Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Nataša.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16663, komentáře < 7 dní: 263, komentářů celkem: 430582, adminů: 60, uživatelů: 5254  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 105 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

rosmano
ivanp
milan333

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
117044880
přístupů od 17. 10. 2001

Aktivity a kampaně: Lidovec Karas s knězem tajně požehnali poslanecké lavice
Vloženo Čtvrtek, 04. březen 2004 @ 06:48:52 CET Vložil: Bolek

Společnost poslal bobby

Lidovec Karas s knězem tajně požehnali poslanecké lavice "Dobrý a milosrdný Bože, požehnej všechny, kdo sem budou přicházet plnit povinnosti svého povolání." Tak zní část modlitby, kterou na žádost lidoveckého poslance Jiřího Karase požehnal katolický kněz Pavel Mayer Poslanecké sněmovně.

Ačkoli kněz krátkou modlitbu z Benedikcionálu pronesl v prázdném jednacím sále poslanecké sněmovny koncem loňského roku, poslanci - kteří o tom do včerejška nevěděli - se shodují, že požehnání klidu ve sněmovně příliš nepomohlo. Dokonce ani evangelický farář Svatopluk Karásek z klubu US-DEU nezaznamenal, že by sněmovní lavice byly požehnány. "Nepocítil jsem to. Asi nemám tu potřebnou citlivost," podotkl Karásek. Lidovec Karas - který je známý například radikálním odmítáním potratů či bojem proti prodeji knihy, která podle něj znevažuje Ježíše - vidí vše jinak. "Chtěl jsem, aby se zlepšilo prostředí ve sněmovně. Žehná se modlitbou. Kdyby nebyla, bylo by to ještě horší," míní. Poslanec Karas si přeje, aby ve sněmovně byla lepší atmosféra a vycházely z ní lepší zákony. Proto požádal svého přítele a kněze Mayera, aby jednacímu sálu požehnal modlitbou. Ten je přesvědčen, že požehnání pomůže. To si ovšem nemyslí například jejich ideový odpůrce. "Od nového roku je to ve sněmovně ještě horší. Tak nevím, jestli to neposvětili spíše pekelnou než svěcenou vodou," tvrdí například místopředseda KSČM Václav Exner. Karas má však na tyto úvahy jasnou odpověď. "Druzí lidé to musí umět přijmout. Bůh pomůže. Ale nemůže nikomu nutit, aby se choval dobře," je přesvědčen. Ostatní lidovci by asi k podobnému kroku nepřistoupili, ale Karasovu aktivitu chápou. "Kolega Karas má zřejmě za to, že to sněmovně pomůže. Já myslím, že jí to rozhodně neublíží," komentoval místopředseda KDU-ČSL Jan Kasal. "Takové požehnání bohužel není věc, která by mohla přímo ovlivnit hlasovací zařízení, aby pak ze sněmovny odcházely jen dobré zákony," dodal. "Mě se to nedotýká. Takové věci mohou pomoci nebo uškodit jen těm, kteří v to věří. Ale je fakt, že v sále sněmovny je skutečně cítit chuchvalce zla. Vybavuje se mi třeba Tlustý. Ale toho asi jedno požehnání nezmůže," podotkl další z poslanců KDU-ČSL, který si nepřál být jmenován.   Žehnání otce Pavla Mayera sněmovně Dobrý a milosrdný Bože, víme, že všechno napomáhá
k dobrému těm, kdo tě milují. Prosíme, ať tvé požehnání
spočine na tomto místě, a požehnej všechny, kdo sem
budou přicházet plnit povinnosti svého povolání. Ať zde
vždy vládne duch pokoje a moudrosti, spravedlnosti a lásky,
ochotné služby a vzájemné pomoci.
Prosíme o to skrze Krista, našeho pána. Amen.  


"Lidovec Karas s knězem tajně požehnali poslanecké lavice" | Přihlásit/Vytvořit účet | 7 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Lidovec Karas s knězem tajně požehnali poslanecké lavice (Skóre: 1)
Vložil: Pastýř v Čtvrtek, 04. březen 2004 @ 08:28:15 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Videl bych zde tri podstatne problemy:

1. modlit se za ty, kteri maji v rukou moc je prikazem kazdemu krestanovi a udivuje mne to zehnani urcitym mistum a prostoram a ne primo lidem.

