Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Oleg.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 10, článků celkem: 15037, komentáře < 7 dní: 404, komentářů celkem: 310919, adminů: 60, uživatelů: 4798  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 87 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Znamení na nebi 23. září 2017
·Nedokončená reformace
·Vytržení. Vytržení? Vytržení!
·Letniční odpověď reformované teologii
·Omluva a dodatek k recenzi knihy Vytržení
·Pražské zastupitelstvo zamítlo obnovu Mariánského sloupu
·Rozhovor s novým předsedou Výkonného výboru BJB Pavlem Coufalem
·Zpravodaj baptistických sborů na Facebooku
·Homofóbia nemá v cirkvi miesto
·Za hurikán Harvey mohou homosexuálové, tvrdí někteří američtí evangelikálové

více...

Počítadlo

Licence Creative Commons

GRANO SALIS
 podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora-
Neužívejte komerčně
3.0 Unported

Zaznamenali jsme
89 581 688
přístupů od 17. říjen 2001

Založeno L.P. 1997


ATELIÉR PROMĚN Jitka Černíková, kosmetika, vizáž, proměny, svatební líčení
BWF Protec
BWF Profiles
technické plsti
profily PMMA PC
plexi desky
aramid
kevlar Michaela Křivánková svatební fotografie, portréty, portrétní fotografie, fotografování novorozeňat a dětí, dětská fotografie, portrétní fotografie, svatba, svatební přípravy, fotograf

Život víry: Cesta Božího lidu (věřícho)
Kázání

poslal gregorios777

Písmo je dáno k našemu ponaučení a zjevuje také cestu Božího lidu i jednotlivého věřícího...

Vložil: Tomas v Pátek, 15. září 2017 @ 11:11:49 CEST (179 čtenářů)
(Více... | 5157 bytů | 7 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 3.66)Život víry: Další perla Grana
Úvod do křesťanství

poslal gregorios777

Vložil: Tomas v Pátek, 15. září 2017 @ 11:11:28 CEST (112 čtenářů)
(Více... | 2943 bytů | 1 komentář | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 3)Život víry: Jedení Krista
Zamyšlení

poslal Willy

Myšlenka jedení Božího Slova je v Bibli zmíněna na mnoha místech a mám za to, že je zásadní, ba životně důležitá.


Ve SZ řekl Bůh dvěma prorokům - Jeremiášovi a Ezechielovi, aby snědli Boží Slovo.

Jr 15:16 Byla nalezena Tvá slova a snědl jsem je. Tvé slovo mi bylo k jásotu a k radosti mého srdce, protože mě nazývá tvým jménem, Hospodine, Bože zástupů. 

Ez 2:8, 3:1-4 A ty, lidský synu, slyš to, co k tobě mluvím; nebuď vzpurný jako ten dům vzpoury, otevři svá ústa a sněz to, co ti dávám. A řekl mi: Lidský synu, sněz to, co nalezneš. Sněz tento svitek a jdi, promluv k domu izraelskému. Otevřel jsem tedy svá ústa a on mi dal sníst tento svitek. Řekl mi: Lidský synu, nakrmíš své břicho a naplníš své útroby tímto svitkem, který ti dávám. Snědl jsem ho tedy a byl v mých ústech sladký jako med. Pak mi řekl: Lidský synu, jdi, předstup před dům izraelský. Promluvíš k nim Mými slovy.

V NZ pak bylo v knize Zjevení 10 řečeno Janovi, aby snědl svitek v rukou anděla a následně „Musíš znovu přinést proroctví mnohým lidem, národům, jazykům i králům.“ 

V případě Ezechiela a Jana tedy vidíme, že k tomu, aby mohli promluvit a promluvili Boží slovo, museli to Slovo nejprve sníst, aby se stalo jejich součástí. Vidím v tom jistý Boží princip, který je dnes poněkud opomíjený.
Vložil: Tomas v Pátek, 15. září 2017 @ 11:10:48 CEST (345 čtenářů)
(Více... | 6470 bytů | 32 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 5)Život víry: Život v Kristu
Zamyšlení

poslal Willy

V poslední době se na Granu pod články na různá témata často přetřásá v podstatě téma jedno, a to svatost, hřešení, zachovávání přikázání, souhrnně tedy možno říci způsob života křesťana se všemi jeho nedostatky, nedokonalostí apod..


