Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Anežka.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 1, článků celkem: 16616, komentáře < 7 dní: 246, komentářů celkem: 427932, adminů: 60, uživatelů: 5243  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 80 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116171122
přístupů od 17. 10. 2001

Grano Salis: Zkušenosti

Search on This Topic:   
[ Go to Home | Select a New Topic ]

Život víry: Vztah Ježíše a Marie podle evangelií.
Zkušenosti

poslal Nepřihlášený

Podívejme se nyní na popis událostí v Písmu tím samým pohledem jakým hodnotíme podobné situace, které v životě zažíváme, podívejme se na to pohledem vlastních životních zkušeností ze vzájemných mezilidských vztahu, které se v průběhu staletí nijak zvlášť nemění.


V Písmu jsou zmínky o vztahu Ježíše k Marii. A na všech těchto zmínkách je patrné, že jejich vztah nebyl vůbec takový jak ho vyfabuloval katolicismus.

Při početí Krista Maria přijala Boží slovo. Tím ovšem její cesta v přijímání Božího slova začíná. Mnohému nebude rozumět, k mnohému bude hluchá, ale Boží slovo jí vždy oči otevře, ale nebude to pro ní jednoduché. Boží slovo jí bude pronikat jako meč, a z jejího neporozumění, se poučí mnozí.Vložil: Tomas v Středa, 21. únor 2024 @ 10:52:09 CET (718 čtenářů)
Více... | 10971 bytů | 110 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život víry: Růst víry v Krista Spasitele ve Víru Krista v Otce.
Zkušenosti

poslal NepřihlášenýProto za naprosto šílenou a ujetou potrhlost považuji stále tu vaši podmínku pro křest - ono osobní uvěření v Krista.
(výrok katolického diskutujícího na GS)


Nechtěl bych být v pozici toho člověka, až se bude jednou zodpovídat Bohu. Ta "šílená potrhlost" je totiž podmínkou spásy od samotného Krista.

V Markově evangeliu 16,15-16 Kristus pověřuje své apoštoly kázat evangelium celému světu a celému stvoření a Kristus Bůh řekl. Kdo uvěří a přijme křest, bude spasený.

Uvěření-křest-spása.

Logický sled událostí  poté co co následuje apoštolské kázání evangelia. Spasný proces začíná slyšením Božího slova. Apoštolové kážou Boží slovo, lidé naslouchají, uvěří, nechají se pokřtít a jsou* (budou) spasení. *(Spása v pozemské době boží milosti, je podmíněná setrváním v boží milosti ve víře v Boha)

U falešných křesťanů je tento proces přesně naruby..

Spása-křest-uvěření (možná)

Falešná spása se nabízí jako modlářská komodita za přijetí falešného křtu a to převážně u mimin. Uvěření je přitom nepodstatné, a je až zcela na konci pokud vůbec. A praxe je taková, že uvěření se u většiny "pokřtěných" mimin v jejich životech nikdy nekoná. Křestní paskvil se stal obřadním úkonem, kterým prý lze získat spásu.Bůh má však zcela jinou nabídku.
Poslal své apoštoly hlásat všem lidem evangelium, kázat radostnou zvěst o Boží záchraně. A ti kdož uslyší boží zvěst dojdou poznání pravdy Ducha svatého, že není ve vlastních lidských silách se hříchu zbavit, ani dojít spásy. Po tomto krutém sebepoznání vlastní mizérije a ubohosti následuje uvědomění si naléhavé potřeby spasitele. A teprve až pak po uvědomění si potřeby spasitele následuje proces uvěření Spasiteli Kristu. Uvěření Kristu Spasiteli je duchovní proces začínající lidsky neřešitelným sebepoznáním, následuje uvědomění si potřeby boží pomoci a uvěření Bohu Zachránci, který neváhá, rychle vstupuje do života hříšníka a záhy ho zbavuje všech hříšných sklonů se kterými si hříšník po celý svůj život nevěděl rady. Následuje pokání jako životní proměna k lepšímu. Obrat o 180°. Obracení jako odvrácení se od všeho hříšného, marného a proti božského. Po obrácení dává Bůh člověku velmi důležité poznání. Poznání své Boží vůle. Poznáním boží vůle se završuje proces pokání.

