|
Právě je 210 návštěvník(ů) a 2 uživatel(ů) online: rosmano magdalena07
Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
|
Zaznamenali jsme 124554276 přístupů od 17. 10. 2001
|
| |
Život víry: Vánoční zamyšlení.
Vloženo Čtvrtek, 26. prosinec 2024 @ 10:10:23 CET Vložil: Tomas |
poslal oko My, lidé moderní doby, žijeme často v nepravdivé iluzi, že jsme
chytřejší a informovanější, než předchozí generace před staletími či
tisíciletími.
A v oblasti vědeckých znalostí či technologií, které máme dneska k dispozici, je to samozřejmě pravda.
Jenže život lidský není jenom věda či technologie. Když totiž technologie předbíhají samotnou morální vyspělost lidí, kteří ji používají, je to lidstvu jen a jen na škodu. Poněvadž technologie lidem umožňují činit nejenom dobro, ale také třeba i páchat zločiny v daleko větším rozsahu. Čím více nás pohlcují moderní technologie, tím méně nám pak zbývá prostoru a času pro náš správný duchovní rozvoj.
Všichni lidé bez rozdílu ve všech generacích jsme citliví a vnímaví pro krásu. Ať už je to krása přírody, krása západu slunce či krása ženy, hudba, socha či obraz. Krása nás nutí zastavit se v našem pachtění, hněte naše srdce i mysl, vyvolává v srdci touhu po dobru. Všichni lidé jsme ve své podstatě pořád stejní; jak dneska, tak před sto lety, tak před tisíci roky. Máme obdobné sny, obdobné touhy - činíme v životě obdobné omyly a chybná rozhodnutí .. .
Lišíme se tedy ve své vyspělosti nikoli posloupností v čase, ale lišíme se jen mírou obdarování, které není z nás - není naší zásluhou. A lišíme se také tím, jak účelně s těmito našimi "hřivnami" hospodaříme.
Vždyť které dílo dnešních umělců je srovnatelné s vlámským a holandským malířstvím sedmnáctého století, s Leonardovou "Monou Lisou", s Michelangovou "Pietou", či s jeho "Davidem", oč jsou dnešní sochy snad krásnější, než sochy starořeckých sochařů? A vynikají snad hudební skladby dnešních autorů nad Smetanou, Čajkovským, Dvořákem, Bachem či Mozartem?
Zde žádný vývoj v čase skutečně nevidím - spíš naopak - jenom úpadek, degeneraci. Nikdo přece nedokáže dát jiným to, co sám v sobě nemá ...
Podmínkou vzniku každého uměleckého díla, podmínkou vzniku čehokoli krásného, je inspirace osobnosti člověka. Duch svatý zde dává inspiraci, člověk pak ochotně spolupracuje, zapojí svá obdarování (talent) - a vznikne nadčasová krása (umělecké dílo), schopná oslovovat lidská srdce všech generací a měnit je k lepšímu.
Málokdo z nás si ale uvědomuje, že kterákoli krása ve stvoření. co nás oslovuje, je jenom slabým odrazem krásy samotného Stvořitele!
Má - li tedy kdo z nás např. dar tvořit hudbu a vnímat její krásu - právě tehdy, v tom okamžiku zažívání čehosi tak krásného - právě tehdy bývá Bohu nejblíže! Je - li tedy pro nás přirozené milovat krásu, je to pro nás moc dobrým důvodem milovat i samotného Boha - tu krásu největší.
(1 Kor 2,9 ...) Ale jak je napsáno: ‚Co oko nevidělo a ucho neslyšelo a na lidské srdce nevstoupilo, to Bůh připravil těm, kdo ho milují.‘ Nám to Bůh zjevil skrze svého Ducha; neboť Duch zkoumá všechno, i Boží hlubiny. Vždyť kdo z lidí ví, co je v člověku, než duch člověka, který je v něm? Tak ani Boží věci nezná nikdo, jen Duch Boží. A my jsme nepřijali ducha světa, ale Ducha, který je z Boha, abychom věděli, co nám Bůh daroval. O tom také mluvíme — ne však slovy, kterým vyučuje lidská moudrost, ale těmi, jimž vyučuje Duch svatý; duchovní věci vysvětlujeme duchovními slovy. ...
Velkou mírou obdarování vynikali i někteří starověcí géniové. A to i v církvi, v duchovních oblastech, kdy bylo zapotřebí uchovat a zdůvodnit čistotu křesťanské víry. Jedním z těchto takto obdarovaných byl nepochybně i svatý biskup Augustin..
Abys nemyslel na něco všedního (jak jsi zvyklý myslet), když slyšíš: Bůh bylo Slovo. Ať vystoupí nyní kterýkoliv nevěřící Arián a řekne, že Slovo Boží bylo stvořeno! Jak je možno, aby Slovo Boží bylo stvořeno, když Bůh skrze to Slovo všechno stvořil?
Bylo - li i samo Boží Slovo stvořeno, skrze které jiné slovo bylo stvořeno? Tvrdíš - li, že skrze jiné slovo bylo ono Slovo stvořeno, nazývám já právě toto druhé Slovo jediným Synem Božím. Nechceš - li však mluvit o jiném slovu, musíš uznat, že nebylo stvořeno to, skrze co stvořeno je všechno. Neboť nemohlo být stvořeno skrze sebe samo to, skrze co stvořeno je všechno. Věř tedy evangelistovi. Ty pak Hospodine, smiluj se nad námi!....
