Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ivan.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16684, komentáře < 7 dní: 645, komentářů celkem: 432985, adminů: 60, uživatelů: 5256  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 404 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

Tolstoj

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
119085254
přístupů od 17. 10. 2001

Aktivity a kampaně: Každé čtvrté těhotenství končí potratem, třetina je samovolných
Vloženo Sobota, 26. září 2009 @ 13:38:23 CEST Vložil: Stepan

Společnost poslal nula

Každé čtvrté těhotenství skončilo loni v Česku potratem. Na necelých 120 tisíc narozených dětí připadlo loni více než 41 tisíc potratů. Třetinu z nich tvořily potraty samovolné, což do značné míry způsobuje vyšší věk rodiček. Vyplývá to z ročenky Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR.


V roce 2008 bylo v Česku evidováno celkem 41 446 potratů, což je o 529 případů více než v roce 2007. Lékaři ale upozorňují, že se také více dětí narodilo a nárůst se tedy dal očekávat. V porovnání se zbytkem Evropy se Česko řadí mezi vyspělé země. "Během let u nás došlo k dramatickému poklesu umělých ukončení těhotenství. Zejména v porovnání s ostatními postkomunistickými zeměmi jsme na tom výrazně lépe. U nás není interrupce formou kontroly porodnosti, což se o některých zemích říct nedá," konstatoval Vladimír Dvořák, předseda České gynekologické a porodnické společnosti ČLS JEP. Ještě v roce 1990 dosahoval počet potratů téměř 124 tisíc. Počet narozených dětí byl přitom jen o málo vyšší, 131 tisíc. Výraznou roli na poklesu potratů v posledních letech má užívání antikoncepce, kterou nyní užívá zhruba 65 procent žen v plodném věku. Starší rodička, větší problémy Ze statistiky také vyplývá, že se už od roku 2000 vytrvale zvyšuje počet samovolných potratů. Loni jich bylo 14,3 tisíce, což je více než 34 procent z celkového počtu. Vliv na to má mimo jiné zvyšující se průměrný věk rodiček. "Mezi těhotnými se rychle zvyšuje podíl žen ve věku nad 30, i nad 35 let, přičemž biologicky optimální věk pro zdravé nekomplikované těhotenství udávají odborníci mezi 20. a 25. rokem života," píše se ve zprávě Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS). "Vyšší věk rodiček souvisí jak s vyšším počtem vrozených vývojových vad, tak s vyšším počtem samovolných potratů," potvrdil přednosta gynekologicko-porodnické kliniky plzeňské fakultní nemocnice Zdeněk Rokyta. Týká se to podle něj především žen starších 35 let. Celkové číslo samovolných potratů podle něj ale bude ještě vyšší. "V době, kdy se vyvíjí plod, platí zákon 'vše nebo nic'. Když je plod poškozený, žena potratí a nemusí o tom ani vědět. Projeví se to u ní třeba jen dvoutýdenním opožděním menstruace," popsal Rokyta. I když počet samovolných potratů v posledních letech stoupá, jejich počet není podle lékařů nijak alarmující. V šedesátých a sedmdesátých letech jich bylo ještě více. To souvisí s lepší lékařskou péčí v průběhu těhotenství. Potraty v číslech

V roce 2008 bylo v Česku evidováno celkem 41 446 potratů na 119 570 živě narozených dětí. 62 procent (25,8 tisíce) představovala umělá přerušení těhotenství, více než 34 procent potratů (14,3 tisíce) byly samovolné potraty. Zbylá více než tři procenta potratů (1,4 tisíce) tvořila mimoděložní těhotenství.
Nejvíce potratů bylo hlášeno u žen ve věku 30 až 34 let (11,8 tisíce), potratů žen ve věku 25 až 29 let bylo o něco méně (9,7 tisíce). Téměř polovina všech potratů (46,0 %) byla evidována u vdaných žen, 40,7 % u svobodných a 11,2 % u žen rozvedených. Oblastmi s nejvyššími počty umělých přerušení těhotenství v přepočtu na tisíc žen jsou již několik let Karlovarský a Ústecký kraj a některé okresy na západní hranici Jihočeského kraje. Naopak nejméně interrupcí na tisíc žen je v okresech podél slovenských hranic a na Českomoravské vrchovině. Z celkového počtu bylo 3 252 (7,8 procenta) potratů cizinek s trvalým, nebo dlouhodobým pobytem. Interrupce je možné v Česku provádět na přání ženy do 12. týdne těhotenství, ze zdravotních důvodů do 24. týdne. Tři čtvrtiny umělých přerušení těhotenství byly takzvané miniinterrupce, které se provádí do 8. týdne těhotenství metodou takzvané vakuové aspirace a jsou pro ženu šetrnější. Zdroj: Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR

Podobná témata

Společnost

"Každé čtvrté těhotenství končí potratem, třetina je samovolných" | Přihlásit/Vytvořit účet | 11 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Každé čtvrté těhotenství končí potratem, třetina je samovolných (Skóre: 1)
Vložil: ssns (summasapientianihilscire@gmail.com) v Sobota, 26. září 2009 @ 15:16:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj nulo, ten dopočet z hlediska manželského stavu tvočí jaké ženy? Máš
vdané 46,0%
svobodné 40,7%
rozvedené 11,2%
-------------------
celkem 97,9%

Myslím, že český právní řád zná ještě dvě postavení: vdova a registrovaná partnerka. Tvoří tyto dvě skupiny ta 2,1%? To nijak nerýpu, ale prostě mě to zajímá.

Píšeš: Celkové číslo samovolných potratů podle něj ale bude ještě vyšší. "V době, kdy se vyvíjí plod, platí zákon 'vše nebo nic'. Když je plod poškozený, žena potratí a nemusí o tom ani vědět.

