Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Barbora.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16543, komentáře < 7 dní: 284, komentářů celkem: 423252, adminů: 60, uživatelů: 5230  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 70 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
115638839
přístupů od 17. 10. 2001

Nebezpečná učení: Nepřijímejte ho do domu, aniž ho pozdravujte...
Vloženo Úterý, 19. září 2017 @ 18:55:56 CEST Vložil: Tomas

Kritika bludů poslal gregorios777

Je několik pasáží Písma NZ, které tělesná mysl není schopná přijmout. Proroci a duchovní však vědí, o co tu jde...(1Kor 14, 37). Tak to prostě je. Slovo Boží nezrušíme.

Jsou to pasáže: 1Kor 11,4-16// 14,34-38 // 1Tim 2,11-15// a v neposlední řadě 2Jan 9-11. Pro duchovní mysl je jasné, že tyto pasáže Písma tam nejsou jen tak. Rozhodně tam nejsou, abychom je ignorovali, různě je odvysvětlovali nebo je označovali za zákonické příkazy. Jsou to prostě příkazy Pána a my víme, že kdo Ho miluje, zachovává je. Pokud je nezachovává, pak ke své vlastní škodě, ke škodě své rodiny a své místní církve.


Zastavme se u pro nás všechny velmi aktuální pasáže 2Jan 9-11:

"Každý, kdož přestupuje a nezůstává v učení Kristovu, nemá Boha; kdož zůstává v učení Kristovu, tenť i Otce i Syna má. 
10 Přichází-li kdo k vám, a tohoto učení nepřináší, nepřijímejte ho do domu, aniž ho pozdravujte. 
11 Nebo kdož takového pozdravuje, přiúčastňuje se skutkům jeho zlým.

Myslíte si, že tato pasáž nemá žádný duchovní význam? Samozřejmě, že má a mnohem hlubší, než si myslíte. Pokud se touto pasáží neřídíme, je to k naší velké škodě. Pokud totiž vpustíme takového bludaře do svého soukromého chrámu (domu) Božího (máme-li s ním my sami jakékoliv společenství), nebo pokud, ještě hůře, ho vpustíme do svého skutečného domu (rodiny) nebo ještě hůře do rodiny církve, utrpí všichni zúčastnění vážný duchovní úraz, ze kterého se bude vzpamatovávat někdy i několik dní. I když toto společenství s bludařem ihned ukončí. Mezitím, než se vzpamatuje - a protože ztratil tímto svým hříchem duchovní moc Ducha svatého, může spáchat množství různých hříchů, protože ho to vrhlo zpět do padlé tělesnosti. Je to asi jako by jste si domů vpustili partu agresorů s basebolovými pálkami...

Vím, je to složité a asi to tu nikdo hned tak nepochopí. Ale je opravdu nebezpečné si pustit ke stádu (nebo jen k sobě) vlka. Žádný správný a pravý pastýř to neudělá. Nebude se vymlouvat, že se mu to zdá příliš zákonické. I když tomu někdo nerozumí, Pán ví, proč tento pokyn vydal paradoxně přes největšího apoštola Boží Lásky Jana, který byl nejvyspělejším Kristovcem, protože zesnul, když byl předtím 60 let služebníkem Páně (apoštol Pavel pouze asi 30 let). Apoštol Jan, když se dozvěděl, že v lázních, kam se chystal, se právě vyskytuje bludař Kerinth, zrušil svoji návštěvu těchto lázní. Nejen proto, že zmíněný bludař urážel Pána Ježíše, ale i z toho důvodu, aby s tímto bludným duchem vůbec nepřišel do styku a neurazil tak Pána v sobě...

Dám k tomu svůj vlastní aktuální případ. Zde na Granu se totiž vyskytuje bludař, jehož bludný duch má sílu srovnatelnou pouze s bludným apoštolem Miroslavem Vencem starším. Vulgární Martino nebo naši judaisté a popírači Boží Trojice jsou proti tomu slabým odvarem. Jsou proti tomu prakticky nic... Pár dní zpátky jsem tady s ním diskutoval a zjistil jsem, že tohoto bludaře si opravdu nemohu vpouštět do svého chrámu Ducha nechat ho mě znesvěcovat. Nebudu číst ani reagovat na jeho komentáře - nechci ani na se*****u vidět cokoliv z jeho psaného textu, který obsahuje nákazu jeho bludného ducha.


