Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Lenka.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15383, komentáře < 7 dní: 388, komentářů celkem: 338940, adminů: 60, uživatelů: 4850  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 202 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

Melissokomos
rosmano
Vota
leonet

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Øád sboru BJB v Kromìøíži
·Po žních pùjdeš k Turkovi!
·Zpravodaj BJB Cheb 02/2019: Jak odejít z BJB?
·Kromìøížský sbor pøevádí budovu modlitebny na spolek
·Život víry 2018/12: Z BJB vystupuje pìt sborù
·Život víry 2019/2: ´´Noví´´ baptisté
·Návrh èlenù sboru BJB Lovosice pro Sjezd delegátù
·Køesťané Kuøim, z. s.
·Biblické spoleèenství køesťanù Kromìøíž, z. s
·Recenze – James Barr: Fundamentalismus

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
97896672
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Proč nevěřím na nadpřirozeno?
Vloženo Pátek, 24. březen 2017 @ 00:41:47 CET Vložil: Tomas

Svědectví poslal uzivatelGranosalisVím, že psát pobožným důvody své nevíry je zbytečné, marné. Není šance, aby mě pochopili. Je to vyloučené a pobožní si budou dosazovat svoje oblíbené konspirační teorie o tom, proč lidi opouštějí víru. Přesto to napíšu. Tento web navštěvují i něcisté, nebo ostatní lidi, ačkoli sem nepíší. 


Tak tedy, proč nevěřím na pověsti o nadpřirozenu, duších, duchách, bozích, satanech, démonech, atd. 

1. Nikdy jsem nic takového neviděl, ani bytost, ani její projevy, leda davovou psychózu, halucinace lidí, bájnou lhavost lidí. 
2. Měl jsem 5x narkózu a nebylo nic, po dobu působení anestetik (jedů) nebylo vědomí. 
3. Výrazná většina, skutečně velmi výrazná většina lidí, kteří zažili narkózu, kóma nebo klinickou smrt, neměli žádní vědomí, nebo pouze sníženě vědomí sebe sama, ale nic mimořádného nadpřirozeného. 
4. Věda hovoří o vědomí jako o produktu mozku, dá se elektrodami zasahovat do mozku, člověk má různé vjemy. Mozek dítěte je jiný, je jiné i vědomí dítěte než dospělého. Mozek člověka s degenerativním onemocněním typu Alzheimer prokazatelně mění osobnost člověka. 


Všechny důkazy svědčí o bezprostředním, přímo úměrném provázání myšlení na mozek. A o možnosti chirurgickou cestou nebo pomocí drog, psychofarmak měnit myšlení člověka. Je to prokazatelné, prokázané. 


Nemám důvod věřit vyprávění malé menšiny lidí, kteří mají nějaké speciální zážitky. Věřím většině, která supernaturální zážitky nemá a nikdy neměla a věřím hlavně sám sobě, také patřím do většiny, nikdy jsem žádné supernaturální zážitky neměl. Náboženské knihy jsou směšné a vymyšlené na první pohled - tím jsem se zabýval zde na GS kdysi, to považuji za uzavřenou kapitolu. Tedy když to zrekapituluji, nemám důvod věřit v cokoli nadpřirozeného. Je zbytečné posílat odkazy na videa s tímle a onímhle. Znovu opakuji, řídím se svým poznáním, moje poznání je ve shodě s většinou lidí a je i ve shodě s vědou. Menšinové, okrajové názory nemají dostatečnou váhu. Není to důvod k revizi skeptického stanoviska. Evidence, většinová svědčí o hmotném světě. Hmotný svět je reálný, svět nadpřirozený existuje jen v hlavách těch kteří tomu chtějí věřit. 


