Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Viola.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16667, komentáře < 7 dní: 311, komentářů celkem: 430877, adminů: 60, uživatelů: 5254  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 91 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
117094238
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Asi sem nepatřím
Vloženo Úterý, 16. duben 2024 @ 11:32:36 CEST Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal Nepřihlášený

   Já snad asi mezi nábožné tady nepatřím. Příběhy ze SZ mi připadají strašně kruté a plné nacionalismu ….Lidé páchají zlo a pak činí pokání. Ale to je už přece pozdě !!!       


Nový Zákon je jiný, i když i zde musíme uvažovat rozumně. Nedávno mne zaujaly dopisy Pavla do Korintu. On tam přišel s cílem založit křestanský sbor. Korint byl ve své starověké době vyspělé město se svobodnou morálkou podobnou dnešní době. Pavel je úžasná charismatická osobnost. Káže Krista a dokáže své posluchače přesvědčit, aby změnili svůj dosavadní život. A má úspěch. Lidé jeho učení, které pochází od Krista, přijímají a jsou ochotní zanechat toho způsobu života , jak dosud žili. A to není jednoduché. Svoboda je lákává a proč se omezovat v požitcích života? Jenže život není věčný  a lidské zdraví také stále dobře neslouží. Právě uvědomění si své zničitelnosti a pomíjitelnosti vede asi mnohé k tomu, aby přemýšleli o existenci, která přesahuje naše žití v hmotném živém těle. A dozvídají se něco, co dosud neslyšeli. Nezahynou, ale mají možnost v existenci pokračovat v novém těle, v jiném druhu bytí i po smrti. Bůh ve své lásce k lidem to tak zařídil. Co je k tomu třeba? Nejen víra ale i viditelná změna života. Musí být však vidět tato změna v našem životě. Jak těžké je se změnit, jak těžké je přestat milovat to, co nám dříve se líbilo, odepřít si mnoho požitků…???   Dokud je Pavel s nimi, tak se ovládají, ale po jeho odchodu někteří klesají a vrací se zpět k původním způsobu života.  To je také důvod, proč Pavel píše do Korintu někdy dost přísně. Musí jim nejen mnohé věci vytknout, ale i leccos vysvětlit.     

    A co by asi Pavel nám napsal dnes? Co by napsal sektářů, ovládaných svými vůdci, kteří těží a bohatnou z jejich naivní víry? Co by sdělil místním chciválkařům? Modlářům? Fanatikům, kteří si hrají na Krista?.... Kolik lidí naletí na různá kázání a nechají se psychicky vydírat a zneužívat? Naše západní civilizace na tom není dobře. Včera ve zprávách jeden psychiatr dokonce uváděl, že až 40 % deváťáků má psychické potíže.Lidé neví, čemu věřit. Pavel moudře píše:   ·  

12‚Všechno je mi dovoleno‘ – ano, ale ne všechno prospívá. ‚Všechno je mi dovoleno‘ – ano, ale ničím se nedám zotročit. 

   Výchova by měla vést už děti k tomu, aby se naučili správně uvažovat o tom, co z té svobody je pro ně užitečné a prospívá jim a co jim ublíží.To dnes neví ani dospělí.   Křesťanská a každá náboženská civilizace je prostě zničená, protože vymazala  z lidí rozumné uvažování a vsadila jen  na zneužitelné emoce.   

 Mějte se tu hezky a nehádejte se kvůli náboženským zbytečnostem.          

"Asi sem nepatřím" | Přihlásit/Vytvořit účet | 98 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Asi sem nepatřím (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Úterý, 16. duben 2024 @ 16:54:04 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
 Naše západní civilizace na tom není dobře. Včera ve zprávách jeden psychiatr dokonce uváděl, že až 40 % deváťáků má psychické potíže.Lidé neví, čemu věřit. Pavel moudře píše:   ·  

12 [www.biblenet.cz]‚Všechno je mi dovoleno‘ – ano, ale ne všechno prospívá. ‚Všechno je mi dovoleno‘ – ano, ale ničím se nedám zotročit. Františku, k tomu nepotřebuju Pavla z Tarsu. K tomu, abych si srovnal v hlavě, zda je současná civilizace v pořádku, potřebuji spíše vývoj lidí jako druhu. Evolučně jsme se nevyvíjeli tak, že by mladí lidi čuměli celé dny do mobilu a popíjeli chemické směsi. 

Jak žijí přírodní kmeny? Z velké míry tak, jak jsme žili jako děcka ještě v 80. letech minulého století. Ještě v 90. letech to tak bylo. Lítali jsme venku. Pořád nějaké hry, sport nebo práce venku. 

Pokud současná mládež sedí u mobilu a krmí se chemickými srajdami, tak není divu, že 40% z nich má psychické potíže. Re: Asi sem nepatřím (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Úterý, 16. duben 2024 @ 17:57:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
To bude tím, že jsi svaté písmo nečetl do hloubky :) je to jak mozaika. Jako příklad uvedu příběh Abrahama a Izáka... pokud nevidíme do hloubky vidíme v tom zlo a krutost. Pokud však zkoumáme skrz svatého ducha do hloubky tak pochopíme jak velká v tom byla milost a poselství jediného Boha s obětí prvorozeného.Re: Asi sem nepatřím (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 17. duben 2024 @ 06:25:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Lidé páchají zlo a pak činí pokání. Ale to je už přece pozdě !!!       