Já osobně nemohu přijmout scénář, že mě spasil od hříchů pouze člověk (jakkoli moc od Boha obdarovaný), kterého jsem já osobně ani nepoznal a poznat nemohl (protože žil na zemi před dvěma tisíci roky). Věřím v Božího Syna, který se zrodil z Otce před všemi věky, který mocí Ducha svatého přijal tělo z Marie Panny a stal se člověkem ... Mě zachránil od smrti ve hříchu Bůh, který se stal člověkem!
(2 Kor 5,18) A to všechno je z Boha, který nás smířil sám se sebou skrze Krista a dal nám službu smíření.
(1 J 4,10) Láska tkví v tomto: ne, že my jsme milovali Boha, ale to on miloval nás a on poslal svého Syna jako smírnou oběť za naše hříchy.
(Ez 16,62) Já tedy ustanovím svou smlouvu s tebou a poznáš, že já jsem Hospodin, aby ses rozpomenula a styděla ses a už sis kvůli své ostudě nedovolila otevřít ústa, až se s tebou usmířím za všechno, co jsi spáchala, je výrok Panovníka Hospodina.
A Boží slovo musí platit!
|
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: Syntezator v Čtvrtek, 26. prosinec 2024 @ 10:55:21 CET (O uživateli | Poslat zprávu) | My, lidé moderní doby, žijeme často v nepravdivé iluzi, že jsme chytřejší a informovanější, než předchozí generace před staletími či tisíciletími. A v oblasti vědeckých znalostí či technologií, které máme dneska k dispozici, je to samozřejmě pravda. Jenže život lidský není jenom věda či technologie. Když totiž technologie předbíhají samotnou morální vyspělost lidí, kteří ji používají, je to lidstvu jen a jen na škodu. Poněvadž technologie lidem umožňují činit nejenom dobro, ale také třeba i páchat zločiny v daleko větším rozsahu. Čím více nás pohlcují moderní technologie, tím méně nám pak zbývá prostoru a času pro náš správný duchovní rozvoj.
Máme více znalostí, než generace před námi. A je mezi námi více géniů, než v generacích před námi. Před dvěma tisíci let bylo na této planetě 180 mil. lidí, před tisícem let 280 mil. lidí. Takže pokud máme 30 - 50 x více obyvatel, máme i 30 - 50 x více géniů. A současně se vědění kumuluje.
Všichni lidé bez rozdílu ve všech generacích jsme citliví a vnímaví pro krásu. Ať už je to krása přírody, krása západu slunce či krása ženy, hudba, socha či obraz. Krása nás nutí zastavit se v našem pachtění, hněte naše srdce i mysl, vyvolává v srdci touhu po dobru. Všichni lidé jsme ve své podstatě pořád stejní; jak dneska, tak před sto lety, tak před tisíci roky. Máme obdobné sny, obdobné touhy - činíme v životě obdobné omyly a chybná rozhodnutí ..
Krása, dobro jsou subjektivní vjemy. Mění se v čase, mění se geograficky v různých kulturách. Krása a dobro jsou de facto esoterické pojmy. Nic stálého. Můžeme ale něco změřit. Někdy. Třeba úspěšnost nějaké fotky. Podle počtu kliknutí, shlédnutí. Někdy to o něčem vypovídá, někdy ne. Já znám třeba průměrného klavíristu, co má hodně odběratelů, a pak znám velmi talentovaného klavíristu, ten má málo odběratelů, takže ani známost není kritériem. Čili se to spíše měřit nedá. Krása, dobro jsou fakt spíše jen naše vnitřní iluze. |
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: Syntezator v Čtvrtek, 26. prosinec 2024 @ 11:19:01 CET (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Vždyť které dílo dnešních umělců je srovnatelné s vlámským a holandským malířstvím sedmnáctého století, s Leonardovou "Monou Lisou", s Michelangovou "Pietou", či s jeho "Davidem", oč jsou dnešní sochy snad krásnější, než sochy starořeckých sochařů? A vynikají snad hudební skladby dnešních autorů nad Smetanou, Čajkovským, Dvořákem, Bachem či Mozartem? píše oko
Čajkovského, Smetanu, Dvořáka, Mozarta jde udělat v současném stylu. Právě na té muzice, oko, se pozná, že plácáš jen esoteriku. Tento blud o nadřazenosti klasické hudby nad moderní, čtu často. Tento blud píšou lidi, co neznají střeva muziky. Mozart a ti další používají ty samé akordy jako moderní hudba. Pouze to má jiné aranžmá. Zní to jinak. Jiné zvuky, starodávné. Plus to dělají na smyčcích. Ale melodicky to je to samé. Každá hudba obsahuje:
1. Melodickou linku 2. Basovou linku 3. Akordy, harmonii 4. Rytmus, tempo, takt
Každá melodie se dá udělat v jakémkoli stylu. Klasická hudba od Mozarta se dá klidně udělat ve stylu techny nebo country nebo cimbálu. Je to jen otázka volby a použitého aranžmá. Tedy použitých nástrojů. Stejně tak se popová písnička dá udělat v aranžmá s velkým symfonickým orchestrem a kdybys ji neznal, tak si budeš myslet, že jí složil Mozart nebo Čajkovskij. Můžu tě i nachytat a mohl bych udělat takový test, kde bys vyhořel a dokázal bych ti, že tvoje víra v nadřazenost hudby ze staré doby je jen pocit, dojem. |
]
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: Nemohouci1 v Pátek, 27. prosinec 2024 @ 16:43:34 CET (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Mně můj učitel na ZŠ řekl, že začátek Smetanovy Vltavy je "Kočka leze dírou, pes oknem".. a opravdu, zkusi si to zazpívat a pak přehrát Vltavu. Fakt úlet :)))
|
]
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: oko v Čtvrtek, 26. prosinec 2024 @ 11:29:12 CET (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Krása se dá posoudit podle jejího účinku - jak moc dokáže změnit srdce člověka, který se s touto krásou setká.