Vím, že to pobožní nepoberou. Já netvrdím, že nadpřirozený svět neexistuje vůbec. Vysvětluji pouze, proč v něj nevěřím a proč si myslím, že je to pouze imaginární svět v hlavách věřících. Nemám žádný důvod k víře v to, co zde pobožní předkládají. Je to svět skutečně menšinový, extrémní, neověřitelný, spekulativní, konspirační. jednotliví pobožní se navzájem neshodnou v popisu svého nadpřirozeného světa. Chci, aby věřící lidí věděli, jak působí jejich vnitřní diskuse na ateisty nebo něcisty. Působí nedůvěryhodně. Krajně nedůvěryhodně. Pro náboženskou víru by správci GS nemohli nic udělat lepšího než portál GS vypnout. Ale samozřejmě kde by si pobožní hráli své hry, kde by šermovali svými neviditelnými pojmy. Jako ZOO s různými "nadpřirozenými" zvířátkami to může běžet dál. 

Diskuse zde na GS 20 let zpátky jsou v bleděmodrém to samé. Pořád o ničem. Pořád se pobožní motají v metaforách o h....u.  To ve světě vědy a techniky 20 let diskuse představuje obrovský pokrok. Za 20 let pobožnosti se nezmění nic. Samozřejmě se nikdy nic nezmění, když to je vymyšlené. Znovu říkám, vymyšlené pro mě. Pobožný má pocit, že to je reálné. Rozumím. Jen vysvětluji, jak to vnímá, kdo pobožný není. Veškeré důkazy, které nyní eviduji, mi dokládají nereálnost toho, co mi věřící lidé předkládají. Odmítám to jako nepravdivé, bludné, podvodné. 

"Proč nevěřím na nadpřirozeno?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 123 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Proč nevěřím na nadpřirozeno? (Skóre: 1)
Vložil: Karels v Pátek, 24. březen 2017 @ 07:26:40 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Dobře, to beru, ale můžeš mi (nám) tady vysvětlit, na základě čeho jsi teda vlastně věřil? Nevěříš v nadpřirozeno, chápu, ale pokud se ti v životě neděly zázraky, tak na základě čeho byla postavená tvoje víra.

Začíná to být čím dál tím víc zajímavější... například moje víra je pochopitelně v to, co se píše v Bibli, ale také v odpovědi na modlitby, v Boží svědectví atd. Živý jednající Bůh. Jinak by pro mě byla Bible pouze  tou knihou (jak píšeš) - z doby bronzové... :-) [potom bych s tebou souhlasil, nemít desítky, ba stovky Božích svědectví nejrůznějším způsobem]

A tady je můj dotaz, to jsi nikdy neměl odpovědi na své modlitby, nějaké proroctví, nějaký Boží zázrak? Pokud ne, tak na čem spočívala tvoje víra? Já to nechápu, pokud by mi Pán Bůh neodpovídal na moje modlitby, prostě bych nevěřil. Jistěže neodpovídá akustickým hlasem, ale vím, že na druhé straně toho rozhovoru - protože modlitba je rozhovor - stojí Pán Bůh.

To jsi věřil Bubikovi.... namísto Pánu Bohu? 
Re: Proč nevěřím na nadpřirozeno? (Skóre: 1)
Vložil: Karels v Pátek, 24. březen 2017 @ 07:34:46 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Protože vím, že si čtou i hoši z Apoštolské církve – rád bych hoši, abyste se k tomuto vyjádřili, neboť tenhle pán je také výsledek vaší teologie (i když ne jenom pouze vaší) a vaší práce s křesťany z vašich sborů! Po dvacetiletém (nebo jak dlouho) trvajícím členství v církvi, je tenhle článek odraz jeho duchovního stavu, teď mluvte, jak je to možné!? Re: Proč nevěřím na nadpřirozeno? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 24. březen 2017 @ 09:42:41 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  No, vaše dohady s pobožnými jsou taky z vnějšího pohledu k smíchu, už dvě století ty samé vzájemné předsudky, stále dokola opakované. Nic nového. Re: Proč nevěřím na nadpřirozeno? (Skóre: 1)
Vložil: uzivatelGranosalis v Pátek, 24. březen 2017 @ 09:49:51 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ještě je nutno doplnit, že se to netýká jen tohoto portálu, ale jakéhokoli jiného. Když spolu diskutují třeba na webu režiséra Igora Chauna tak to vnímám úplně stejně. Takže nevěřím ani na svět esoteriky, magie. Nevěřím ani na Aštara a vesmírné lidi Re: Proč nevěřím na nadpřirozeno? (Skóre: 1)
Vložil: uzivatelGranosalis v Pátek, 24. březen 2017 @ 09:55:53 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Musím doplnit, že se to netýká jen tohoto portálu, ale i třeba kanálu  režiséra Igora Chauna https://www.youtube.com/user/GoschaTV1 Talže esoteriku vidím stejně jako náboženství, akorát bez ideologie. A tp samé Aštar s mimozemšťany a jeho vesmírní lidé https://www.youtube.com/results?search_query=a%C5%A1tar Nevěřím. 

