Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jan.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16684, komentáře < 7 dní: 646, komentářů celkem: 432942, adminů: 60, uživatelů: 5256  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 447 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

rosmano
cizinec
ivanp
Tolstoj

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
119038460
přístupů od 17. 10. 2001

Povzbuzení: Modlitba a přirozený lék.
Vloženo Pondělí, 09. únor 2009 @ 11:34:15 CET Vložil: Olda

Svědectví poslal moravan

Mnozí křesťané věří v uzdravení, modlí se za uzdravení a přesto jsou nemocní a někteří předčasně umírají. Osobně jsem se setkal s velice otřesnými případy – kdy křesťan věřil za uzdravení, promlouval písma na uzdravení a přesto krutě trpěl a zemřel. Příčin je samozřejmě víc. Na zdraví křesťana působí vlivy duchovní a biologické (přirozené).
1 Timoteovi 5,23.
23 Nepij již více vody, ale vína skrovně užívej, pro svůj žaludek a časté nemoci své.

Matouš 4, 5-7.
5 Tedy pojal jej ďábel do svatého města a postavil ho na vrchu chrámu.
6 A řekl mu: Jsi-li Syn Boží, spustiž se dolů; nebo psánoť jest, že andělům svým přikázal o tobě, a na ruce uchopí tebe, abys někde o kámen nohy své neurazil.
7 I řekl mu Ježíš: Zase psáno jest: Nebudeš pokoušeti Pána Boha svého.

Modlitba a přirozený lék (přirozená strava) spolu působí.
Když neuděláme to, co můžeme nebo máme udělat a jen se modlíme, pokoušíme Boha.

Poznámka: Já věřím tomu, Ježíš a Jeho učedníci nepili víno, nýbrž ovocnou šťávu. Někde jsem četl, že tento názor je potvrzený výzkumem historiků.

Tímto příspěvkem chci upozornit na vliv přirozené stravy na zdraví. Já i moje manželka věříme, že nás uzdravuje Pán Ježíš, za uzdravení se modlíme a můžeme vidět výsledky. Před rokem Bůh velice rychle (zázračně) uzdravil manželku z vážné nemoci. Přibližně před osmi měsíci jsme k modlitbám přidali přirozenou stravu a byli jsme překvapeni, jak rychle se náš celkový zdravotní stav začal zlepšovat. Chci zdůraznit, že pokud se setkám s jakýmkoliv problémem (včetně nemoci), před tím než se začnu za tu situaci modlit, vždy prosím Boha, aby mi ukázal duchovní příčinu problému. Většinou duchovní příčinou je hřích o kterém jsem nevěděl, nebo jsem jej zlehčil.

Zkušenosti s léčením rakoviny
Napsal: Ernst Günter
O vzniku rakoviny a jejím léčení jsme se obsáhleji zmínili na začátku knihy. 
Aby bylo léčení rychlejší, potřebuje nemocný stravu, která obsahuje hodně enzymů a zároveň je zásaditá (alkalická), a tedy při látkové výměně netvoří kyseliny. Takové podmínky splňují čerstvě lisované zeleninové šťávy. Továrensky vyrobené šťávy jsou konzervovány ohřátím na 80 st. Celsia, tím se zničí nejen vitaminy, ale i enzymy. Doporučujeme denně vypít jeden litr zeleninové šťávy vyrobené především z mrkve, červené řepy, celeru, ředkve, zelí nebo brambor. Šťávu vylisujeme ráno a půl litru si uložíme na chladné místo k odpolednímu použití. Každou hodinu nebo půlhodinu pijeme několik doušků. Přitom už nejíme. Pitná kúra trvá šest týdnů, při rakovině žaludku osm týdnů. Potom pomalu přejdeme na obyčejnou syrovou stravu. V přestávkách mezi jídly můžeme žvýkat slunečnicová nebo tykvová semena. Pitná kúra se předepisuje i při ostatních chorobách. Při rakovině totální radikální hladovku nedoporučujeme. Rakovina může vyvolávat různě silné bolesti. Dokud se tomu můžeme vyhnout, doporučujeme místo utišujících léků obklady z rozemletých zelných listů nebo z bavlny. Opalování na slunci má též velmi léčivý účinek. Ale před ozařováním rentgenovým a jiným zářením nemůžeme nikdy dost důrazně varovat. Odmítáme i ukvapené operační zásahy, výjimkou je rakovina jícnu a žaludku, které znemožňují průchod potravy.

Shrňme si základní předpoklady pro vyléčení rakoviny do pěti bodů. Vyzýváme lékaře, kteří tvrdí, že rakovina je nevyléčitelná, aby se napřed pokusili splnit uvedených pět podmínek, než se rozhodnou dále setrvávat na svém pochybovačném stanovisku.