|
]
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: Syntezator v Čtvrtek, 26. prosinec 2024 @ 11:36:20 CET (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Hitler poslouchal vážnou hudbu (podobně jako ty :-)) a maloval obrazy. Účinek to mělo nulový. |
]
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: Syntezator v Čtvrtek, 26. prosinec 2024 @ 11:41:57 CET (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Jestli něco může člověka změnit, tak leda rozum. Kdyby se Hitler přestal věnovat svým emocím, přestal se jim oddávat, tak jak jsem jim oddával, a nadřadil by rozum, tak teprve tehdy by se změnil. Hitler věřil, že Židé nebo Slované jsou podřadná rasa a chtěl je hubit a taky to realizoval. Byl řízen svými emocemi. Kdyby naopak nadřadil rozum, tak by musel zjistit, že ani Židé ani Slované nemají nižší IQ v průměru než Germáni a musel by přiznat, že žádná nadřazenost Germánů neexistuje. Ani v testech IQ, ani ve fyzické síle, sportovních výsledcích, ani v žádné jiné činnosti.
To, co vždy jako jediné může člověka posunout někam dál - je pouze rozum, fakta, návrat do reality.
Snění, emoce, utopie, esoterika, náboženství - vždycky zavede jen do slepé ulice. |
]
Emoce vedou k prohře (Skóre: 1) Vložil: Syntezator v Čtvrtek, 26. prosinec 2024 @ 12:44:34 CET (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Existuje několik klíčových důvodů, proč Německo prohrálo 2. světovou válku:
1. Strategické chyby - Hitlerovo amatérské zasahování do vojenského velení - Otevření druhé fronty útokem na SSSR (válka na dvou frontách) - Vyhlášení války USA po Pearl Harboru (zbytečně získal dalšího silného nepřítele)
2. Vědecký a technologický handicap - Odchod židovských vědců, Hitler si vyhnal ty nejlepší, protože nebyli Germáni - Plýtvání zdroji na nerealistické a megalomanské projekty - Zaostávání ve vývoji radaru a jiných klíčových technologií, např. jaderné zbraně
3. Ekonomické faktory - Omezené surovinové zdroje Německa (zejména ropa) - Menší průmyslová kapacita než Spojenci - Neefektivní válečná ekonomika
4. Spojenecká převaha USA, Velké Británie a SSSR - Větší lidské zdroje - Větší průmyslová výroba - Lepší zásobování - Kontrola moří - Letecká převaha
5. Geografické nevýhody nacistů - Nutnost bránit dlouhé pobřeží - Rozptýlení sil na mnoha frontách - Zranitelnost průmyslových center vůči bombardování
6. Ideologická zaslepenost - Rasové teorie bránící efektivnímu využití lidských zdrojů - Plýtvání zdroji na genocidu Židů a dalších etnik místo válečného úsilí - Podcenění protivníků |
]
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: Nemohouci1 v Pátek, 27. prosinec 2024 @ 16:50:52 CET (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Kdyby Hitler vážně chtěl šířit bílou rasu, spojí Germány a Slovany a Románce a nechá je množit a obsadí Afriku a jiné státy a tam to vyhladí a nasadí tam nás, vezme si tamní suroviny a obsadí to bělochy.
Ale ten blb dělil bělochy na "lepší a horší" a tím vlastně oslabil bílou rasu, 1. i 2. světová bílou rasu zničily. Kolonie se osvobodily. Čmoudi přišli do tamních států do Evropy... vše se posralo.