Stejně tak všechna ostatní náboženství světa, včetně homeopatie, předpovídání budoucnosti, kartářky, a jakékoli čarování. Prostě na to nevěřím. Křesťanství je jeden bod z tohoto výčtu. Re: Proč nevěřím na nadpřirozeno? (Skóre: 1)
Vložil: luteran v Pátek, 24. březen 2017 @ 12:35:10 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Řekl bych, že je trochu zavádějící rozlišovat jen svět hmotný a jako opak nadpřirozený. Spíš existuje svět hmotný a svět nehmotný, a oba jsou "přirozené" a oba se prolínají. Důvěra a zklamání, slova a emoce, láska a slitování, to jsou příklady částí nehmotného světa, nehmotného "rozměru", který je jistě propojen s tím hmotným a souvisí s ním! I mnoho nemocí je psychosomatického charakteru a původu - tedy nejen tělesného/hmotného, ale i duševního/nehmotného. Nejde tu zkrátka o nic nadpřirozeného, ale přitom je to nehmotné, neosahatelné, neviditelné a nezměřitelné - lze však pozorovat projevy, působení a projekce tohoto nehmotného do toho hmotného. <p> Nicméně píšeš, že v tohle nevěříš a nás považuješ za duševně choré... tedy nemocné v oblasti, která podle tebe neexistuje...?Pobožní - poděkujte mi :-) (Skóre: 1)
Vložil: uzivatelGranosalis v Pátek, 24. březen 2017 @ 12:37:24 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pobožní - poděkujte mi :-)

Když napíšu článek, je to jediný okamžik, kdy vystupujete jakžtakž jednotní. Když tady nejsem, tak se mezi sebou žerete jako divocí psi. Já vás vždycky na chvíli sjednotím. Odejdu, zase se mezi sebou začnete požírat. Vy potřebujete ateisty :-) Stačí se podívat na vaše články. 

Ale toho boha byste už měli dokázat. Už o něm melete 2000 let, vlastně déle, 3000 let? A pořád jenom na hubě. Kde máte ty postavy jako je bůh, satan, anděl démon? Kde to je? To je jako Mel Gibson?  Re: Proč nevěřím na nadpřirozeno? (Skóre: 1)
Vložil: wollek v Pátek, 24. březen 2017 @ 17:31:00 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pro méně chápavé, zejména některé ateisty: Chtěl bych vyjádřit, že nevěřím ve smysl pojmů jako nadpřirozeno, případně dokonalost, všemohoucnost, a možná i další v podstatě nesmyslné výmysly související s omezením lidského jazyka, vyjadřování a chápaní. A používám je když tak pouze v souladu se zaběhlými zvyklostmi, v rámci porozumění s ostatními - spornou může být už otázka jejich samotné definice, s čímž si pochopitelně poněkud povrchní autor článku hlavu vůbec nelámal.

