Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Andrea.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 7, článků celkem: 16220, komentáře < 7 dní: 380, komentářů celkem: 398923, adminů: 60, uživatelů: 5084  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 320 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
109572486
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Je křesťanství podvod?
Vloženo Neděle, 30. prosinec 2018 @ 01:03:54 CET Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal Frantisek100

Tato otázka by mne nikdy nenapadla před rokem 89.  Zajímavé, že ze mne komunisté víru nevymlátili. Klidně jsem riskoval a chodil do shromáždění a ve výuce klidně se přiznal k víře v Boha. Nikdo mne za to nepronásledoval. Po roce 89 se pochopitelně přechodně zvýšil zájem o duchovní věci. To, co dříve bylo potlačováno, se nyní mohlo šířit svobodně. Do konce i do škol se vnucovaly různé sekty, konaly se různé besedy , kde vystupovali nějací věřící ze západu.. Kritizovali minulý režim, litovali nás, jak jsme prý trpěli a  žili bídě . První, co mne překvapilo,  byla přetvářka  křesťanů. Vítáme tu vrahy z Vietnamu jako hrdiny  a jen oni nám zprostředkují Krista. Konají se různé kursy zaměřené ke křesťanství a vzniká spousta různých sekt.  Každá má svoji pravdu.

 Brzy jsem si všimnul, že nyní se ve sborech otevřeně kritizuje minulá doba. Vysoká rozvodovost ( tehdy jen 25 %, zvýšená kriminalita, atd. ) za vše mohou komunisté. Havel, který se měl dobře, z kritizuje paneláky, že to jsou králíkárny, Ze západu sem frčí hnusné západní filmy a i hudba. A najednou věřících ubývá. Proč asi? Zjišťuji, že vše je taková přetvářka..  Zbožný Benda by se rád setkal s fašistou Pinochetem  a poděkoval mu za to, co udělal v boji proto komunismu v Chile. O jak moudré? Křesťané jsou schopné poděkovat samotnému ďáblovi, když bude třeba. Pak na vlastní kůži prožívám, jací jsou lidovci s KDH. Neví, co by znárodnili a sebrali. Pořád ještě si chci udržet víru.Studuji Bibli. modlím se a prosím o pomoc  v moji těžké práci. Někteří křesťané v mém městečku se právem stávají terčem kritiky jak v politice tak i díky osobnímu životu. Začínám se stydět za to, že věřím v Boha. Že takhle skončím, to jsem nikdy nepomyslel. A vrcholem všeho je i tento server. Myslel jsem si, že tu najdu věřící,  s nimiž budu sdílet radostné zážitky, pokoj  a lásku. Houby. Jen fanatismus a závist  a nenávist. Nakonec se dozvídám, že jsme bydleli na úkor věřících, kteří chodili do práce, zatímco my  s manželkou jsme se jen přiživovali na tom, co kdysi komunisté ukradli. Takže mne nakonec pobožný cizinec závidí  a vyčítá i tu králíkárnu a nemůže se pořád dopočítat jako ten největší lakomec, co všechno jsem prý dostal zadarmo. A ostatní pobožní plni antikomunismus se k tomu přidají. A já už tu nevidím Ježíše, ale nějakou karikaturu Ježíše, tak zvaného Ježíše panského. A začínám si uvědomovat, že tahle víra je vlastně víra pro ty , co mají panský původ, co fandí feudalismu a kapitalismu, co fandí těm, co žili z práce jiných. A jim komunismus náramně vyhovuje, aby zakryli vlastní sobectví a závist a nenávist. Proto jim tak ti komunisté vadí. A pak si začnou vymýšlet a děti se učí, že 40 let totality u nás zahubilo více lidí než fašisté  a brzy se dočkáme i to, že Hitler se bude oslavovat stejně jako Bandera na Ukrajině. Věřící se klidně spojí i s ďáblem. Ano, František se hodně mýlil, když uvěřil. Víra je většinou něco, na co si jen hrajeme a čím nejsme. Pokud Bůh existuje, tak vidí do srdce, zná motivy i city. Bude soudit správně. A pokud neexistuje, pak jsme jen obyčejný  škodlivý hmyz a zanikneme s planetou  a vše je marnost.


"Je křesťanství podvod?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 189 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Je křesťanství podvod? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 02. leden 2019 @ 05:40:36 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj Františku.

  Ty jsi takoví jediný spravedlivý, jak ta Panna Maria, člověk, co díky tomu může soudit všechny ostatní, viď?

  Chtěl bys tu sdílet hezké věci, ale zatím tu na křesťanském portále místo toho sdílíš svou politiku a vaši nenávistnou ideologii. Asi máš více na srdci tu politiku, než dobré věci ze života s Bohem, když tu mnohem více píšeš o té vaší politice? 

  Psal jsem ti, že i u nás v církvi se objevují lidi, kteří se snaží do církve zatáhnout politiku a její nenávistné štvaní - posílají videa a články a ac24 nebo forum24, na fb mám zase bublinu církevních lidí z a2larm. Politika, politika, politika.... A víš co? Většinu lidí v církvi vaše politika a politické štvaní nezajímá - jde mimo nich. Mají zkušenost s politikou dostatečnou, většina má hodně nad 50 let, takže mají zkušenost se zločineckými režimy, s komunismem a někteří i se socialismem, takže se nenechají utáhnout na vařené nudli a rádi se zlu vyhnou.

  Na křesťanském portále ti na tvé politické štvaní málokdo skočí - možná najdeš nějakou spřízněnou duši, která si s tebou politickou linii pojede. A lidi se politickému štvaní vyhnou, nepotkáš se v tomto s křesťany.


