Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zdeněk.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 0, článků celkem: 17240, komentáře < 7 dní: 407, komentářů celkem: 454810, adminů: 60, uživatelů: 5327  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 1112 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
137889536
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Syrský mudrc Afrahat jasně vyznává Ježíše jako Boha
Vloženo Pondělí, 05. leden 2026 @ 01:50:56 CET Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Nepřihlášený

Aby bylo jasnější, za koho má v dřívějších textech zmiňovaný syrský mudrc Afrahat ze 3. stol. Ježíše Krista, pár úryvků z jeho textů o Ježíšovi, aby bylo jasné, že ho má za Boha, který se vtělením stal plně člověkem, aniž by přestal být Bohem, aby díky svému vtělení v sobě uzdravil to, co pouhý člověk Adam poničil na počátku lidských dějin:


"K tomuto tématu, příteli, se ti pokusím předložit důkazy, jak nejlépe dovedu a podle slabosti svého rozumu. I když s nimi souhlasíme, že je člověk, a my ho uctíváme a nazýváme ho Bohem a Pánem, není na tom nic divného, neboť mu nevnucujeme žádné cizí jméno, které by oni nemohli použít. Jsme jistě přesvědčeni, že Ježíš, náš Pán, je Bůh, Syn Boží, Král, Syn Krále, Světlo ze SvětlaStvořitel a Rádce, Vůdce a Cesta, Spasitel a Pastýř, Sběrač a Brána, Perla a Lampa. Má mnoho jmen. Nechme je však všechna a dokažme, že on je Syn Boží a že je Bůh pocházející od Boha."


"Ať tedy ti, kdo jsou tvrdohlaví ve své pošetilosti, vidí, že není divu, že Krista nazýváme Synem Božím, neboť on všechny lidi počal a zrodil svou vlastní myslí. Ať také uznají, že jméno Boha může být i jeho Syna Božího, neboť toto jméno dal svým spravedlivým. V pokoře uctíváme Ježíše, skrze kterého můžeme poznat Boha. ... Mnohem více bychom měli ctít a oslavovat Ježíše, který odvrátil naše pošetilé myšlenky od veškeré cti a marného klamu a naučil nás, že máme ctít jediného Boha jako našeho Otce a Stvořitele, vzdávat Mu slávu a sloužit Mu. ... Jsme přesvědčeni, že Ježíš je Bůh a Syn Boží, že v Něm poznáváme Otce a že nás vzdálil ode všech našich kultů. Nemůžeme Mu vynahradit, kolik za nás trpěl, ale v klanění Ho ctíme a děkujeme Mu za utrpení, která za nás snášel."


"Byl zabit pro naše nepravosti (srov. Iz 53,10), ponížen pro naše hříchy (srov. Iz 53,5) a jemu byl přičten hřích (srov. 2 Kor 5,21). My ctíme takovou lásku a skláníme kolena před majestátností Jeho Otce, který k Němu obrátil naši úctu. Nazýváme Ho Bohem, jako u Mojžíše, Prvorozeným a Synem, jako u Izraele, Ježíšem, jako u Jozua, syna Nunova, Knězem, jako u Árona, Králem, jako u Davida, velkým Prorokem, jako u všech proroků, Pastýřem, jako u všech pastýřů, kteří vedli Izrael na pastvu."


"Napsal jsem ti, příteli, tento krátký argument, abys mohl odpovědět Židům, protože říkají, že Bůh nemá syna, a protože ho nazýváme Bohem a Synem Božím, Králem a Prvorozeným veškerého stvoření."


Demonstratio XVII





"Syrský mudrc Afrahat jasně vyznává Ježíše jako Boha" | Přihlásit/Vytvořit účet | 2 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Syrský mudrc Afrahat jasně vyznává Ježíše jako Boha (Skóre: 1)
Vložil: mikim v Pondělí, 05. leden 2026 @ 23:41:45 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Takových pošuků co dělali z člověka Ježíše Boha bylo určitě více, ale my se neřidíme pošuky, ale Biblí a ta uví jasně.

CSP Český studijní překlad (2009)
Jan 8:40
Nyní mne usilujete zabít, člověka, který vám pověděl pravdu, kterou slyšel od Boha. To Abraham neučinil.



Stránka vygenerována za: 0.18 sekundy