Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jonáš.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 11, článků celkem: 16224, komentáře < 7 dní: 494, komentářů celkem: 399100, adminů: 60, uživatelů: 5084  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 30 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

gregorios777
Willy
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
109586495
přístupů od 17. 10. 2001

Povzbuzení: Vše prospívá tomu, kdo miluje Boha
Vloženo Středa, 04. červenec 2012 @ 12:00:57 CEST Vložil: Olda

Modlitební život poslal andulka

Děkuji Bohu, že touto cestou mám možnost poděkovat všem sourozencům v Kristu, kteří byli - a jsou se mnou v modlitbách a povzbudit všechny ty, kteří se ve dne i v noci přimlouvají za druhé a tvoří tak živou modlitební podporu, která je mocná a dobrá.

V minulých dnech jsem prodělala operaci, Bohu díky, že mě vede k mému fyzickému uzdravení a používá si k tomu své cesty, své úmysly. Pobyt v nemocnici byl jistě požehnaný, plno věcí jsem přijala a dokonce, aniž bych "někoho bouchala Biblí po hlavě" jsem svědčila o mé víře...Jelikož jsem se od začátku ptala Pána na Jeho vůli a na to jak mám jednat, bylo zajímavé, že mně Pán k tomu otevřel cestu u jedné pacientky až v den jejího odchodu - ta paní se mně za ty dny svěřila se svým životem, já jen poslouchala a snažila se porozumět, dnes vím zcela jistě, že kdybych - v jejím případě, napochodovala hned ze začátku s tím, že jsem křesťankou bez nějakého bližšího poznání, ta paní by se mně určitě nesvěřila s tolika věcmi...Druhá paní, který se mnou ležela na pokoji, daleko už starší - mimochodem ze stejné vesnice, začala vykládat o pěti hodinách ráno a končila před desátou večer, s přestávkami kdy usnula. :-) Tedy jsem se leccos dozvěděla a pak při jednom hovoru začala paní vykládat o víře, že občas chodila do kostela, taky zmínila, že se účastnila okultních praktik - no a zas mi Pán otevřel dveře a já ji svědčila - paní vše horlivě odkyvovala hlavou a dávala mně za pravdu. Pak naznala "jaká jsem to rozumná žena". :-) Takže se z toho ze všeho těším a Bohu díky za Jeho vedení.

Uvědomila jsem si jednu věc, že Bůh nás chce mít všechny ve SVÝCH OČÍCH zdravé a také nás k tomu vede, co by to bylo za Boží království..., OVŠEM cesty jsou u každého jiné, my nemůžeme vždy hned rozumět Jeho Prozřetelnosti, proč někoho Bůh fyzicky uzdraví hned a někoho - v našem pozemském čase - nikoliv. Chtěla bych touto cestou povzbudit všechny Boží děti, kteří třeba nyní fyzicky strádají, mají nemocné, postižené děti, své blízké..., kteří se třeba i léta modlí, aniž by viděli nějaký hmatatelný posun k lepšímu - aby neochabovali v modlitbách, sama na sobě jsem cítila jak modlitební podpora je dobrá, aby věřili a důvěřovali, že v Božím úmyslu je abychom byli zdraví - vždyť už Jeho ranami jsme uzdraveni... Modlitby spravedlivého srdce mají velkou moc a i když to nevidíme, v duchovní oblasti se žádná taková vyslaná modlitba, prosba neztratí. Upřímné srdce se NIKDY nemůže "modlit špatně" a v té duchovní oblasti se stále něco děje, významného děje, aniž bychom pozorovali na sobě nebo na druhých hned nějaký hmatatelný rozdíl, posun. Chci povzbudit ty, kteří jsou už unavení, vysílení, aby se znovu vrátili k Tomu, do Koho se zamilovali, věřili Jeho slovům a s pokoru přijali Jeho cestu, která je vždy nejlepší a nejkrásnější než veškeré naše představy a touhy. Tak se neupínejme na to negativní, nenechme se tím pohltit, ale nechme se Kristem nést a věřme, důvěřujme, že pro nás má dobrou cestu plného požehnání a zázraků.

Jedné noci jsem měla v nemocnici sen, viděla jsem démona jak se s ničivou horlivostí vrhá na "svou oběť", ta neskutečná rychlost, ta agresivita, vytrvalost a neúnavnost naháněla hrůzu...Pokud prožíváme nějakou slabost, nenechme se otrávit tím Vrahem, ale dívejme se stále na našeho Pána, ve kterém máme všechno. Po tomto duchovním obrazu, jsem znovu musela chválit Boha, za Jeho záchranu, za moc a autoritu, kterou máme v Ježíši Kristu.

Flp 2,9 Proto ho Bůh vyvýšil nade vše a dal mu jméno nad každé jméno,
10 aby se před jménem Ježíšovým sklonilo každé koleno na nebi, na zemi i pod zemí
11 a k slávě Boha Otce každý jazyk aby vyznával: Ježíš Kristus jest Pán.

