Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Evžénie.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 225, komentářů celkem: 429643, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 165 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116521286
přístupů od 17. 10. 2001

Nebezpečná učení: Dílčí krok ke světové „SUPERCÍRKVI“ 22.1. 2007? Žena jedoucí na šelmě?
Vloženo Pondělí, 04. prosinec 2006 @ 08:10:29 CET Vložil: reformovany

Ekumenismus Dílčí krok ke světové „SUPERCÍRKVI“ 22.1. 2007? Dostává Žena jedoucí na šelmě jasnější obrysy? Před nedávnem byl na Granu zveřejněn článek, který poněkud zapadl, nazvaný: Poslední dny se bolestně přiblížily Zdá se být však velmi aktuální, vzhledem k tomu, že „Charta Oecumenica“ má být podepsána už 22. 1. 2007 Představitelé českých církví podepíší Chartu Oecumenicu . Vřele doporučuji kliknout na výše zmíněný odkaz a podívat se, o čem výše zmíněný dokument pojednává. Je poměrně těžké se jím prokousat, protože jde převážně o snůšku ušlechtile se tvářících náboženských frází. Stojí ovšem za to se dokumentem prokousat až do hořkého konce. Ten kdo bere vážně Bibli se musí zarazit na řadě míst a ptát se: „Co toho plyne?“ Velmi zarážející jsou například kapitoly: 11. Rozvíjení vztahů s islámem nebo 12. Setkání s jinými náboženstvími a světonázory Podívejme se např. na kapitolu 11.: Rozvíjení vztahů s islámem

Citace z kap. 11.
„Chceme zintenzivnit na všech úrovních setkání křesťanů a muslimů, jakož i dialog mezi křesťanstvím a islámem. Zvláště doporučujeme vzájem-né rozhovory o víře v jediného Boha a objasnění chápání lidských práv. Zavazujeme se,
- že budeme k muslimům přistupovat s úctou;
- že se budeme spolu s muslimy podílet na společných záležitostech . „
konec citace
Je třeba otevřeně říci, že Bůh Bible není bohem Koránu! Někteří budou namítat, že přeci arabští křesťané oslovují Boha jako Alláh. To však nic nemění na skutečnosti, že Bůh Bible není bohem Koránu! Podobně, když řekneme v češtině Bůh, můžeme mínit pravého Boha Bible. Nebo, když se řekne bůh, může to znamenat nějakého falešného boha, tedy démona. „Charta Oecumenica“ může být dílčím krokem k vytvoření světové „SUPERCÍRKVE“. Je docela možné, že žijeme v době, kdy žena jedoucí na šelmě z knihy Zjevení začíná dostávat jasnější obrysy. Bude zajímavé sledovat, zda se i kapitoly z knihy Zjevení 17.-19. stanou tabu. Aktuální odkaz na knihu od křesťanského autora Dave Hunta: Žena jedoucí na šelmě, která je k dispozici ke stažení zdarma v češtině zde: 2007 http://nkz.reformace.cz/docs/Zena_jedouci_na_selme.zip Zdraví
reformovaný