Vložil: Tomas v Středa, 21. únor 2024 @ 10:50:31 CET (74 čtenářů)
Více... | 7936 bytů | 4 komentáře | Život víry | Skóre: 0Z internetu: Křesťanská internetová televize LCTV
Zkušenosti

poslal Nepřihlášený

Římanům 2, 16-25
Nestydím se za evangelium: je to moc Boží ke spasení pro každého, kdo věří, předně pro Žida, ale také pro Řeka.
Vždyť se v něm zjevuje Boží spravedlnost, která je přijímána vírou a vede k víře; stojí přece psáno: ‚Spravedlivý z víry bude živ.‘

Vložil: Tomas v Neděle, 11. únor 2024 @ 14:49:50 CET (118 čtenářů)
Více... | 1520 bytů | 3 komentáře | Z internetu | Skóre: 0Život víry: PÁNŮV STŮL A PAMÁTKA VEČEŘE PÁNĚ
Zkušenosti

poslal Willy

4. ledna zde byl zveřejněn tento článek.

Vložil: Tomas v Pátek, 02. únor 2024 @ 11:46:51 CET (166 čtenářů)
Více... | 4895 bytů | 3 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život víry: Pro Katedrálu. Skutky těla jsou zřejmé!
Zkušenosti

poslal Nepřihlášený

Neboť celý Zákon je naplněn v jednom slovu: ‚ Budeš milovat svého bližního jako sebe samého.‘ 

Jestliže se však navzájem koušete a požíráte, dávejte si pozor, abyste nebyli jeden druhým pohlceni. Říkám však: Duchem choďte a žádost těla nedokonáte. 
Tělo žádá proti Duchu a Duch proti tělu, neboť stojí navzájem proti sobě, abyste nečinili to, co byste chtěli. 
Jste-li vedeni Duchem, nejste pod Zákonem. Skutky těla jsou zřejmé, jsou to cizoložstvo, smilstvo, nečistota, bezuzdnost, modloslužba, čarování, nepřátelství, svár, žárlivost, hněvy, soupeření, rozdělení, sekty, závisti, vraždy, opilství, hýření a podobné věci. 

To vám předpovídám, jak jsem již dříve řekl, že ti, kdo takové věci dělají, neobdrží dědičně Boží království.

Ovocem Ducha je však láska, radost, pokoj, trpělivost, laskavost, dobrota, věrnost, mírnost, sebeovládání. Proti takovým není žádný zákon. 
Ti, kdo patří Kristu Ježíši, ukřižovali tělo s jeho vášněmi a žádostmi.
Jsme-li Duchem živi, Ducha také následujme.  Nehledejme marnou slávu, navzájem se neprovokujme a jedni druhým nezáviďme.
Vložil: Tomas v Čtvrtek, 24. srpen 2023 @ 10:40:03 CEST (465 čtenářů)
komentáře? | Život víry | Skóre: 0Grano Salis: Bingo
Zkušenosti

poslal Nepřihlášený

Frantisek100
Magdaléno, já považuji za hřích proti Duchu Svatému, když někdo vystupuje jeho jménem, založí pak třeba sektu a lidem vštěpuje to, co mu ten duch říká. 

Willy, co stále chceš na Františkovi? Kritika je normální vlastnost lidského myšlení. Ta nebude akorát v nebi, aby tam nevznikla opět vzpoura proti Bohu. Kritika není ďábelská vlastnost. Je to složitá cesta k pravdě a boj se lží. To tu chceš zavést totalitu?.

Já věřím Bohu a Pánu Ježíši, protože mne pak v dospělosti hodně obdaroval a nebýt Jeho vedení, nemohl být prožít tak hezký život. Zamilování se do krásné a moudré dívky a pak padesát let s ní jako hodnou manželkou, náročná práce, hodné děti, skromný život, ale nakonec po roce 89 i vyšší sociální postavení, o kterém se mi ani nesnilo… Já jsem tak vděčný Bohu a tolik mu dlužím. A Ty mne těmi svými hlasy odněkud budeš přesvědčovat o pokání a o tom, jaký je ve mně údajně ďábel, jaký jsem hříšník apod. Jistě, že sociální jizva z minulosti někdy ožívá. To máme každý něco.Věřím Bohu daleké delší dobu než Ty. Mám zkušenosti s falešnými a fanatickými křestany. Já Bohu moc mnoho dlužím a věřím Mu, a ne tomu, kdo nějak ovládá Tebe.