O tomto zdejším bludaři platí Slovo:"tito protiví se pravdě, lidé na mysli porušení a při víře zpletení." (2Tim 3,8). Je schopen tvrdit, že slovo "Netáhněte jha s nevěřícími" se týká jakési porady s nevěřícím ohledně služby (což je úplný nesmysl svědčící právě o porušení mysli a spletení víry), ale co více, je schopen tvrdit, že už nemusí vyznávat hříchy, protože "on sám už nehřeší, ale pouze ten hřích, který je v něm..." Samozřejmě, určitě zastává více podobných bludů, ale to bychom museli znát celé jeho bludné učení. On totiž nemá žádný základ v těch, co byli před ním, ale vytváří si své vlastní, originální bludné učení. Většinu z toho, co učí, nenajdete nikde jinde. 

A někteří naivnější věřící zde mu na ty jeho špeky skáčí...

Tak, jako jsem varoval před bludným apoštolem Miroslavem Vencem, tak musím varovat všechny i před tímto mužem. Je zdrojem ohromné a nebezpečné duchovní nákazy. Musíme si vybrat - buď budeme mít společenství s Duchem svatým nebo s tímto bludařem. Obojí mít nemůžeme. Nemůžeme jíst ze stolu Páně i ze stolu ďáblů..."Nepřijímejte ho do domu, aniž ho pozdravujte..." | Přihlásit/Vytvořit účet | 203 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Nepřijímejte ho do domu, aniž ho pozdravujte... (Skóre: 1)
Vložil: leonet v Pátek, 22. září 2017 @ 23:23:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Mráz mi chodí po těle, když čtu, co tady píše gregorios777. Fanatismus na entou.
To nemá nic společného s milosti Boží. Ježíš umíral zbytečně. Takoví lidé jsou schopni žít svatě a bez hříchu každý okamžik svého života a nezhřešit absolutně žádnou myšlenkou. Jejich poslušnost je sto% a nikdy nezhřešili ani náznakem.
Duch svatý nemůže nic jiného, než je obdivovat.
Jejich Bůh je nevědoucí a nemusel obětovat svého syna, bylo to zbytečné. 
Nevíte o čem píšu? Tak se podívejte na diskusi dole, v pátek. Co psal ten dokonalý a naplněný duchem, ale čím...duchem.

Jestli tomu myslivec a cizinec rozumějí, tak jsem papež.Re: Nepřijímejte ho do domu, aniž ho pozdravujte... (Skóre: 1)
Vložil: leonet v Čtvrtek, 21. září 2017 @ 18:38:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nemám potřebu diskutovat s nečistými duchy.
Psal jsi o Vencovi, kdysi jsem se o jeho případu bavil s bratry, kteří u toho byli. Takže mám docela přesnou představu, co se mu stalo a podle toho, co jsi ty osobně psal ve svém článku, na který jsi poukázal, tuším v čem spočívá tvůj problém.

Možná si vzpomeneš, že jsme kdysi komunikovali spolu i přes emaily. Už tehdy jsem měl tušení, že s tebou něco není v pořádku, teď už to je jasnější.

Jako Vencův učedník, jsi nejspíš postižen stejným způsobem, jako on. Protože on se toho dodnes nezbavil, ani nevím, zda ještě žije, nevěděl jsi, jak se osvobodit. Některým ze zdejších jsem už něco někdy psal a některým i osobně vysvětloval. Nechci zacházet do podrobností, protože to nepatří na veřejné forum. Svým způsobem tě i trošku chápu, ten pocit vyjímečnosti, které ti dávalo učeni Vence, je velmi velmi lákavý. Jen mne zaráží, proč ti ještě nebylo ukazáno, v čem vlastně vězíš.

Docela dobře si dokážu představit, jak ses dostal do stavu, ve kterém jsi. Vydávání svého těla je Pavlem myšleno úplně jinak, než sis myslel a myslíš. Také jsem už o tom tady psal. Osvobodit se můžeš pouze ty sám a to stejně jak ses do nesvobody dostal.
Matouš 12,43  Když nečistý duch vyjde z člověka, bloudí po pustých místech a hledá odpočinutí, ale nenalézá.              
                    44
Tu řekne: ‚Vrátím se do svého domu, odkud jsem vyšel.‘ Přijde a nalezne jej prázdný, vyčištěný a uklizený.
                    45
Tu jde a přivede s sebou sedm jiných duchů, horších, než je sám, vejdou a bydlí tam; a konce toho člověka jsou horší než začátky. Tak 
                   bude i s tímto zlým pokolením.“ 
Někdo namítne, to se netýká znovuzrozených věřících, Duch svatý nedovoli, aby se nečistí duchové vrátili. To plati pouze v případě, že je dotyčný sám nepozve, nebo-li nedá jím právo ten vyčištěný dům zase obývat. Jak se to dělá, ty už víš, takže to nechci ani dalším vysvětlovat, není o co stát.

