Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ludmila.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 9, článků celkem: 16810, komentáře < 7 dní: 484, komentářů celkem: 440322, adminů: 60, uživatelů: 5265  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 278 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

Tolstoj

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
120406617
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Vlastní tvorba
Vloženo Pondělí, 05. únor 2024 @ 12:41:07 CET Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Nepřihlášený

Nepotřebuji radit, sám studuji Bibli a vnímám to svým způsobem. Někdy to psaní jde samo, jakoby mi to někdo diktoval. Napsal jsem již knihu věnovanou Skutkům a  také oběma dopisům Korintským. Hledám v tom i logiku, a tak nejraději mám Lukášovo evangelium. Proč logiku? Dnešní člověk myslí spíše logicky.Lukáš, tento inteligentní Řek, se snaží chronologický popsat vše, co se dozvěděl, a pak na jeho evangelium navazují Skutky apoštolů. Tady je malá ukázka z mé vlastní knihy o Lukášově evangeliu. Začátek sedmé kapitoly:



1Potom Ježíš procházel městy a vesnicemi a přinášel radostnou zvěst o Božím království; bylo s ním dvanáct učedníků ·  
2a některé ženy uzdravené od zlých duchů a nemocí: Marie, zvaná Magdalská, z níž vyhnal sedm démonů, ·  
3Jana, žena Herodova správce Chuzy, Zuzana a mnohé jiné, které se o ně ze svých prostředků staraly. ·  
4Lidé se k němu scházeli ve velkých zástupech a přicházeli z mnoha měst. Mluvil k nim v podobenství:  

 Pán Ježíš přináší zvěst o Božím království. Co to ovšem bylo koncertně, o čem to hovořil? Rozuměli mu lidé? Když se ho později Pilát  ptal, jak je to  s jeho království, prohlásil přece:  
  • Jan 18, 36Ježíš řekl: „Moje království není z tohoto světa. Kdyby mé království bylo z tohoto světa, moji služebníci by bojovali, abych nebyl vydán Židům; mé království však není odtud.“
  Pán Ježíš tak vyvrátil podezření z toho, že chce být či je králem teď v této době tady na zemi. Pilát usoudil, že jeho řeči neohrožují římskou vládu. Asi se nad tím usmíval a považoval to za neškodné řeči. Co se tedy lidé v té době od Pána Ježíše dovídali? Pojem království se v Bibli nachází ve 395 verších. V lidském pojetí je království fyzický prostor, v němž žijí lidé a mají svého jednoho vůdce, kterému věří a kterého ve všem poslouchají. V přeneseném slova smyslu je to pak i nefyzický prostor, kde vládne Bůh. Když umíral Štěpán tak volá:   ·  

55Ale on, plný Ducha svatého, pohleděl k nebi a uzřel Boží slávu i Ježíše, jak stojí po pravici Boží, 56a řekl: „Hle, vidím nebesa otevřená a Syna člověka, stojícího po pravici Boží.“   

 Štěpán už viděl do Božího království.   A v čem je to Boží království lepší než jiná lidská království na zemi? Neexistuje v něm nic, co člověku způsobuje bolest a trápení. Těžko si to dovedeme jen představit. Prostě jiný svět. Takový, jaký zamýšlel stvořit pro člověka Bůh před pádem do hříchu. A o takovém království Pán Ježíš mluvil a k vyjádření používal podobenství. Lidé se vrátí tam, kde byli před pádem do hříchu, ale to musí změnit vztah k Bohu.   

 Jaký byl ten první hřích?   ·  

1Nejzchytralejší ze vší polní zvěře, kterou Hospodin Bůh učinil, byl had. Řekl ženě: „Jakže, Bůh vám zakázal jíst ze všech stromů v zahradě?“ ·  
2Žena hadovi odvětila: „Plody ze stromů v zahradě jíst smíme. ·  
3Jen o plodech ze stromu, který je uprostřed zahrady, Bůh řekl: ‚Nejezte z něho, ani se ho nedotkněte, abyste nezemřeli.‘“ ·  
4Had ženu ujišťoval: „Nikoli, nepropadnete smrti.   
  5Bůh však ví, že v den, kdy z něho pojíte, otevřou se vám oči a budete jako Bůh znát dobré i zlé.“    

 Rozuměla tomu Eva a jak to vnímal Adam, který u toho také byl?  Nepřítel Boha popírá to, čím pohrozil Bůh. Věděli, co znamená smrt, když nikde kolem nebyla? A co znamená ten slib, že budou zná to, co zná Bůh. Dobré i zlé.   Možná Eva tomu nerozuměla, protože nemá další otázky.   ·  

6Žena viděla, že je to strom s plody dobrými k jídlu, lákavý pro oči, strom slibující vševědoucnost. Vzala tedy z jeho plodů a jedla, dala také svému muži, který byl s ní, a on též jedl.  