"Dílčí krok ke světové „SUPERCÍRKVI“ 22.1. 2007? Žena jedoucí na šelmě?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 80 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Dílčí krok ke světové „SUPERCÍRKVI“ 22.1. 2007? Žena jedoucí na šelmě? (Skóre: 1)
Vložil: Irena v Pondělí, 04. prosinec 2006 @ 08:27:58 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zdravím, bratře reformovaný,
skvělý článek! Četla jsem celou Chartu a bylo mi zle. Není absolutně možné usilovat o nějaké společné náboženské akce mezi muslimy a křesťany! Proč? Protože když VĚŘÍM, ŽE JEN BIBLE JE PRAVÁ, nemůžu říct - amen - k něčemu, co je z pohledu Bible nepravda!
Jediný zájem muslimů(netvrdím, že všech) je ovládnout Evropu islámem. Když se podíváme, co se děje v Německu a i ve Francii, není to rovnice o dvou neznámých. Tyto národy doplatily na svou benevolentní imigrační politiku a teď pozdě litují.
Proto jsem zcela zásadně proti vstupu Turků do EU - byla by to plížívá infiltrace islámu. Brzy by chtěli mešity, uznání islámu jako ostatních státem uznaných crkví = volný přístup do škol, vězení, nemocnic. Postupovali by dál a dál a konce raději nedomýšlím.
Mohlo by se o tom psát hodiny.
Bratře, Pán Ti žehnej!
IrenaRe: Dílčí krok ke světové „SUPERCÍRKVI“ 22.1. 2007? Žena jedoucí na šelmě? (Skóre: 1)
Vložil: cristiano v Pondělí, 04. prosinec 2006 @ 08:43:15 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://prokrestany.cz
Ahoj bráško reformovaný,
to co se děje mě nejvíce šokuje. Ten čas je blízko a když sleduji vnitřní transformaci církví - jak se proměňují... nikoliv v čistou a neposkvrněnou Kristovu Nevěstu... tak se pošpiňují... Co mě nejvíce mrzí, že sbor, kam chodím, je taktéž v ECR... Nevím, zda-li starší sborů nebo vedoucí z nich tyto skutečnosti nevidí, nebo je přehlížejí. Jak píšeš, nejhorší jsou náboženské fráze, jež zavážou účastníky tak, že nebude cesty zpět a bude je to pak bolet.

Knížku žena jedoucí na šelmě velmi doporučuji, odhaluje skutečnosti tak jak jsou... a moc za to Dave Huntovi a překladateli im memoriam Tondovi Uhlířovi děkuju. Je to opravdu požehnáním... :-)

Díky moc za článek.. a věřím, že se mnozí pozastaví nad tím, co se děje..

CristianoRe: Dílčí krok ke světové „SUPERCÍRKVI“ 22.1. 2007? Žena jedoucí na šelmě? (Skóre: 1)
Vložil: Olin v Pondělí, 04. prosinec 2006 @ 09:37:48 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
"Čtyři nohy dobréé, dvě nohy špatnéé! Čtyři nohy dobréé, dvě nohy špatnéé! Čtyři nohy dobréé, dvě nohy špatnéé!"

Bůh koránu není bohem bible! Bůh koránu není ani bohem reformovaného! Bůh reformovaného není bohem bible!

A je vůbec Bůh Bohem, nebo rezignoval, když má reformovaného? Není už v důchodu?

A démoni xenofobie taky nejsou bohem bible, pokud vím. Proč jim tedy "obětujete" vážení?


Vážněji: názor je názor, na tu chartu můžete mít názor, jaký chcete. Můj názor je jiný. Napsal jsem jej všem strašákům jako komentář k článku "poslední dny se bolestně přiblížily" a v tu chvíli všichni panikáři zmlkli.

Máte-li nějaký názor, měli byste vědět, že je to jen názor, a zeptat se dalších křesťanů, jaký názor mají oni, než budete vynášet soudy. Třeba se zeptejte těch kazatelů, co to budou podpisovat. Jejich názor je totiž relevantní.


OlinRe: Dílčí krok ke světové „SUPERCÍRKVI“ 22.1. 2007? Žena jedoucí na šelmě? (Skóre: 1)
Vložil: reformovany v Pondělí, 04. prosinec 2006 @ 09:59:39 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Verim, ze je na tomto miste uzitecne pripomenout take komentar od Pastýře, ktery uz umistil u clanku: "Poslední dny de bolestně přiblížily"

Od Pastýř v Středa, 22. listopad 2006 v 20:06:30 CET


Zajímavé. Co z toho plyne?

1) Církev se musí viditělně sjednotit v řádech i svátostech. Jak jinak toho v budoucnu docílit než přijetím katolických svátostí a institutu římského biskupa. Katolická církev se přece nemůže vzdát své podstaty.

2) Církve musí podpořit sjednocující se Evropu a nést politickou zodpovědnost. Jak jinak, než že se církev opět, jako ve středověku, stane vůdčí politickou silou.

3) Musí se společně vyhodnotit dějiny. Obávám se, aby se na dobu temna nezačalo nahlížet jako na dobu rozkvětu křesťanských tradic. Některé nové učebnice dějepisu to naznačují.