  Ke tvému bytu: Cizinec ti byt nezávidí, jen uvádí věci do srovnání. Ty kritizuješ lidovce a KDH, že neví, co by znárodnili a sebrali - a ty sám jsi znárodnil a sebral byt, když jsi měl příležitost. Mám k tomu jednoduchou otázku: V čem jsi jiný, než ti lidovci? Jakým právem je kritizuješ, když jsi dělal totéž ve chvíli, kdy jsi dostal příležitost?


  A drobný podnět k těm filmům: Pár jsem jich o vánocích shlédnul, dávali jich mnoho jak z doby komunismu a předcházejícího socializmu, tak z holywoodu. Mnoho filmů z doby komunismu byla o rozvodech, podnikových večírcích, nevěře - hezky popisovala tehdejší realitu. Stejně jako ty filmy z Holywoodu. Popisují podobné zlo, které je ve světě všude, jen se liší míra.

  Toník


 
  Re: Je křesťanství podvod? (Skóre: 1)
Vložil: noname (honza610@centrum.cz) v Středa, 02. leden 2019 @ 21:26:52 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Františku,

zcela mimo tvůj příspěvek, přeji Ti, ať Všemohoucí vede tvé kroky, ať Ti žehná ve všem co děláš, ať tvou duši naplní pokojem a mírem a Duch svatý ať je Ti rádcem ve všem co děláš, mluvíš i píšeš. Nechť Tě provází na tvé životní poutí aby jsi jednou došel k svému Stvořiteli.

HonzaRe: Je křesťanství podvod? (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Pondělí, 31. prosinec 2018 @ 19:01:01 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Napsal jsi to pěkně, Františku.  Právě podle postojů k minulému režimu lze poznat, kdo je skutečný kristovec. Křesťanství se zrodilo v brutální otrokářské společnosti, kde jediná metoda přesvědčování byl meč a kříž. A ten socialismus u nás byla proti němu pohádka. Kdo v té době věřit chtěl, tak věřil a nějaké perzekuce byly přikládány jen těm, koho tehdejší režim (něco podobného bylo v USA - viz McCarthyismus) považoval za přisluhovače nepřátel.

Píšeš také o Bendovi a Pinochetovi. Jestli je to pravda, pak ten Benda ani nepochopil, že v Chile Pinocheta považují za zločince. Dosud některé rodiny hledají jeho oběti. Něco obdobného se odehrává na Ukrajině, kde pravoslavná církev, podle jejích projevů nacionální, tedy fašistická, se odtrhla od Moskevského patriarchátu.

Celkově je ale znát krize Západu. Je to již dlouhodobý úpadek, který začal nabývat na síle někdy v 70. letech 20. století. Charakteristikou je třeba vysoká míra rozvodovosti, následuje krize rodiny a teď ten genderismus završuje tuto fázi úpadku. Ač se to nezdá, Západ začíná zaostávat i technologicky. Příliš otevřeně se hovoří o válce s Ruskem. Připomíná to stav v Německu před první světovou válkou.

Nejhorší na celé věci je to, že při křesťanských bohoslužbách slyšíme stále omílané výklady, která byly vhodné tak pro dobu před 50ti lety. Křesťané nepochopili, že výklad znamená i přiznání toho, že Nový zákon byl sepsán v duchu 1. století, kdy se všude hemžily nadpřirozené síly konající zázraky. Přitom bylo již dávno načase, aby evangelisté vysvětlovali tehdejší dobu a nezapomněli, že křesťanství je založeno na proměně člověka v obraz Boží a nikoliv na svádění svých neschopností na ďábla, který má sílu pomalu jak Bůh a odpovídá spíše perskému zoroastrismu.Re: Je křesťanství podvod? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Úterý, 01. leden 2019 @ 11:50:01 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Je křesťanství podvod? Franto jdi se léčit. Myslel jsem si, že jsi si zamanul být provokatérem, ale jsem si jistý, u tebe se již jedná o závažnou psychickou poruchu. Překonej strach z lékařů, dnes jsou již dobré tabletky a ulehčí se ti.Re: Je křesťanství podvod? (Skóre: 1)
Vložil: Milka v Úterý, 01. leden 2019 @ 15:06:22 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tohle  jsem se o víře a Kristu učila já, Františku: 

"Především střez své srdce" znamená, že tvé srdce je tvou první a největší úlohou. 
 Až zvládneš vlastní srdce, můžeš pokračovat dál - Duch boží tě povede. 
 Když budeš světlem, občas se někdo zapálí. 
 Ani od Krista či apoštolů se nezapálili všichni. 
( "učedník není větší než jeho mistr" )
Nečekej, že tvým horlením se obrátí celý svět a napraví celá církev. 
 Neočekávej to od sebe, od svého pastora, od nikoho jiného.
 Ti, kdo mají, se obrátí. 
"Ovce mé slyší můj hlas, znají mě a následují mě, cizího následovat nebudou..........." 
Trochu víc Bohu důvěřuj, nic se mu nevymklo z rukou.
Ty usiluj o to, abys žila v pokoji, a byla pohotová vejít do skutků které Bůh připravil, nevymýšlej si svoje skutky. 
 "pokoj Boží, převyšující každou myšlenku, bude hájit vaše srdce i mysl v Kristu Ježíši" 
 To je požehnaný stav křesťana - pokoj srdce i mysli v Ježíši Kristu. 


Stránka vygenerována za: 1.68 sekundy