Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ilja.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 18, článků celkem: 16722, komentáře < 7 dní: 707, komentářů celkem: 435307, adminů: 60, uživatelů: 5259  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 175 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

Tolstoj

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
119458046
přístupů od 17. 10. 2001

S úsměvem: Péťova misie v USA : Zdravím ze sluncem zalité Kalifornie.
Vloženo Středa, 09. květen 2007 @ 21:20:25 CEST Vložil: stepan

Misie poslal likvid

Drazí sourozenci, modlím se za Vás a posílejte i nadále finanční příspěvky. Let do Ameriky proběhl pohodově, akorád ten biftek co podávali v letadle k obědu byl tvrdší a pivo teplé. Ale nestěžuji si, vím, že příjdou protivenství. Jsem však statečný a bojuji. Vzpomínám na Vás, na Grano Salis a na naši krásnou českou zem a milé politiky, kteří nás neochvějně vedou k lepším zítřkům.

Zdravím ze sluncem zalité Kalifornie. Ležím na pláži a odpočívám po včerejším perném dni. Mám za sebou první vážný rozhovor se Silvestrem. Už  teď je mi jasné, že to bude moc těžké. Zjistil jsem totiž, že neumí česky a to je pro mne veliké zklamání. Při příletu do L.A. mě přivítal na zdejší radnici guvernér státu Kalifornia, který mi slíbil, že v Beverly  Hills zavede povinnou češtinu. Je pravda, že nápisy na obchodech už jsou dvojjazyčné a i na cigaretách je hned vedle anglické výstrahy ta naše česká. Ale občané Beverly  Hills to flákají  a moc se neučí. Ten jinak sympatický svalnatý guvernér / jmenuje se nějak jako Arnold, příjmení jsem zapomněl / mě zklamal hned dvakrát. Slíbil, že se osobně postará o mé ubytování. Místo toho mě šoupli do sotva dvoupatrové vilky po nějakém herci. Kdybyste viděli jak je ten barák vybydlený a jak malinký bazén mám na zahradě. To zas bude pálka to dát trochu do kupy. Sauna a tělocvična je bezvadná, ale budu muset vyměnit celou kuchyňskou linku. Je prostě hrozně poškrábaná. Taky druhá koupelna nic moc, raději ji nechám komplet předělat, nikdy totiž nevíte, kdo vás navštíví. Jako třeba včera. Večer, zrovna když jsem Silvestrovi pouštěl na videu pochody pro Ježíše v Čechách, přišli dva urostlí černoši. Oba jakýsi vedoucí nějakých divokých gangů. Silvestr říkal, že mají pod palcem půlku L.A. a že se jich bojí i policisté. Představte si, že ti drsňáci se mě vyptávali na Vogela, Xvejvodama a Jakobin. Už se to doneslo i sem . Byli zhnuseni postojem těchto individuí. Ten starší Jimmy si mě vzal stranou a řekl : „víš  Péťo, patnáct let řídím drogový trh ve městě a ledaco jsem už při tom zažil. Denně po sobě střílíme a já sám jsem léta na kracku, ale jsme pořád lidé, kteří mají svá pravidla. Ale jsem konsternován a zhnusen postojem Jakobin k tvé misii. To jméno je pro mne symbolem zla a už nikdy si nekoupím CDéčko s jejími písničkami. Je to zkrátka hnus, dělat si legraci z tvé požehnané práce. Vždyť jsi opustil svou krásnou zem, domov, rodinu a táhl se přes půl zeměkoule do hříchu namočeného L.A. My si tě vážíme a budeme tě chránit, kdybys měl jakékoli potíže řekni jenom, že se znáš s krvavým  Jimmym.“ Pak mi kluci dovolili, abych se za ně pomodlil a vyšli na svou každodenní fachu do temných a nebezpečných ulic. Později jsem se dozvěděl jak rozsáhle také otřásl místním podsvětím postoj Vogela a Xvejvodama. Tyto tři jména jsou zde v Los Angeles považována za bezkonkurenčně nejhorší nadávku.


Vás ostatní drazí sourozenci prosím o motlitby a zasílání finančních prostředků. Víte, nemám to tady jednoduché ale bojuji. Rychle jsem zjistil, že kapesné 3000 dolarů mi rozhodně nebude stačit a tak jsem si to po dlouhých úvahách zvýšil na 6000 dolarů. A nakonec se chci s vámi podělit o senzaci, kterou vzbudil můj automobil, který jsem si nechal poslat leteckým speciálem. Už , když jsem v něm jel z mezinárodního letiště v L.A. domů do Beverly Hills, mi bylo divné, proč všichni zpomalují, dávají mi přednost a mávají. Později  mi to Silvestr vysvětlil. Prý v Kalifornii ještě nikdo Trabanta  combi  602 nikdy neviděl. Ti Američané jsou zkrátka divní a fakt to tady  je dřina.


Váš Péťa


Podobná témata

Misie

"Péťova misie v USA : Zdravím ze sluncem zalité Kalifornie." | Přihlásit/Vytvořit účet | 4 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Péťova misie v USA : Zdravím ze sluncem zalité Kalifornie. (Skóre: 1)
Vložil: jakobin (jakobin@zelo.cz) v Středa, 09. květen 2007 @ 21:47:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.zelo.cz
Ať si dá Jimmy na mě pozor, nebo ho roznesu na Granu. Mám pár kámošů s mečema, a ty jsou dost nebezpečný…

Jestli se mi Jimmy dostane pod ruku, dostane za vyučenou, budu mu pouštět svý cédéčko, dokud mě neodprosí a dokud nebude znát zpaměti všechny texty i s akordama.

A ty už se Péťo přestaň vyvalovat na pláži a něco dělej, do konce tejdne, ať máš ovoce.
Re: Péťova misie v USA : Zdravím ze sluncem zalité Kalifornie. (Skóre: 1)
Vložil: vogel v Středa, 09. květen 2007 @ 22:00:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
šoupli mě do sotva dvoupatrové vilky po nějakém herci ..... budu muset vyměnit celou kuchyňskou linku. Je prostě hrozně poškrábaná.

Nebyl ten herec náhodou Lassie?
Stránka vygenerována za: 0.18 sekundy