1. Naše krev byla původně alkalické povahy. Naše strava tomu má být alespoň přibližně uzpůsobená. Syrová zelenina, brambory, klíčky a syrové mléko, které u nás už brzy nebude k dostání, odpovídají uvedenému požadavku. Taková potrava je schopná přebytečné kyseliny v organismu neutralizovat. Jak jsme již uvedli, Dr. Gerson dával svým pacientům jen syrovou zeleninovou šťávu a vyléčil jí stovky těžkých případů rakoviny. Tyto případy jsou v jeho knize doložené fotografiemi a rentgenovými snímky.

2. K regeneraci (obnově) našich buněčných tkání potřebujeme živé enzymy ze syrové potravy. Oproti tomu vařené jídlo nemá vitální sílu a v pravém smyslu slova vyživuje rakovinotvorné buňky. Jen na nás samotných záleží, zda zvítězí naše vlastní nebo rakovinotvornébuňky. Buňky rakoviny vznikají ztrátou kontroly organismu nad množením degenerovaných buněk. Ty se začínají množit příliš rychle a neorganizovaně, prorůstají orgány těla, a tím narušují jejich normální činnost. Kontrolu nad těmito pochody vyvolávají enzymy. Když se přísun enzymů v důsledku nesprávné, například vařené stravy sníží nebo zastaví, přestane i jejich kontrolní činnost. Logickým protiopatřením je zrychlené dodávání živých a zdravých enzymův podobě přirozené syrové potravy. Už měsíce zuří nerovný boj v těle nemocného. Rakovina se nezadržitelně šíří. Teprve když lékaři po neúspěšném ozařování a operacích zbabraný případ vzdávají, začne nemocný uvažovat o jiných formách léčení a má velké štěstí, když ho má kdo informovat. Že je naše metoda správná, o tom svědčí množství syrovou stravou vyléčených případů. Skutečnost, že röntgenové paprsky vyvolávají rakovinu, potvrzuje naši teorii. Ničí totiž enzymy.

3. Chemickými jedy a syntetickými insekticidy otrávené potraviny jsou zbaveny živých enzymů. Když nejsou jedy v krevním oběhu zlikvidovány játry, usazují se v jednotlivých buňkách. Co se potom stane, už víme z předešlých kapitol. Východiskem z této neblahé situace se stává biologické zemědělství, zahradnictví a ovocnářství.

4. Střídmost. I při syrové stravě nemůžeme jíst příliš mnoho a přetěžovat své orgány.

5. Potní kúry. Často se na mě obracejí pacienti, kteří začali kúru se zeleninovou vodou nebo šťávou a mají přitom různé reakce. Jednoho svědí kůže, druhý má závratě jako při úplné hladovce. To znamená, že uvolněné kyselinotvorné jedy hledají cestu z organismu. Často bývají nemocné i ledviny a svou funkci plní jen zčásti. Proto musíme podpořit kůži při vylučování škodlivin uměle vyvolaným pocením (viz stať o revmatismu).


Ještě slovo k pacientům, u nichž je podezření na onemocnění rakovinou. Většinou bývají otřeseni slovy "ozařovat, operovat, jinak může být pozdě", atd. Zde jsem dospěl k názoru, že kde bylo úspěšné ozařování, tam vůbec nešlo o rakovinu. Jsou známy i operace, nad kterými musíme udělat otazník. Na straně druhé jsou pacienti, kteří vyzkoušeli syrovou stravu a za 1 až 2 měsíce nepozorovali žádné zlepšení. A co je důležité, ani zhoršení svého stavu. Slovy "jinak bude pozdě" by se nikdo neměl nechat zastrašit. Paní Dr. Nolfiová píše ve své knize, proč se nechtěla dát operovat. Ozařování nepřipadalo vůbec v úvahu. Dr. Nolfiová byla lékařka a jistě dobře musela vědět, proč nechtěla. Zdůrazňuji, že při onemocnění rakovinou je vhodné podrobit se v naší knize uvedené kúře alespoň po dobu dvou měsíců. Potom přejdeme výhradně na syrovou 
stravu.

Ernst Günter: Přirozená strava – život bez chorob, Skripta POPULAR 1990, str. 32-34, (formát PDF).

