Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Martina.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 13, článků celkem: 16716, komentáře < 7 dní: 824, komentářů celkem: 435109, adminů: 60, uživatelů: 5259  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 352 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

JirkaB
rosmano
Willy
Tolstoj
gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
119401868
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Kde se nalézá víra a láska?
Vloženo Úterý, 18. červen 2024 @ 08:45:42 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Willy

Apoštol Pavel se modlil za svaté v Efezu a věrné v Kristu Ježíši ve 3. kapitole takto:

Mně, nejmenšímu ze všech svatých, byla dána tato milost, abych zvěstoval pohanům Kristovo nevystižitelné bohatství a objasnil všem, jaká je správa toho tajemství od věků ukrytého v Bohu, jenž všechno stvořil. Skrze církev se tak nyní má stát známou vládám a autoritám v nebesích přerozmanitá Boží moudrost, podle odvěkého úmyslu, který uskutečnil v Kristu Ježíši, našem Pánu. V něm smíme otevřeně a s důvěrou skrze jeho víru přistupovat k Bohu. Proto žádám, abyste neklesali na mysli kvůli mým soužením pro vás, neboť to je vaše sláva. Z toho důvodu klekám na kolena před Otcem našeho Pána Ježíše Krista, po němž má své jméno každá rodina v nebesích i na zemi, aby vás podle bohatství své slávy posílil mocí skrze svého Ducha na vnitřním člověku, aby Kristus skrze víru přebýval ve vašich srdcích a abyste byli zakořeněni a založeni v lásce, a tak abyste byli se všemi svatými schopni pochopit, jaká to šíře a délka a výše a hloubka, a poznat Kristovu lásku, která převyšuje poznání, a tak byli naplněni až do vší plnosti Boží. Tomu pak, kdo je mocen podle síly, kterou působí v nás, učinit daleko více nade všechno, co žádáme nebo co si můžeme pomyslet, jemu buď sláva v církvi a v Kristu Ježíši po všecka pokolení věčnosti věků! Amen. Ef 3:8-21

Modlitba začíná ve 14. verši a v kontextu je uvedena od verše osmého.
Nejen z této modlitby vyplývá, že naše srdce (ne ta pumpa na krev) je místem, v němž přebývá nejen Pán Ježíš Kristus, ale i víra a láska. Naše srdce může a má být naplněno vírou a láskou Boží, v níž jsem zakořeněni, přebývá-li v něm Kristus. Zakořenění v lásce znamená, že tak jako v našem srdci přebývá Kristus, i my přebýváme v Kristu. Nejsme-li v Kristu, není ani Kristus v nás - jde o vzájemné přebývání, od něhož se odvíjí naše vzájemná jednota, která je nejprve jednotou Ducha, následně jednotou mysli, tím, že máme mysl Kristovu, tzn. že jsme nejen jeden D/duch, ale i jedno srdce a výsledkem jsou jedna ústa, tj. že naše ústa sestávají Božími ústy, mluvícími Boží Slova.

Naše srdce je místem, kde Kristus nejen přebývá, ale do něhož vchází a z něhož vychází jako život, jímž sloužíme druhým lidem. Bible říká, že čím srdce přetéká, to ústa mluví. Přetéká-li naše srdce naším pokladem v nebesích = Kristem, Kristův život vychází našimi ústy ven, aby požehnal lidem kolem nás.

Jen tím, čím naše srdce přetéká, je to, čím můžeme a máme sloužit Bohu i lidem. Bez tohoto přetékání služba Bohu ani lidem není možná nebo tedy nemáme čím a jak sloužit Bohu ani lidem.
Nejsme-li naplněni Duchem tímto přetékajícím způsobem a nemluvíme-li z této plnosti slova víry a lásky, jsme, jak Pavel píše ve 13. kapitole 1. listu Korintským, dunící kov a řinčící činel a podle Jana 15 nejsme nic, nemáme nic a nemůžeme nic dělat - rozuměj pro Boha v Jeho království, do něhož nás Otec přenesl z pravomoci temnoty, abychom je hledali a v něm žili Božským věčným životem, který nám v Kristu dal.

Tímto životem nás Duch Svatý proměňuje a buduje z nás Tělo Kristovo v lásce, Církev Kristovu jako Otcův dům, dům Boha živého, zatímco dospíváme všichni k jednotě víry a plného poznání Syna Božího, v dospělého muže, v míru postavy Kristovy plnosti, abychom již více nebyli jako děti, zmítáni vlnami a hnáni každým větrem učení v lidské nestálosti, v chytráctví k nastražené cestě bludu, nýbrž abychom byli pravdiví v lásce a rostli všemi způsoby v toho, který je hlavou, v Krista (Ef 4:13-15) a budujeme se v lásce, v níž jsme zakořeněni, jak již bylo zmíněno.

Tož tak.


"Kde se nalézá víra a láska?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 2 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Kde se nalézá víra a láska? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 18. červen 2024 @ 09:45:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."... a tak abyste byli se všemi svatými schopni pochopit, jaká to šíře a délka a výše a hloubka, a poznat Kristovu lásku, která převyšuje poznání, a tak byli naplněni až do vší plnosti Boží."...


Apoštol tu vnímá to předivo lidských vztahů podobně, jak jsem tady už dříve popisoval já - jako prostor se třemi různými rozměry (osami), které existují nezávisle na sobě  a až dohromady spolu tento prostor vytvářejí.

Že tímto způsobem se i rozumově dokážeme trochu přiblížit křesťanskému učení o Otci, Synu a Duchu svatém, kteří jsou pořád  jedním Bohem.

Ten "čtvrtý rozměr" (ta hloubka) naznačuje už ten duchovní rozměr lidské víry, na který je lidský rozum už krátký. Té hloubky víry se dá zmocnit ("poznat", zažít ji) výhradně jen s Boží pomocí. Samy síly člověka na to nestačí.
Nedávno jsem byl u svátosti smíření a zmínil jsem se , že mě trápí, že i přes veškerou svoji dobrou vůli pořád  nemiluji Krista tolik, jak bych ho milovat chtěl a měl.

Zpovědník mi na to opáčil, že se v tomto tedy mám obrátit na Krista samého - aby mi takto milovat pomohl a naučil mě milovat. A já si uvědomil, že přes všechny moje teoretické znalosti, co bych udělat měl, právě toto nedělám....


Stránka vygenerována za: 0.39 sekundy