Hitler si měl získat Slovany, když zaútočil na SSSR, Ukrajinci ho vítali a další taky... jenže on se choval jako Stalin či hůře, chtěl vyhlazovat Slovany a tak raději zvolili Stalina (Ukrajinci moc ne, ale Rusové ano, Ukrajince bojovali své války v tu dobu, třeba proti Polákům, ale taky hodně Ukrajinců bojovalo v Rudé armádě, bylo to sporné, Stalin udělal na Ukrajině hladomor než prišel Hitler...to je kontext, jenže Hitler to chtěla taky: Hladový plán - Backe: vyhlazení 20-30 milionů Slovanů, naštěstí se nepovedlo, dále Generální plán OST. )
Jestli něco udělal Hitler špatně, tak: poštval bělochy proti jiným bělochům, nezaložil svůj rasismus na IQ, jinak by Židé byli součástí Hitlerovy strany. Nezískal si Slovany, ale poštval je proti sobě a nakonec - nevynalezl včas atomovky. Což by ho stejně zničilo, i kdyby porazil SSSR, tak by Amíci za pár let bombardovaly atomovkama Evropu... co by pak Hitler udělal? Asi by ho svrhli nebo by se zabil či umřel tak jako tak...
|
]
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: Nemohouci1 v Pátek, 27. prosinec 2024 @ 16:55:00 CET (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Hladový plán od Göringa, Hitlera a Backeho byl horší než Stalinův hladomor na Ukrajině...
Mělo zemřít 20-30milionů Slovanů. A pak měl ještě přijít Generální plán OST.
Tady píší dokonce víc:
"Hladový plán ( německy : der Hungerplan, der Backe-Plan ) byl částečně realizovaný plán vyvinutý nacistickými byrokraty během druhé světové války s cílem zabavit potraviny ze Sovětského svazu a dát je německým vojákům a civilistům. Plán znamenal genocidu vyhladověním milionů sovětských občanů po operaci Barbarossa , invazi do Sovětského svazu v roce 1941 (viz Generalplan Ost ). Plán vytvořil hladomor jako politický akt, který zabil miliony lidí. [ 1 ]
Hladový plán byl poprvé formulován vysokými německými úředníky během setkání Staatssekretäre dne 2. května 1941 za účelem přípravy na invazi Wehrmachtu (německé ozbrojené síly) a nacistickou vyhlazovací válku ( Vernichtungskrieg ) ve východní Evropě. Jeho způsoby masového vraždění byly popsány v několika dokumentech, včetně jednoho, který se stal známým jako Göringova zelená složka
. V rámci plánu dostaly nacistické vojenské síly rozkaz zajmout zásoby
potravin na okupovaných územích, přesměrovat je, aby zásobovaly německé
jednotky a podporovaly německou válečnou ekonomiku. [ 2 ] [ 3 ] Kromě rozsáhlého využívání zdrojů na podporu německé válečné ekonomiky zamýšlel Hunger Plan vytvořit umělý hladomor ve východní Evropě , který by měl za následek smrt asi 31 až 45 milionů obyvatel nuceným hladověním . [ 4 ] [ 5 ]"
https://en.wikipedia.org/wiki/Hunger_Plan
|
]
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: Syntezator v Pondělí, 30. prosinec 2024 @ 10:43:00 CET (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Co se týká pohrdavého a nadřazeného vztahu Germánů a Anglosasů vůči Slovanům, vidím tam podobnou iracionalitu jako třeba ve vztahu heterosexuálů k bisexuálům a homosexuálům. Germán nebo Anglosas má pocit, že je lepší, ale Slovan ho může porazit třeba ve sportu nebo šachách apod. I ty testy IQ ukazují na víceméně podobné dispozice. No a podobně třeba homosexuál může chodit do fitka a mít lepší maskulaturu než heterosexuál a další příklady by šlo ukázat.
To je hodně nerozumné, tento postoj. Přitom mnohem více se liší třeba Anglosas a Ind.
Z nějakého podivného pověrčivého důvodu Anglosasové považují Slovany za méněcenné, přitom tito jsou jim kulturně, mentálně bližší, než čmoudi.
A podobnou iracionalitu vidím ve vztahu k homosexuálům. Většina z nich má k heterosexuálům velice blízko jak způsobem života, tak svým vizuálním vzhledem. To třeba transgender se mnohem více liší. Transsexuál chce svoje tělo změnit na ženské, homosexuál nikoliv, spíše posiluje mužské znaky, podobně jako to dělá heterosexuál (viz sporty, fitka apod.). Přesto s nějakého mně záhadného způsobu se agrese a nenávist obrací spíše vůči homosexuálům. Nedává to smysl. Stejně jako nedává smysl západní preference a dovoz čmoudů nad Slovany. |
]
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: oko v Čtvrtek, 26. prosinec 2024 @ 13:00:06 CET (O uživateli | Poslat zprávu) ) | ..."Hitler poslouchal vážnou hudbu (podobně jako ty :-)) a maloval obrazy. Účinek to mělo nulový. "...
Krása může být samozřejmě blokována lidským svobodným rozhodnutím. Člověk si vždycky sám rozhoduje, co si vpustí do srdce.
Jestliže má ve svém srdci místo Boha zlé duchy, pak ho nikdo násilím nezmění.
Bůh nemění srdce člověka násilím, respektuje člověka v jeho volbách, i když s nimi nesouhlasí.
|
]
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: Syntezator v Čtvrtek, 26. prosinec 2024 @ 16:27:10 CET (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Jo, takhle... ty věříš na zlé duchy v srdci. Jakože měl Hitler zlé duchy v sobě.
No já ti tvoji víru neberu. Akorát si myslím, že to byla spíše pomýlená ideologie v jeho mozku. Ideologie o nadřazenosti. Zde bych chtěl upozornit, že právě ideologie nadřazenosti jedněch nad druhými bývají primárním zdrojem konfliktů.
