 |
Právě je 191 návštěvník(ů) a 1 uživatel(ů) online: Willy
Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
|
Zaznamenali jsme 129764049 přístupů od 17. 10. 2001
|
|  |
Teologie: Člověk Ježíš je dárce milosti, protože je Bůh
Vloženo Pondělí, 23. červen 2025 @ 00:53:45 CEST Vložil: Tomas |
poslal Nepřihlášený Jakýsi šamšula tvrdí, že darovat milost může ne jen Bůh, ale i člověk, když cituje, že "mnohé zahrnula Boží milost, milost darovaná v jediném člověku, Ježíši Kristu".
Ale jinde v Písmu je jasně napsáno, že "Hospodin je dárce milosti" (Ž 84,12).
Z toho tedy jasně vyplývá, že onen "člověk Ježíš Krristus" udílející milost je Bůh - Bůh i člověk, protože je Bůh, který se stal člověkem. A tak může jako člověk dělat i to, co dělá pouze Bůh.
Člověk Ježíš Kristus je tedy zároveň Bůh.
|
Re: Člověk Ježíš je dárce milosti, protože je Bůh (Skóre: 1) Vložil: Syntezator v Pondělí, 23. červen 2025 @ 10:22:12 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) | Samozřejmě že podle bible nebyl Ježíš jen pouhý člověk a řešilo se to tu nejvíc ze všeho. Tohle téma tu dlouhodobě vede. Spory o status Ježíše. Nejvíce článků i nejvíce příspěvků celkem. A tímto článkem to neskončilo a budete to řešit dalších mnoho let. :-)
My, ateisti, agnostikové nevěříme na nadpřirozeno, takže pro nás je Ježíš člověk (pokud vůbec kdy žil někdo takový). Ale uznáváme, že kdyby mělo platit všechno, co o něm bylo kdy napsáno a co všechno on uměl, jaké měl schopnosti, původ a cíl, tak se nejedná o člověka, ale spíše poloboha nebo rovnou boha. Z literárního, mytologického hlediska má více vlastností nadpřirozených než přirozených, tudíž to není člověk, ale spíše bůh. |
|
|
Re: Člověk Ježíš je dárce milosti, protože je Bůh (Skóre: 1) Vložil: rosmano v Pondělí, 23. červen 2025 @ 12:20:08 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) |
To z toho tedy rozhodně nevyplývá. To je pouze falešná spekulace.
Jo, a ten šamšula je apoštol Pavel.
Píše toto:
Ř 5:15: Avšak s darem milosti tomu není tak jako s proviněním. Jestliže proviněním jednoho člověka mnozí zemřeli, mnohem více se na mnohé rozhojnila Boží milost a dar spravedlnosti v milosti toho jednoho člověka, Ježíše Krista. Z toho jasně vyplývá, že Ježíš Kristus je člověk, PROSTŘEDNÍK mezi Bohem a lidmi. Jak jasně a zřetelně učí apoštol Pavel na jiném místě: 1Tm 2:3: To je dobré a milé před Bohem, naším Zachráncem, 4 který chce, aby byli všichni lidé zachráněni a přišli k POZNÁNÍ P R A V D Y -> 5 Je totiž JEDEN BŮH, jeden je také prostředník mezi Bohem a lidmi, Č L O V Ě K KRISTUS JEŽÍŠ, 6 který dal (ten člověk Kristus Ježíš) sám sebe jako výkupné za všechny, jako svědectví ve svůj čas. 7 K tomu jsem byl ustanoven hlasatelem a apoštolem — mluvím pravdu v Kristu, nelžu —, učitelem národů ve víře a v pravdě.
|
|
|
Re: Člověk Ježíš je dárce milosti, protože je Bůh (Skóre: 1) Vložil: monsek v Pondělí, 23. červen 2025 @ 19:09:04 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) | Autor článku použil Boží Slovo k podpoření toho, co lidé z jeho poselství udělali. Kdo chce něco dokázat, vždy si přizpůsobí cokoli ke svému výkladu.
jestliže milost byla darována v jednom člověku, Kristu J, skrze jehož oběť, jako lidéežíši, neznamená to, že dárcem byl tento člověk, Kristus Ježíš. Jestliže mi někdo daruje krabici sušenek, je v té krabici dárek, nikoli dárce.