Jak jsi vydal, musíš zase vzít. A kdyby neposlechli, zasáhne Duch svatý. Ale až vezmeš to, co jsi vydal.

Do větších podrobností, jak jsem psal, se nebudu pouštět. Až jednou budeš mít zájem, můj email najdeš.  Gregu a leonete (Skóre: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Čtvrtek, 21. září 2017 @ 20:57:23 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Obávám se pánové - Richarde a Romane - že se poněkud nepovedl ani Gregův článek ani leonetova reakce na něj a myslím si, že se tu nemělo objevit ani jedno: článek ani komentář, poněvadž většina jeho čtenářů se v tom, co píšete, vůbec nevyzná a debata pod článkem jim v porozumění také nepomůže. To znamená, že neposlouží, nebudou k užitku ani zdejším věřícím ani případným nevěřícím.
K tomu dodávám, že jsem tímto komentáře výjimečně vyjádřil svůj názor, své mínění, které se může lišit od názoru jiných, byť to jindy nedělám. Re: Nepřijímejte ho do domu, aniž ho pozdravujte... (Skóre: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Úterý, 19. září 2017 @ 20:23:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Gregu, proč jsi nenapsal. že jde o leoneta? To bylo schválně nebo jsi zapomněl?Re: Nepřijímejte ho do domu, aniž ho pozdravujte... (Skóre: 1)
Vložil: wollek v Úterý, 19. září 2017 @ 21:07:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jak psal Willy není tady sice uvedena přezdívka, nick, člověka, kterého se to týká, nicméně je tady dvakrát uvedeno konkrétní jméno: Miroslav Venc. 

Mohl bych se zeptat, čím konkrétně se tento člověk provinil, že zrovna on je zde v této souvislosti zmiňován?Re: Nepřijímejte ho do domu, aniž ho pozdravujte... (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Úterý, 19. září 2017 @ 21:15:37 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
"Každý, kdož přestupuje a nezůstává v učení Kristovu, nemá Boha; kdož zůstává v učení Kristovu, tenť i Otce i Syna má"

Zcela jistě protože jak Otec tak Syn je Svatý Duch a nikoliv trojiční maškarády z dílny Satana.Re: Nepřijímejte ho do domu, aniž ho pozdravujte... (Skóre: 1)
Vložil: zeryk v Úterý, 19. září 2017 @ 21:51:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zeryk zase pozná když se "nedělá výklad" Písma, 
jen ideologický boj za svou "pravdu" :-( Re: Nepřijímejte ho do domu, aniž ho pozdravujte... (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Úterý, 19. září 2017 @ 22:32:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Autor by měl nejprve vysvětlit, co to je tělesná mysl, které tak nedůvěřuje. Jestliže je to ta mysl, která se nachází v mozku, pak ten, který tělesnou mysl nemá - a autor se za takového vydává - myslí něčím jiným, než mozkem. Copak to asi je?Re: Nepřijímejte ho do domu, aniž ho pozdravujte... (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 v Úterý, 19. září 2017 @ 23:58:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Je to docela paradox - tělesná mysl si myslí, že přijetí bludaře do domu a společenství s ním, si může dovolit, ten, kdo mé "silnou" víru. V tomto případě mu to neublíží.... Hm, zajímavé. Apoštol Jan si myslí něco jiného. Ale na to my přece nedbáme. Nic z toho, co do nás vchází, nás přece nemůže poskvrnit.....  Apoštol Jan byl asi tělesný..... To my, jsme silní a duchovní.....Re: Nepřijímejte ho do domu, aniž ho pozdravujte... (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 20. září 2017 @ 08:39:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj Gregu.

  Díky za zajímavý článek. Jak se projevuje ve tvém životě, pokud si takového člověka vpustíš do domu? Jak se na tobě projevuje, pokud s leonetem diskutuješ, co ti to dělá?

  ToníkStránka vygenerována za: 1.10 sekundy