- teorie o nadřazenosti árijské rasy, Germánů nad ostatními etniky planety - teorie o nadřazenosti Anglosasů a západního způsobu života nad ostatními kulturami a státy planety - teorie o nadřazenosti bílých nad žlutými nebo černými - teorie o nadřazenosti heterosexuálů nad homosexuály - teorie o nadřazenosti posluchačů vážné hudby nad posluchači popové hudby - teorie o nadřazenosti mužů nad ženami - teorie o nadřazenosti bankéřů a kapitalistů nad zaměstnanci - teorie o nadřazenosti tzv. šlechty a tzv. urozených nad tzv. plebejci - teorie o nadřazenosti vyznavačů určitého náboženství nad ostatními věřícími jiných náboženství nebo ateisty - teorie o nadřazenosti majitelů SUV nad řidiči menších městských vozů - teorie o nadřazenosti voličů pětikolky nad voliči opozičních stran - teorie o nadřazenosti obyvatel měst nad obyvateli vesnic ( údajnými "vidláky")
A tak by se dalo pokračovat v seznamu dále a dále...
A toto je taky jeden z mála důvodů, proč souhlasím s Biblí. V Bibli se totiž píše, že prvním hříchem, který kdy vznikl, byla pýcha. Pýcha Lucifera, že je něco více. I když je ten příběh podle mě smyšlený, dávám za pravdu Bibli, že pýcha je kardinální a vždy první problém, který lidi staví proti sobě. A nejen lidi. Podle této legendy i anděly. U lidí je to o to více podivné a směšné, když lidi jsou časově ohraničení a z hlediska trvání vesmíru je lidský život krátký jako život jepice. Každému člověku už při narození trčí ze zadku úmrtní list. A přesto se lidi tak naparují a vytvářejí jakési skupiny a stále dokola jako volové chtějí být příslušníky jakési imaginární vyšší kasty.
Ha ha. |
]
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: Nemohouci1 v Pátek, 27. prosinec 2024 @ 16:58:19 CET (O uživateli | Poslat zprávu) ) |
Tady bych zrovna řekl, že v IQ jsou žlutí a běloši fakt nadřazeni černým a čmoudům.
|
]
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: Syntezator v Pátek, 27. prosinec 2024 @ 19:01:50 CET (O uživateli | Poslat zprávu) ) | V IQ jsou bílí a žlutí výrazně nadřazeni černým. Ve sprintu je to naopak. :-) |
]
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: Nemohouci1 v Pátek, 27. prosinec 2024 @ 22:36:56 CET (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Jde o to, zda v technicko-vědecké civilizaci jde víc o IQ nebo běhání
|
]
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: Syntezator v Sobota, 28. prosinec 2024 @ 09:26:28 CET (O uživateli | Poslat zprávu) ) | No a proto většina černochů může dělat akorát práce kopáče nebo sbírat bavlnu na plantáži. Vždycky se směju, jak v nějakém filmu černoch nebo cikán hraje vědce. Jelikož jsem učil v cikánské škole a měl je změřené i testy IQ, tak vím, že tam nebyl ani jeden žák s IQ nad 100. To si nedělám srandu, není to překlep. Na celé škole nebyl žák s IQ nad 100. Ti nejlepší cikáni mají IQ třeba kolem 92, 95, což je blízko k bílému průměru a je to fajn. Takoví cikáni by byli schopni vystudovat i střední školu. Ale na vědce to fakt není. Ten by musel mít minimálně 120.
Většina cikánů má IQ 70 - 90.
90 - 100 je cikánská elita. |
]
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: Syntezator v Sobota, 28. prosinec 2024 @ 14:30:56 CET (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Ale aby to nevyznělo, že považuji bílé za lepší lidi. Nejsou. Na té cikánské škole jsem nikdy nezažil intriky ze strany žáků. Na intriky, pletichy totiž musí být vyšší IQ, které oni neměli. Takový pes nepletichaří, protože na to nemá IQ. Proto se říká o pejscích, že jsou "čisté duše". No a ta cikáňata, co jsem učil, byla čistší duše. Jednodušší, hlučnější, temperamentnější, ale neměli čím intrikovat. Inteligence není sama o sobě záruka ničeho. Inteligenci může jedinec používat k páchání zla i dobra. |
]
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: Syntezator v Pondělí, 30. prosinec 2024 @ 10:23:26 CET (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Co se týká asiatů, mají v testech IQ sice v průměru 104, 105, ale zase vizuálně a fyzicky na bílou rasu nemají. Viz sportovní výsledky, třeba desetiboj, hokej, fotbal apod. V krasobruslení nebo skoku do vody jo, páč tam jde o práci se svým tělem, a ne o sílu. Asiati mají kratší nohy v poměru k trupu. Což ve sportu není výhoda, ani není moc pohledné. Asiatky ženy si nechávají "opravit" oční víčka na evropské, naopak to nevidíme. Takže zřejmě oni sami vidí bílé lidi jako hezčí. Bílá rasa je esteticky nejpovedenější, ale napáchala na této planetě nejvíce zla, viz války. Současně i táhla průmyslovou revoluci a technický pokrok. Dneska je ovšem nejvíce patentů v Číně. Kdoví, jak to bude dál s lidstvem. |
]
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: Syntezator v Pondělí, 30. prosinec 2024 @ 15:02:45 CET (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Ještě by mě zajímalo, jaký smysl mají kratší nohy asiatů v poměru k trupu? Je zajímavé, že asiatům příroda, evoluce ponechala stejně veliké lebky a mozky, dokonce v testech IQ mají až 104, což je nepatrně více, než mají Evropané. Je zajímavé, že mají atypická oční víčka, tzv. šikmé oči, to má nějaký evoluční důvod, nebo to je náhoda? Vím, že asiati mají méně potních žláz i méně ochlupení. Chlupaté hrudníky jen výjimečně. Evropané jsou chlupatější, vyšší. Nejvíce mi vrtají v hlavě ty kratší nohy asiatů. Mít kratší dolní končetiny přece není evoluční výhoda. Takový člověk hůře uteče predátorovi apod....