Mockrát jsem se modlil a to i v práci a když manželka vážně onemocněla… Statisíce proseb a modliteb. Kdybych byl ten pes či svině, o kterých psal Petr, a Ty si ho použil k útoku na mne. tak bych užíval život jinak a na Boha si ani nevzpomněl.

Willy, Ty ani nevíš co píšeš. Nakonec se vymluvíš, že Ty nic, ale Duch Boží. Ale co když zrovna tahle Tvoje výmluva je ten největší hřích proti Duchu Svatému, kterého zneužíváš.
Vložil: Tomas v Středa, 23. srpen 2023 @ 13:50:48 CEST (562 čtenářů)
Více... | 4907 bytů | 1 komentář | Grano Salis | Skóre: 0Život víry: Boží zbroj a opásání pravdou
Zkušenosti

poslal brusle7

Myslivec napsal Brusli:


"Podívej se na to jinak. Někteří Ti zde v dobrém sdělili, že jsi přecitlivělá. To jsem Ti nikdy neřekl. Napíšu proč. To není přecitlivělost, to je oblast tvého ducha, kterou výborně vnímáš nejenom lidi, ale hlavně Boha, tak jako málokdo. Tato duchovní oblast musí být krytá boží zbrojí protože právě na ni se zlo zaměřuje a trefuje s do ní aby zranilo. Tady na GS si můžeš procvičit jak boží zbroj správně sestavit a používat a přitom nepotlačovat a neotupovat to krásné vnímání. I k tomu je GS dobré.
Když Ti dal Bůh takovou úžasnou schopnost vnímat, dal Ti k tomu i zbroj se schopností ji sestavit a používat.
Pravda, spravedlnost, služba, pokoj, víra, spasení, modlitba, Duch a Slovo.  ♥  Láska ♥    Jsi duchem bohatý člověk Brusle. To všechno od Boha máš. Jde o to sestavit z tohoto bohatství zbroj jako kostečky lega. Není to vůbec těžké, každá kostečka si sama žádá o své místo. V pravdě pevně stojíš, obutá ve službě již dávno jsi, štít víry se nauč lépe používat, ale více k tomu již apoštol..

Efezským 6
Proto vezměte na sebe plnou Boží zbroj, abyste se mohli v den zlý postavit na odpor, všechno překonat a obstát.
Stůjte tedy ‚opásáni kolem beder pravdou, obrněni pancířem spravedlnosti, obuti k pohotové službě evangeliu pokoje‘ a vždycky se štítem víry, jímž byste uhasili všechny ohnivé střely toho Zlého."


Sdílím a hledám svědectví  lidí, kteří to mají podobně  jako já a chtějí mi svými zkušenostmi  pomoci "obstát" proti útokům Zlého tak, jak chce Bůh.
Vložil: Tomas v Středa, 26. duben 2023 @ 12:48:26 CEST (1324 čtenářů)
Více... | 220 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život víry: Život v Bohu...a bez Něj
Zkušenosti

poslal MyslivecAle i ve starém životě jsem to měl jinak, než popisuje oko a co žil - byli jsme silně vychovaní v náboženství, toužil jsem po Bohu, životě s ním, ale nevěděl jsem tehdy, jak přijít k Bohu, věděl jsem, že jsem od Boha oddělený. Ale že bych na Boha zapomínal, to se mi tedy nestávalo ani tehdy. I tehdy jsem toužil být s Bohem, jen jsem nevěděl jak přes tu propast k Bohu.
Vložil: Tomas v Sobota, 22. duben 2023 @ 18:11:18 CEST (493 čtenářů)
Více... | 7445 bytů | 29 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život víry: Bůh nikomu nedovoluje hřešit.
Zkušenosti

poslal Myslivec


Vložil: Tomas v Neděle, 16. duben 2023 @ 14:20:30 CEST (1592 čtenářů)
Více... | 3767 bytů | 248 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život víry: Nezobrazíš si Boha!
Zkušenosti

poslal Nepřihlášený

Nezobrazíš si Boha zpodobením ničeho, co je nahoře na nebi, dole na zemi nebo ve vodách pod zemí. Nebudeš se ničemu takovému klanět ani tomu sloužit. Já jsem Hospodin, tvůj Bůh, Bůh žárlivě milující . Stíhám vinu otců na synech do třetího i čtvrtého pokolení těch, kteří mě nenávidí, ale prokazuji milosrdenství tisícům pokolení těch, kteří mě milují a má přikázání zachovávají.


