Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Vratislav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16275, komentáře < 7 dní: 534, komentářů celkem: 404580, adminů: 60, uživatelů: 5119  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 195 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

rosmano
martino
cizinec
Frantisek100

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110285390
přístupů od 17. 10. 2001

Aktivity a kampaně: Nejstrašnější zločin, že křesťané začali válku...
Vloženo Neděle, 23. březen 2003 @ 08:14:13 CET Vložil: Bolek

Etika poslal Petrha

  Před rokem 89 mi můj přítel, který věřil v komunistické myšlenky a věděl o mne, že jsem věřící, řekl: “ Jen počkej, Petře, až se ti tvoji křesťané dostanou k moci, tak uvidíš jací jsou. ” Usmíval jsem se nad jeho vizí a říkal mu : “Zdeňku, to se mýlíš, já je znám, oni jsou jiní než nevěřící, je v nich Pán Ježíš a to je Láska”. Můj přítel možná před smrtí v Boha uvěřil. Těžce onemocněl a zemřel již před osmi léty. Dnes bych mu řekl: “ Máš v něčem pravdu .”

Skutečně to, co se stalo, není přece projevem křesťanského smýšlení a není, věřím, ani vůlí Pána Ježíše. Nesouhlasím s Husajnem ani s jinými diktátory. Utlačují svůj lid a vnucují mu jistě svoji ideologii. Ale takových zemí a diktátorů je více. Jak došel americký prezident k názoru, že vojenská síla je to, co pozitivně změní svět. Co bude dělat, až Čína, která opravdu má zbraně hromadného ničení, začne vystrkovat růžky. Možná ani Rusko nezůstane stranou. Nevrátí se svět zpátky k období studené války, kdy opět budou na všechny světové strany zaměřené nejmodernější zbraně hromadného ničení a stačí jen málo. Amerika není zárukou míru. Svou krvavou stopu již zanechala ve Vietnamu i jinde. Její cíle jsou čistě ideologické a hmotné. Chce zastrašit svět a dostat se k ropě. Proč se tak neangažuje jinde, kde lidé trpí ? Nevěřím ji. Slyšel jsem kdysi při evangelizaci amerického plukovníka letectva vyznamenaného za válku ve Vietnamu. Zpíval písně o Bohu, vkládal přítomným ruce na hlavu a nabádal k víře, ale že zabíjel, a asi hodně zabíjel, když byl vojenský pilot bombardovacího letadla, nad tím se nezamýšlel. Americkým křesťanům něco chybí…….. Víra však nemůže sloužit jako pláštíček k zakrytí hříchů a špatného svědomí, jako hromosvod, který odvede naše hříchy někam jinam, a my jsem pak bez viny a téměř svatí.. Jaké je naše “ovoce” víry ?
Kde je v Novém Zákoně jasně řečeno: “Válčete !” Kde ? Proč Pán Ježíš dobrovolně umíral na kříži, když měl v rukou daleko větší moc, než Bush se svojí armádou ? Proč nezničil své protivníky ihned ?My křesťané děláme někdy velkou chybu. Jsme přesvědčeni o své neomylnosti a jistotě spasení. O tom, že všechno, co děláme je vůle Boží a správné. Historie naše je však přesto plná krveprolití a válek. Ignorujeme totiž, co Pán Ježíš na nás chtěl. Používáme stejné zbraně jako satan a tím jsme podobni spíše božímu nepříteli než Kristu.. Zapomínáme, že “ ne každý, kdo mi říká Pane, vejde do království nebeského..”
Gandí, který nebyl křesťanem a podle některých sebevědomých a namyšlených “věřících” nebude mít věčný živost, také bojoval se zlem. A vybral si cestu k osvobození své země snad bez jediného výstřelu. Existují i jiné cesty, než je válka. Je více způsobů, jak bojovat se zlem. Jen my křesťané jsme ukázali světu, že jen válka je řešením. Staronová metoda.Nelíbí se mi, že křesťané obhajují válku. Dokonce argumentují Biblí, především Starým Zákonem. Ptejme se, zda začaté války skutečně přinesly jejich agresorům požehnání.
To, co se stalo, je devalvace křesťanských hodnot. Myslím, že mnoho lidí odvede toto jednání od víry a nastane velký úpadek pravého křesťanství. Nepřítel boží se zatím může radovat.Co nás jen čeká…… ??