A přitom všechny problémy člověka v Adamovi, tj. starého stvoření vyřešil druhý či poslední Adam, Kristus, který dal zrod stvoření novému. Pán Ježíš Kristus tak učinil tím, že staré stvoření ukončil na kříži. V Adamovi jsme kvůli pádu člověka všichni nezpůsobilí uskutečnit Boží věčný záměr neboli naplnit účel, pro který Bůh člověka stvořil. Ale v Kristu jsou všichni učiněni novým stvořením, které způsobilé je, neboť jeho/naší způsobilostí je sám Kristus, dokonalý člověk a úplný Bůh.

Bible říká, že Kristus je náš život (Ko 3:4) a Pavel, který to napsal, jinde sám za sebe řekl, že žít pro něho znamená Kristus (Fp 1:21a). Sám Pán Ježíš řekl: Já jsem ta Cesta: Pravda i Život (J 14:6) a jinde: Já jsem vzkříšení i život (11:25). Cesta je způsob, jak naplnit Boží plán a vejít do Božího království. Pravda je vyústění Světla, jímž je Bůh jako skutečnost toho, Kým a čím je Bůh v Kristu pro člověka. A Život je prostě Boží věčný život, jímž má člověk žít, aby měl Boží přirozenost pro vyjádření a zastoupení Boha v Boží vládě na zemi. To všechno je možné pouze v Kristu.

Vložil: Tomas v Středa, 06. září 2017 @ 10:44:23 CEST (630 čtenářů)
(Více... | 4476 bytů | 65 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 5)Život víry: Kde dnes můžeme potkat a poznat Pána Ježíše? Je to vůbec možné???
Zamyšlení

poslal Frantisek100

Mně se nedávno vybavil známý příběh z NZ. Zacheus. Co se o něm dozvídáme?     Dozvídáme se, že byl celník a z hlediska sociálního postavený byl velký boháč. A ne obyčejný celník, ale vrchní celník. V Izraeli tehdy byli vrchní celníci  a pak publikáni. Vrchní celnicí byli ti nejbohatší. Poplatky za dovezené boží  a jiné úkony byli určování zcela libovolně, takže celníky všichni poplatníci nenáviděli. A Zacheus byl vrchním celníkem v oblasti Jericha. O Matouškovi je psáno, že byl také celník,       Vidíme tedy, že Pán Ježíš se celníkům nevyhýbal a Matouš se stal dokonce jeho učedníkem a byl povolán přímo  z celnice. Proč?  Musel být vzdělaný a uměl psát aspoň v dvěma jazycích a díky tomu máme jedno  z evangelií.    Židé považovali celníky za vyděrače  a cítili k nim odpor z důvodu vlasteneckých i náboženských. Pán Ježíš však poukázal na jinou vlastnost celných.     10„Dva muži vstoupili do chrámu, aby se modlili; jeden byl farizeus, druhý celník.   11Farizeus se postavil a takto se sám u sebe modlil: ‚Bože, děkuji ti, že nejsem jako ostatní lidé, vyděrači, nepoctivci, cizoložníci, nebo i jako tento celník.   12Postím se dvakrát za týden a dávám desátky ze všeho, co získám.‘   13Avšak celník stál docela vzadu a neodvážil se ani oči k nebi pozdvihnout; bil se do prsou a říkal: ‚Bože, slituj se nade mnou hříšným.‘   14Pravím vám, že ten celník se vrátil ospravedlněn do svého domu, a ne farizeus. Neboť každý, kdo se povyšuje, bude ponížen, a kdo se ponižuje, bude povýšen.“    

Vložil: Tomas v Středa, 06. září 2017 @ 10:40:22 CEST (1741 čtenářů)
(Více... | 8806 bytů | 192 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život víry: Pastýřská péče
Zamyšlení

poslal Willy

Pán Ježíš Kristus je podle svého vlastního vyjádření dobrý a podle apoštola Petra nejvyšší Pastýř. Jako dobrý Pastýř položil svou duši za své ovce, aby jim dal hojnost života, dlužno dodat Božího věčného života.

Jako nejvyšší Pastýř v Jeho nebeské službě vykonává nyní i nadále svou pastýřskou péči nepřímo skrze své pastýře - starší v církvi, jimž odkázal jejich spolustarší první pastýř Petr toto napomenutí a povzbuzení: Paste Boží stádo, které je u vás; dohlížejte na ně ne z donucení, ale dobrovolně, podle Boha, ne z nízké zištnosti, ale ochotně, ne jako páni nad svým podílem, ale jako ti, kteří se svému stádu stávají vzorem. A když se ukáže nejvyšší Pastýř, dostanete nevadnoucí věnec slávy.     