Někteří, zejména retardovaní jedinci z řad dekonvertilů, to patrně nechápou. A jelikož nepředpokládám, že by to byl rozšířený názor ani mezi křesťany, můžeme o nich klidně diskutovat. Samotného by mne zajímalo, zda se taková diskuze někam v místním publiku posune. Ovšem zařekl jsem se, že přímo s autorem tohoto článku diskutovat nebudu, neboť jej sám vlastními výroky v diskuzi opakovaně popírá.

Co třeba Písmo praví o všemohoucnosti, či dokonalosti Boží? Spojení 'všemohoucí Bůh' je v Bibli občas použito. Co to ovšem v originálních jazycích opravdu znamená? Určitě ne námitky, jimíž někteří ateisté dokazují neexistenci Boha, protože Bůh nemůže nakreslit kulatý čtverec, nebo se coby neomezený nemůže vtěsnat do prostoru krychle o hraně délky 10 cm.

Nadpřirozenost je pak už úplně relativní, a ve své podstatě nesmyslný pojem. Samozřejmě, že mu všichni nějak rozumíme, nějak si jej představujeme a dokonce občas i nějak používáme. Ovšem snažit se pomocí něho ukázat na existenci nebo neexistenci Stvořitele (Boha), který by měl být sám tím, který definuje, co přirozené je a co není (z principu definice Stvořitele), je opravdu (minimálně z mého pohledu intelektuála) neskutečně úsměvné, neřku-li přímo stupidní. Celkem by mne zajímaly názory věřících, případně i moudrých ateistú a agnostiků, nicméně ne autora článku. To raději zmiňuji explicitně, aby opět neměl potřebu reagovat na někoho, komu tolikrát vyjádřil, že reagovat nebude.
Re: Proč nevěřím na nadpřirozeno? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pátek, 24. březen 2017 @ 21:21:54 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
To je zase blábol....pane uG.Re: Proč nevěřím na nadpřirozeno? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pátek, 24. březen 2017 @ 21:59:10 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
uG
Věda hovoří o vědomí jako o produktu mozku, dá se elektrodami zasahovat do mozku, člověk má různé vjemy. Mozek dítěte je jiný, je jiné i vědomí dítěte než dospělého. Mozek člověka s degenerativním onemocněním typu Alzheimer prokazatelně mění osobnost člověka. 


