Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zina.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16543, komentáře < 7 dní: 214, komentářů celkem: 423064, adminů: 60, uživatelů: 5229  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 84 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

rosmano
Syntezator
gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
115613839
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Islam- je hrozbou?
Vloženo Čtvrtek, 21. září 2006 @ 09:57:34 CEST Vložil: Bolek

Dotazy čtenářů poslal ianka

Chcela by som sa podelit s vami o to, ako vnimam islam. Nedozvedam sa vela informacii, ale to, co viem, vzbudzuje vo mne obavy. Islam sa mi vidi hrozbou a to tou nenavistou voci krestanom, aj zidom. Siaha na zivoty ludi, kde toto nabozenstvo prevlada. Nie je mi jedno, ze krestania, ktori veria v Jezisa Krista, su prenasledovany v ich krajinach a nikto s tym nic nemoze urobit.

Nemozem to pochopit, ak to niekto chape, nech mi vysvetli. Ako je mozne, ze moslimovia ziadaju omluvy za to, ked niekto povie o nich pravdu, a papez sa musi omluvat, a pritom islam vo svojich krajinach zabija a prenasleduje svojich, ktori sa obratili na krestanstvo. Vidi niekto este okrem mna tu nerovnovahu? Preco si tychto zlocinov nikto nevsima, ziaden stat, organizacia? Myslim si, ze tato viera- islamska by mala byt nelegalna a zakazana ako fasizmus. Ked mam nejake obavy, zvyknem sa za to modlit. Ako sa modlit v tejto veci? Aby islam vymizol ako viera, aby nas stat Boh ochranil, alebo vsetky cirkvi, alebo svojich?


"Islam- je hrozbou?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 3 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Islam- je hrozbou? Ptejte se ředitele Islámského centra v Praze (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Čtvrtek, 21. září 2006 @ 17:44:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Zeptejte se na názory muslima Vladimíra Sáňky, ředitele Islámského centra v Praze v on-line rozhovoru. Nyní mu napište otázku na:
http://lidovky.zpravy.cz/odpovedi.asp?t=sanka
Zítra 22. 9. v 10:00 Vám odpoví. Otázky a odpovědi budou na stránce i později, možná i několik dní, pokud je redakce nesmaže. Budou na uvedené stránce nebo na stránce podobné např. http://lidovky.zpravy.cz/?t=SANKA
Zatím zde jsou položeny následující otázky:

OTÁZKA (Jiří Koudela)
Pane Sáňko, mám pro Vás zásadní a základní otázky, které vysvětlují vše. Prosím o odpovědi bez vytáček: Souhlasíte, že za opuštění muslimské víry si člověk zasluhuje smrt? Je Vaším snem vytvoření celosvětového islámského Domu Míru a necháte jeho vznik na Alláhovi a nebo k tomu musí pomoci nedočkaví lidé? Děkuji za upřímnost.
OTÁZKA (Marek Beneš)
Pane Sáňko, nechápu jednu věc. Jakým hrubým způsobem byly překroucena papežova slova. Četl jsem celou přednášku,a když papež citoval tak jasně řekl, že má na toto jiný názor. Každý kdo je inteligentní , tak to pochopí. A proto se ptám, jak to že lidi někde v Kašmíru vůbec protestují, když neví vůbec nic. Proto se ptám, o co muslimům jde? Budou každou tuto věc takto nebezpečně vyhrocovat, stále zapalovat kostely a vraždit? Mají Vaši souvěrci opravdu zájem hnát věci do konfliktu a války. Opravdu je Alí Chameneí z Iránu při smyslech, když žádá, aby papež poklekl před Islámem? Mohou křesťani o totéž zádat tohoto nejvyššího představitele Iránu? Jak si muslimové předstvují dialog? Není to prostě tak, že si pod tím představují konverzi lidí k Islámu? Proč nejsou islámští duchovní schopni tolerovat existenci většinového světa bez Islámu a proč ho musí zmenšovat, když je vše v Alláhových rukách? Není náhodou možné , že Alláh může připustit i zánik islámu, když si může jako všemohoucí dělat co chce?
OTÁZKA (Mgr. Libor Halík PhD.)
Pane Sáňko, Vy věříte, že myšlenka vnucování víry mečem nikdy v islámu nebyla? A co těch více než 250 tisíc mrtvých a více než 2 miliony súdánských uprchlíků od roku 2003? Toto přece způsobily násilné akce islámských milic podporovaných militantní muslimskou vládou v Chartůmu.
OTÁZKA (Jan Kastanek)
Četl jsem, že jsou muslimové alergičtí na historické bádání západních historiků ohledně Proroka Mohameda. Papež se ale historického kontextu v projevu také dotkl. Existuje souvislost mezi tímto a následným muslimským rozhořčením? Nebo se jednalo pouze o ten citát?
OTÁZKA (Karel)
Rád bych jednání muslimů pochopil, můžete mi dát návod, jak na to? Jak si muslimové představují soužití různých komunit a různých vír? Proč se podle vás zlobí, když papež citoval Mohameda?
OTÁZKA (Pavel)
1) Domnívám se, že reakce některých muslimů pouze potvrzují, že to, co papež ani říct nechtěl, je pravda. Váš názor? 2) Nevidím bohužel možnost dialogu - tak velký je rozdíl mezi pojetím člověka a chápáním jeho důstojnosti křesťanstvím a islámem. Navíc - jak vést dialog, když "odpovědí" je vypalování kostelů, vraždy a jiné zločiny. Znovu říkám - bohužel... 3) Jsou správnými muslimy ti, kdo se zmíněných věcí dopouštějí. Prosím o jasnou odpověď "ano" / "ne", protože jiná možnost není.
OTÁZKA (krestan)
Papez (byvaly profesor) na univerzite pronesl krasny a ne trivialni prednasku o vztahu viry a rozumu, a take o odmitani sireni viry nasili. Je jasne, ze naprosta vetsina z tech muslimu, kteri byli tolik videt jak pobihali po ulicich, halekali, spilali, hrozili a palili, nejsou schopni se ani podepsat, natoz si jeho preojev precist, nebo snad dokonce pochopit aspon vzdalene jeho smysl. Jak chcete s takovymi lidmi vest slusny dialog nebo dokonce nejakou narocnejsi diskuzi ? Kde jsou nejake slusne a vzdelane islamske autority, ktere by byly schopny pochopit souvislosti, a ne jen zneuzivat vytrzenych citatu k sireni zasti a nenavisti proti cloveku, kteremu nesahaji ani po kolena jak co do moudrosti a vzdelanosti, tak co to slusnosti a stridmosti ? Druha otazka: Kdy uvime nejake masove muslimske akce, na kterych se nebude nekomu hrozit nebo neco palit, ale na kterych sami muslimove budou protestovat proti zneuzivani jejich viry teroristy, fanatiky a nasiniky vseho druhu ? Jezis prinesl svetu zvest o lasce a odpusteni. Co podle vas prinesl svetu Mohamed ? Dekuji.Re: Islam- je hrozbou? (Skóre: 1)
Vložil: Hlas v Úterý, 26. září 2006 @ 19:54:43 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Milá Ianko.
Postoj Tvého srdce a jednoduchá slova, kterými vyjadřuješ své rozhořčení zahanbují mnohé mudrce, politiky a theology tohoto věku. Na pronásledované a vězněné pro víru v Krista Pána mysli na všech svých modlitbách i ve svých finančních darech misiím v islámských zemích- např. Hlas mučedníků- tak, jako bys byla vězněna spolu s nimi ( židům 13 ). Modli se za ochranu své země a zvlášť Božích dětí, protože Pán je ochráncem všech lidí, zvláště pak věřících ( 1.Timotheovi 4 ). Takové věci se Pánu Bohu líbí a jsou Mu příjemnou obětí. Chvála Jemu!
Bůh Ti žehnej. Hlas.Re: Islam- je hrozbou? (Skóre: 1)
Vložil: Marek2 v Úterý, 26. září 2006 @ 21:31:53 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Můj názor je asi takový: Většina muslimů touží po míru stejně jako my. Vyskytují se tam ovšem také radikálové, ať už z jakéhokoli důvodu.
Jedním důvodem bude asi jejich odlišná mentalita, dalším vměšování USA. Mnozí muslimové vnímají šíření západních hodnot jako ohrožení svého náboženství.
Nenávist ke křesťanům může souviset ještě s křížovými výpravami a nyní především s tím, že USA se prezentují jako "křesťanský" stát. A papež je křesťan. To se prostě všechno může spojit dohromady.
Prudká reakce na papežova slova byla možná záměrně vyprovokována radikálními muslimy. K tomu přidejme, že díky invazi do Iráku (apod.) je situace výbušná. Je to asi také způsobeno tím, že v dnešní době médií se rychle a globálně šíří, co která významná osobnost řekla.
Soužití dvou odlišných kultur na jednom místě není snadné, je to poněkud křehká situace, která se snadno zvrhne - a stačí k tomu málo (vyprávějí o tom celé dějiny lidstva).
Nenávist k Židům může mít novodobé kořeny ve vzniku státu Izrael po druhé světové válce.
Mimochodem - co se křesťané od středověku do druhé světové válkyŽidů natrápili! Jestli v muslimských zemích není tak trochu ještě středověk.Stránka vygenerována za: 0.18 sekundy