Exodus 20,4-6
Vložil: Tomas v Úterý, 11. duben 2023 @ 11:37:15 CEST (399 čtenářů)
Více... | 7845 bytů | 19 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život víry: Test pravosti
Zkušenosti

poslal Nepřihlášený

Žádáte, a nedostáváte, protože žádáte špatně ....


Žádáš, nedostáváš protože jsi modlář a lhář co si libuje ve lžích, a Bůh lhářům a modlářům sluchu nepopřává a zatratí je!

  • Jan 8, 47Kdo je z Boha, slyší Boží řeč. Vy proto neslyšíte, že z Boha nejste.“
  • Jan 9, 31Víme, že hříšníky Bůh neslyší; slyší však toho, kdo ho ctí a činí jeho vůli.
  • Zjevení Janovo 21, 8Avšak zbabělci, nevěrní, nečistí, vrahové, cizoložníci, zaklínači, modláři a všichni lháři najdou svůj úděl v jezeře, kde hoří oheň a síra. To je ta druhá smrt.“
  • Zjevení Janovo 22, 15Venku zůstanou nečistí, zaklínači, smilníci, vrahové, modláři – každý, kdo si libuje ve lži.
Vložil: Tomas v Úterý, 04. duben 2023 @ 23:36:05 CEST (441 čtenářů)
Více... | 11588 bytů | 19 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život víry: Bůh setře každou slzu
Zkušenosti

poslal Myslivec

Oko:


Vložil: Tomas v Pondělí, 27. březen 2023 @ 11:50:18 CEST (396 čtenářů)
Více... | 4149 bytů | 14 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život víry: Spása na počkání, věčný život možná někdy potom, uvidíme jak se budeš snažit..
Zkušenosti

poslal MyslivecVložil: Tomas v Neděle, 19. únor 2023 @ 13:51:41 CET (556 čtenářů)
Více... | 6845 bytů | 29 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život víry: Řeholní sestřička jako anděl.
Zkušenosti

poslal Frantisek100

   Když jsem nastoupil do svého druhého zaměstnání po ročním působení v pohraničí, netušil jsem, co všechno prožiji. Jde o speciální zařízení, snad proto nám krajský zřizovatel zařídil poznávací zájezd po různých speciálních zařízeních. Psal se rok 1973.             


    Právě přijíždíme do sociálního ústavu, který je určen pro slabomyslné chlapce, vlastně muže, protože mnozí už překročili věk dospělosti. Pan ředitel nám vysvětlil, že tady jsme na Moravě a  každý si rád vypije nějakou tu skleničku vína nebo i něco silnějšího. A pokud žena otěhotní právě v době, kdy jsou oba v alkoholickém opojení,  může se stát, že se narodí postižené dítě.  V zahradě starý pán sekal zrovna kosou trávu.    
"To je náš nejstarší chovanec" vysvětlil pan ředitel.   

 Procházíme  oddělením, kde chlapci jsou sice postižení, ale dá se s nimi pracovat i komunikovat. Vykonávají drobné ruční práce a smějí se na nás.  
 "Tak tenhle hoch je náš ministr zahraničí, protože zná jménem všechny  politiky", usmívá se ředitel  a ještě blaženěji se tváří chlapec, na kterém však podle vzezření je poznat určitý defekt.  

  "A nyní vás zavedeme na oddělení těžce postižených jedinců. Pokud je  některá z vás těhotná, doporučuji  s námi nechodit."  