4) Církev se musí místně, regionálně i nadnárodně organizovat k setkávání. No a jak jinak, než společným institutem?

5) Křesťanská výchova v tomto pojetí má v církvi tradici. Vždyť katolická církev prostřednictvím konkordátu dozorovala školství i v novověku.

6) Eucharistické společenství. Zatímco pro reformátory byla oběť mše modloslužbou, zde patrně existuje cesta zpět (viz bod 1).

7) Společně zastupovat žádosti a vize církví vůči sekularizovaným evropským institucím. Tedy směřovat národy. I to zde již bylo, zejména v období papocesarismu.

8) Otevřenost vůči jiným náboženstvím. Zřejmě jakési ekumenické Assisi.

Mám ten dojem, že se zde vyzývá k obnově Svaté říše římské národa německého. Bude zajímavé sledovat, zda to představitelé reformovaných církví skutečně podepíší.Re: Dílčí krok ke světové „SUPERCÍRKVI“ 22.1. 2007? Žena jedoucí na šelmě? (Skóre: 1)
Vložil: Gojim v Pondělí, 04. prosinec 2006 @ 10:03:46 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zial, napriklad sucasna Evanjelicka cirkev nieje duchovnym nasledovnikom Martina Luthera, cize oznacenie "luteran" je dnes uplne irelevantne.

Aby Evanjelicka cirkev dokazala nieco tak nepredstavitelne ako napriklad spojenie s katolikmi, musela byt postupne na najvyssich stupnoch infiltrovana. Su katolici, s poslanim - stat sa clenmi - knazmi, duchovnymi, veducimi evanjelikalneho spolocenstva, a urobit ho ideovo zlucitelnym s ucenim katolicizmu.

Zda sa vam prirodzene ze v minulosti sa krestania radsej nechali mucit inkvizitormi aby sa nemuseli ucastnit herezii rkc a dnes sa podpisuje zmluva s vatikanom v podstate o akceptacii jeho odchyliek od povodneho biblickeho ucenia ?

Zda sa to nepredstavitelne ? Ale to je iba umelym informacnym vakuom v tejto oblasti !!! Nic nevieme preto, lebo zijeme v "katolickom" regione kde sa o tom nehovori a tema je tabu. V anglicky hovoriacich krajinach, su o tom svedectva a fakty, s ktorych najvyraznejsi je pripad byvaleho jezuitskeho knaza, dr.Alberta Riveru.

Tu je jeho vyrok:

Co musí kazatel učinit, aby se zbavil infiltrátorů ze své církve a získal římské katolíky pro Krista? Pastor musí mít odvahu říci z kazatelny to, co stojí v Bibli! Římští katolíci nejsou křesťané, protože římskokatolická instituce není křesťanskou církví. ” (Alberto Rivera: Alberto, Part I., str. 24-29)

Není na světě náboženská organizace, která by nebyla prosáklá jezuitskými špicly. Jak jsme mohli z vyprávění Dr. Rivery vyrozumět, jezuité pronikli do řad protestantských církví tak, že se stali přímo jejich kazateli, misionáři, činovníky sboru, vedoucími mládeže, horlivými misionáři, evangelickými věrozvěsty a pod.

Nemysleme si, že v Čechách je to jiné a lepší, než kdekoliv jinde na Západě. Právě nezkušenost a naivita českých, moravských a slovenských věřících protestantů, stejně tak jako i dalších z bývalého socialistického bloku je přímo vybízející k tomu, aby Vatikán mohl v klidu a téměř bez jakékoliv námahy zapouštět své kořeny doslova přímo na kazatelně protestantských sborů. To se týká nejen polokatolických církví, ale hlavně takových církví, které si zakládají na tom, jak přesně dodržují Desatero, protože mají správné znění Božího Zákona - zvláště 4. přikázání, jak jsou znalé Bible, jak správně křtí, jak se přiblížili k původním apoštolům, jak rozumí proroctvím a jak jsou proto daleko od ekumenických či dokonce vatikánských vlivů.


Mnohi duchovni su ovplyvneni katolicizmom az tak, ze povazuju za uplne prirodzene spojenie s hereziami a odchylkami od povodneho biblickeho ucenia.

