Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Nataša.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16663, komentáře < 7 dní: 263, komentářů celkem: 430582, adminů: 60, uživatelů: 5254  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 117 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

rosmano
Willy
Frantisek100
milan333

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
117045147
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: ...a změna žádná
Vloženo Pondělí, 15. září 2008 @ 13:32:18 CEST Vložil: Olda

Zamyšlení poslal isim

…a změna žádná

  S podivem zjišťuji, kolik lidí a to i křesťanů, se i po tak dlouhé době od revoluce nachází na stejné úrovni smýšlení a uvažování, jako i před ní. Osobně se také nepokládám za člověka příliš moudrého, a po mnohých svých chybách, které jsem v životě udělal, si uvědomuji, že člověk je vskutku velmi omylným a dělá spoustu chyb.


  Proto se dnes snažím dávat si pozor a jen tak se nezapojuji a nedělám cokoliv, co mne napadne, nebo co kde slyším, ale mnohem více zvažuji, přemýšlím a především se modlím.

  Shodou okolností jsem byl v životě postaven před věci, kdy jsem se musel rozhodnout a musel jsem i hodně slevit, z některých svých postojů anebo i upustit od některých věcí, které jsem chtěl v životě dělat. Nebo i ze své vlastní zkušenosti, jsem byl postaven před některé věci a dělal jsem i věci, s kterými přišli někteří lidé, které však nepřinesli, v konečném výsledku, téměř žádný užitek, nebo i některé z těchto věcí dnes pokládám za špatné. Proto dnes vážně zvažuji, přijde-li někdo s nějakým novým nápadem nebo i s nějakou novou věcí, ať už je to kdokoliv. Zda se skutečně zapojit a podílet na něčem takovém, a zda vynakládat nějaké další úsilí, nebo i čas i prostředky na podobné aktivity. Někdo mi možná namítne, kdyby to prospělo jedinému člověku nebo kdyby to zachránilo jediný život, pak to určitě má nějaký smysl. To určitě ano.

  Ale uvážím-li, kolik úsilí, aktivit, kolik času, nebo i kolik investic a prostředků bylo od revoluce vynaloženo do některých nápadů, plánů, programů a podniků. A užitek téměř žádný nebo mizivý? Pak si to hodně rozmyslím.

  Docela mne zaráží, jak někteří lidé, i po těchto zkušenostech, stále tak tvrdošíjně zastávají některé ze svých postojů a opakují i dnes ty samé věci. Že u nich nedošlo, ani v nejmenším, k jakémukoliv posunu. Když vidím, jak se někteří lidé, stále snaží vejít někde, kde dveře nejsou. Co říci, člověk je opravdu velmi nemoudrý až téměř nepoučitelný. Nebo když křesťané chodí stále, jakoby s klapkami na očích. Mám na mysli to, když lidé sice vidí, že věci zůstávají léta na bodu mrazu, že nejsou schopni hledat dál východisko a je-li zapotřebí, učinit i pokání a změnit své dosavadní postoje. Určitě v těchto věcech má svoji důležitost i čas, ten Boží čas. Pokud však člověk není schopen odložit něco opravdu neužitečného, co nenese žádný užitek, pak pro něj ten čas ještě nenastal. Nebo pokud není schopen pohlédnou jen o kousek dál, než na hranici své lidské omezenosti, pak i naděje o něm, je téměř mizivá…

