Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jáchym.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 15001, komentáře < 7 dní: 231, komentářů celkem: 309307, adminů: 60, uživatelů: 4787  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 129 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

ferda
tele
JirkaB
Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Pochod pýchy
·Falešné arminiánské evangelium?
·Kázání na Žalm 15
·Zpravodaj baptistických sborů 1/2017
·Absolutní a relativní
·Evangelikální arminiáni
·Ekumena a termodynamika
·V USA roste počet křesťanů, kteří se nehlásí k žádné denominaci
·Smolný sloup
·Petice proti obnovení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí

více...

Počítadlo

Licence Creative Commons

GRANO SALIS
 podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora-
Neužívejte komerčně
3.0 Unported

Zaznamenali jsme
88 895 131
přístupů od 17. říjen 2001

Založeno L.P. 1997


ATELIÉR PROMĚN Jitka Černíková, kosmetika, vizáž, proměny, svatební líčení
BWF Protec
BWF Profiles
technické plsti
profily PMMA PC
plexi desky
aramid
kevlar Michaela Křivánková svatební fotografie, portréty, portrétní fotografie, fotografování novorozeňat a dětí, dětská fotografie, portrétní fotografie, svatba, svatební přípravy, fotograf

Život církví: Může sbor vrážet klín hříchu mezi věřící přátele? (díl III, odpovědi)
Z našich církví

poslal Nepřihlášený


Volné pokračování mého sdílení o přátelství, církvi, vztahu s Bohem a o tendenci k hříšnému chování. Nyní pod novým názvem, což záhy vysvětlím. Pro nově příchozí uvádím odkazy na původní články: http://granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2470581&mode=&order=0&thold=0
http://granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2470585&mode=nested&order=0&thold=-1
Přiznám se, že po předchozích komentářích jsem se znovu cítila dlužná nějak reagovat. Chtěla bych vám všem poděkovat za váš čas, který jste mé výpovědi věnovali. Aniž bych k případu mé kamarádky chtěla vyzrazovat o mnoho více než jsem dosud udělala, pokusím se reagovat na některé zajímavé myšlenky. Než začnu, tak omluva, že minule konečný text neměl odstavce tak, jak jsem je posílala. Nevím proč. A asi nebyl dobře čitelný - je mi to líto, náhled vypadal o hodně lépe. Budu reagovat na jednotlivé uživatele k tomu, co sami psali. Postupně jsem si také uvědomovala jednu věc, kterou mi nakonec potvrdil uživatel Willy. Původní název článku jsem volila dost nevhodně a v některých mohl vyvolávat určité předsudky, jež mi ti méně citliví a méně empatičtí taky dávali hodně najevo. Můj dnešní článek bude volným pokračováním předchozích dílů, a to především formou odpovědí na příspěvky jednotlivých uživatelů. Tam k tomu všemu také zmíním více. Ráda bych však, aby bylo jasné, že pokud jde o mou kamarádku tak na prvním místě nejde o mé přátelství vůči ní, ale o to, aby sama setrvávala na Boží cestě, hledala Boží vůli pro svůj život, nalézala ji a měla dostatek síly od Pána jej následovat. Kdybych mohla vrátit čas, raději bych své články nadepsala jinak, nějak ve smyslu: "Může sbor vrážet klín hříchu mezi věřící přátele?"(Nakonec jsem se před odesláním mého článku rozhodla přeci jen reagovat už pod touto novou hlavičkou. Mnohem lépe vystihuje to, o co mi od počátku šlo. I když samozřejmě, že ten klín je vrážen především mezi člověka a Boha. Nicméně sama jsem to prožívala spíše takto, podle toho jaký pocit u mne převládl. A dokonalí nejsme a máme snad jako citliví a milující lidé nárok na to něco prožívat a ne číst jenom verše z bible a těmi pak necitlivě šermovat a ohánět se jimi po druhých.)

Vložil: Tomas v Sobota, 12. srpen 2017 @ 08:38:34 CEST (578 čtenářů)
(Více... | 21994 bytů | 59 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život církví: Probuďte se, římští katolíci 2
Katolicismus

poslal Nepřihlášený

Na otázku položenou v minulém článku zatím nikdo z katolíků neodpověděl. Otázka zněla: věříte papeži Františkovi? Katolíci přece dle dogmatické věrouky musí svému neomylnému papeži věřit. Je paradoxní, a podotýkám, že nejenom na tomto diskusním fóru, ale i v občanském životě, že se prakticky nikdo z katolíků za svého nejvyšího duchovního vůdce nestaví. Je to jejich věc. Jenže z pohledu katolické věrouky působí takové postoje značně věrolomě. Obzvláště u takových katolíků co hrdině brání svoji církev proti heretikům, katolíkům co se staví do role nepřemožitelných obránců jediné a pravé řkc, a kteří jsou v římské víře takříkajíc "skalní".
Jak je možné, že tito " skalní" katolíci  nejsou schopni postavit se za svého nejvyšího duchovního vůdce? Kdo nebo co je potom vede? Snad vztek, bezmocnost nebo vzdor, jak je na jejich povětšinou antagonistických  odpovědích dobře patrné? Když nejsou veřejně schopní říct, "ano, papeži věřím", mohou se ještě vúbec hlàsit k duchovní hiearchii řkc?