 Evu lákají spíše ty smyslové požitky, možná vůně, barva a chuť… Tohle jí zláká, ale co Adam? Proč neřekne, aby Eva ten plod nejedla ? Čeká a vidí, že nic z toho, čím Bůh hrozil, se nestalo. Proč by si také nevzal? Možná ho láká to druhé: znát to, co zná Bůh, dobré i zlé.   

 Tady vidíme ten rozdíl mezi ženou a mužem. Muž touží spíše po vládnutí  a moci a žena si libuje v požitích.   Nemůže být taková bytost jako člověk nyní nebezpečná? Nebude respektovat Boha a ani nebude umět  s poznáním zla a dobra dobře zacházet. A to je právě ten hřích. Člověk se postavil proti Bohu, nemiluje Boha, nevěří mu a touží po stejném postavení jako Bůh.   Pán Ježíš asi nepodával výklad toho, co se dělo v ráji, ale působil na to, co je v člověku ukryto hluboko v mysli. Touha po věčném životě v prostředí, kde nebudou zemské bolesti. Jaký smysl by měl život jen v bolesti  a trápení? Pán Ježíš lidem vypraví a zvěstuje právě tento svět v Božím království. Má to jeden háček. V Božím království je králem Bůh a dokáže ho člověk respektovat, milovat, chválit a nenechá se zase napálit nějakým nepřítelem proti Bohu? Aby se tam člověk dostal, musí mít jiné já, které je zbavené toho, co do lidského srdce proniklo prvním hříchem v ráji. Zatím ještě lidé nechápali, jak se hříchu zbavit a změnit se, ale to vše pochopí po Ježíšově oběti na kříži.   Pán Ježíš svoji autoritu posiluje nejen tím, co k lidem hovoří, ale i svými zázraky.   K učedníkům se přidalo i několik žen. Marie je symbolem napravené nevěstky a Pán Ježíš z ní vyhnal sedm démonů. Co si před tím můžeme představit ? Není to nic fyzického, ale duchovní síla, která působí negativně na lidskou psychiku. Marie tím byla asi hluboce ovlivňována a byla šťastná, když toto trápení působením Ježíše z ní zmizelo. O Janě víme, že byla ženou správce Chuzy. Chuza byl úředník Herodesa Antipy. Jana byla tedy i majetná a  asi i svými prostředky a majetkem podporovala učedníky, dokonce byla i pod křížem se ženami a byla svědkem i Ježíšova vzkříšení.   ·  

10Byla to Marie z Magdaly, Jana a Marie Jakubova a s nimi ještě jiné, které to pověděly apoštolům. 11Těm však ta slova připadala jako blouznění a nevěřili jim.  

  Zuzana také asi byla majetná žena, která přispívala  svými penězi učedníkům. A s Pánem Ježíšem a jeho družinou bylo i více žen. Bylo hlavně z toho důvodu, aby těmto mužům někdo připravoval jídlo, pral oblečení a jiné služby. Ženy se tak velice zasloužily za to, že Pán Ježíš se svými dvanácti mohli konat své dílo.  

 Dále čteme, že Pán Ježíš hovoří k lidem v podobenství. Proč? Chce jím tímto způsobem přiblížit vztahové záležitosti a přiblížit tajemství Boží záchrany i Božího království.

"Vlastní tvorba" | Přihlásit/Vytvořit účet | 1 komentář | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Vlastní tvorba (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 05. únor 2024 @ 16:59:06 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Nepotřebuji radit, sám studuji Bibli a vnímám to svým způsobem. ..."...


Proč ale vynalézat a objevovat věci už dávno objevené a vynalezené - už dávno známé?

Pro pokrok v lidstvu je typické, že člověk absorbuje znalosti předcházejících generací a sám si k tomu pak třeba přidá svůj malý dílek - posune lidské poznání o kousíček dál.

Takto to funguje třeba ve vědě, v oblasti lékařství - prostě všude.

Proč by to mělo být ve znalostech Božího slova jinak?

Tento článek je sice nepodepsaný - ale typnul bych si ho na Františka coby autora....



Stránka vygenerována za: 0.16 sekundy