Žalm 54,12 říká přesný opak toho, co tvrdí autor článku. Milost může udělit jedině Bůh, tj Stvořitel a zákonodárce, který stanovil i trest za přestoupení zákona, tj smrt. Ježíš Kristus je ten "beránek" smírčí oběti, skrze jehož oběť je lidské stvoření smířeno s Bohem.
Bůh není hříšníkem. Hříšníkeem je člověk a ten musí být potrestán nebo omilostněn obětí člověka, který jako člověk dokázal odolat hříchu a tím se i stal pro člověka příkladem a byl tedy "beránkem" bez kazu a mohl podstoupit oběť.
Stará hereze se zakotvila v myšlení křesťanů, že nejde vykořenit ni Božím Slovem a nesou si ji i ti, kdo se od původců hereze dostancují.
Bůh je jeden, o tom svědčí sám Bůh svými výroky, a není jiného Boha kromě Něho. Ježříš kristus byl předzvěděn, byl mu dán úkol, obstál a Jeho oběť byla přijata, byla mu dána, nikoli vrácena veškerá moc na nebi i na Zemi tak, jak v předzevědění plánována ještěpřed stvořením světa a je Synem Božím. Nikoli Bohem. jJe prvotinou stvoření, cestou k Bohu a životu. Nicmu neubírá na slávě, že není Bohem, ke kterému se modlila který ho úkoloval ještrě ve zjevení.
Člověk nemůže být zároveň Bohem, protože být Bohem by přeebilo veškerou lidskou nepatrnost. je to výrok, který nedává smysl a protože mu nikdo nerozumí, všichni se ho chápou a stačí jim to.
Křesťaé jspu jako Židé, Ti žili ve svých představách mesiáše a pravého pak zavrhli v pýše na své "poznání". I křesťané mají svojí nauku lidskou vedle té Boží, zapsané v písmu rukou proroků, apoštolů a Božích výroků. Mnohdy ale nedokážou vyjít z Babylona. |
Re: Člověk Ježíš je dárce milosti, protože je Bůh (Skóre: 1) Vložil: oko v Pátek, 27. červen 2025 @ 08:19:13 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Takže - pokud jsem správně porozuměl - také Monsek vězí až po uši v té herezi, že Boží Syn začal existovat až při početí Ježíše?
Co na tom, že se Boží Syn musel nakrátko ponížit a stát se člověkem? (Jak píše apoštol Pavel). Co na tom, že Boží Syn žádá svého nebeského Otce, aby mu on vrátil jeho slávu, kterou měl Boží Syn už při stvoření světa?
|
]
Re: Člověk Ježíš je dárce milosti, protože je Bůh (Skóre: 1) Vložil: mikim v Sobota, 28. červen 2025 @ 16:24:46 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Kde Boží Syn žádá svého nebeského Otce, aby mu vrátil slávu? |
]
Re: Člověk Ježíš je dárce milosti, protože je Bůh (Skóre: 1) Vložil: mikim v Sobota, 28. červen 2025 @ 16:35:37 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Ježíš byl nakrátko cca 33-40let postaven Bohem níže než andělé tedy jako člověk. Nebyl postaven Bohem níže než Bůh. Tedy dnes je jako vyvýšený člověk na úrovni andělů.
CSP Český studijní překlad (2009) Sk 5:30-31: Bůh našich otců probudil z mrtvých Ježíše, kterého jste vy pověsili na dřevo a zabili; toho Bůh jako vůdce a zachránce vyvýšil na svou pravici, aby dal Izraeli pokání a odpuštění hříchů.