  Naše vychovatelka má však kuráž  a neodmítne příležitost  vidět to, co třeba už neuvidí. Přicházíme na oddělení takzvaných ležáků. Na pokoji stojí jen šest postelí a na nich bezvládná těla, která občas sebou mrskají. Proto jsou doslova přifačovaná k posteli bílými obvazy. Cítíme  i určitý zápach, protože potřebu vykonávají na místě, kde leží. Strašný pohled. Pečuje o ně jedna civilní zdravotní sestra. Do dalších pokojů už ani nenahlédneme.   

 " A ještě vám ukážu jedno oddělení, které má na starosti řádová sestřička. Jsme rádi, že ji tady  máme, protože zde je práce nejobtížnější".  

  Na ředitelovi vidím, že hovoří vážně.     Vcházíme do místnosti, kde mne zaujme čisťounká podlaha. Dveřmi pak nahlížíme do ložnice asi s dvaceti postýlkami. Připadají mně nějak malé a jako v pohádce o Sněhurce  a sedmi trpaslicích, jenže je jich aspoň třikrát víc. Všude ustláno a čisto. Žádný zápach jako na minulém oddělení. Mladá sestřička  oblečená do  řadového obleku má krásný  a milý obličej a zve nás  dál. A tady už poznáváme osazenstvo. U dlouhého stolu na malých židličkách s otvorem pro nočník sedí  dvacítka malých bytostí. Nepřipomínají vzhledem děti, protože jejich tváře jsou nepěkně zdeformované. Jsou jak zvláštní trpaslíčci. Někteří vydávají divné skřeky. Houpají se na židličkách a  když se k ním přiblížíme, otírají se o nás  a možná chtějí jak malé děti pochovat. Na stole před nimi leží krajíc s paštikou. Žasnu nad tím, jak tohle může jedna drobná sestřička sama obstarat. A ke všemu v další místnosti spatřuji asi čtyři klecová lůžka. Ptám se sestřičky, k čemu slouží.  

 "No, když některý dostane záchvat a  mohl by sebe i ostatní poranit, tak ho tam musím dát." 
  "Vy sama?   
  Sestřička pokrčí rameny a  s klidným úsměvem ještě doplní.  
 " Oni mně někdy někteří z nich i pomohou" a dívá se milé na tato lidská stvoření.   

   Co je to za duchovní sílu, která umožňuje takové obětování?  Sněhurka s dvaceti postiženými trpaslíčky? Kdepak. Anděl s trpícími lidmi, kteří možná díky péči tohoto anděla si svoje utrpení ani neuvědomují.    Když odcházíme z oddělení, tak pan ředitel opět si pochvaluje práci řeholních sestřiček.   

 "Nevím, kdo by tohle dělal, nebýt jich" dodává.             

 Poslední překvapení nás čeká v místnosti, která připomíná bývalou kapli. Před nás v  ústavních uniformách se znakem ústavu na rukávu nastupuje asi šest chlapců či mužů. Věk totiž nepoznáme. Mají bicí nástroje, vozembouch a jiné a podle pana ředitele nám zahraji a zazpívají několik lidových písniček. Všichni se usmívají a je na nich vidět, že hrají a zpívají  s nadšením. Podle přízvuku je sice znát, že barva hlasu není stejná jako u zdravých lidí, výslovnost jak u cizinců, ale ta jejich  obrovská radost vše zamaskuje. Vždyť je to od srdce. Jeden z chovanců, který má asi větší volnost, drží v ruce fotoaparát a fotí a fotí. Ptám se  na něho  pana ředitele a divím se tomu.   

  "Ale on tam stejně  nemá film a  dělá mu to radost" prohodí s úsměvem pan ředitel.     

Když se loučíme, přitulí se k němu jeden z chovanců a do jeho pláště si snad utírá nos. Pan ředitel ho neodhání a směje se.  

