Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Vincenc.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 1, článků celkem: 16650, komentáře < 7 dní: 192, komentářů celkem: 429383, adminů: 60, uživatelů: 5250  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 76 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116423990
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Jak vznikla CLVT?
Vloženo Pondělí, 17. srpen 2009 @ 21:51:44 CEST Vložil: Stepan

Katolicismus poslal Gregorios777


CLVT-církev lidských vymyšleností a tradic. Máme v Nové Smlouvě prorocký popis o jejím zárodku a vzniku?
Samozřejmě, že ano. Uvažujme nyní prozatím jen teoreticky. Apoštol Pavel varoval starší z Efezu, že PO JEHO ODCHODU vejdou mezi ně vlci hltaví, kteří nebudou odpouštěti stádu (= zákoničtí judaisté, kteří popírají odpuštění všech hříchů a dokonanou věčnou spásu skrze Ježíšovu Oběť a doufají v účast člověka na věčné spáse) a dokonce i z nich samých povstanou muži, kteří budou mluvit převrácené věci (Sk 20,28-31). To vše i přesto, že měl s nimi po celé tři roky! hluboké společenství a zvěstoval jim celou Radu Boží (=vše co potřebovali vědět - zde vidíme, že šlo o již uzavřenou záležitost, o víru, která byla JEDNOU provždy dána svatým - Ju 3). Nic jim nezamlčel a oni věděli vše, co potřebovali, takže Pavel byl čist od jejich krve (Sk 20,26).

Dále zde byl Diotrefes, který stál o prvotnost mezi staršími sboru a mluvil proti apoštolům zlé řeči, nepřijímal jejich spolupracovníky a exkomunikoval ty, kteří by je chtěli přijmout (3Jan) - viz. např. Tridentský koncil.

Dále tu byli Hymeneus a Filétus, kteří říkali, že již nastalo vzkříšení - a tedy potažmo i tisícileté Království.

Pokud by se tyto tři skupiny spojily v protiapoštolském odporu, vzniklo by NOVÉ, heretické seskupení, které by obrátilo k sobě velké množství učeníků (Sk 20,30), NOVÁ, avšak JINÁ církev, která by se považovala za církev Kristovu. Zdánlivě by tito lidé na to měli právo neboť znali osobně apoštola Pavla (nejvýznamnějšího učitele Církve) a tři roky byli pod jeho vlivem a vyučováním.

Tato nová církev by byla pod neustálým vlivem nových učitelů Hymenea a Filéta a starších v Efezu, kteří se navrátili zpět k Zákonu a proto by vymýšlela stále nové a nové hereze (bludy mají vlastnost dalšího řetězení se - 2Tim 3,13) pocházející z člověka, které jsou odchylkou od Božího zjevení v Písmech.

Taková církev by se postupem času již brzy vyvinula v uskupení, které je diametrálně odlišné od prvotní apoštolské Církve.

A nyní si uvědomme, že to není žádná teoretická možnost, ale skutečnost naznačená a předpověděná v Písmech Nové Smlouvy, která nám ukázala její počáteční zárodky. Církev CLVT skutečně existuje, a její skuteční otcové, jsou starší z Efezu, Diotrefes a Hymeneus a Filetus. Tzv. "církevní otcové", kteří přišli až později, jsou vlastně jejich žáci a pokračovatelé.

Pravověrní věřící však uznávají a zachovávají pouze jednou odevzdané a uzavřené učení Krista a Jeho apoštolů (Ju 3), které je zachyceno v Písmech NS. Protože pouze oni byli ti, které Duch svatý, podle svého zaslíbení, uvedl do vší Pravdy.Podobná témata

Katolicismus

"Jak vznikla CLVT?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 22 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Jak vznikla CLVT? (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Úterý, 18. srpen 2009 @ 20:42:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Teda jestli je v Tvém pojetí největší zlo zavádění Zákona.....

Mě by zase tolik nevadilo, kdyby někdo udělal pořádek s tím, že by se notorickým hříšníkům přestalo odpouštět a začalo se konečně řešit.Re: Jak vznikla CLVT? (Skóre: 1)
Vložil: prozaik v Středa, 19. srpen 2009 @ 19:03:31 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
To je dobře napsané. Vnímám to podobně. A je naivní si myslet, že ti "církevní otcové"  měli nějak výrazně snadnější možnost pochopit Boží slovo, než máme dnes my. Ba naopak - dnes je snadné mít doma veškeré "svitky" a "papyry" v jedné vazbě za cenu jedné návštěvy v hospodě.

Taky je dobré si uvědomit, že úmyslně nepravdivá smyšlená evangelia existovala možná už v prvním století po Kristu. Různí gnostici a pomatenci psali a tvrdili leccos a už apoštolové znali některé tyto bláboly a varují před nimi.

Re: Jak vznikla CLVT? (Skóre: 1)
Vložil: ssns v Středa, 19. srpen 2009 @ 22:57:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Gregu. Zvolil jsi pro mě nešťastný název článku. Domníval jsem se, že CLVT je nějaká zkratka z českého náboženského prostředí. U podobných článků, které řeší věci jako KAM, Exit (zapomněl jsem číslo) či nějaké rozkoly v JB, obvykle vůbec netuším, o čem je řeč, takže je nezřídka přeskakuju a nečtu. No, nakonec mi to nedalo:-)

Ten člínek je pěkně napsaný a řekněme si rovnou, že CLVT se nevztahuje na jednu jedinou denomiaci. Ale máme tu jeden problém. V době, kdy zemřel poslední apoštol, nebyl žádný kánon NS. Kánon byl formálně uzavřen cca 300 let po smrti posledního apoštola, ale je pravda, že skutečně k tomu došlo o něco dřív. Leč i tak tu máme cca 150 až 200 let, kdy se křesťanství šířilo. Pokud je kánon jednou odevzdané a uzavřené učení Krista a apoštolů, pak jeho sestavení pod vlivem Ducha svatého muselo být provedeno těmi, kteří to učení následovali. Diotrefes a jeho žáci by těžko za pravověrné označili listy Jana, Zjevení a evangelium podle Jana. A velmi pravděpodobně by takto naložili i s dalšími spisy NS. Totéž lze vztáhnout na ty další jmenované. Jak si tedy vysvětluješ, že církev těch poapoštolských a církevních otců rozpoznala pravé spisy NS? A víš sám, že mnozí "bludaři" uznávali to či ono a dokonce za inspirované považovali i bláboly.Re: Jak vznikla CLVT? (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Čtvrtek, 20. srpen 2009 @ 13:16:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
To je zajímavý úryvek. Hltaví vlci nebudou odpouštět stádu. Nikoliv popírat odpuštění od Boha. Skoro to vypadá na jistou souvislost s Kristovým pověřením odpouštět hříchy.Stránka vygenerována za: 0.24 sekundy