Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ingrid.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16310, komentáře < 7 dní: 623, komentářů celkem: 407932, adminů: 60, uživatelů: 5132  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 216 návštěvník(ů)
a 7 uživatel(ů) online:

JirkaB
Frantisek100
Milka
Danny42
Syntezator
cizinec
Akuzativ

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110873589
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Dozrává čas k příchodu Páně nebo ne?
Vloženo Středa, 18. květen 2016 @ 12:44:56 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal lema

Všichni očekáváme (s výjimkou ateistů, ale co by na křesťanském webu pohledávali, že) slavný příchod Pána Ježíše. V Písmu jsme se seznámili s tím, co mu bude bezprostředně následovat. V rychlosti připomenu sjednocení moci politické a náboženské na globální úrovni, pronásledování, cejchování atd. Vznik OSN byl jednou z náznaků takového sjednocování a když se dočtete v jedné starší encyklice o potřebě reformace OSN a o potřebě autority, která bude mít účinnou moc a bude všemi uznávaná, zpozorníte. Je naivní uvěřit tomu, že nová ideologie nebude mít žádné odpůrce. Přímou odpověď, jak s oponenty účinná moc, světová autorita naloží, encyklika neposkytuje. Nejspíš zůstane u osvědčeného prostředku cukru a biče, odměn a sankcí. Úvodní projev papeže Františka na půdě OSN se zaměřil na chudobu a nešvary všeho druhu, opět bez toho, aby byl označen viník. Paradoxně reformátoři nejspíš budou stávající osobnosti, které nás na pokraj propasti dovedli. Vtipné. O tom, co mají společného Karel Veliký s držiteli ceny K.V., je zbytečné se rozepisovat. Karel Veliký hranice uzavřel, oni je boří. 

Chtěla jsem ale vaši pozornost zaměřit na časopis The Economist. Bezpochyby je uznávaný. Koncem roku seznamuje své čtenáře s tím, co se dá v následujícím roce očekávat. Např. na rok 2015 na obrázku v rohu bylo možné vidět Krysaře s píšťalkou. Znáte tu legendu? Může to být spekulace, ale nenapadá vás souvislost s topícími se migranty? Bylo by to opravdu cynické, ale příliš velké iluze o těch nahoře nemám. Možná by měl někdo jiný výklad a ráda si ho přečtu. Na rok 2016 jsou obrázky ještě zajímavější. Jeden představuje velké hřiště plné zmatku, soupeři se perou mezi sebou, zmatení rozhodčí, mezi tím psy, trojzubce, hořící budova, tanky, skandující obecenstvo a několik usmívajících se pánů. Jiný obrázek ukazuje pohromadě hodně osobností, zejména politiků a jen někteří jsou v barevném provedení. V pozadí toho všeho stojí papež a ve stejné výškové úrovni socha Marxe, kousek pod papežem Kirill, vedle papeže mobil, pod kterým stojí Tim Berners Lee tvůrce WWW. Mezi papežem a Marxem se tyčí čínská budova. Mobil se mimochodem nachází i na jiném místě s nápisem Venmo Me (aplikace Apple pro bezhotovostní styk). Nad hlavou za papežem je slunce s dvanácti paprsky, takové sluneční hodiny, motýl symbol transformace... vůbec obrázky jsou plné symbolů, které mohou vést ke spekulacím. Nicméně, když vidíte naplnění, nedá vám, aby jste se nezeptali, zda jde o souhru náhod nebo dění ve světě někdo řídí a kam. Zmíním setkání papeže a Kirilla na komunistické Kubě. Závěr ponechám na každém z vás. 
Přikládám odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=CZgpuZs9qUo
Čerpala jsem z článku: http://aeronet.cz/news/svet-v-roce-2016-bude-na-papeze-spachan-atentat-jsou-papez-a-merkelova-marxiste-o-cem-je-obalka-the-ecomomist-videa/

"Dozrává čas k příchodu Páně nebo ne?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 78 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Dozrává čas k příchodu Páně nebo ne? (Skóre: 1)
Vložil: Vacant v Čtvrtek, 26. květen 2016 @ 10:33:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Viníkem chudoby a nešvarů jsme my všichni.Re: Dozrává čas k příchodu Páně nebo ne? (Skóre: 1)
Vložil: pozorovatelnik (Náboženství je tmářství) v Čtvrtek, 19. květen 2016 @ 23:37:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Všichni očekáváme (s výjimkou ateistů, ale co by na křesťanském webu pohledávali, že) slavný příchod Pána Ježíše. V Písmu jsme se seznámili s tím, co mu bude bezprostředně následovat. V rychlosti připomenu sjednocení moci politické a náboženské na globální úrovni, pronásledování, cejchování atd.