|
]
Re: Člověk Ježíš je dárce milosti, protože je Bůh (Skóre: 1) Vložil: monsek v Sobota, 28. červen 2025 @ 21:21:32 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Milý Oko, zdravím Tě. Předem - Bůh je jen jeden, není žádného Boha, kromě něhjo - to jsoiu jeho slova a nepřísluší nám je zpochybňovat. Portom si iuvědom, že Bůh se svémiu lidu, od kterého byžadoval poslušmnost alásku, představil a uplynulo zžejmě 1600 let od Abrahama k Jeříší Kristu, kdy jistě nenechaů svůj ůid v něvě+dompsti o tom, kdo je. Teprve ve 5. století přišlo páír církevních otců. kteří nebyli ani apošloly a vytvořilo učení, žer Ježíš byl a je Bůh. pro mě je důležitější, co říká Bůůh než to, co učí člověk a kteráýkoli církev. Víš proč. ...? Jednoduše proto, že to ř ekl Bůh a o tom se nespekuluje. Nemusím tomu orumět, ale musím tomu věřit. To, Pán Ježíš je Bůh a současně člověk, vymyslel člověk, a je to taková nepochopitelná věc, protože být člověkem a Bohem je nemožné, vylučuje jedno druhé.
O tom, co byl nebo nebyůl Pán Ježíš před stvořením světa jsem nic nepsal, psal jsem o tom, že Bůh je jen jeden a Boží trojice -- pohané v ŘEecku měli celý Olymp Bohů - je pojem, ktetrý v Bibli není.
Spíše se třeba zamyslet nad tím, proč tam není a proč Pán Bůh nechaů 2000 let - minimálně od Abrahama po církevní otce ve 4. století - lidi tápat a vyznávat ho z pouhé třetiny. na jedné straně se nedal poznat a na druhé straně trestal ty, kteří věří Bohům falešným - takový Bůh by se musel měnit a nebo být roztržitý, zapomětlivý, protože nás zapomněl informovat o to, co je nejdůležitější - o poznání Jeho a potom člověka Ježíše Krista - to už psal rosmano stokrát a nikdo mu ty verše nevyvrátil
Pro mě je Pán ježíš Božím Synem, který má Otce, která je vyšší než on a kterého poslouchá, modlí se k němu a podle jeho plánu i umírá byla mu dána veškerí moc na nebi i na Zemi. Umřel za nás a je cetou k Bohu, bez kterého není spasení.
|
]
Re: Člověk Ježíš je dárce milosti, protože je Bůh (Skóre: 1) Vložil: rosmano v Sobota, 28. červen 2025 @ 21:47:09 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) |
Dobře jsi to napsal Lojzo. Souhlas.
Pán Ježíš i nyní v nebi žije Bohu. Je Božím Služebníkem. Jak píše ap. Pavel : Ř 6:9: A víme, že Kristus, když byl vzkříšen z mrtvých, už neumírá; smrt nad ním už nepanuje. 10 Neboť smrtí, kterou zemřel, zemřel hříchu jednou provždy; a život, který žije, žije Bohu. A to píše ap. Pavel už hezkou řádku let po Ježíšově odchodu do nebe k Otci, ke svému Bohu. A tak je tomu po dnešní den |
]
Re: Člověk Ježíš je dárce milosti, protože je Bůh (Skóre: 1) Vložil: oko v Neděle, 29. červen 2025 @ 07:04:59 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Ahoj Lojzo.
Bůh je jeden - a to já přece nijak nezpochybňuji. Že je Bůh ve svém vnitrobožském životě kapánek složitější, než si vůbec my lidé dokážeme představit, je jenom logické. Bůh nás nekonečně převyšuje a je pro lidský rozum neuchopitelný. Co je neuchopitelného na jednoosobovém Bohu?
Syn je v Otci a Otec v Synu - to nám bylo přece zjeveno až Ježíšem Kristem.
..."pro mě je důležitější, co říká Bůh než to, co učí člověk a kterákoli církev."...
Co říká Bůh, víš přece jenom zásluhou právě té katolické církve, která na počátku pátého století potvrdila kánon Bible. Je docela paradoxem, že na svojí interpretaci textů Bible stavíš a autoritu, která ti tu Bibli zanechala, zpochybňuješ.
