Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jan.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 14, článků celkem: 15253, komentáře < 7 dní: 592, komentářů celkem: 327602, adminů: 60, uživatelů: 4861  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 144 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

wollek
Milka
pomo
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Vrazit heteromanželství do ústavy? Jako ubránit se suchu právem na déšť
·Petice na podporu manželství
·Tetování a křesťanství (odpověď na otázku)
·Křesťan a tetování
·Spurgeon a kontroverze ´´Downgrade´´ II.
·Spurgeon a kontroverze ´´Downgrade´´ I.
·Jižní baptisté si zvolili nejmladšího prezidenta v historii
·Může stát zdanit majetkové náhrady církvím?
·Paul Washer: Biblické mužství
·Žádné restituce!

více...

Počítadlo

Licence Creative Commons

GRANO SALIS
 podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora-
Neužívejte komerčně
3.0 Unported

Zaznamenali jsme
94 469 073
přístupů od 17. říjen 2001

Založeno L.P. 1997


ATELIÉR PROMĚN Jitka Černíková, kosmetika, vizáž, proměny, svatební líčení
BWF Protec
BWF Profiles
technické plsti
profily PMMA PC
plexi desky
aramid
kevlar Michaela Křivánková svatební fotografie, portréty, portrétní fotografie, fotografování novorozeňat a dětí, dětská fotografie, portrétní fotografie, svatba, svatební přípravy, fotograf

Život víry: Služba věku
Vloženo Čtvrtek, 06. červenec 2017 @ 00:24:39 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Willy

Před několika dny jsem napsal článek "Vize věku" a dnes chci věnovat pozornost službě věku. Svého času byl touto "doplňující službou" pověřen apoštol Pavel, ale víme, že se všechno brzy zvrtlo, a proto bylo zapotřebí ještě "opravující služby" apoštola Jana, ale ta byla kvůli tomu "zvrtnutí" víceméně jakoby potvrzením služby apoštola Pavla.


Služba apoštola Pavla byla podle nebeského vidění, jehož se mu dostalo jako Saulovi z Tarsu při setkání s Pánem Ježíšem Kristem a jemuž nebyl neposlušný, ale věrně sloužil Bohu pro uskutečnění toho, co viděl a slyšel, aby se naplnilo to, co mu Pán uložil podle pokynů a nařízení, které postupně ve své službě od Pána dostával.

Ačkoli Pavel věřil, že se Pán vrátí za jeho života, víme, že se tak nestalo a Pán musel a stále ještě musí čekat, než se naplní všechno, co je naspáno v proroctvích SZ i NZ proroků včetně Pána samého.   


Kvůli úpadku Církve jako celku tu stále ještě nemáme skutečnost Těla Kristova, které se podařilo Satanovi "rozsekat na kusy" a i když tu byla nejprve snaha v o reformaci církve po mnoho staletí je církev z mnoha důvodů rozdělená do mnoha denominací, které jako lidské organizace nejsou schopny ani se nemohou nikterak sjednotit takříkajíc sami od sebe.

Pánovou reakcí na tento tristní stav byla a je Jeho obnova; v prvé řadě obnova všech Božích pravd, které se ať už zapomenuté nebo ztracené nikdy nestaly běžnou normální praxí v církevním životě. Obnovení těchto pravd vedlo a vede k obnovení správného církevního života pro vybudování Těla Kristova v lásce. Klíčovou roli v tomto procesu hraje Boží správa (ekonomie), jako Boží plán a způsob, jímž Bůh v Kristu buduje svou Církev, která byla jako tajemství zjevena právě apoštolu Pavlovi. Přestože je to vše zapsáno v Bibli, až do 19. století to nikdo neviděl a nepraktikoval. Bratrské hnutí tzv. Plymouthských bratří také poměrně brzy po svém počátku sklouzlo do zvyků a rutiny, která skončila v rozdělení a tak ve 20. letech minulého století dal Pán povstat dvěma svým služebníkům a darům církvi Watchmanu Nee a Witnessu Lee, aby skrze jejich službu, navazující a odkazující se na všechny, kteří je ve víře předešli, kromě jiného např. i na Jana Husa, Jeronýma Pražského, Martina Luthera, hraběte Mikulíše L. Zinzendorfa a další (je to opravdu dlouhý seznam), která je vpravdě službou věku v dnešní době a pro dnešní dobu konce, dokončil své dílo obnovy v Jeho nebeské službě pro vybudování Jeho Církve, jíž brány podsvětí nepřemohou jako domu Božího a Těla Kristova, které bude završeno Novým Jeruzalémem, Božím svatým městem, vzájemným příbytkem Boha a člověka coby naplnění ústřední vize celé Bible.

Tato služba od jejího začátku nese jedinečné ovoce v podobě vzniku mnoha místních církví v Pánově obnově po celém světě, které se vrátily k čistému Božímu slovu a správnému církevnímu životu po vzoru sboru ve Filadelfii, který jako jediný ze sedmi ve 2. a 3. kapitole knihy Zjevení Pán chválí za to, že zachovává Jeho slovo a nezapírá Jeho jméno. Díky tomu má Pán v mnoha městech po celém světě svůj svícen, své svědectví a vyjádření. Sbor ve Filadelfii se podle jména vyznačoval bratrskou náklonností, láskou, a proto mu otevřel dveře, které nikdo nemůže zavřít, i když se o to mnozí snažili a snaží, ale nic nezmohou. Svatí v místních církvích se milují prostě proto, že jsou bratry a žádný jiný důvod k tomu nepotřebují. To neznamená, že by svatí v místních církvích v Pánově obnově byli lepší než jiní svatí např. v denominacích, ale jen to, že se vrátili k Jeho čistému Slovu, nezapírají Pánovo jméno, byli Pánem obnoveni, oživeni a ubírají se v církevní životě Bohem stanovenou cestou. A tak, i když mají malou moc, tzn. že se nemohou chlubit velikými divy a zázraky a nejsou mezi nimi nějací duchovní velikáni, už mají korunu, o kterou nepřijdou, pokud se budou pevně držet toho, co mají, tj. Pána Ježíše Krista jako svého života a všeho. Tož tak.