Moja otazka je, ( pokial sa mi vobec o tejto teme podari otvorit diskusiu,) co s tym ??? sme vobec nieco schopny prakticky urobit ???

citajte a zvazte, co nas budu stat reci o "laske a jednote":

Alberto Rivera: Jezuiti a Infiltracia cirkví ...Re: Dílčí krok ke světové „SUPERCÍRKVI“ 22.1. 2007? Žena jedoucí na šelmě? (Skóre: 1)
Vložil: Olin v Pondělí, 04. prosinec 2006 @ 10:10:57 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
reformovaný tapetář se zřeimě rozhodl přetáhnout sem z týden staré diskuse vybrané příspěvky. Asi aby mu nepřekážely ty nevybrané.

ať si hraje!Římskokatolická instituce není křesťanskou církví ! (Skóre: 1)
Vložil: Standa v Pondělí, 04. prosinec 2006 @ 10:16:20 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Souhlasím s komentářem br. Reformovaného a zároveň připojuji svůj souhlas s níže uvedenými větami. Standa.

Co musí kazatel učinit, aby se zbavil infiltrátorů ze své církve a získal římské katolíky pro Krista? Pastor musí mít odvahu říci z kazatelny to, co stojí v Bibli! Římští katolíci nejsou křesťané, protože římskokatolická instituce není křesťanskou církví. ” (Alberto Rivera: Alberto, Part I., str. 24-29)

Re: Dílčí krok ke světové „SUPERCÍRKVI“ 22.1. 2007? Žena jedoucí na šelmě? (Skóre: 1)
Vložil: Karels (haohan@seznam.cz) v Pondělí, 04. prosinec 2006 @ 13:12:45 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Možná nejde ani tak o Boha, vždyť všechny abrahámovské náboženství tvrdí, že ctí jednoho Boha!

Jedná se o Ježíše Krista. My Ježíše Krista ctíme jako Boha, muslimové jako proroka, židé jako rabína. A tady se přece nemůžeme sjednotit! Tohle je klíčový moment - postavení Ježíše v jednotlivých abrahámovských náboženstvích...

KarelsTak ANO nebo NE? (Skóre: 1)
Vložil: jarda2005 (jvag@centrum.cz) v Pondělí, 04. prosinec 2006 @ 15:43:29 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj bratře reformovany,

děkuji Ti za vložení tohoto článku, už mi to také vrtalo v hlavě, jak se někteří evangeličtí uživatelé na GS vyjádří k Ekumenické chartě.

Tak mi prosím odpověz - myslíš si Ty sám že:

- jde o o krok k supercírkvi?

- dostává tímto podpisem charty žena jedoucí na dravé šelmě jasné obrysy - tj. bude to "církev, ve které budou spolu katoličtí a evangeličtí křesťané"?

Zatím jen dáváte s Pastýřem zavádějící otázky, ale sami se nevyjadřujete. Nejste tak odvážní jako Joel, který sdělí své proroctví. Asi se ve vašem případě nejedná o žádné proroctví, protože byste ve své církvi jinak museli vystoupit a hlásat proti podpisu nebo přímo - jak uvádí pajamiky cristiano vystoupit ze svého sboru nebo vést svůj sbor z církve.

Podle toho soudím, že si to ani sami ve svém srdci nemyslíte
(to že pod ženou na šelmě ze Zjevení je myšlena nějaká církev).

Tvé upozornění na "dialog a úctu k muslimům" je asi zarážející jen pro Tebe. Jinak křesťané staletí žili s muslimy a vzájemně se uznávali tj. dokázali žít v míru. To doufám měnit nechceš? (i když kdyby vypukla celosvětová válka, tak jistě najdeš také dobrý doklad ze Zjevení, že to tak má být a přibližuje se konec tohoto světa ...).