A že to církev udělala v moci Ducha svatého, o tom by jsi pochybovat neměl. Jinak Kristova slova o tom, že on. až vystoupí k Otci, sešle církvi Utěšitele místo svojí osoby, který je naučí a který jim připomene všechno, co Kristus apoštolům řekl zpochybňuješ. |
]
Re: Člověk Ježíš je dárce milosti, protože je Bůh (Skóre: 1) Vložil: monsek v Neděle, 29. červen 2025 @ 08:18:43 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Historie Bible, stehně jako křesťanství prvních let po Kristu, je nám známa. Pán Ježíš zanechal učedníky, kteří byli na jedné straně pronásledováni, na straně druhé šířili křesťanství po celém , tehdy známém, světě . Byl to svět pohanský, vluádla zde Řecká kultura, která ovlivňovala křesťany přímo tím, že císař udělal kompromos a pohanské svátky přejmenoval na "křesťanské" a také tím, že do křesťanství začali mluvit otcové, ovlivnění pohanskou filosofií, kterou do křesťanství vkládali a která v něm rostla
Dějiny katolické církve, pokud ji tak můžeme od počátku jmenovat, nejsou jen dějinami čistého křesťanství, ale i toho kontaminovaného pohanykými vlivy.
jwediné, co zůstalo původní, bylo svědectví zaznamenané v Písmech z dob, kdy žili očití svědkové udáílostí, apoštolé, nositelé osobních zkušenost.
To je Bible a je jedno, kdo ji setsavil. na čistotě jejího obsahu nemá vliv, kdo ji sestavil a autorství Bible tedy nepřičítám církvi katolické, ale jejím, ještě čistým, inspirovaným pisarelům.
protože Boží slovo nelze jen tak libovolně měnit, je snáze měnit výklad. Ale to je kapitola sama pro sebe.
Zdravím Tě. Lojza |
]
Re: Člověk Ježíš je dárce milosti, protože je Bůh (Skóre: 1) Vložil: kolisko v Neděle, 29. červen 2025 @ 10:38:37 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | |
]
Re: Člověk Ježíš je dárce milosti, protože je Bůh (Skóre: 1) Vložil: monsek v Neděle, 29. červen 2025 @ 11:25:50 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Psal jsem o 4. století, to Ti ušlo, ale v tom ptípadě by musel apoštol Pavel a ostatní, psát své listy a evangelia až ve století šestém, přizpůsobené ustanovením koncilu, kterého výsledky vyznáváš.
Mám na to dve odpovědi - diskutuj o tom, až najdeš v Biblidůkat a nebo alespoň pojem "Boží trojice". Lidské teorie nestav na úroveň Božích výroků, nejseš přeci svévolník a posloucháš přece raději Boha, než člověka. Nebo se mýlím? Na zdejším serveru proběhla dlohá diskuse o tom, kdo je Bůh a Boží trojice. Nemá cenu to opakovat, protože co není dostatečným důkazem v Bibli, lidskou diskusí nedoženeš. Zde jde o to, komu chceš věřit a pak trochu o přehledu, jak to bylo. Žel, křesťané se chovají stejně, jako Židé a stejně na to mnozáí doplatí.
Ten počátek nezačíná u církevních otců a koncilu, ale začíná Stvořitelem, který sám sebe prohlásil za Boha jediného, otrojici se nezmínil - nikoli proto, že by se za ni styděl - ale proto, že si ji vymysleli lidé až o tisíciletí později. V době, kdy to říkal Mojžíšovi, byly jiné hereze Egypta a ostatních. Bez herezí to asi nejde, proto byly nahrazeny herezí novou - tentokrát implementovanou do základů křesťanství. Mojžíš by Vás dal ukamenovat. A byl to on, kterému se Bůh představil osobně, nikoli církevním otcům.
Kdo by k Božímu slovu přidal a nebo ubral -bude potrestán a Boží slovo končí poslední knihou NZ, nikoli usnesením koncilů. |
]
Re: Člověk Ježíš je dárce milosti, protože je Bůh (Skóre: 1) Vložil: monsek v Neděle, 29. červen 2025 @ 11:25:54 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Psal jsem o 4. století, to Ti ušlo, ale v tom ptípadě by musel apoštol Pavel a ostatní, psát své listy a evangelia až ve století šestém, přizpůsobené ustanovením koncilu, kterého výsledky vyznáváš.