Martino
Věřím, že člověk je osobnost od Boha
stvořená, Bůh je Stvořitel vesmíru a člověk je osobnost fyzická i duchovní. Uvedu jen jeden
příklad.
Ateistická vize člověka a světa nemá žádné opodstatnění ve vědeckých faktech. Je jen
naprostou ideologií, opírající se o slepou víru. Konstatuje nositel Nobelovy ceny za fyziologii
a medicínu prof. John Carew Eccles a konstatuje dále. Dnešní ateismus se opírá o zastaralé
názory 18.století.Upynula však řada let a věda došla k mnoha přelomovým objevům, v jejichž
světle trvání na ateistickém světovém názoru je prakticky nemožné. Ateisté v celé své
materialistické ideologii nevycházejí z vědeckých poznatků výzkumu a faktů, ale ze slepé víry
v existenci pouze materiální skutečnosti. Současné vědecké bádání poznatky jednoznačně
ukazují na existenci plánu a účelnosti v celém vesmíru i v každé nejmenší podrobnosti té
skutečnosti, která nás obklopuje. Neurolofyziolog J.C.Eccles. je jeden z nevětších badatelů
lidského mozku. Věda nám říká, že během 7-9 let proběhne úplná výměna veškeré hmoty
v lidském těle, včetně mozku. Ale nestáváme se novými osobnostmi. V lidském mozku je 100
miliónů nervových buněk a každá z nich je spojena přibližně se 100 tisíci takových buněk a
přesto, že si během života jednotlivého neuronu se výměna částic molekul uskuteční
deset tisíckrát, má vědomí vlastního “já“ trvalost, která se nemění, Dlouhodobé výzkumy
mozku a vědecké studie odhalují skutečnost, že v každém člověku existuje ne materiální mysl,
individuální duše člověka Tak tedy kromě materiálního těla, existuje nesmrtelná lidská duše.
Pokud nám dnes věda odhaluje tajemství existence lidské duše a dokonce toto vědecké
poznání odměňuje Nobelovou cenou, pak je křesťanská víra zcela opodstatněná. Kristova
slova platila včera, dnes i navěky. Člověk je nesmrtelný, neboť je Boží tvor.Re: Proč nevěřím na nadpřirozeno? (Skóre: 1)
Vložil: hirali (hirali@seznam.cz) v Pátek, 24. březen 2017 @ 23:49:04 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
2. Měl jsem 5x narkózu a nebylo nic, po dobu působení anestetik (jedů) nebylo vědomí.  když spis co si pamatuješ pokud nemas nejaky opravdu silny sen nepamatuješ si nic. jako kdbas neeksistoval. jsou lide co byli v umelem spanku a když se probudili tak pro ne to byl kratky okamzik ten spanek třeba i umelej ale nekdy uplynuly i roky co byli ve spanku. precti si v Bibli co říká Jezis o lazarovi. Jezis říká ze lazar spi az později rekne nechapavym učedníkům ze je mrtvej. z Boziho pohledu je smrt pouze spanek a bez snu. takze v narkoze nic nemuzes obevit. jo tech kteří pochopili alespoň castecne co je evangelium je jako safranu. at krc nebo dnesni protestantske církve to vse jsou z bilblickeho hlediska pohane co nemaji ani paru co obnasi evangelium a mají ve svém uceni mnoho pohanských věci. i poslední cirkev adventistu biblicky neobstoji se svým oficialnim ucenim!!!Re: Proč nevěřím na nadpřirozeno? (Skóre: 1)
Vložil: uzivatelGranosalis v Sobota, 25. březen 2017 @ 08:48:32 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
„Velký, složitý a energeticky nesmírně nenasytný lidský mozek zcela jistě nevznikl kvůli logickým úvahám. Podle toho, co víme, to je skvělý nástroj pro řešení jemného a křehkého přediva sociálních problémů. Mozek je na vztahy, nikoliv na integrály. Není tedy divu, že se naše rozhodování mnohdy zcela záměrně neřídí logikou…
- –
Rozhodování v mozku obvykle spojujeme se zcela přední částí mozku – prefrontální kůrou. Ta by se měla podílet na hodnocení věrohodnosti zpráv, které se k nám dostanou. Jenže…
Sociální myšlení je pro lidi (stejně jako ostatní společenská zvířata) natolik důležité, že mu evoluce vytvořila separátní systém v mozku, který se věnuje tomuto typu uvažování…
- –
Přímým důsledkem takového nastavení lidského mozku ovšem také je, že sociální mozek záměrně vzdoruje informacím či zprávám, které si vyhodnotí tak, že jejich přijetí by mohlo vést k sociální izolaci dotyčného. To je pro sociální mozek samozřejmě horší než smrt. Dohromady je to naprostá katastrofa. Nejenom, že sociální mozek, který hraje při rozhodování první housle, je náchylnější k infekci prolhanými zprávami, pokud přijdou zevnitř informační bubliny. Průšvih je hlavně v tom, že se sociální mozek brání jako šílenec proti všem zprávám, které jsou v rozporu s akceptovanou vylhanou informací. Jsou to pro něho lži, výmysly, fake news, blázniviny, nálepky, podrazy a kdovíco ještě…
- –
Sociální mozek zhodnotí zprávu podle toho, jestli pasuje do informační bubliny nebo nikoliv. Prefrontální kůra pak sehraje roli snaživého blbečka a rozhodnutí sociálního mozku potvrdí (racionalisuje) jako důležité. Zásadní rozhodnutí, jestli je přijatá zpráva skvělá nebo odpad, ale už udělal sociální mozek. A logika nebývá jeho silnou stránkou. Mnohem více dá na emoce a podobné nebezpečné věci.“
Re: Proč nevěřím na nadpřirozeno? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Sobota, 25. březen 2017 @ 09:30:32 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."A o možnosti chirurgickou cestou nebo pomocí drog, psychofarmak měnit myšlení člověka. Je to prokazatelné, prokázané. "...