2. rimsko-katolicke pozehnani, resp. kulticky ukon, cineny uradem kneze udilejicim pozehnani, muze byt jinymi krestany prijiman velmi problematicky nejen spolecensky, ale i co do jeho ucinnosti. Viz pokus o zasveceni naroda panne Marii (bez souhlasu jeho obyvatel a predstavitelu), ktery tehdejsi premier Klaus prozirave odmitl.

3. V navaznosti na jine verejne ciny pana poslance, jimiz prezentuje svoji viru, budi rozpaky nejen mezi krestany, ale i mezi nevericimi.Re: Lidovec Karas s knězem tajně požehnali poslanecké lavice (Skóre: 1)
Vložil: Krytyk v Čtvrtek, 04. březen 2004 @ 08:57:26 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vím, že se mnou asi nebudou souhlasit někteří katolíci (a možná i radikální charismatici), ale já bych poslance Karase za tohle dal na Zlatou slzu. Tak jak to píše pastýř.Re: Lidovec Karas s knězem tajně požehnali poslanecké lavice (Skóre: 1)
Vložil: xvejvodam (xvejvodam@seznam.cz) v Pátek, 05. březen 2004 @ 06:48:24 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://mocneevangelium.webzdarma.cz
Pro Pastyre:


1. modlit se za ty, kteri maji v rukou moc je prikazem kazdemu krestanovi a udivuje mne to zehnani urcitym mistum a prostoram a ne primo lidem.
-
přečti si první větu článku: "Dobrý a milosrdný Bože, požehnej všechny, kdo sem budou přicházet plnit povinnosti svého povolání."
To nevypadá na žehnání místu, ne? Mimochodem, já se taky modlím např. za své město, a samozřejmě tím nemyslím cihly a asfalt, ale jeho obyvatele.

2. rimsko-katolicke pozehnani, resp. kulticky ukon, cineny uradem kneze udilejicim pozehnani, muze byt jinymi krestany prijiman velmi problematicky nejen spolecensky, ale i co do jeho ucinnosti. Viz pokus o zasveceni naroda panne Marii (bez souhlasu jeho obyvatel a predstavitelu), ktery tehdejsi premier Klaus prozirave odmitl.

Mě to společensky nevadí a co do účinnosti to posoudí Bůh, tak nech taky na Něm (myslím že s tou Marií je to úplně jiná kapitola)

3. V navaznosti na jine verejne ciny pana poslance, jimiz prezentuje svoji viru, budi rozpaky nejen mezi krestany, ale i mezi nevericimi.

Já bych to obrátil, budí rozpaky mezi nevěřícími a bohužel i mezi svými bratry křesťany. Kritizovat umí každej, jak na veřejnosti svou víru prezentuješ ty?

Pro Krytyka: Já bych pana poslance naopak navrhl na Zlatou perlu, za to že se nestydí za svou víru a má odvahu jí prezentovat na veřejnosti ( a nebojí se krytyků)
Váš radikální charismatikRe: Lidovec Karas s knězem tajně požehnali poslanecké lavice (Skóre: 1)
Vložil: Pastýř v Pátek, 05. březen 2004 @ 07:23:19 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
1) myslim, ze uz to, ze knez musel prijit az do parlamentu o necem svedci (na jinem miste se dokonce vykurovalo kadidlem)

2) my protestanti uznavame vseobecne knezstvi a verime, ze ve jmenu Kristove muzeme tez udilet pozehnani

3) pokud se Ti tento zpusob prezentace viry pana poslance libi, mas na to samozrejme pravoRe: Lidovec Karas s knězem tajně požehnali poslanecké lavice (Skóre: 1)
Vložil: tomas15 (holytomas15@seznam.cz) v Pátek, 05. březen 2004 @ 12:41:18 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
ja bych taky proti takto znejici modlitbe nic nemel... a hlavne se muzu plne ztotoznit s touto vetou z textu 'Takové věci mohou pomoci nebo uškodit jen těm, kteří v to věří.'Stránka vygenerována za: 0.22 sekundy