Mám na to dve odpovědi - diskutuj o tom, až najdeš v Biblidůkat a nebo alespoň pojem "Boží trojice". Lidské teorie nestav na úroveň Božích výroků, nejseš přeci svévolník a posloucháš přece raději Boha, než člověka. Nebo se mýlím? Na zdejším serveru proběhla dlohá diskuse o tom, kdo je Bůh a Boží trojice. Nemá cenu to opakovat, protože co není dostatečným důkazem v Bibli, lidskou diskusí nedoženeš. Zde jde o to, komu chceš věřit a pak trochu o přehledu, jak to bylo. Žel, křesťané se chovají stejně, jako Židé a stejně na to mnozáí doplatí.
Ten počátek nezačíná u církevních otců a koncilu, ale začíná Stvořitelem, který sám sebe prohlásil za Boha jediného, otrojici se nezmínil - nikoli proto, že by se za ni styděl - ale proto, že si ji vymysleli lidé až o tisíciletí později. V době, kdy to říkal Mojžíšovi, byly jiné hereze Egypta a ostatních. Bez herezí to asi nejde, proto byly nahrazeny herezí novou - tentokrát implementovanou do základů křesťanství. Mojžíš by Vás dal ukamenovat. A byl to on, kterému se Bůh představil osobně, nikoli církevním otcům.
Kdo by k Božímu slovu přidal a nebo ubral -bude potrestán a Boží slovo končí poslední knihou NZ, nikoli usnesením koncilů. |
]
Re: Člověk Ježíš je dárce milosti, protože je Bůh (Skóre: 1) Vložil: kolisko v Neděle, 29. červen 2025 @ 11:46:03 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Doslova si napísal: "Teprve ve 5. století přišlo páír církevních otců", ako som ťa citoval aj vyššie, tak netáraj. Pavol s týmto časovým údajom nemá čo robiť, tak neviem, prečo ho tu uvádzaš.
Pojem Božej Trojice v Biblii je a je vyjadrený napríklad v závere evanjélia Matúša. Problém bude, že nevieš, čo také znamená "pojem". Áno, pojem v Biblii skútočně je. Pojem totiž značí danú skútočnost a jej ponímanie, ktoré následne vyjadruje dajaký slovný termín, napríklad pojem Trojice, co značí tri osoby jediného Boha, vyjadruje termín Trojica, Trinity, Trias, Trinitas alebo súslovie "Otec, Syn a Duch Svätý" alebo vyjadrenie "ja rovný s Otcom a eště ďalší Obhajca", a to v Biblii je - to značí je tam skútočnosť Trojice a jej ponímanie čiže "pojem". A práve preto už od počiatku kresťania veria v Trojicu, koncily s tým nemajú čo robiť, ty to iba potvrdzujú, ale nevytvárajú. Potvrdzujú, v čo sa verilo už predtým a čo je jasne v Písme.
A neviem, predčo sa odkazuješ stále na Bibliu, keď to je kánon ustanovený tými, ktorí veria od počiatku v Trojicu a nemá inú autoritu ako od nich - nespadla z neba.
A keď sa chceš odkazovať na Stvoritela, potom on už na počitaku počiatkov, teda pri stvorení, jasne o sebe hovorí "MY", tak zober Bibliu vážne a netáraj svoje sektárské herézie. A sám seba jasne zjavil už ako trikrát Svätého: Svätý, Svätý, Svätý - teda ako jedného, ktorý je trikrát Svätý, lebo je trojjediný.
|
]
Re: Člověk Ježíš je dárce milosti, protože je Bůh (Skóre: 1) Vložil: rosmano v Neděle, 29. červen 2025 @ 18:24:26 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) |
Slabé, falešné trinitární pokusy a záchvěvy jak čaj, slabý čajíček. Samé lži, smýšlenky, domyšlenky a fabulace..