Papež rozštěpil řkc na dva tábory. Velký tábor se od papeže distancuje a pomalu opouští loď, ve stylu " muž přes palubu, kterého nikdo nezachraňuje". Malý tábor zarytě mlčí, nechce vidět, nechce slyšet, a plnou parou žene Titanic proti ledovci. Taková je současná situace. Dobré na tom je, že mnoho katolíků pochopilo, že se na názor na papeže nemohou ptát kněze. Poznali, že jim po pravdě odpovědět nemůže i kdyby chtěl, a farář raději zarytě mlčí spolu s malým táborem. Katolíci se o tom začali bavit mezi sebou, bez svých " duchovních" vůdců. A ejhle, první vlaštovky poznané pravdy jsou zde. Mnohým začíná docházet to, co po celý svůj život prudce odmítali. Dochází jim, že s řkc není něco v pořádku, a začínají to vidět na papeži- od papeže směrem dolů! Podle přísloví: ryba páchne od hlavy. Tento trend je od zvolení papeže víc jak patrný, a většinu dnešních mší lze nazvat jako duchovně vyhořelé. Pokud bude papežská duchovní devastace pokračovat tímto tempem, nebudou mít za pár let faráři v kostelech komu kázat. Pokud si někdo myslí, že starší lid tradičně vychovaný všechno podrží, tak se hluboce mýlí. Největší pochybnosti o papeži, totiž mají ti starší, nejpočetnější. A ti se začínají z kostelů stěhovat před svoje domací velkoplošné televize, kde sledují mši z nëjakèho oblíbeného poutního místa. Jsou tak mimo vliv obluzujících svátostí, více čtou pismo, více nad božím slovem přemýšlejí, a božī slovo je promėňuje.
Ve světě nabírá duchovní působení antikrista nebyvale rychle na obrátkách, nebojte se toho, nezkoumejte zlo, distancujte se od zla. Nenechte se zlem dnešní doby otrávit, pohleďte na lidi, které Pán Ježíš právě vyvádí z moci antikrista. Zázraky kolem nás se stále dějí.

Vložil: Tomas v Sobota, 25. únor 2017 @ 08:21:59 CET (608 čtenářů)
(Více... | 15 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život církví: FALEŠNÉ pozemské církve rozdělují PRAVOU duchovní rodinu a žijí v klamu
Svědectví

poslal Dzehenuti

„Já jsem Pavlův (katolík atd.)“ a druhý „Já zas Apollův(evangelík atd.)“

Vložil: Tomas v Úterý, 29. listopad 2016 @ 23:17:20 CET (1188 čtenářů)
(Více... | 5034 bytů | 53 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 5)Život církví: Ostatky svatých.
Katolicismus

poslal oko

Zaznamenal jsem zde dotaz na toto téma a pokusím se na to odpovědět z pozice katolíka.
A myslím, že pravoslavní to vidí hodně podobně.

Vložil: Tomas v Pátek, 30. září 2016 @ 10:29:31 CEST (3144 čtenářů)
(Více... | 6537 bytů | 264 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)Život církví: Bůh, Donald a Hillary
Zajímavosti

poslal Nepřihlášený

Spojené státy americké byly za poslední půlstoletí více religiózní než Evropa. Tato religiozita však výrazně klesá a USA se tak blíží západní Evropě. Přesto však jsou stále křesťanskou zemí, kde náboženství sehrává v životech lidí důležitou roli.

Téměř 90 % Američanů říká, že věří v Boha. Počet Američanů, kteří se nehlásí ke konkrétní konfesi, sice stoupá (nyní 23 %), avšak počet ateistů zůstává zanedbatelný (3 %). Nábožensky vlažní Američané tradičně volí Demokratickou stranu a v letošních prezidentských volbách budou podporovat Clintonovou. Ke křesťanským konfesím se hlásí 71 % populace, přičemž nejpočetnějším směrem jsou evangelikálové různých církví (25 %) a nejpočetnější denominací katolíci (20–24 %). Nejméně religiózní jsou obyvatelé států na severovýchodě USA (Nová Anglie), které se více podobají západní Evropě.