"...a změna žádná" | Přihlásit/Vytvořit účet | 11 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: ...a změna žádná (Skóre: 1)
Vložil: miroslav v Pondělí, 15. září 2008 @ 17:49:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ahoj - napsal jsi to moc obecně, chtělo by to něco konkrétního, na co reaguješ. S tímto postojem lze pro některé oblasti souhlasit a v jiných zase nesouhlasit. Když člověk stárne, tak samozřejmě zvažuje, kam má smysl investovat svoji energii a zda je to skutečně Boží. Ale zase na druhou stranu, nebýt těch horkých hlav, které se pustí beze strachu a předchozích zklamání do těch bláznivých nápadů, které taky mohou být Boží, tak shnijeme v rybníku s názvem církev.
Takže moudře vážit na modlitbách, co je skutečně od Boha ANO, ale nenechat se svazovat dřívějším zklamáním, selháním a umět se pustit do nových bláznivých věcí, taky ANO. Třeba to nevyjde nyní a zdá se, že tam opravdu dveře nejsou, ale pokud cítíme, že nás do něčeho Bůh volá, tak i při kolapsu to může být vítězství, které nyní nevidíme a otevřeme cestu pro další.
M.
Re: ...a změna žádná (Skóre: 1)
Vložil: runa v Pondělí, 15. září 2008 @ 18:08:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Hodně si myslím, že hraje roli v čem člověk vyrostl- někde jsem slyšela, že když hodně dlouho ujařmujou člověka, že má potíže se chovat jako svobodný člověk- vem si , že jsme 40 let žili v komunistickým  duchu - v tom docela dál pokračujem- například mě tak moc ovlivnilonaštvalo, že mi někdo lhal-že nejvíc reaguji na lži- a hlavně na církevní lži
a jak to čtu , co píšeš , přijde mi , že jsi asi také horlivec typu Kéfas a nejradši by se s vrhnul po hlavě do boje za každou spravedlnost- tak mě Tvý slova docela mluví s duše-nevím zda jsem je dobře pochopila,ale tolikrát jsem se vrhla do něčeho, co jsem vnímala jako dobré , a pak jsem to viděla z jiné strany.....a ted nemám chut se zapojovat do ničeho , co nemám hodně hluboce ověřenéale ta má bhorlivost mi každou chvíli do něčeho vrhne-ach jo...
a často my nehceme vidět ,at už protože stokrát opakovaná lež se stává pro člověka pravdou- nebo prostě proto, že je to pro nás známé - a tudíž bezpečné. například většina narkomanů nebo prostitutek zůstává ve svém stavu jen protohle- j to pro ně bezpečné a i když jsou třeba denně byty -raději zůstávají v tom než riskovaly- to samé ohledně domacího násilí. zážila jsem desítky holek, které se vrátili na ulici, jen proto, že neměli odvahu žít jinak- j pro ne bezpečnější starý život- je tak známý.
Lidi nesnesou mco změn- však si všimni i ohledně dějin- a politiky, nikdy se nestalo příliš moc změn  v zásadních věcech-lidi by to neunesli:)-u nás se dokonce nezakázal komunismus- v Usa je na stejný rovině jako fašismus, lidi by to nevydejchali a dodnes je dost lidí , kteří tomu věří- a dávaj body komunistum a sjejich pádem se nevyrovnali, přitom máš důkjazy na každým rohu o jejich skutcích a lžíchRe: ...a změna žádná (Skóre: 1)
Vložil: rive v Pondělí, 15. září 2008 @ 20:16:51 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Hmmm je skutečně velmi obecné , ale alespoň si tak lze trochu zaspekulovat:

Myslím si, že je to takové přemítání, celé tak trochu o „šátku“, do kterého je třeba bezpečně uložit svou hřivnu (Lukáš 19 kapitola).  

Avšak v biblickém podobenství o hřivnách účtuje a hodnotí Dárce hřiven.

V Božím království platí zcela jiná účtovací pravidla, tam účtování  - hodnocení  dopadne zcela jinak.  Tam se užitek posuzuje zcela jinak ne podle lidských hledisek. 

Kolikrát musí člověk uslyšet o Kristu, s kolika různými křesťany se setkat, kolika různými způsoby musí od křesťanů uslyšet o Bohu, až se jednou přijde to očekávané „blik“  teda víra v Krista, kdy najednou je všechno jasné.  Vše je řízeno Bohem, všechny okolnosti, vše je naplánováno.

Kolik úsilí jiných, kolik různých způsobů, kolik různých rozhovorů za celý život proběhlo, kolik investic bylo vyhozeno na to, aby se  „k  tobě“ „přímo osobně“ dostala dobrá zpráva o Kristu, a co ten dlouhý čas, ta Trpělivost než přišlo očekávané „blik“, víra v Krista.

rive
Re: ...a změna žádná (Skóre: 1)
Vložil: isim v Úterý, 16. září 2008 @ 00:59:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Píši zde o stavu církve i některých jednotlivců.

Nejde mi o spekulace.Re: ...a změna žádná (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (velitel@nato.cz) v Úterý, 16. září 2008 @ 07:20:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Otrocká mentalita zůstává v člověku dlouho. Když z ní chce člověk vyjít, tak to trvá léta perné a cílené práce, když nechce, tak mu vydrží až do smrti. To jsou ty "plné hrnce masa", sociální to jistoty otroků otrokářských zřízení.

  Přiznat si, že člověk přemýšlí jako otrok, a stále dokola hledá někoho, na kom by mohl být závislý, za koho se schovat a na koho svalit svoji životní situaci, je poněkud těžká úloha. Málokdo jí zvládne.

  K mému podivu tuto úlohu zvládnou snadněji "lidi ve světě" než "lidi v některých druzích církví". Možná to bude tím, že některé církve se od otrokářského zřízení až tolik neliší ...Stránka vygenerována za: 0.17 sekundy