Dopředu se omlouvám, protože uznávám, že i ode mne je toto trocho "podpásové". Nechci tě moc zranit, ale nedokážu oddolat.  :-)

Tedy, vyzkoušel jsi už chirurgickou cestou, nebo pomocí drog, psychofarmak, změnit své myšlení - tedy změnit svou nynější homosexuální orientaci na heterosexuální? Mohl bys mít vlastní rodinu, děti ...


Ale teď vážně: vysmívat se naší víře v Boha je od tebe také dost "podpásové."
Vysvětlím - i když neočekávám, že se mnou budeš souhlasit:
Naše životní cesta je totiž podobná dálnici se třemi pruhy;

1.)  ten nejpomalejší pruh je cestou rozumu, logiky, vědy.  Ovšem jenom v něm lze logicky argumentovat, přinášet důkazy. Zde mají svůj kořen všechny přírodní vědy, teorie empiricky doložené kdykoli zopakovatelnými důkazy. Lidský rozum je však limitován hranicemi lidského poznání hmotného světa. Naše poznání skutečnosti hmotného světa je nedokonalé, je stále jenom částečné.

2.) Ten prostřední pruh je pak cestou víry. Víra sice dosáhne dál, za hranice lidského rozumu. Ale zkušenostmi víry už nelze argumentovat! Jsou totiž subjektivní, vázané na osobu, místo a čas. Na konkrétní životní situaci jednotlivého člověka. Zkušenosti víry lze sdílet se stejně věřícími pro povzbuzení jejich víry, ale hlavní jejich smysl je v tom, že nás skrze NADĚJI disponují ke skutkům lásky.

3.) Ten nejrychlejší pruh je totiž cestou lásky, která dosáhne nejdál, až za hranice lidského poznání. Za hranice rozumu, logiky - nepochopitelná hmotnému světu. Cožpak je rozumem pochopitelné dát svůj život za své přátele - a dokonce i za své nepřátele?  Zde zůstává rozum bezradně stát, potřebujeme zkušenost víry.

(Proto se Karel právě o této zkušenosti víry zmiňoval). Nelze mít dar víry, přijat jej a nemít přitom zkušenost s Bohem.


Skutky lásky inspirované a vyprodukované naší vírou působí jak na ty lidi, které dobro lásky zasáhne, proměňuje je k lepšímu - tak působí zpětně i na nás a dále posilují naši víru. Skrze skutky lásky roste naše víra k dokonalosti (Jk 2,22).
Omlouvám se, že se zde odvolávám na podle tebe 2000 let staré "pohádky", ale jinak to nelze. Hovoříme - li o víře, musíme vycházet z určitých pevně daných předpokladů - axiomů. A tímto axiomem je v oblasti víry Bible - Boží slovo, o kterém Kristus prohlásil, že Boží slovo musí platit! (...a nemůže být zrušeno Písmo ...- J 10,35).
Použití zásady axiomu je docela běžné (a vědecké) i v oblastech úplně každé přírodní vědy. Když totiž půjdeme v jakékoli oblasti vědy dostatečně do hloubky, vždycky nakonec narazíme na nedokazatelný předpoklad - axiom. My např. dneska dokážeme s velkou přesností vypočítat dráhy oběhu vesmírných těles na základě zákonů gravitace. Ale nikdo doopravdy neví, co to vlastně ta gravitace je, co je její příčinou. My předpokládáme ( a správně!), že tělesa se navzájem přitahují - ale nikdo neví proč vlastně. Je to axiom na základě empirických důkazů, na kterém stojí a padá celé toto odvětví přírodní vědy.