 
Příbuzné odkazy
· Více Zamyšlení
· Novinky od Tomas


Nejčtenější článek Zamyšlení:
Soulož v rajské zahradě


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 5
Hlasů: 1


Prosím, ohodnoť tento článek:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Služba věku" | Přihlásit/Vytvořit účet | 24 komentáře | Prohledat diskusi

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Služba věku (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Dzehenuti v Pátek, 07. červenec 2017 @ 08:22:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Kristovo tělo je naplněno Svatým Duchem. Každý kdo Svatého Ducha přijímá stává se tímto tělem a jeho sborem - Svatou církví. Svatým duchem bude naplněno 144.000 až se tak stane, nastane svatba - tedy Hospodinův den.Re: Služba věku (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Čtvrtek, 06. červenec 2017 @ 03:08:19 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
oprava: snaha v o ...

... hraběte Mikulíáše L. ZinzendorfaRe: Služba věku (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: JirkaB v Čtvrtek, 06. červenec 2017 @ 08:00:03 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Willy, máš prosím nějaký podklad pro svá tvrzení:
a) že apoštol Pavel očekával příchod Páně za svého života?
b) že se to zvrtlo, Bůh změnil plán a Pán musí čekat?
Podle mého porozumění v prvotní církvi byli mnozí, kteří očekávali příchod Pána "ihned". Tato myšlenka se pravděpodobně po mnohých sborech šířila, ale apoštolové tuto myšlenku přiváděli na pravou míru, včetně apoštola Pavla, Petra i jiní...Ale nikde jsem nevnímal, že by stejným omylem trpěl apoštol Pavel. Mohu se samozřejmě mýlit, je to dost dávno a  tu dobu si nepamatuji a jedině Bůh ví jak to přesně bylo. JirkaRe: Služba věku (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Myslivec v Čtvrtek, 06. červenec 2017 @ 09:19:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Hlavou církve je Kristus, a církev žije a komunikuje v Duchu svatém. Církev je boží dílo, a boží nepřítel nemůže toto dīlo sekat na kusy. Pokud však začnou křesťani boží církevní dílo opouštět, nahrazovat hlavu Boha za hlavu člověka, nahrazovat organizaci a vedení Duchem organizací a vedením lidským, stane se co se každěmu pyšnému lidskému dílu stane. Bůh použije božího nepřítele ke zbourání lidské církve. Základy pýšné lidské církevní věže je řkc. Všechny " církve" co se od ní odśtěpily, jsou zbořené kameny, které se denominačně štěpí dál a dál. Proto je reformace nesmysl. Je to jako znovubudovat zbořenou babylonskou věž. Řkc nestojí 2000 let, nikdy nestála, vznikla už jako padlá církev. Řkc jsou základy nikdy nepostavené věže, pyšné lidské církevní stavby bez Boha. Tyto chatrné základy se stále dávajī vśem " církvým" za jediný možný vzor, ale nikdo na nich nikdy nic nedokázal postavit, a pokud se o to snažil, výsledkem byl vždy rozkol stavby.

V současnosti probíhá obrovská snaha na základech řkc stavět obroskou ekumenickou lidskou stavbu ze všech světových náboženství. Co myslíte, jak to dopadne??
Re: Služba věku (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: martino v Čtvrtek, 06. červenec 2017 @ 16:53:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Willy co je to zase za blábol? Co znamená tvé konstatování, že apoštol sv. Pavel věřil, že se Pán vrátí za jeho života? Naopak Písmo sv. nás ujišťuje, že Pavel nikde nic takového neprohlásil, ale naopak bojoval proti názoru, že by snad Spasitel již byl za dveřmi:

„Přikazujeme vám, bratří, ve jménu Pána Ježíše Krista, abyste se stranili každého bratra, který vede zahálčivý život a nežije podle naučení, která jste od nás převzali.… Slyšíme, že někteří mezi vámi vedou zahálčivý život, pořádně nepracují a pletou se do věcí, do kterých jim nic není. Takovým přikazujeme a vybízíme je ve jménu Pána Ježíše Krista, aby žili řádně a živili se vlastní prací.“

A co je to za nesmysl co píšeš:
Kvůli úpadku Církve jako celku tu stále ještě nemáme skutečnost Těla Kristova. 

Vím, že nečteš Písmo sv. a to co přečteš manipulačně pomotáš, ale každý skutečný křesťan dobře ví, že Církev je Kristus, sám se přirovnává k živému kmeni a my pokřtění jsme ratolesti. Ty opravdu neznáš Písmo sv. jinak bys znal toto: "Já jsem Ježíš, jehož ty pronásleduješ" 
říká Pán Pavlovi u Damašku, když se vypravil pronásledovat křesťany.

Celý text je blábol, co nemá ani hlavu ani patu. 
Stránka vygenerována za: 0.44 sekundy