Místo následovat jsi měla použít slovo předcházet. Píšeš o čase a příznacích doby před, nikoli po. Takže správně to mělo vypadat takto:

Všichni očekáváme (s výjimkou ateistů, ale co by na křesťanském webu pohledávali, že) slavný příchod Pána Ježíše. V Písmu jsme se seznámili s tím, co mu bude bezprostředně předcházet. V rychlosti připomenu sjednocení moci politické a náboženské na globální úrovni, pronásledování, cejchování atd.Re: Dozrává čas k příchodu Páně nebo ne? (Skóre: 1)
Vložil: Momonka (Tinidril@seznam.cz) v Čtvrtek, 19. květen 2016 @ 00:40:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
To jsou teda věci. Jako jo, osud světa je do určité míry v rukou oligarchů a plutokratů, ale především v rukou Božích. Ono se jednou všechno naplní, ale nemusí to být v čase, který si usmysleli tito současní mocní na obrázku. Po nich mohou přijít další, nebo ještě další, kteří už svůj (resp. Boží) záměr dotáhnou do konce...Re: Dozrává čas k příchodu Páně nebo ne? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 19. květen 2016 @ 09:33:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Lidi, to opravdu nemáte čas žít sami vlastní život a maříte si ho obludnými konspiracemi?Re: Dozrává čas k příchodu Páně nebo ne? (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Středa, 18. květen 2016 @ 16:01:07 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Probuzeni svatosti v bliznich probouzi svatost v samotnych nas. Čekám návrat Boha každým rokem o slavnosti stánků.Re: Dozrává čas k příchodu Páně nebo ne? (Skóre: 1)
Vložil: lema v Středa, 18. květen 2016 @ 17:37:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Občas si ještě vzpomenu a doplním. Na obrázku na rok 2015 je dole britský Land Rover, který řídí žena v šátku. Nerada podsouvám, ale každého asi napadne islamizace Británie. No a dvě šipky s čísly 11.3 a 11.5. Narazila jsem na výklad, že přehozením dojdeme k datumu útoku v Paříži a ke dvěma veršům Matouš. evangelia 11.3 a 11.5. Obrázky nelze sem vložit, ale doporučuji si dohledat. Víc očí, víc vidí. Re: Dozrává čas k příchodu Páně nebo ne? (Skóre: 1)
Vložil: pozorovatelnik (Bible = výplach mozku) v Středa, 18. květen 2016 @ 20:15:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Všichni očekáváme (s výjimkou ateistů, ale co by na křesťanském webu pohledávali, že) slavný příchod Pána Ježíše.

Jo, křesťané očekávali druhý příchod JK už v té generaci, co ho znala. Ostatně tak je to psáno v Bibli. Uběhlo 2000 let a nic. A ateisti na křesťanském webu pohledávají asi jak kdo. Možná vás pozorují...

V Písmu jsme se seznámili s tím, co mu bude bezprostředně následovat. V rychlosti připomenu sjednocení moci politické a náboženské na globální úrovni, pronásledování, cejchování atd. Vznik OSN byl jednou z náznaků takového sjednocování a když se dočtete v jedné starší encyklice o potřebě reformace OSN a o potřebě autority, která bude mít účinnou moc a bude všemi uznávaná, zpozorníte.

Zatím to na světovou jednotu nevypadá. Každý stát má své své zájmy a ty si hájí. Nevidím nikde nic, co by potvrzovalo předapokalyptické tendence. Rusko má svoje zájmy, Čína má svoje zájmy, Indie má své zájmy. To nepůjde nikdy spojit. USA se budou stahovat. A Evropská unie se už více integrovat nebude. Teď vidíme v Británii snahy vystoupit. 

Jo, byla by katastrofa, kdyby se pobožní celého světa spojili. Muslimové a křesťané. A vytvořili to svoje rigidní středověké království s omezení, lidských svobod. Ale k tomu nedojde, páč se mezi sebou pobožní nenávidí. 

Podle mě čím bude svět vyspělejší, tím bude ubývat pobožných a tím bude méně válek, násilí atd. Podle mě jednou ve vzdálené budoucnosti zůstanou náboženské ideologie jako je islám a křesťanství jen zájmovými kroužky pro pár fajnšmekrů. No, spíše je to jen mé přání. Vliv náboženství bude zřejmě i za 50 let výrazný, ale vsadil bych, že o dost slabší než dneska. Už jen, že za první republiky bylo přes 90% české populace pobožnými. Dneska to je 20%. Stránka vygenerována za: 0.38 sekundy