Existuje nějaký odhad, jak často se to děje?Abortivita antikoncepce (Skóre: 1)
Vložil: JanMiloslav v Neděle, 27. září 2009 @ 06:20:44 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

...Potratový účinek hormonální antikoncepce (HAK) je zpravidla uváděn výrobcem v informacích pro lékaře, někdy i přímo v příbalovém letáku, který je určen laické veřejnosti. je však uváděn tak, aby princip účinku běžný laik nepochopil, a zároveň tak aby při soudních sporech nebyl výrobce postižitelný...

http://prolife.cz/?a=8Hormonální antikoncepce způsobuje rakovinu (Skóre: 1)
Vložil: JanMiloslav v Neděle, 27. září 2009 @ 06:27:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
HORMONÁLNÍ ANTIKONCEPCE ZPŮSOBUJE RAKOVINU
 

Nejnovější výzkumy ukazují,že riziko vývoje rakoviny děložního čípku u žen používajících antikoncepční tablety je vyšší o 50%. Ze své pětadvacetilété zkušenosti a z konzultací s kolegy gynekology říká Dr. Danuta Hebda-Listová, že záněty děložního čípku jsou u těchto žen nevyhnutelné, objevují se dříve nebo později a je to jen otázka času. Užívání hormonálních tablet zvyšuje i riziko rakoviny prsu.


Už dnes existují vědecké výzkumy, které vykazují, že když žena začala užívat antikoncepční prášky před 20. rokem života a-což je nejdůležitější-před prvním donošeným těhotenstvím, doba kdy je brala, byla delší (několik let), pak se riziko rakoviny prsu může zvětšit 2-3 krát, popřípadě pětkrát. Podobně je tomu s rakovinou jater, tady je riziko onemocnění 4-4,5krát větší. Je známo, že když farmaceutická firma zavádí na trh nový lék, musí na příbalovém letáku uvést informace o jeho kontraindikaci a vedlejších účincích. Stává se, že informace pro pacienta je velmi zestručněná verze určená lékařům. Tak tomu bylo např. v případě prostředku pod názvem Lovestonik B. V kontaindikaci bylo uvedeno "pouze" trombolické symptomy, kardiovaskulární nemoci (infarkt), mozková mrtvice, nádorové onemocnění rodidel nebo jiný hormonálně související nádor, benigní či maligní nádor v játrech. "Můj" tj. lékařský seznam kontraindikace byl mnohem delší. Věřte, že pokud chceme ničit plodnost, která znamená zdraví, ničíme zdraví v širším slova smyslu.

Zdroj: Milujte se 2/2007 http:/www.milujte.se


http://www.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=7641

Re: Každé čtvrté těhotenství končí potratem, třetina je samovolných (Skóre: 1)
Vložil: JanMiloslav v Neděle, 27. září 2009 @ 06:37:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jsou to lži? proč neumožnili ke článku diskusi?
http://www.zbynekmlcoch.cz/info/milovani/hormonalni_antikoncepce_20_omylu_mytu_a_polopravd.htmlZisk 4 miliardy za ty prach se už vyplatí ženám lhát? (Skóre: 1)
Vložil: JanMiloslav v Neděle, 27. září 2009 @ 06:51:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Proč je hormonální antikoncepce masově propagována?Podle statistických údajů dnes v ČR jenom hormonální antikoncepci používá 1.2 milionu žen (kolem 40 % žen ve fertilním věku). To při průměrných finančních nákladech ve výši 300 Kč za měsíc za příslušné balení syntetik či rozpočtu na depotní implantáty, nitroděložní tělíska, hormonální antikoncepční injekce s dlouhodobým účinkem nebo náplasti představuje trh s ročním obratem ve výši 4.3 miliardy Kč. Není potřeba více dodávat.

http://www.prolife.cz/?a=37&id=99Počet potratů stoupá (Skóre: 1)
Vložil: JanMiloslav v Neděle, 27. září 2009 @ 06:59:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Počet potratů stoupá

http://www.prolife.cz/?a=71&id=547
Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS) zveřejnil statistiku umělých potratů za rok 2008.
Celkový počet umělých potratů za rok 2008 je 25760, tj. denně jde o 70,6 dítěte.


V průvodní zprávě ÚZISu stojí: "Celkový počet potratů se oproti roku 2007 zvýšil o 529 případů a dosáhl hodnoty 41 446. Dochází tedy k zastavení dlouhodobého trendu snižování počtu potratů, který byl v České republice pozorován již od počátku 90. let. Počet umělých přerušení těhotenství se oproti roku 2007 zvýšil o 346 případů, nepatrně se zvýšil také jejich podíl na celkovém počtu potratů (62,15 %). Na potraty samovolné připadá 34,44 %, jejich počet se zvýšil o 171 případů. Zbývající více než tři procenta tvoří mimoděložní těhotenství, nárůst o 12 případů. Počet takzvaných "ostatních" potratů, což jsou především potraty nelegální, se každoročně výrazně liší. Například v roce 2003 jich bylo 58 a v roce 2008 žádný. Obecně se jejich počet ale pohybuje v řádu maximálně několika desítek."


Podrobnější informace: http://prolife.cz/?a=34&id=78
Narození nenahrazují ty co zemřou. Pořád vymíráme! (Skóre: 1)
Vložil: JanMiloslav v Neděle, 27. září 2009 @ 07:08:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
...Ani narození chlapci a dívky totiž zdaleka nestačí nahradit ty lidi, kteří zemřou. K takzvané přirozené reprodukci jich chybí ještě skoro čtyřicet tisíc, nynějších 120 tisíc narozených dětí ročně je málo...

Doporučuji tento vynikající článek.

Stránka vygenerována za: 0.31 sekundy