https://editee.com/chat-gpt mi odpověděl:
Tyto fyzické rozdíly mezi populacemi jsou výsledkem dlouhodobé evoluce a adaptace na různé podmínky prostředí:
Kratší končetiny:
- Souvisí s adaptací na chladnější klima (Bergmannovo pravidlo)
- Kompaktnější tělo lépe udržuje teplo
- V historii Asie nebyl tak velký tlak na rychlý běh před predátory jako v Africe
Epikantická řasa (šikmé oči):
- Chrání oči před ostrým větrem, prachem a UV zářením
- Běžná adaptace v chladných a větrných oblastech
- Podobnou adaptaci mají i Inuité
Méně potních žláz a ochlupení:
- Adaptace na vlhké klima východní Asie
- V humidním prostředí není potřeba tolik pocení
- Méně ochlupení snižuje riziko plísňových onemocnění
IQ a velikost mozku:
- Není přímo spojeno s fyzickými adaptacemi
- Kognitivní schopnosti se vyvíjely nezávisle
- Rozdíly v IQ mezi populacemi jsou minimální
Tyto rozdíly nejsou ani lepší ani horší - jsou to jen různé adaptace na rozdílné podmínky prostředí během tisíců let evoluce. |
]
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: Nemohouci1 v Pátek, 27. prosinec 2024 @ 16:45:05 CET (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Ten miloval Wagnera :)))
|
]
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: Nemohouci1 v Pátek, 27. prosinec 2024 @ 16:44:19 CET (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Mimochodem Čajkovskij byl homosexuál a co?
|
]
|
|
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: Milka v Čtvrtek, 26. prosinec 2024 @ 13:03:09 CET (O uživateli | Poslat zprávu) | oko Toto je opravdu jen tvůj osobní názor: Vždyť které dílo dnešních umělců je srovnatelné s vlámským a holandským malířstvím sedmnáctého století, s Leonardovou "Monou Lisou", s Michelangovou "Pietou", či s jeho "Davidem", oč jsou dnešní sochy snad krásnější, než sochy starořeckých sochařů? A vynikají snad hudební skladby dnešních autorů nad Smetanou, Čajkovským, Dvořákem, Bachem či Mozartem?
Zde žádný vývoj v čase skutečně nevidím - spíš naopak - jenom úpadek, degeneraci
Viděla jsem mnoho v mých očích zajímavějších a na mě působících jako "krásnější". Předčily to co ty vyjmenováváš. Co se týká tvorby v malířství, musí se brát ohledy na dobu vzniku, požadavky společnosti, postavení umělce, technické možnosti (Leonardo určitě se nikdy nesetkal s akvarelem...např.) Už jsi třeba viděl jak vypadaly sochy v antice? : zde odkaz: https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/veda/bily-mramor-je-jen-pohadka-archeologove-na-vystave-ukazuji-ze-anticke-sochy-hyrily-barvami-18399
|
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: oko v Pátek, 27. prosinec 2024 @ 08:33:23 CET (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Milko, nemám v úmyslu se s tebou přít o hodnotě konkrétních uměleckých děl.
Mým záměrem bylo poukázat na fakt, že krása člověka "polidšťuje". Že pod jejím vlivem měknou lidská srdce jako vosk na slunci, že lidé jsou pak vnímavější na Boží věci.
A je úplně jedno, zda krása do lidského srdce přichází skrze oči, nebo skrze sluch, či další smysly.
Chtěl jsem poukázat na skutečnost, že krása sama o sobě nemá vlastně ve stvoření žádnou praktickou funkci - z pohledu fungování vesmíru nemá oprávnění existovat, je jaksi nadbytečná (planety by se bez ní točily asi stejně) - přesto je podpisem svého Stvořitele - jako se malíř podepisuje pod svým obrazem. A člověk (nikoli zvíře) má schopnost tuto krásu vnímat a ocenit.
Nebesa vypravují o Boží slávě, dílo rukou jeho zvěstuje obloha .... (Žl 19,2).