Tak ať naše srdce jsou horlivá pro Jeho věci, oblečme Jeho zbroj a nelpěme na věcech, na kterých to nestojí, protože víme, že VŠECHNO napomáhá k dobrému těm, kteří Ho milují a věřme, že Bůh chce pro nás jenom dobré věci, které nám prospívají a druhé požehnávají, i když nějakým Jeho cestám, věcem, leckdy hned nerozumíme.
Nevěřme tomu co vidíme a slyšíme, ale slyšme a viďme to, čemu věříme.


R 8,28 Víme, že všecko napomáhá k dobrému těm, kdo milují Boha, kdo jsou povoláni podle jeho rozhodnutí.


"Vše prospívá tomu, kdo miluje Boha" | Přihlásit/Vytvořit účet | 9 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Vše prospívá tomu, kdo miluje Boha (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Středa, 04. červenec 2012 @ 15:34:25 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Gratuluji Vám k návratu. Kéž Vás Bůh zachová zdravou.Re: Vše prospívá tomu, kdo miluje Boha (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 04. červenec 2012 @ 18:35:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Díky andulko za moc hezký článek.Re: Vše prospívá tomu, kdo miluje Boha (Skóre: 1)
Vložil: unshaken v Středa, 04. červenec 2012 @ 21:36:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Bůh buď s Tebou, andulko, a prosme našeho pána, aby na prosbu "chceš-li, uzdrav mne" odpověděl: "Chci".Re: Vše prospívá tomu, kdo miluje Boha (Skóre: 1)
Vložil: Legulda v Čtvrtek, 05. červenec 2012 @ 10:35:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Andulko,
pěkné povzbudivé svědectví!Re: Vše prospívá tomu, kdo miluje Boha (Skóre: 1)
Vložil: monsek v Čtvrtek, 05. červenec 2012 @ 12:31:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nejsilnější svědectví je svědectví od Boha milujícíích, protože napomáhá k dobrému všem, kdo ho přijímají s láskou a pochopením. Věř, že Pán Tě vede životem tak, abys ho  přijímala, milovala a důvěčovala mu tak, jak nejlíp dokážeš cítit Ty  / a každý z nás trochu jinak / a proto jsou jeho cesty ke každému a s každým, trochu jiné, ale napomáhají těm, kdo ho milují a s ním chodí celý život, ne jen když svítísluníčko.
Děkuji za svědectví podobné prožité zkušenosti a nad jiná pomáhající, protože každý z nás máme cesty, po kterých se bojíme a je třeba si připmínat, že na nich nejsme sami.Re: Vše prospívá tomu, kdo miluje Boha (Skóre: 1)
Vložil: Grace v Čtvrtek, 05. červenec 2012 @ 20:32:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Moc hezké, Andulko. A jsem moc ráda, že jsi zdravá a budeš nám tady dále psát :-)Re: Vše prospívá tomu, kdo miluje Boha (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Sobota, 07. červenec 2012 @ 09:11:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nevěřme tomu co vidíme a slyšíme, ale slyšme a viďme to, čemu věříme.


Táto veta plati iba za predpokladu,že veríme Kristu a jeho slovu a nie ľudským výmyslom.Re: Vše prospívá tomu, kdo miluje Boha (Skóre: 1)
Vložil: andulka v Úterý, 14. srpen 2012 @ 10:11:11 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ještě bych chtěla dopsat jednu důležitou věc.

Já věřím, že Bůh mě může uzdravit z každé nemoci, ale pokud On tak neučiní, tak to prostě neučiní - On ví proč tak jedná, komu všemu je to k požehnání. On je moudřejší jak já, ví co je pro nás dobré. Mysleme na to a nezapomínjeme, že tím největším zázrakem a darem JE NAŠE SPASENÍ, nikoliv naše fyzické uzdravení atd...Největším zázrakem a darem je On sám.

Já Mu děkuji za mé uzdravení, ale chtěla jsem tohle dopsat pro ty, kteří svádějí druhé na špatnou cestu, už jsem i zaslechla řeči typu, že když je nějaký křesťan nemocný - je něco špatného v jeho vztahu s Bohem nebo že má snad slabou víru - tato podobná prohlášení jsou opovážlivá a nezakládají se na pravdě a akorát přinášejí další utrpení pro ty, kteří nejen fyzicky strádají nebo jejich děti, blízcí, ale ještě navíc začínají díky těmto bludům zpochybňovat svou víru. Tito potřebují povzbuzení, aby nespouštěli oči z Pána, aby On je posiloval a zjevoval jim své úmysly, vůli...
Podobně "ztrápené" lidi není v našich silách povzbudit tak, aby při svém trápení dokázali chválit Boha a být Mu stále vděční, proto povzbuzujme jenom k Němu a modleme se, On se o své ovečky postará. Důležité je, aby Jeho ovečky došly do cíle. Tak se varujme toho zpochybňovat leckdy Jeho cesty, úmysly, moudrost a vést ostatní na scestí.

2.Korintským 12, 8 Kvůli tomu jsem třikrát volal k Pánu, aby mne toho zbavil, 9 ale on mi řekl: „Stačí, když máš mou milost; vždyť v slabosti se projeví má síla.“ A tak se budu raději chlubit slabostmi, aby na mně spočinula moc Kristova.
Stránka vygenerována za: 0.15 sekundy