 " To víte, jsem jejich táta, táta sto tří dětí. Mně to nevadí, od toho mám přece plášť"    

Vstupujeme do autobusu a venku před ústavem stojí pan ředitel a s ním hlouček chovanců. Mávají na nás a usmívají se. Ten chovanec, který nemá ve fotoaparátu film, vše s radostí fotí. Rozjíždíme se, také máváme  a jsme dojati až k slzám.   A já mám také radost. Asi jsem uviděl anděla. Ta sestřička byla anděl.            
Vložil: Tomas v Pátek, 16. prosinec 2022 @ 22:22:14 CET (307 čtenářů)
Více... | 4 komentáře | Život víry | Skóre: 0Povzbuzení: Můj první den v LDN
Zkušenosti

poslal Frantisek100

    Je to můj první den na LDN. Přišel jsem jako dobrovolník. O týden dříve jsem měl školení a podepsal, že budu dodržovat pokyny LDN. Paní sociální mne zavedla na pokoj se čtyřmi postelemi. Je tu velké okno, dříve tu býval  operační sál. Proto je asi to okno tak veliké a díky němu je tu tolik světla.  U jedné postele je židle se zabudovanou mísou.  Ve vzduchu je cítit atmosféra nemocnice a plínek.    


 „Tak vám přestavuji pána, který si s vámi přišel popovídat, abyste tu nebyli tak sami.“  

 Paní sociální mne uvedla a pak rychle odešla. Už musím začít nějak komunikaci. Vysvětluji, kdo jsem a proč jsem přišel.  

 “Budu vám něco hezkého číst. Já rád čtu i doma. Vybral jsem povídku o J.Š. Baara“.    

Jedna babička spí, druhá asi nic nevnímá nebo je zamyšlená do sebe, další je v pohodě a je  z nich na tom zdravotně i psychicky nejlépe a poslední u okna leží, ruce na přikrývce a  pozorně sleduje. Skončím povídku a z této postele slyším:  

 “ Prosím ještě jednu povídku.“    

Ty ruce jsou tak strašně hubené, ale oči září touhou slyšet a ruce se přidávají k prosbě.  Na chvíli přichází sestřička a  jde právě tuhle babičku nakrmit odpolední svačinou. Je to jen  chvilka a já pozoruji, že babička ani nemá sílu zvednou své hubené ruce. Uběhne  jen chvilka.  Pomůže babičku na posteli posadit a já vidím, jak je strašně hubená. Začínám pak druhou povídku. Skončím  a prosebné ruce i hlas žádají ještě jednu povídku.    

 Ta slova: „ Prosím ještě jednu povídku, prosím!“ mne dojímají.   

 Už uplynula hodina a to má být asi tak délka mých návštěv, abych nemocné moc neunavil. Loučím se a vidím stále ty sepjaté kostnaté ruce a její hubenou bílou tvář s výraznýma očima.  Odházím  a  pak loučím se sociálními pracovnicemi a ještě domlouvám další schůzku za týden, ale to bude na jiném pokoji s jinými lidmi.  

 Doma manželce se svěřuji se svými  pocity. 
  „Jsem na tebe hrdá  a musíš  v té činnosti vydržet.“  

 Ta pochvala mne blaží, posiluje moji vůli i zavazuje.
Vložil: Tomas v Pátek, 09. prosinec 2022 @ 11:48:30 CET (430 čtenářů)
Více... | 13 komentáře | Povzbuzení | Skóre: 0Život víry: Mrtvý duch neexistuje-zatím
Zkušenosti

poslal Myslivec

Jeden ze zdejších katolíků napsal a zvýraznil.

Vztah k Bohu může mít i člověk zatím duchovně mrtvý..

Vložil: Tomas v Čtvrtek, 01. prosinec 2022 @ 10:35:35 CET (261 čtenářů)
Více... | 6901 bytů | komentáře? | Život víry | Skóre: 0Život víry: Těm pak, kteří ho přijali a věří v jeho jméno, dal moc stát se Božími dětmi.
Zkušenosti

poslal Nepřihlášený

Jan 1 12-13 Těm pak, kteří ho přijali a věří v jeho jméno, dal moc stát se Božími dětmi. Ti se nenarodili, jen jako se rodí lidé, jako děti pozemských otců, nýbrž narodili se z Boha. Vložil: Tomas v Pátek, 07. říjen 2022 @ 09:45:13 CEST (237 čtenářů)
Více... | 4319 bytů | 3 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život víry: To nejlepší a DOKONALÉ je u Boha kdykoliv a neustále zcela zadarmo!
Zkušenosti

poslal Nepřihlášený

Kristus:


Buďte tedy dokonalí, jako je dokonalý váš nebeský Otec.