P
|
]
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: Syntezator v Pátek, 27. prosinec 2024 @ 10:18:34 CET (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Mým záměrem bylo poukázat na fakt, že krása člověka "polidšťuje". Že pod jejím vlivem měknou lidská srdce jako vosk na slunci, že lidé jsou pak vnímavější na Boží věci. A je úplně jedno, zda krása do lidského srdce přichází skrze oči, nebo skrze sluch, či další smysly. Vložil: oko
Aktivní hraní na hudební nástroj, provozování hudby zvyšuje IQ. Jsou na to výzkumy. Mění a vylepšuje to schopnosti mozku.
Je možné, že něco podobného dělá i výtvarka.
Každopádně malování nebo pracovní činnosti nebo jakákoli práce s prsty buduje a posiluje jemnou motoriku. Zejména pro děti je nesmírně důležité, aby se jim vytvářely spoje mezi mozkem a prsty.
Když jsem kdysi učil na škole s rozšířenou estetickou a uměleckou výukou, tak je pravda, že tam byla lepší atmosféra, páč ta děcka byla více zaměstnaná a měli i odpolední aktivity a lépe se mezi sebou znali. To bylo ale v době předinternetové a předmobilové.
Stejně tak ale byla lepší atmosféra a lepší děcka na sportovní škole, kde jsem jeden čas (asi tři roky) taky učil. Tam se zase hodně věnovali pohybu a taky to mělo blahodárný vliv na děti, žáky.
Čili já jsem pro to, aby se děti rozvíjely a už od základky byly zaměřené na speciální talenty dětí.
Neviděl jsem, že by to ty děti dělalo esoterickými nebo vnímavými na duch.ovno. Spíše jsem viděl, že je ty činnosti (sport, hudba, malování, pracovní činnosti) dobře zaměstnaly, stmelily v kolektivu, vytvořily dobrou náladu, a nepřímo jim to vylepšilo i celkový prospěch. Protože dítě, které dobře prospívá v nějakém specifickém předmětu, má tendenci to přenést i jinde. Dítě potřebuje zažít úspěch, satisfakci, přijetí. |
]
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: Nemohouci1 v Pátek, 27. prosinec 2024 @ 16:59:33 CET (O uživateli | Poslat zprávu) ) | I psaní všema deseti na počítači je lepší než ťukání do mobilu...
tam si víc procvičíš prsty jako při hraní
|
]
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: Milka v Neděle, 29. prosinec 2024 @ 10:35:17 CET (O uživateli | Poslat zprávu) ) | oko Asi vnímání krásy chápu jinak. Něco jako "krása" samo o sobě není...Teprve ten, kdo pozoruje, je schopen v tom co vidí nebo slyší, vidět nebo slyšet krásu.
Jestli je někdo estét ve smyslu milovník krásy, umění,..ještě nemusí znamenat, že je moudrý, laskavý, zbožný. Může to být klidně lump.
|
]
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: Syntezator v Neděle, 29. prosinec 2024 @ 11:20:36 CET (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Jestli je někdo estét ve smyslu milovník krásy, umění,..ještě nemusí znamenat, že je moudrý, laskavý, zbožný. Může to být klidně lump. Vložila: Milka
Ano, spousta majitelů těch nejdražších obrazů jsou gauneři, mafiáni apod. Na druhé straně samotná aktivní tvorba se vždy pojí s talentem dotyčného a jeho rozvojem. Když jsem měl na škole školní kapelu složenou z pěti žáků, tak to byli ti nejlepší žáci školy. Jednak rozvíjeli talent a jednak hraní s ostatními učí kolektivismu, spolunažívání, kooperaci, empatii, vycházení s jinými, altruismus apod. Plus těm dětem vyplní čas, zabaví je. Taková děcka jsou nejlepší, protože mají program, nenudí se, rozvíjejí se, nespadnou do špatné party, vyhýbají se jim patologie. Proto jsem vždy doporučoval rodičům, aby děti nenechávali bezprizorní. Zahálka, nečinnost je výchozí bod, z kterého se rodí patologie. Lidský mozek je takový řešič úkolů a když nemá skutečné úkoly, vyrobí si ty náhradní, často špatné. Každý člověk a děti nejvíce potřebují zaměstnat mozek i tělo.
Moudrost a laskavost se rodí jako následek aktivit a životních zkušeností. |
]
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: martino v Pátek, 27. prosinec 2024 @ 19:59:22 CET (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Milko a co tato krása z mramoru? Dej odkaz co se ti líbí rád se potěším, skutečným uměním. Díky.
https://www.youtube.com/watch?v=mdMmGvOlHzw
|
]
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: Milka v Neděle, 29. prosinec 2024 @ 10:53:06 CET (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Martino Odkaz, který jsi poslal, je o úžasném sousoší vrcholného baroka. Mistrovské dílo.
Byli jsme ne moc dávno na výletě s doprovodem historiků. Navštívili jsme mimo jiné kostel, který díky tomu, že majitel panství v té době nebyl zrovna bohatý, byl zachován ve starším stylu a nebyl zmodernizován a přestavěn do baroka. Bylo to zvláštně zajímavé místo. A historik byl nadšen, že se něco takového dochovalo. Ukazoval, vysvětloval a já viděla krásu. Zvláštní, ne dokonalou, něco už dost chátralo. Bylo to ale úžasné .. Baroka je všude dost, tohle bylo svým způsobem ojedinělé.