Úkolem pastýřů je tedy pást. Pást znamená pečovat, opatrovat a krmit a Petr přidává ještě dohlížet, říkaje podle Boha. Když Pán Ježíš povolával Petra do jeho služby pastýře a staršího, řekl mu po trojím ujištění (kvůli trojímu zapření) o jeho lásce dvakrát „Pas mé ovce.“ a jednou „Pas mé beránky.“ a nakonec „Následuj mne.“   
Vložil: Tomas v Středa, 30. srpen 2017 @ 22:34:32 CEST (460 čtenářů)
(Více... | 4287 bytů | 31 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 5)Život víry: VÍRA A IDENTITA V KRISTU
Kázání

poslal gregorios777

Kristovou smrtí vstoupila v platnost Jeho ZÁVĚŤ (Žd 9,16-17). Ta nám odkazuje veškerý Boží duchovní majetek. Zboží nebeské a trvanlivé (Žd 10,34).

Vložil: Tomas v Úterý, 29. srpen 2017 @ 23:50:59 CEST (1773 čtenářů)
(Více... | 5695 bytů | 203 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 3)Život víry: Identita s Kristem
Zamyšlení

poslal unshaken

 

Já však, odsouzen zákonem, jsem mrtev pro zákon, abych živ byl pro Boha. Jsem ukřižován spolu s Kristem, podle zákona mrtev nežiji už já, ale žije ve mně Kristus. A život, který zde nyní žiji, žiji ve víře v Syna Božího, který si mne zamiloval a vydal sebe samého za mne. (Galatským 2:19,20)

Apoštol Pavel vyznává svou identitu s Kristem, který již není někde ve vnějším vesmíru, ale je přímo součástí jeho osobnosti. Přitom Pavlova osobnost je stále jedinečná, Pavel je stále svůj a jeho osobnost se nerozplizla podle nějakých teologických pouček, které my sami opakujeme při bohoslužbách podle učení prvotních církví. Dokonce ani jeho vyznání víry není nějakou naučenou frází, ale vychází z jeho nitra.

Jak je to tedy s námi, když si sami říkáme, že v nás žije Kristus?

Vložil: Tomas v Pondělí, 28. srpen 2017 @ 20:16:20 CEST (299 čtenářů)
(Více... | 5390 bytů | 15 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život víry: Může být náboženství opiem?
Zamyšlení

poslal Frantisek100

Může být náboženství opiem? Tato otázka se mi dnes vybavila , když jsem četl životopis barcelonského vraha. Krásný mladý muž, který dosud nedělal muslimským rodičům žádné potíže.  Rodina je sice muslimská, ale rozhodně není radikální. Islám je jejich životní víra. Nikoho nenapadají a snaží se žít s ostatními v pokoji. A pak se jejich syn změní. Vlivem  radikálních duchovních se stane horlivý tak, jak si to vymývači mozků přejí. Přestane pít alkohol a rodičům ani nepodá ruku. A pak se stane taková krutá událost. Vraždí ve jménu své víry. Je to podobné jako, když někdo je pod vlivem drog. Ale tou drogou je fanatická náboženská víra. Jistě, že podobnou drogou může být i víra politická. Kolik lidí uvěřilo Hitlerovi či Stalinovi a pak páchali zločiny v zájmu své víry?? A co křesťanství? Kolik lidí se stalo obětí sekt a pak vlivem vymývání mozků obrátí svůj život i život celé rodiny strašným způsobem?? Apoštol Pavel píše Galatským: 18Je správné horlit, ale pro dobrou věc................... Jak poznáme, že horlíme správně ?????????  

Vložil: Tomas v Středa, 23. srpen 2017 @ 23:01:02 CEST (1380 čtenářů)
(Více... | 124 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život víry: Svaté povolání
Zamyšlení

poslal Willy

2Tm 1:9 on (Bůh) nás zachránil a povolal svatým povoláním ne podle našich skutků, nýbrž podle vlastního předsevzetí a podle milosti, kterou nám daroval v Kristu Ježíši před věčnými časy ... 


Tento verš mi dnes (20.8.) poslal na facebooku jeden křesťan. A mně hned začalo vyvstávat v zamyšlení se nad tím veršem, jestli vlastně víme, co je tím svatým povoláním? 
K čemu nás Bůh povolal?
Vložil: Tomas v Úterý, 22. srpen 2017 @ 08:27:40 CEST (671 čtenářů)
(Více... | 4363 bytů | 77 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 5)
Stránka vygenerována za: 0.12 sekundy