Nemající nic společného se zvěstováním proroků, Ježíše i apoštolů.
|
]
Re: Člověk Ježíš je dárce milosti, protože je Bůh (Skóre: 1) Vložil: mikim v Neděle, 29. červen 2025 @ 22:25:37 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Slovo Trojice ani trojjediný Bůh niní v Bibli ani 1x. Je to hen prachsprostý výmysl jakýchsi nepodstatných církevních otců, kterým mnozí slepě uvěřili a nechsli se nimi totálně zblbnout a jejich trinitární hereze opakují dodnes. |
]
Re: Člověk Ježíš je dárce milosti, protože je Bůh (Skóre: 1) Vložil: kolisko v Pondělí, 30. červen 2025 @ 00:07:55 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Najprv sa nauč písať a potom píš.
O Trojici samozrejme v Biblii je, ale pretože nevieš čítať, tak to stále eště nevieš. ;-)
|
]
Re: Člověk Ježíš je dárce milosti, protože je Bůh (Skóre: 1) Vložil: mikim v Úterý, 01. červenec 2025 @ 11:05:13 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | A potrefená katolická husa se ozvala, napiš ty chytrolíne, alespoň jeden verš o Trojici. |
]
Re: Člověk Ježíš je dárce milosti, protože je Bůh (Skóre: 1) Vložil: kolisko v Úterý, 01. červenec 2025 @ 11:07:21 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Perly sa sviniam nemajú hádzať, takže ti nič nenapíšem. ;-)
|
]
Re: Člověk Ježíš je dárce milosti, protože je Bůh (Skóre: 1) Vložil: mikim v Středa, 02. červenec 2025 @ 07:41:58 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Nemáš na to, abys napsal alespoň jeden verš z Bible potvrzující trojici. A kde nic není tam ani smrt nebere :). |
]
Re: Člověk Ježíš je dárce milosti, protože je Bůh (Skóre: 1) Vložil: kolisko v Středa, 02. červenec 2025 @ 11:56:18 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Vidíš? Už chrochtáš. A takým sa perly nehádzajú. ;-)
|
]
Re: Člověk Ježíš je dárce milosti, protože je Bůh (Skóre: 1) Vložil: rosmano v Neděle, 29. červen 2025 @ 16:10:36 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Stando, a z toho jak uvádíš
/ Syn je v Otci a Otec v Synu - to nám bylo přece zjeveno až Ježíšem Kristem. /
by mělo vyplývat konkrétně co ?
To, že Otec není JEDINÝ PRAVÝ BŮH ? To má být důsledek této skutečnosti ? Z toho by mělo vyplývat, že Ježíš se mýlil nebo lhal, když mluvil o jediném pravém Bohu ? I apoštol Pavel se mýlil, když mluvil, že "pro nás existuje jen Jeden Bůh - Otec" ?
Ta skutečnost, že Syn je v Otci a Otec v synu -> je podle tebe dostačujícím argumentem zpochybnit Ježíše a dokázat jiného, nového Boha ? Opravdu ? To myslíš vážně ?
Z tvých myšlenkových pochodů a způsobu argumentace by potom vycházelo, že i ti, kteří jsou v Kristu, a Kristus v nich - jsou Bohy a spolu vytvářejí Jednoho Boha... Což je šílenost, že...
J 17:21: aby všichni byli jedno jako ty, Otče, ve mně a já v tobě, aby i oni v nás byli jedno, aby svět věřil, že jsi mne poslal ty. J 17:23: já v nich a ty ve mně, aby byli přivedeni k dokonalé jednotě J 14:23: Ježíš mu odpověděl: „Kdo mě miluje, bude zachovávat mé slovo, a můj Otec ho bude milovat; přijdeme k němu a učiníme si u něho příbytek.
/ A že to církev udělala v moci Ducha svatého, o tom by jsi pochybovat neměl..../
Jako že církev zrušila a zignorovala slova Boha o sobě samém, slova Ježíše o Jediném Pravém Bohu, slova apoštolů, -> to jakože měla údajně udělat církev v moci Ducha svatého ???
Že místo Boha Jediného vytvořila Boha Trojjediného - to udělala mocí Ducha svatého ? Ne, Stando. Bůh si v tak zásadních otázkách nikdy neprotiřečil, neprotiřečí a protiřečit nebude.. Duch svatý se na popírání Boha a Jeho slov nikdy nepodílí a podílet nebude.
|
]
|
|
|
|