Vložil: Tomas v Pátek, 26. srpen 2016 @ 00:16:04 CEST (1132 čtenářů)
(Více... | 5630 bytů | 25 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život církví: Už i evangelící se soudí o církevní restituce
Církevní restituce

poslal Nepřihlášený

Českobratrská církev evangelická podala k Okresnímu soudu v Třebíči žalobu o určení vlastnictví u téměř 70 hektarů pozemků a osm staveb. Většina nyní patří obci Myslibořice. Evangelíci se majetku domáhají už od prosince 2013. Krajský pozemkový úřad jim však nedal za pravdu a nic z požadovaného zatím nevydal.

Nárok, který evangelíci uplatňují, se týká celkem 67 pozemků a několika staveb, které na nich v současné době stojí. Jsou to například kabiny myslibořických fotbalistů, budova místní základní a mateřské školy, dvou bytových domů, nákupního střediska či dokonce čistírny odpadních vod.

Vložil: Tomas v Čtvrtek, 25. srpen 2016 @ 17:08:48 CEST (781 čtenářů)
(Více... | 5207 bytů | 8 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život církví: Výlety 2016
Akce

poslal lutrik

Výlety s přáteli bližšími i vzdálenějšími – zváni jste všichni!!!

PONDĚLÍ 8. SRPNA – PŘEDNÍ KOPANINA – kostel sv. Máří Magdaleny - STATENICE
12.15. - bus 161 od metra A – Bořislavka, 12. 28 - zast. Přední Kopanina
ÚTERÝ 9. SRPNA – PODBABA – kostel sv. Matěje – zřícenina Baba – DOLNÍ ŠÁRKA
Sraz v 11 – konečná TRAM 8 a 20 – Nádraží Podbaba
Vložil: Tomas v Sobota, 06. srpen 2016 @ 12:18:46 CEST (514 čtenářů)
(Více... | 1310 bytů | 3 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život církví: Budou kázat v římskokatolické církvi i ženy?
Katolicismus

poslal Nepřihlášený

Zvítězí Papež František, anebo zásady tvrdě prosazované po staletí římskokatolickými fundamentalisty a konzervativci? Mohou a budou kázat ženy při bohoslužbách? Více  -   Z D E

Vložil: Tomas v Středa, 03. srpen 2016 @ 11:00:55 CEST (1043 čtenářů)
(Více... | 21 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život církví: Rusko: přísná omezení aktivit náboženských skupin
Zkoušky

poslal Nepřihlášený

Prezident Vladimir Putin podepsal kontroverzní zákon, který v mnohém omezuje náboženské svobody. Návrh zákona, který předložila poslankyně Irina Jarovajová, je tak jeden z nejrepresivnějších zákonů současné Ruské federace. Informuje Rádio Svobodná Evropa.

Putin podepsal návrh zákona, který vyvolal mnohé kontroverze, již na konci června. Jeho součástí jsou totiž mnohá protiteroristická opatření a nové policejní pravomoce, které dávají vzpomenout na nejslibnější éru KGB.

„Ale jeden z nejpřehlíženějších aspektů zákona vyvolává obecné pochybnosti a starosti: přísná omezení aktivit náboženských skupin, předně menších odnoží,“ píše RFE/RL. To ruským úřadům umožní zavírat nepohodlné náboženské osobnosti a potlačovat náboženské komunity.

„Ani jedno z těchto opatření však nesplňuje mezinárodní standardy lidských práv a náboženských svobod, natož aby to splňovalo zákony již existující,“ podotkl Thomas J. Reese z americké Komise pro mezinárodní svobodu vyznání, což je monitorovací agentura měřící svobodu vyznání ve světě.

Vložil: Tomas v Středa, 20. červenec 2016 @ 11:52:09 CEST (897 čtenářů)
(Více... | 3839 bytů | 8 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)Život církví: Bude se řídit římskokatolicá církev výzvou papeže Františka?
Katolicismus

poslal Nepřihlášený

CÍRKEV BY MĚLA POŽÁDAT HOMOSEXUÁLY O ODPUŠTĚNÍ. CÍRKEV BY MĚLA POŽÁDAT O ODPUŠTĚNÍ I ZA TO, JAK JEDNALA SE ŽENAMI, JAK PŘIVÍRALA OČI NA DĚTSKOU PRACÍ A ZA TO, ŽE V MINULOSTI "POŽEHNALA MNOHA ZBRANÍM".                                                                                                           Více zde  -    http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/cirkev-by-mela-pozadat-homosexualy-o-odpusteni-rekl-papez-fr/r%7E5db052803be211e683920025900fea04/               

Vložil: Tomas v Úterý, 28. červen 2016 @ 09:21:35 CEST (1851 čtenářů)
(Více... | 110 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)
Stránka vygenerována za: 0.11 sekundy