  Tak, přesně, |Františku. Pokání má člověk udělat dřív, nech páchá zlo. Dřív, než je pozdě.


  A jak se máš, Františku?

  ToníkRe: Asi sem nepatřím (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 17. duben 2024 @ 08:10:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
...".Lidé páchají zlo a pak činí pokání. Ale to je už přece pozdě !!!   "...


Nejsme dokonalí!
Žádný člověk není ušetřen zkušenosti se zlem. Se zlem, které vyšlo někdy i z jeho srdce.

A proto se činí pokání!
Lépe pozdě, než nikdy!

(J 3,16)
Neboť tak Bůh miluje svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný.

(1 J 4,9)
V tom se ukázala Boží láska k nám, že Bůh na svět poslal svého Syna, toho jediného, abychom skrze něho měli život.Františku, patříš k nám - Re: Asi sem nepatřím (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Úterý, 07. květen 2024 @ 15:29:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ahoj Františku,

určitě mezi nás patříš. Vážím si Tě pro tvou upřímnost a schopnost říkat nahlas své názory "proti proudu" na GS i v Katedrále. Vážím si tě, že se nenecháš druhými manipulovat, což ukazují Tvé různé příspěvky, které dále cituji. Díky, že nenecháváš v sobě umlčet a zlem zadupat to, co si myslíš a prezentuješ navenek. Díky za mnohé tvé myšlenky, se kterými se často ztotožňuji a vnímám věci podobně.

Brusle7

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Níže citace z Textů Františka, které považuji za "Boží" a jsou mi ve vnímání situace na GS blízké:

"Willy. Kde se v Tobě bere ta drzost a duchovní pýcha? Zničil jsi Katedrálu a mažeš tam to, co se Ti nelíbí. Hraješ si na cenzora.  Umíš jen se nad druhými povyšovat. Jsi odstrašující příklad člověka, který se dá na náboženství. Žít s Tebou musí být peklo.

Proč bys se měl bát Boha, když já se nestavím proti Bohu, ale proti člověku, který Bohu a Kristu činí jen ostudu. Podívej se, jak jsi zničil Katedrálu a mažeš tam příspěvky, hraješ si na Krista, což je ta největší drzost… Z tvých příspěvků čiší strašlivý náboženský fanatismus který si nezadá se středověkem..  To je větší hřích než to, že k Tobě zrovna žádné pozitivní city nesdílím. Prostě bys se ani nechtěl s Tebou setkat, protože mně to připomíná náboženské  nepříjemné fanatiky a fanatismus je vždy nebezpečný.

Willy, co se do toho pleteš? Ty jsi jeden z těch divných křesťanů, co si hraje na Krista., zničí Katedrálu, kterou s takovou radostí budovala jiná věřící, která Ti věřila, hraješ si na Krista a přitom, jak jsi žil v době, kdy byl v Tobě Kristus ?  Jakým životem reprezentuješ Krista? Ty přímo odvádíš lidi od Krista a přivádíš až duševnímu onemocnění. S Tebou žít musí být peklo. Co víš o životě? Vůbec nic a také neumíš nic nabídnout. 

Já Ti nerozumím. Jsi stejný jako ti náboženští psychopati, co dokážou jiné, kdo je poslouchají, psychicky  je dohnat k šílenství.. Považuješ za nejhorší pomluvy a lži, ale zapomínáš, že někdy ta „pomluva“ je třeba pravdou, a to třeba právě i někdy o Tobě. Nejhorší věcí je, když lidé se vydávají za Krista či tvrdí, že je v nich, a chovají se úplně jinak. Mám pocit, že ti vadí pravdy o křesťanech.  Mně také vadí, hlavě ty záporné. A Tvůj styl , kdy druhé nutíš k pokání a kritizuješ, jak žijí apod. , to je stejný způsob jako ve středověku nebo v nějaké totalitě.  Nedívat se na věci na zemi, ale dívat se někam nahoru. ?  To, co prezentuješ, je náboženská cvokárna. Podívej se, co jsi udělal s Katedrálou, kam nikdo nejde, protože se nechce s Tebou dohadovat a slyšet Tvoje výčitky apod. Zapomněl jsi, že žijeme na zemi a měli bychom žít zde užitečně, v míru, bez válek a v lásce. Pokud neumíme tak žít na zemi, k čemu je nám nějaké místo nahoře. A důležitá je pravda a o té se diskutuje, hledá, komentuje, aby byla objektivní. Jaké Ty konáš dobré skutky a jaké dobré skutky jsi konal? Ale proč se s Tebou bavím. Jsi prostě duševně nemocný člověk a to nemá cenu se s Tebou bavit."

Stránka vygenerována za: 0.69 sekundy