Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Michal.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 9, článků celkem: 16224, komentáře < 7 dní: 392, komentářů celkem: 399134, adminů: 60, uživatelů: 5084  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 35 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
109592364
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Proti tzv. přimlouvajícím se svatým a posmrtnému životu
Vloženo Pátek, 16. září 2005 @ 14:47:33 CEST Vložil: Bolek

Kritika bludů poslal oskar

Jeden z uživatelů GS napsal v diskuzi: Nikdo z věřících nepochybuje o posmrtném životě. Mohu-li se považovat za věřícího, tak jsem příkladem věřícího, který pochybuje o posmrtném životě, ba ho popírá. Je to nelogické. Mám k tomu jednoduchou námitku: Koho bude Bůh jednou křísit z mrtvých, jestliže zemřelí po smrti žijí jakýmsi posmrtným životem nebo nějakým jiným způsobem existují, ať už se schopností se za někoho přimlouvat nebo bez ní?


Když člověk zemře, není nikde. Ani jeho duše, ani jeho duch, nic. Tělo se rozpadne a duch přestane existovat. Jaký je mechanismus budoucího vzkříšení (které ještě nenastalo), nikdo neví, Bůh nepovažuje za nutné, abychom tuto věc věděli, proto to taky v Písmu nikde nenajdeme vysvětlené. Bůh je však mocný vzpomenout si na každého jednotlivce a vzkřísit ho do nového života v tisíciletém království. Vždyť je schopen i obrazně řečeno Abrahamovi učinit potomstvo z "kamení", bude-li chtít... Z Písem čerpáme poučení a jistotu o tom, že přijde vzkříšení mrtvých a v prorockých knihách jsou obsažena proroctví událostech, které tomu budou předcházet. Do té doby je křesťanům k dispozici jediný Přímluvce, Duch svatý, kterého Ježíš po svém vzkříšení posílá do našich srdcí z nebes.

Pokud se někdo pokouší vytvářet nebo udržovat hypotézy o současných aktivitách již v minulosti zemřelých křesťanů a dalších lidí (například ve funkci přímluvců), ten klame sám sebe, vyprazdňuje evangelium o vzkříšení z mrtvých a lže o Bohu.


"Proti tzv. přimlouvajícím se svatým a posmrtnému životu" | Přihlásit/Vytvořit účet | 22 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Proti tzv. přimlouvajícím se svatým a posmrtnému životu (Skóre: 1)
Vložil: Veritas (_veritas@inmail.sk) v Pátek, 16. září 2005 @ 14:54:02 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Akosi sa pozabúda na to, že duša človeka je nesmrteľná... (Veď koľkí povedali, a aj sám Ježiš: do tvojich rúk, porúčam svojho ducha...)
A katolíci hovoria o duši, že prebýva v nebi. Telo sa, samozrejme, rozpadne v zemi.
No pri vzkriesení, keď príde Kristus na zem, budeme vzkriesení - dostaneme nové telá a budeme naveky prebývať s Bohom...Re: Proti tzv. přimlouvajícím se svatým a posmrtnému životu (Skóre: 1)
Vložil: Hwest v Pátek, 16. září 2005 @ 15:06:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://hwest.mystaria.cz
Jistě a Ježíš nemluvil ani s Mojžíšem, ani Eliášem, ale byla to pouze fikce, aby učedníci pochopili, že je mesiáš. Ve skutečnosti totiž ani duše ani duch Mojžíše a Eliáše není nikde, tj. v nějakém neexističnu. Pak se pouze znova vytvoří nebo to nějak bude, to my nevíme. Stejně tak když Ježíš říká kajícímu lotrovi: "Amen, pravím tobě, dnes budeš se mnou v ráji", tak tím nemyslí dnes, jako ten den, ale tím "dnes" myslí "až někdy příště".. Nebo snad Svatý Pavel: "Vím o člověku v Kristu, který byl před čtrnácti lety přenesen až do třetího nebe...A vím o tomto člověku, že byl přenesen do ráje - zda v těle či mimo tělo, nevím, Bůh to ví (2Kor 12,1-2)" => ve skutečnosti to tak vlastně nemyslel... Atd...Ano, logický článek a hlavně z Písma vycházející...A pak kdo tady lže o Bohu...Re: Proti tzv. přimlouvajícím se svatým a posmrtnému životu (Skóre: 1)
Vložil: Karels (haohan@seznam.cz) v Pátek, 16. září 2005 @ 15:08:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tady v tomto se musím postavit na stranu oskara.