K zamyšlení ale ten podpis i celá charta určitě je, jsem rád že na ní upozorňujete, bylo by škoda, kdyby zapadla ...

jarda
Re: Dílčí krok ke světové „SUPERCÍRKVI“ 22.1. 2007? Žena jedoucí na šelmě? (Skóre: 1)
Vložil: Marek2 v Pondělí, 04. prosinec 2006 @ 18:16:22 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
To jsou zbytečné obavy. Dialog se jistě nepovede o tom, zda je křesťanské učení správné. Na vzájemném setkání, rozhovorech či spolupráci nevidím nic špatného, naopak.Re: Dílčí krok ke světové „SUPERCÍRKVI“ 22.1. 2007? Žena jedoucí na šelmě? (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 v Pondělí, 04. prosinec 2006 @ 21:31:58 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jinak, vypadá to, že kromě KS a Křesťanských sborů, kteréžto denominace nejsou v ERC, to podepíší všichni ostatní.Re: Dílčí krok ke světové „SUPERCÍRKVI“ 22.1. 2007? Žena jedoucí na šelmě? (Skóre: 1)
Vložil: Olin v Pondělí, 04. prosinec 2006 @ 22:26:14 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
... a to by mohlo normálního křesťana s vašimi názory zarazit: nejste přeci jen na omylu, s těmi vašimi nevěstkami?

OlinModelem světové „SUPERCÍRKVE“je ženská jedoucí na šelmě - jako Schoriová (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Úterý, 05. prosinec 2006 @ 16:27:50 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Je správné se s biskupkami a homosexuály ekumenicky sjednocovat?
Proč odmítám úřední ekumenismus:
Fresno, Kalifornie (Reuters) - Kalifornská diecéze Americké episkopální církve přijala v sobotu 2.12.2006 hlavní opatření k oddělení se od Americké episkopální církve, která odpadla od povinného respektu a posvátné úcty k Písmu svatému.
Duchovenstvo a laičtí zástupci na každoroční konferenci 10,000 členné diecéze San Joaquin hlasovali 176-28 v prospěch oddělení. Tak informoval reverend Van McCalister, mluvčí diecéze, která reprezentuje 48 farností v centrálním kalifornském San Joaquin údolí.
Jestliže výsledky hlasování budou podobné i v příštím roce, vznikne nové církevní uskupení, které nebude podřízeno hlavě Americké episkopální církve, paní biskupce Kateřině Jefferts Schoriové. Toto nové uskupení však zůstane nadále součástí celosvětové Anglikánské církve.
Jednotlivé farnosti už opustily Americkou episkopální církev v uplynulých letech, ale sobotní rozhodnutí nastalo poprvé od americké občanské války (v polovině 19. století). Nyní poprvé celá diecéze hlasovala pro oddělení od Americké episkopální církve, konstatoval McCalister.
Úředníci z Episcopalního církevního centra v New Yorku nebyli zatím ochotni to okomentovat.

Důvody tohoto oddělení:
Úřadem nejvyšší, 52-leté, biskupce Kateřině Jefferts Schoriové nevadí, že část jejího duchovenstva provádí žehnání homosexuálních sexuálních vztahů. Tato biskupka totiž podpořila r.2003 vysvěcení muže otevřeně praktikujícího homosexualitu, notorického alkoholika, na biskupa církve v New Hampshire.
Americká episkopální církev je jednou z větví 77-miliónové celosvětové Anglikánské církve. Kateřina Jefferts Schoriová vede 2.4 milión členů ve Spojených státech. V celosvětové komunitě episkopálních a anglikánských církví, většina větví vůbec nedovoluje ženám sloužit jako biskupové. Schoriová, bývalá profesorka Oregonské státní univerzity se však stala minulý měsíc vzorem, precedensem. Poprvé v dějinách celosvětové Anglikánské církve se ženská stala vůdcem celé církevní větve a takto to pak dopadá. Podobně jako když se Eva stala ještě v Ráji vůdcem Adama. Evě poddaný Adam zavinil oddělení všech svých potomků od Boha a přinesl utrpení a prokletí na celou Zem. Kolik prokletí způsobí ještě Schoriová a další biskupky? Je správné se s biskupkami ekumenicky sjednocovat? Myslím, že nikoliv. Církve by se měly kvůli homosexualitě a ženám biskupkám rozdělovat, ne sjednocovat.
Mgr. Libor Halík PhD., duchovní Pravoslavné církveStránka vygenerována za: 0.41 sekundy