Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Emil.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 11, článků celkem: 15441, komentáře < 7 dní: 570, komentářů celkem: 343413, adminů: 60, uživatelů: 4861  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 62 návštěvník(ů)
a 7 uživatel(ů) online:

LD
Vota
Willy
JirkaB
timg
Nemohouci1
wollek

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Koho budete volit pøi letošních eurovolbách?
·Ať se jdou homosexuálové zastøelit, hlásá americký baptistický pastor.
·Nepøelezeš
·Dobrá zpráva pro každého ètenáøe
·Odpovìï Pavla Steigera na recenzi Aleše France knihy „Svou slávu nikomu nedám“
·Problémy laického fundamentalismu I
·E. S. Williams: Fenomén nového kalvinismu
·Nesuïte, abyste nebyli souzeni
·O katech
·Reakce Pavla Coufala na dopis odcházejících baptistù z lovosického sboru

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
99092386
přístupů od 17. 10. 2001

Z internetu: 500 let reformace: u cíle nebo u konce?
Vloženo Čtvrtek, 16. listopad 2017 @ 21:09:14 CET Vložil: Tomas

Přednáška poslal krestan369Cyklus pěti přednášek, který se uskuteční ve třetím listopadovém týdnu. Hlavní téma, které zastřešuje všechna setkání, je: 
„500 let reformace: u cíle nebo u konce?“

1/5 - Lutherův boj o pravdu
2/5 - Luther a antikrist
3/5 - Rebel ve Vatikánu
4/5 - Postmodernismus, populismus a politická korektnost
5/5 - Donald Trump a nová síla církví 


"500 let reformace: u cíle nebo u konce?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 46 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: 500 let reformace: u cíle nebo u konce? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Neděle, 19. listopad 2017 @ 18:21:02 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Od kdy se krvavá revoluce nazývá reformace? Špatný vtip...Re: 500 let reformace: u cíle nebo u konce? (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Pátek, 17. listopad 2017 @ 18:23:34 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Martin Luther byl jen člověk z masa a kostí, jako každý jiný. Měl vychování katolickými dogmaty, které v něm zanechaly nesmazatelný vliv. Jeho obrácení, ke kterému ho přivedly Pavlovy dopisy a z nichž správně vyčetl Boha milosti, daly vzniknut reformačnímu hnutí, které zvrátilo monopol katolické církve na biblické pravdy.

Nesmíme zapomínat, že Luther mohl se svými myšlenkami přežít a že mohla vzniknout protestantská hnutí jen díky rozšíření knihtisku. Jeho překlad Bible do němčiny umožnil velkému zástupu seznámit se s tím, co je v Bibli psáno a kriticky se zamyslet nad tím, zda se to shoduje s katolickou praxí nebo ne. Teprve knihtisk umožnil nástup reformace.

Je to podobné, jako změna politické situace u nás po koncem roku 1989. Šíření informací ze světa již bylo tak rozsáhlé a změny v SSSR tak velké (perestrojka), že to žádný režim založený na jednostranné ideologii nemohl přežít. A za pár let se informace šířily již bez ohledu na vůli politických vůdců, nápor nebylo možné zastavit. I u nás byl internet funkční někdy od r. 1993. I kdyby bývalý režim do té doby vydržel, tento nápor by byl pro něj smrtelný.

Škoda jen, že lidé u nás reagovali tak, jak reagují dnes přicházející migranti: Ten západní kapitalismus je země zaslíbená, nic jiného nechceme. Přitom již v té době v USA věděli, že kapitalismus je nefunkční a že přichází jiný věk, který nepřesně nazýváme globalismus, avšak v samotných USA mu říkají, pokud jsem to dobře slyšel, obchodní systém. A četní západní vědci předpokládají, že se postkapitalismus musí změnit v socialisticky plánovaný systém.

Pokud se vrátím k samotnému Lutherovi, tak vícekrát selhal jako člověk. Například svými vystoupeními podnítil sedláky k bouřím proti nespravedlivým vrchnostem. A když se sedláci vzbouřily, odvrátil se od nich a souhlasil, aby jejich povstání bylo krvavě potlačeno. Snad není zapotřebí připomenout Lutherův antisemitismus, který u něj vyvolala zášť, neboť judaisté mu odváděli příznivce.

Kalvín, následovník Lutherův, je zapsán do dějin jako ten, kdo poslal na hranice přinejmenším 80 nevinných.

Více o kapitalismu třeba https://en.wikipedia.org/wiki/Capitalism a https://en.wikipedia.org/wiki/Post-capitalismRe: 500 let reformace: u cíle nebo u konce? (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Pátek, 17. listopad 2017 @ 08:21:11 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Mně je Luther velice sympatický. Byl to věřící muž, který bral víru v Boha vážně a poctivě. Uvědomoval se, že musí pro Boha něco obětovat a udělat. Když v lese při bouřce málem přišel o život a viděl smrt ve svém okolí, rozhodl se Bohu sloužit a cítil se velice špatný a nedokonalý. Poctivě se učil a jako katolický kněz dosáhl univerzitního vzdělání doktora teologie. Mezitím poznal jak je ve svoji poctivosti k Bohu sám i v církvi. V  Římě viděl, jak je církev zkorumpována, jací falešní jsou papež, kardinálové a většina duchovných. Trápil se tím a chtěl svoji církev opravit a změnit její špatné chování  a lži, které učila. Na rozdíl od Husa jednal jinak. Nezačal kritikou, ale položil možná až jízlivé otázky určené k široké diskuzi. A měl to štěstí na rozdíl od Husa, že už byl knihtisk a jeho teze a pak další myšlenky se mohly rychle šířit po Německu i po Evropě. On pochopil, že člověk není zachráněn pomocí odpustek, sebemučení a různých jiných činů, ale Boží milostí. Tím měl sám v sobě vyřešen svůj problém s Bohem. To byl základ reformace. Jeho boj proti Římu a církvi využili mocní tohoto světa, protože katolická církev vlastnila obrovský majetek  a pozemky. Oni potřebovali Luthera z politických důvodů a tak i jeho učení bylo postupně zneužíváno. Myslím si, že z protestantského hnutí museli se radovat židé. Oni uviděli nyní, jak funguje křesťanství, když s vraždí nyní křesťané sami mezi sebou a tohle byl pro ně důkaz, že naopak jejich víra je správná. A Luther sám ve vztahu k židům se nezachoval hezky, což později využil Hitler.   Vše dobré se dá politicky zneužít, což platí i dnes třeba i o americkém křesťanství plného pokrytectví. Dnes je křesťanství rozděleno víc než kdykoliv v minulosti.Stránka vygenerována za: 0.78 sekundy