A podobně tak i my věřící máme v oblasti své víry "empirické důkazy" Božích zásahů v našich životech. Naše víra tedy není něco nerealistického, "vymyšleného", není jenom sebeklamem. Je ověřena zkušenostmi generací lidí před námi a je stále potvrzována našimi zkušenostmi vlastními. Je zde prostě nějaká realita skutečných událostí v našich životech - v souvislostech dění celkového, která vůbec není virtuální, ale je naprosto skutečná. A je to to nejpevnější, nejstabilnější co znám a na čem lze postavit svůj život.

Ještě k té činnosti mozku, bez které podle tebe neexistuje už vůbec nic;
podělím se zde o svoji reálnou zkušenost z mého manželství: svoji ženu jsem poznal v jejích sedmnácti létech. I když jsme dneska oba téměř o padesát let starší a naše těla se vzhledově změnila (nehledě na to, že se v nich už několikrát vlivem metabolismu vyměnil už každý atom a každá molekula - že z tohoto pohledu fyziky se už jedná o úplně jinou hmotu, jiné tělo, než tenkrát) - tak kdykoli pohlédnu do očí své ženy, vždycky vidím zázrak (dívám se totiž  "za zrak" - za možnosti zraku, vidím duchovně) ; stále v ní vidím očima lásky ukrytou tu samou sedmnáctiletou dívku, do které jsem se tehdy zamiloval. Je to bezpochyby ten samý člověk - apoštol Pavel toto nazývá "vnitřní člověk" (Ř 7,22; 2 Kor 4,16; Ef 3,16). A vidím svoji ženu vnitřně krásnou - má pro mě stále sedmnáct let a je to tentýž člověk. Tolik k existenci nestárnoucí nesmrtelné lidské duše.

Re: Proč nevěřím na nadpřirozeno? (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Sobota, 25. březen 2017 @ 18:18:47 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Uživatel GS píše, že nevěří v nadpřirozeno, neboť je to výplod dějů v mozku. Asi však málo používá rozum, neboť jeho tvrzení současně znamená, že přirozeno je rovněž výplodem dějů v mozku.Re: Proč nevěřím na nadpřirozeno? (Skóre: 1)
Vložil: wollek v Neděle, 26. březen 2017 @ 16:34:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Když mne tady jistý malomyslný odpadlík ztotožňoval s mne dosud neznámými individui jako Daniel B, vygooglil jsem to a zjistil, že onen Daniel, ať už je to kdokoliv, přispíval mj. na serveru ateistů ČR. Tak jsem se trochu podíval, jak daleko pokročili dnešní ateisté ve svém uvažování, a snad úplně nejvíce mne zaujala definice ateismu, že jsem prostě neodolal a musel jsem to tu napsat:

Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.

Toto je podle nich definice ateismu... vyznávám, že pod toto bych se klidně mohl podepsat. Ovšem mé úvahy, zda se stát jejich členem, narušily obavy, zda bych se nadále nesetkával s ještě horšími myšlenkovými kotrmelci, než je tato definice, a zjevně propagovaná víra ve vznik lidské osobnosti nahodilou evolucí hmoty.  

Jednak mám obavy, že ta definice je silně zavádějící - snad to není dané hloupostí jejích autorů, nýbrž jejich zjištností - vybrat příspěvky i od věřících, a pak si myslím, že při rozumné argumentaci by člověk s těmito typy individuí brzy narazil - předpokládám to zejména proto, že vím, co se obvykle pod pojmem ateismus skrývá.

Já si tedy až dosud ateismus představoval poněkud jinak. Zdá se to jenom mně, že ateisté opravdu zaspali dobu, nebo vám tato definice připadá, že vylučuje z účasti běžné ortodoxní křesťany? Osobně jsem nikdy vědecký ani žádný jiný důkaz existence Boha nehledal, nevyžadoval a jsem dodnes přesvědčený, že tento požadavek je nesmyslný stejně jako víra v teorii evoluce, co by vědecké vysvětlení naší existence (mj. jiné i proto, že nepoužívá postupy klasické vědy), ale i proto, že existenci, ani neexistenci Boha experimentálně dokázat nejde. Pokud by Bůh byl, tak by se zcela pohyboval mimo předmět bádání vědy. Mám za to, že na tomto se shoudnou všichni moudří tohoto světa - mimochodem s IQ to souvisí naprosto minimálně - je to především o osobnosti člověka, jeho EQ, jeho schopnost uvažovat nepředpojatě, objektivně a zřejmě i vysoce abstraktně - minimálně v případě těch, co si na rozumu až příliš zakládají.