"Nejstrašnější zločin, že křesťané začali válku..." | Přihlásit/Vytvořit účet | 2 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Nejstrašnější zločin, že křesťané začali válku... (Skóre: 1)
Vložil: Krispus (ryba@iol.cz) v Úterý, 25. březen 2003 @ 20:51:06 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Čekají nás opět jen války. Podle výkladů knihy Zjevení Jana přeci víme, že svět skončí obrovskou bitvou v oblasti blízkého Východu. Do války budou zataženy
světové velmoci. Dnes je svět tak rozdělený jako nikdy. Bůh nezasahuje do lidské svobody rozhodování co má člověk dělat a co nemá. Určitě války nejsou podle Jeho srdce. Je taky pravdou, že v době S.Z. Bůh vydal "vyhlazovací zákony" kdy vyvolený národ měl vyzabíjet některé národy na území tehdejší zaslíbené země už Abrahámovi. Saul a později i David s klidem a Božím požehnáním systematicky vybíjel Amálekovce a takových příkladů je v Písmech skutečně dost. Bůh nechtěl¨, aby vešel na svět hřích, ale naše svobodná vůle to umožnila tím, že jsme se tak ( jako lidský rod ) rozhodli. Ten zplodil války. Bůh se jakoby přizpůsobuje společskému stupni vývoje lidstva. Jestliže tenkrát národ, který prohrával bitvy, měl nemohoucího a špatného boha, pak i Bůh se musel prosazovat prostředky, kterými by okolní národy rozuměli a vícekrát zajistil vítězství hrstky Židů proti mnohonásobné přesile což byl výraz požehnání .
Cit mi říká : Válce ne ! Rozum je střízlivější ..... co my víme jaké informace má George Busch, co my víme, co by se stalo za několik let, kdyby USA nechaly Sadámovi volné ruce a o nic se nestaraly.
Kdyby, v době naší okupace, okolní státy vstoupily okamžitě do války s Hitlerem, tak by zřejmě zvítězily a nemuselo dojít ke ztrátám miliónů životů. To stojí také za zvážení. Jen Židů zemřelo ( tuším) 6 mil. ! Jenže díky holocoustu světové mocnosti umožnily ( jakoby za odměnu a prožité utrpení) vznik státu Izrael a tím došlo k naplnění některých S.Z. proroctví ohledně vyvoleného národa. Al Gore by zřejmě takhle do války nešel. Stačilo několik hlasů a byl prezidentem on. Sčítání hlasů trvalo snad měsíc než se rozhodlo, že to bude Busch. Navíc, každé zřízení je od Boha, každá vláda je se souhlasem našeho Pána. Bůh drží palec na tepu dějin a nevymykají se Mu z ruky. To bychom z Boha udělali břídila. Když už jsme zavinili vstup hříchu na scénu světa pak jeho důsledkem je také vznik islámu. Nakonec "věřící" Sadám vyzve věřící v "Boha" ( Aláha), aby " nástrojům Satana" ( rozuměj vojákům spojenců) podřezali hrdla. Na druhé straně je vidět naprosto rozdílný přístup ze strany křesťanského USA. Tyto výzvy odsud nepřicházejí a myslím si, že kolikrát jejich "citlivý" přístup k boji jim způsobuje vojenské problémy.
Křesťané se budou muset vyrovna s tím, že svět čeká světový konflikt během kterého přijde Ježíš fyzicky na tuto zem ( do Jeruzaléma) a rázně ukončí světovou válku. Nastolí tisícileté království ( milénium), ale předtím vykoná soud nad národy ....... opět se jedná o válečnou záležitost, zabíjení žijících lidí a to zřejmě ve 21 stol. I tahle válka může být začátek konce světa. Křesťané by měli zintenzivnit evangelizační činnost a měli by umět zodpovědět otázky našich přátel ohledně válek a zabíjení.Re: Nejstrašnější zločin, že křesťané začali válku... (Skóre: 1)
Vložil: Svizel v Středa, 26. březen 2003 @ 08:40:28 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Souhlasím s předchozím konetářem. Bůh není břídil. Myslím si, že válka je důsledkem Sadámovy politiky a paradoxně taky lidu Iráku, kteří se klaněli modle.

Římanům 2:8  Ty však, kteří prosazují sebe, odpírají pravdě a podléhají nepravosti, očekává hněv a trest.
9  Soužení a úzkost padne na každého, kdo působí zlo, předně na Žida, ale i na Řeka;
To že podlehli iráčané nepravosti je chyba nás křešťanů, že neslyšeli o Kristu.

Spousta lidí obviňuje Bushe ze zatemnělé mysli a z posedlosi válkou. Není však on prezidentem státu, kde se za svou vládu modlí nejvíce křesťanů? Nebyla mu dána moc, prostředky a zodpovědnost? Proč křesťanům leží v žaludku prezident, který si čte Bibli každé ráno? Asi proto, že MY BY jsme to dělali jinak. A nebo proto, že nemáme rádi USA a nebo Sadám vyhrává mediální válku hrou na city jaký je on beznadějný chudáček? Nedělám si o Bushovi žádné ideální představy. Jistě má hodně chyb a taky padá. Kdo taky ne. Je však v čele státu a rozhodl se tak jak se rozhodl. Je to svévole nebo pocit zodpovědnosti? Co by se stalo, kdyby nějaký uměle vyvolaný konflikt ve světě zaměstnal a oslabil USA natolik, že by Sadám mohl použít své zbraně na Izrael a sjednotit tak rozhádaný Islámský svět ve velkou válečnou koalici. Skončilo by to "JENOM" s Izraelem?
Stavějme se proti nepravosti, usilujme o pokoj, mluvme o Kristu a jeho oběti za neše hříchy. Modleme se za ty v MOCI postavené. Nehrejme si však na humanisty. Je spousta krásných myšlenek, které jsou však jenom hunánní, ale pravda v nich není. Tím nechci tvrdit, že mám pravdu. Psal jsem myšlenky tak jak mi létaly hlavou a jak to vše chápu.Stránka vygenerována za: 0.19 sekundy