Ježíš mu odpověděl: „Chceš-li být dokonalý, jdi, prodej, co ti patří, rozdej chudým, a budeš mít poklad v nebi; pak přijď a následuj mne.“

Věčný (ne)křesťanský učeň:

Někdo moudrý kdysi řekl, že Pán Bůh nás učinil nedokonalými proto, abychom si mohli vzájemně pomáhat.
Byl bych rád, kdyby tento můj příspěvek byl ostatními chápán právě v tomto duchu, ve kterém je psán.
Aby ten, koho se to zrovna týká, se necítil ani ohrožen, ani nijak ponížen.
Nejde tu přece o vzájemné poměřování ideí, ale o získání pravdivého pohledu na život, na svět kolem nás.

...

A pravdivý pohled je takový, že dokonalý Bůh Otec nedokonalé netvoří, nedokonalost tvoří pyšní a vzdorovití! 

S destrukcí dokonalého stvoření začal Satan!


Vložil: Tomas v Úterý, 27. září 2022 @ 09:48:56 CEST (346 čtenářů)
Více... | 3342 bytů | 12 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život víry: Křesťan kristovec a nepravý falešný křesťan.
Zkušenosti

poslal Nepřihlášený

Křesťan je člověk který Krista vyznal za svého spasitele a Pána, a Kristu uvěřil. 


Vyznáš-li svými ústy Ježíše jako Pána a uvěříš-li ve svém srdci, že ho Bůh vzkřísil z mrtvých, budeš spasen.
Kdo vyzná, že Ježíš je Syn Boží, v tom zůstává Bůh a on v Bohu.

Falešní křesťané vyznávají namísto Krista křesťanství jako lidskou ideologii, a namísto Kristu věří falešným pastýřům a zjevujícímu se andělu světla.

Ten zlý přijde v moci satanově, bude konat kdejaký mocný čin, klamná znamení a zázraky a všemožnou nepravostí bude svádět ty, kdo jdou k záhubě, neboť nepřijali a nemilovali pravdu, která by je zachránila.
Žádným způsobem se nedejte od nikoho oklamat, protože nenastane, dokud nedojde ke vzpouře proti Bohu a neobjeví se člověk nepravosti, Syn zatracení.
Když někdo přijde a zvěstuje jiného Ježíše, než jsme my zvěstovali, nebo vám nabízí jiného ducha, než jste dostali, nebo jiné evangelium, než jste přijali, klidně to snášíte! Mám však za to, že nejsem v ničem pozadu za těmi veleapoštoly! 
Jsou to falešní apoštolové, nepoctiví dělníci, přestrojení za apoštoly Kristovy. A není divu, vždyť sám satan se převléká za anděla světla; není tedy nic překvapujícího na tom, že se jeho služebníci převlékají za služebníky spravedlnosti. Jejich konec bude jako jejich skutky!

Křesťan se nechá pokřtít protože uvěřil Kristu.

Falešný křesťan se stává nepravým křesťanem při nepravosti- nepravém "křtu".

Představený synagógy Krispus a všichni, kteří byli v jeho domě, uvěřili Pánu; také mnozí z Korinťanů, kteří Pavla poslouchali, uvěřili a dali se pokřtít.

Ne každý, kdo mi říká ‚Pane, Pane‘, vejde do království nebeského; ale ten, kdo činí vůli mého Otce v nebesích. Mnozí mi řeknou v onen den: ‚Pane, Pane, což jsme ve tvém jménu neprorokovali a ve tvém jménu nevymítali zlé duchy a ve tvém jménu neučinili mnoho mocných činů?‘
A tehdy jim prohlásím: ‚Nikdy jsem vás neznal; jděte ode mne, kdo se dopouštíte nepravosti.‘
Vložil: Tomas v Středa, 21. září 2022 @ 13:45:44 CEST (365 čtenářů)
Více... | 7993 bytů | 10 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život víry: Principielní error.
Zkušenosti

poslal NepřihlášenýVložil: Tomas v Úterý, 13. září 2022 @ 09:57:07 CEST (331 čtenářů)
Více... | 5405 bytů | 1 komentář | Život víry | Skóre: 0
Stránka vygenerována za: 0.60 sekundy