali ještírci z vesmírné flotily.Re: Běda těm, kdo kážou pravdu? (Skóre: 1)
Vložil: ssns v Středa, 19. květen 2010 @ 17:27:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tak napřed drobná oprava a doplnění faktů a hlavně reálií. Pan McAlpine se spolu s kazatelem z Carlisle (město vzdálené od Workingtonu asi hodinu autem) a svým přítelem z Workingtonu rozhodl kázat v místním nákupním centru. Nejprve rozdávali letáčky a jedna kolemjdoucí s ním zapředla hovor, ve kterém pan McAlpine zmínil, že homosexualita je hříšná. Po rozhovoru k němu přišel policista (PCSO Adams), který se otevřeně hlásí ke své homosexuální orientaci, a dotyčného varoval před rasistickými a homofóbními projevy. Adams je členem policejního sdružení LGBT (lesby, homosexuálové, bisexuálové a transsexuálové) a loni dokonce sdružení spolu se svým služebním psem reprezentoval na Gay parádě v Manchesteru. I policistovi McAlpin zopakoval svá slova o tom, že homosexualita je hříšná. Následně kazatel, který ma civilní zaměstnání, vystoupal na malé přenosné štafle a kázal. Ve svém kázání se o homosexualitě nezmínil, ale za to oznámil, že různá náboženství jako římský katolicismus, buddhismus a islám nejsou cestou ke spáse. Po svém kázání byl zatčen třemi uniformovanými policisty, předveden na služebnu a následně byl obviněn podle paragrafů 5 (1) a 6 zákona o veřejném pořádku (Public Order Act 1986), který byl původně zaměřen na boj s fotbalovými chuligány.

Pan McAlpine není zdaleka prvním křesťanem, který byl podle výše uvedeného zákona obviněn. Před ním byl odsouzen podle paragrafu 5 člověk, který byl na veřejnosti s transparentem s textem: "Stop nemorálnosti - Stop homosexulitě - Ježíš je Pán." Jiní obvinění, např. kazatel, který rozdával letáčky odsuzující homosexualitu na Gay parádě, byli obvinění zproštěni. Pro zájemce uvádím odkaz na ten zákon. Podíváte-li se pozorně na paragraf 5, odstavec 1, pak uvidíte, že lze obvinit naprosto kohokoli za prakticky cokoli.

Je pravda, že křesťanství nemá ve Velké Británii na růžích ustláno. Provnáme-li si přístup orgánů k následovníkům jiných náboženství (viz můj článek o muslimských topáncích), není se čemu divit, že už i čelní představitelé anglikánů pocítili potřebu ozvat se proti tomu.
Re: Běda těm, kdo kážou pravdu? (Skóre: 1)
Vložil: Mikael v Čtvrtek, 20. květen 2010 @ 14:18:03 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://pistis.webnode.cz

Jsou ovšem i země, kde je to jinak:

http://zahranicni.ihned.cz/c1-43678180-je-to-nemravne-uvedly-urady-v-malawi-a-poslaly-gaye-na-14-let-do-vezeniRe: Běda těm, kdo kážou pravdu? (Skóre: 1)
Vložil: Krispus (ryba@iol.cz) v Pátek, 21. květen 2010 @ 05:50:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Za chvíli nám sekulár nařídí, že nemáme o hříchu mluvit vůbec jen díky tomu, aby nedošlo na "lámání chleba" u homosexuálů a jiných odchylek od normálu. Proč jsou homosexuálové tak citliví na tuto skutečnost ? Vždyť copak nejsou ještě další hříchy ? Hřích je hřích a jím vždycky bude. Je to v podstatě každá neposlušnost vůči Božímu slovu. To, že někdo praktikuje homosexuální pohlavní styk je jerdním z hříchů a pak je jistě i řada hříchů dalších. Ti , kdo v tomto hříchu nežijí mají jiné hříchy nebo žijou v jiném hříchu. Kazatel na štaflích je borec, který trpí pro jméno Kristovo. Neměl čas té paní vysvětlit, že i když je homosexualita hřích, tak Bůh homosexuály miluje jako jí a jeho. Kristus má pro každého hříšníka připravené řešení. Znám jednoho homosexuála; uvěřil, ale tohoto chování se úplně nedokázal vzdát resp. po nějaké době se k němu vrátil. Jsme u otázky "opakovaného hříchu", který máme vyznávat a opouštět. Pokud problém nepřevezme Duch sv. a neposvěcuje nás, tak sami ze sebe nemáme sílu s tím či oním přestat. Říká se, že u některých lidí jde o vrozenou úchylku. Bylo kolem hodně dohadů a vědeckých prací. Nemusím je ani studovat, stačí když vezmu Boží charakter. Bůh nemůže nainplantovat někomu homosexualitu a jinému ne. Nevěřím na vrozenou homosexualitu už z tohoto jednoduchého pohledu na Boha. Člověk se rodí s tzv. "dědičným hříchem", ale nerodí se homosexuálové. Těmi se lidé stávají různými vlivy, výchovou atd. Dnes;  tím, že společnost je na tuto otázku Satanem ( aby mě někdo neposlal do vězení) navedená, oklamaná a svázaná ( v oblasti myšlení); dochází k útokům na křesťany, kteří řeknou co ten borec !
Stránka vygenerována za: 0.20 sekundy