Životně důležité informace najdete v knize 
Přirozená strava - život bez chorob od Ernsta Güntera. Myslím, že je to nejlepší v oblasti zdraví a výživy, co se mi dostalo do ruky. Text celé knihy najdete přes následující odkaz.

http://mujweb.atlas.cz/zdravi/zdrava-strava/celytext.htm

Další důležité informace:
http://www.vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2003122501


"Modlitba a přirozený lék." | Přihlásit/Vytvořit účet | 8 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Modlitba a přirozený lék. (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 09. únor 2009 @ 12:09:46 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Je samozřejmé, že přirozený způsob života odpovídá podmínkám, do jakých nás stvořil Bůh.

Je ale naprosto zcestné a diletanské zevšeobecňovat, odsuzovat metody léčení rakoviny, či tvrdit, že se o rakovinu nejednalo. Příčiny nemocí jsou různé, nemusí vůbec jít o nesprávnou životosprávu. Namátkou, může to být třeba zkouška, podobně jako u Joba, nebo následky hříchů předcházejících pokolení.

Křesťan má povinnost žít podle svých možností zdravě, jinak si neváží Božího daru - zdraví.


" Já věřím tomu, Ježíš a Jeho učedníci nepili víno, nýbrž ovocnou šťávu. Někde jsem četl, že tento názor je potvrzený výzkumem historiků."...

Moravane!
To jsou spekulace muslimů. kteří podle Koránu uznávají Ježíše za proroka a nejde jim do hlavy, že by porušoval Mohamedův včeobecný zákaz pití alkoholu.
Na jižní Moravě pěstují víno. Každý vinař ti řekne, jaká je to blbost. I v našem poměrně chladném podnebí začíná vylisovaná šáva kvasit někdy už během pár hodin, natož v horkém podnebí Svaté země.

Pokud nebudeš v zájmu své "pravdy"ignorovat evangelium, docvakne ti to.

(Mt 9,17)
A mladé víno se nedává do starých měchů, jinak se měchy roztrhnou, víno vyteče a měchy přijdou nazmar. Nové víno se dává do nových měchů, a tak se uchová obojí.

(J 2,10)
a řekl mu: "Každý člověk podává nejdříve dobré víno, a když jsou hosté opilí, tehdy to horší. Ty jsi zachoval dobré víno až doteď."Re: Modlitba a přirozený lék. (Skóre: 1)
Vložil: Willy v Úterý, 10. únor 2009 @ 09:51:02 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Pro člověka, který zná Boha, miluje Ho, hledá a činí z lásky k Němu dobrovolně, rád a pilně Boží vůli, není podstatné, je-li zdravý nebo nemocný. Je-li zdravý, děkuje Pánu a slouží. Je-li nemocný, děkuje Pánu a slouží - tam, kde je, způsobem, jakým díky Pánově milosti, která je s ním, sloužit může a má.

Dovolím si příklad skutečného Božího služebníka z jeho životopisu. Pán ho uzdravil z tuberkulózy, ale neuzdravil ho z anginy pectoris, kterou trpěl do konce svého života, jehož posledních 20 let strávil v komunist. vězení. Přesto tento bratr neúnavně evangelizoval dozorce v onom vězení, což mělo za následek, že museli být propuštěni po té, co se stali křesťany. Jako protiopatření vedení věznice rozhodlo, že se u onoho bratra nebudou střídat po hodině, nývrž po půlhodině (aby nestihl, přivést je k Pánu). Výsledek?: dvakrát tolik spasených dozorců.

Jeho milost nám prostě stačí. Jistě je lepší být zdravý, ale nemůžeme říkat Bohu např. - budu Ti sloužit, když mne uzdravíš nebo když budu zdravý; nemocný Ti sloužit nemohu (nebudu) apod.

Tož tak.

willyRe: Modlitba a přirozený lék. (Skóre: 1)
Vložil: isim v Středa, 11. únor 2009 @ 07:40:27 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zajisté nemusíme odmítat lékařskou péči. Říká se, ne každému pomůže všechno.

Zdraví a zdravý životní styl, přirozená strava, ekologické zemědělství, tyto věci mají jistě své opodstatnění. Myslím si, že člověk může využít i některých těchto poznatků i zkušeností.

Také i Písmo některé z těchto věcí potvrzuje, například v knize Daniel, 3 mladíci, mezi nimi Daniel jedli jídlo ze zeleniny a prospívali lépe, než ti, kdo jedli královské pochoutky.

(Těch vlivů, které mohou působit na naše zdraví je jistě hodně, a ne úplně vše také záleží na stravě.)

isim

Re: Modlitba a přirozený lék. (Skóre: 1)
Vložil: isim v Středa, 11. únor 2009 @ 10:35:44 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Moravane,
některé z těchto věcí jsou skutečně zajímavé.

Možná by jsi zde mohl uvést více podrobností nebo i některé osobní zkušenosti.

isimStránka vygenerována za: 0.24 sekundy