A pak , to už je delší dobu, byla jsem v galerii. Věděla jsem, že tam budou mistrovská díla. Byla. A bylo to krásné.. Ale nejvíc mě oslovilo něco, co jsem nečekala, že by mě mohlo doslova zastavit. Vincent van Gogh. V místnosti s jeho obrazy jsem zůstala...dlouho. Byla tam lavička. Tak jsem tam tak sedla a seděla a hleděla... Způsob jak pracoval se základními barvami, ta dynamika , to působení doplňkových barev...byla to prostě krása... No, a takhle to asi je. Krásu musí člověk objevit sám. Musí ji v něčem vidět, vnímat.
Těš se tím, co tebe těší. A nic se nevyrovná autentickému setkání. Ani videa, ani fotky toto nenahradí.
|
]
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: martino v Neděle, 29. prosinec 2024 @ 14:06:48 CET (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Milko jsem rád, že tě oslovil Vincent van Gogh. Mě zase např. Michelangelo Merisi zvaný Caravaggio. On usiloval o skutečné umění. Zastával maximální dokonalost s tím, že dílo musí být jako odraz skutečnosti v zrcadle. Gogh naopak experimentoval s tvorbou technikou nanášení barvy tahů štětce tkz vrstvením barvy štětcem. Bylo to jeho styl, který ho proslavil. Neříkám, že je to ošklivé, ale s díly Caravaggia, Rafaela, atd. se to opravdu srovnávat nedá. Znám většinu těchto uměleckých děl osobně a vracím se k ním stále. oko to myslel dobře, ale i ty máš pravdu,.... |
]
|
|
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 30. prosinec 2024 @ 07:01:16 CET (O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/ |
Všichni lidé bez rozdílu ve všech generacích jsme citliví a vnímaví pro krásu. Ať už je to krása přírody, krása západu slunce či krása ženy, hudba, socha či obraz. Krása nás nutí zastavit se v našem pachtění, hněte naše srdce i mysl, vyvolává v srdci touhu po dobru.
Já vím, Stando, ... ty vaše pocity, zážitky, .... psal jsi o tom mockrát, snažil ses vaši situaci mockrát přehodit na druhé či všechny ...
Tohle už jsem ti psal taky mockrát, Stando - ne, nejsou lidi stejní. Jsou lidi, co je nezajímá hudba, nebo sochy, nebo obrazy. Jsou dokonce lidi, co je nezajímá krása ženy a dokonce ani krása západu slunce. Zaujme je třeba výroba brzdových destiček někde v dílně v Indii, uprostřed nepořádku, špíny a prachu, nebo hrabání bagru a západ slunce jim tak moc neříká.
Navíc, i když někoho dojme krása západu slunce - slunce zajde a je noc. A ten člověk je stejný, jako před západem. Západ slunce pomine stejně, jako pocit z něj.
To, důležité, co určuje člověka, je uvnitř něj. To, co je venku, na co se člověk kouká, to je vždycky slabší.
Možná by pomohlo, kdybys napsal, v čem konkrétně tebe krása změnila k lepšímu?
K podstatě článku: Povídačky, spekulace, rozumování, naparování a povyšování nějakého člověka ve starověku nad Ariány je stejný duch, jako dnes. Stejně tak to není moudrost, jako to nebyla tenkrát.
Toník |
|
|
Re: Vánoční zamyšlení. (Skóre: 1) Vložil: rosmano v Pondělí, 30. prosinec 2024 @ 11:26:26 CET (O uživateli | Poslat zprávu) |
/ Ať vystoupí nyní kterýkoliv nevěřící Arián ... /
Ten Augustín též musel být dobrý mišuge, když pyšně prohlašoval, že Ariáni jsou nevěřící.. :-). Ale chápu, bylo to zcela v souladu s nově vzniklou duchovní totalitou od roku 380 AD vydáním Tesalonského dekretu a rozhodnutím o Trojici na koncilu v Konstantinopoli 381 AD.
/ Já osobně nemohu přijmout scénář, že mě spasil od hříchů pouze člověk (jakkoli moc od Boha obdarovaný) /
Hmm, to je škoda Stando, že nemůžeš přijmout Evangelium, jak nám ho předává Písmo.
1Tm 2:4: který (Bůh) chce, aby byli všichni lidé zachráněni a přišli k poznání pravdy. 5 Je totiž jeden Bůh, jeden je také prostředník mezi Bohem a lidmi, člověk Kristus Ježíš, 6 který ( ten člověk Kristus Ježíš) dal sám sebe jako výkupné za všechny, jako svědectví ve svůj čas. 7 K tomu jsem byl ustanoven hlasatelem a apoštolem — mluvím pravdu v Kristu, nelžu —, učitelem národů ve víře a v pravdě.
Ř 5:15: Avšak s darem milosti tomu není tak jako s proviněním. Jestliže proviněním jednoho člověka mnozí zemřeli, mnohem více se na mnohé rozhojnila Boží milost a dar spravedlnosti v milosti toho jednoho člověka, Ježíše Krista.
Ř 5:18: A tak tedy: jako skrze provinění jednoho člověka přišlo na všechny lidi odsouzení, tak i skrze spravedlivý čin jednoho člověka přišlo na všechny lidi ospravedlnění k životu.
|
|
|
|
|