Pro vysvětlení. Jsou jisté teologické názory, které například zastávají i adventisté, že po smrti člověk čeká na vzkříšení. Jeho stav mezi smrtí se zdá být podobný spánku. Člověk jako by existoval, ale ve způsobu spícího člověka. Čeká na své vzkříšení.

Tak to jako oskar chápu i já. Narozdíl od vás, kteří jste katolíci a většině protestantů.

Verš, který mně to dokazuje, například - Kazatel 9:5 Živí totiž vědí, že zemrou, mrtví nevědí zhola nic a nečeká je žádná odměna, jejich památka je zapomenuta.

Jistě, jde o věc celkového kontextu Bible, ale já to chápu takto. Ne kvůli tomu, abych byl zvláštní, ale zdá se mi to pravděpodobné vysvětlení.

A s tou duší? Už je to delší dobu, kdy Prof. Heller Thdr. napsal práci, kde dokazuje, že ta duše je vlastně tělo!! Celá lidská bytost! A Prof. Heller je kapacita nejen v našem Českém prostředí, ale Evropský odborník!

S pozdravem KarelsRe: Proti tzv. přimlouvajícím se svatým a posmrtnému životu (Skóre: 1)
Vložil: oskar v Pátek, 16. září 2005 @ 18:15:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Rád bych upozornil na jednu podstatnou okolnost toho kříšení všelijakých lidí, jak to popisují evangelia v době Ježíšova působení, například v příběhu s Martou, Marií a Lazarem:

Když Ježíš Lazara vzkřísil, znamená to, že Lazar dodnes pobíhá někde mezi námi? Nikoli! Lazar na konci svých dnů opět zemřel, stejně jako všichni ostatní lidé. Ježíš také spoustu lidí uzdravil, i učedníci spoustu lidí uzdravili, takže blahořečili Bohu za své uzdravení. Tito uzdravení lidé, jichž se dotkl prst Boží, žijí dodnes a už jim smrt neublížila? Nikoli! Zemřeli na konci svých dnů a je po nich veta. Proč se tedy Ježíš "namáhal" s kříšením mrtvých a uzdravováním nemocných? Dělal to předně proto, aby ukázal Boží moc, která jeho prostřednictvím přišla mezi lidi. Tyto zázraky činil taky proto, že židovský národ příliš neoplýval vírou a žádal si znamení. To mimo jiné znamená, že kříšení mrtvých, které provozoval Ježíš a později učedníci, je něco jiného než vzkříšení v poslední den, o kterém mluvila Marta. Podobně to lze vztáhnou na uzdravování. Uzdravování fyzických nemocí, které se zázračně dělo v prvním stole na podporu nové zvěsti evangelia, taky není definitivním vyléčením nemocných lidí. Symbolizuje však léčení a definitivní vyléčení lidí (lidstva) z hříšnosti, které dojde definitivního naplnění v budoucnu, kdy na rozdíl od prvního století vyléčení lidé už nebudou muset "znovu" umírat, ale budou mít, jakožto vzkříšení a uzdravovaní lidé, perspektivu věčného života před sebou.Re: Proti tzv. přimlouvajícím se svatým a posmrtnému životu (Skóre: 1)
Vložil: Bany v Pondělí, 19. září 2005 @ 09:51:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ten potrefený, kdo napsal tu větu, jsem byl já. Když čtu tady tu diskuzi, tak se nestačím divit. Jsem rád, že jsem prostým křesťanem, který čtením Písma pochytí to, co je mu zjeveno, a že nejsem nějakým renomovaným teologem. Duše zemřelých jsou v "lůně Abrahamově" a čekají na poslední den. Na tom není ani co dokazovat ani co kombinovat. Nemyslím si a ani mne nenapadlo, že by otázka nesmrtelnosti duše byla pro velkou většinu znovuzrozených křesťanů problém.....?!Re: Proti tzv. přimlouvajícím se svatým a posmrtnému životu (Skóre: 1)
Vložil: Bany v Pondělí, 19. září 2005 @ 09:59:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Omlouvám se a doplňuji. Duše zemřelých spravedlivých jsou v "lůně Abrahamově", "Ráji" nebo "v x-tém nebi", na tom mi ani tak nezáleží, jak si to nazveme. Duše zemřelých hříšníků jsou již nyní v Gehenně (neplést si to s ohnivým jezerem, to až po posledním soudu).
samozřejmě jsem se v jiném článku(kde padla ta inkriminovaná věta) vyslovil jasně proti komunikaci s dušemi.Stránka vygenerována za: 0.27 sekundy