Re: Proč nevěřím na nadpřirozeno? (Skóre: 1)
Vložil: tele v Pondělí, 03. duben 2017 @ 16:53:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
důvody ... proč nevěříš, Jiří, na pověsti o nadpřirozenu, duších, duchách, bozích, satanech, démonech, atd. 


ad 1) co je duchovní (od slova dech, vánek) nelze spatřit. Ale mělo by se dát vypozorovat působení toho vánku (dechu) na věcech viditelných, pokud ten vánek zrovínka proudí. Ale B-h není ani ten vánek, ono proudění vzduchu. Už ono proudění B-žího ducha (dechu, vánku) je B-žím působením. B-h je zdrojem toho proudění jeho ducha působícího ve světě hmotném. Jako vánek ve stavu klidu (snad jako ve vákuu) - prostě je skryt. Za bezvětrného stavu by člověk těžko pozoroval, že existuje něco jako vánek, vítr, proudění vzduchu; když však zavane, nikdo nepochybuje. Láska se zdá být také prázdný pojem, pakli nelze pozorovat na lidském jednání, co to znamená, když se dva milují. Bytost ... to zrovna není správný výraz vystihující, co či kdo je B-h. Je to jen přirovnání - jméno podstaty pro "abstraktní vjem" který nelze dostatečně popsat slovy - snad že ... něco a někdo existuje, kdo je "záměrem, smyslem, řádem" všech věcí, světa viditelné hmoty i světa neviditelného, který produkuje a je reprodukován světem hmotným. A je také dějinný.


Jinak ti dávám za pravdu, že jsem se setkal s dosti lidmi, kteří si i přilhávají do kapsy. Židé mají ohledně vidění či zjevení démonů, (satanů), božstev, výraz jako přelud, přízrak, prostě fantazie ... ano jako halucinace, psychóza.


ad 2) + 3) k tomu poznání není třeba narkózy, stačí spokojený spánek bez paměti snů :) ... a jak se člověk probudí, zase žije vědomím ....


ad 4) židé, co tak brojíš proti jejich knížce pověr, jsou docela smířlivější ... mozek (krom ještě jiného) označují za lidského ducha (či duši). Učí však, že těch duší je několik a každá se vztahuje k "jistému" světu (chceš-li - srozumitelněji - duševních oblastí, funkcí). Jinak je ten druhý :) duch (ruach) přirovnávám k auře, energii, co z člověka vyzařuje ... tak například ten svatý duch ... kolikrát člověk vypadá jako každý jiný, ale pak se roznítí a tzv na něj "sestoupí" onen svatý duch ... takhle by šlo psát i o jiných "duších či duchách" lásky, pokoje, radosti, strasti, nenávisti ... prostě to co působí a tvoří jistou "auru" člověka a ten produkt mozku ... myšlenky, povahové apod., úmysly, záměry, které produkují myšlenky či co na uvažování člověka působí a ovlivňuje ho ... to je také zváno těmi známými "duchy v povětří" ....


No, já jsem pobožný :) i když se vyjadřuji a třeba přemýšlím jinak, stejně jsem, jeden pytel jedna kopa :), ale jen jsem ti to chtěl osvítit, že ona židovská knížka zase tak moc neovlivnila četbu oněch bájí a pověstí z jiných pobožných knížek ... ;) Takže pobožná alternativa telete, jak vnímá učení židovské knížky.


A kdo ví, kdo mi bude více spílat ;-)Stránka vygenerována za: 3.09 sekundy