Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Martina.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 13, článků celkem: 16716, komentáře < 7 dní: 827, komentářů celkem: 435112, adminů: 60, uživatelů: 5259  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 348 návštěvník(ů)
a 6 uživatel(ů) online:

magdalena07
rosmano
Tolstoj
Willy
gregorios777
Nekdo

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
119403356
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Jenže, kde ji najít??
Vloženo Neděle, 17. prosinec 2023 @ 19:37:03 CET Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Frantisek100

Včera se mi stala taková zvláštní a vážná věc. Šel jsem zrovna vysypat koš a zvoní telefon. Ve sluchátku se ozval třesoucí hlas neznámé dívky.    

 „Už jste mi poslal  knihu?“   
 Ze začátku  jsem moc nerozuměl, o co jde. Hlas byl takový divný  a vylekaný. Prosím o zopakování vzkazu. A už chápu. Ráno jsem odesílal knihu na inzerát. Už ani nevím přesně jakou, ale asi něco duchovního. Odpovídám:    

„Už jsem ji dnes odeslal“  
 Rozhovor však nekončil.   

 „Bojíte se pekla?  Existuje peklo? Já mám takový strach“   

   „Prosím vás proč?“  

 „Protože mne tím  straší?“  

 „Kdo vás straší?“  

 „No, křestané mne tím straší“   

 „ Prosím vás kašlete na takové řeči.. Copak  víra v Boha je o pekle. Přece je v Bibli psáno tohle:  
  • Jan 3, 16Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný.
     Je tam něco o strašení? "

   „Já mám ale strach“  

 „ Já vás chápu, ale takto straší fanatici a těm nesmíte věřit“   

 Vnímám, že tato dívka je nějak vystresována. Vzpomněl jsem si, že dávno v mládí jsem něco takového také prožíval. Místo pochopení jen vyčítání a strašení. Jak blízko pak může být člověk u psychického zhroucení? 

   „Nevěřte na takové řeči…“.  

 Stojím stále o kontejneru a lidé chodí kolem mně. Slyší asi, co mluvím. 

   „Máte rodinu?“   

   „Mám ženu , děti i vnoučata“     

 „Pane, vy se tak máte?  

    Pochopil jsem, že tuhle dívku trápí samota. Bylo mně jí líto, ale nebyl čas jí dál něco vysvětlovat a asi bych to ani neuměl a bál se, abych ještě něco nepokazil. Rozloučili jsme, popřáli hezké vánoce.   Vracím se po schodech a přemýšlím?  Ta dívka asi chodí někam do nějaké církve či sekty. Proč jí tam nepomohou?   

  Mám pocit, že si někteří křestané  si vybírají pro své působení a vliv právě takové lidi, kteří mají nějaké trápení, samotu apod. A jejich metody znám. Bylo mi té dívky líto a vím, že místo takového náboženského fanatismu potřebuje psychologickou péči a dobrou radu. Jenže, kde ji najít?

"Jenže, kde ji najít??" | Přihlásit/Vytvořit účet | 217 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Jenže, kde ji najít?? (Skóre: 1)
Vložil: LD (lubd@post.cz) v Neděle, 17. prosinec 2023 @ 23:46:49 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pěkný příběh Františku. Předpokládám, že je vymyšlený - že se má jednat pouze o jakousi ilustraci k nastolenému tématu? Nu - i kdyby tento příběh vymyšlený nebyl (v komunitě věřících se dějí různé věci, takže nakonec proč ne), vcelku nic to nemění na tom, že se dotyčná - ať už skutečná nebo fiktivní slečna - dívá na celou věc překvapivě realisticky.
Ve Starém i Novém Zákoně je nepřeberně příkladů, které demonstrují povahu židokřesťanského Boha, který se s nikým moc ***** nebude. Židokřesťanský Bůh vcelku dost jasně říká, že je zde menšina vyvolených a většina zatracených. A že ta většina zatracených bude na "onom" světě trpět mnohem více, než za svého pozemského života. Mám pocit, že ona slečna toto poselství Pána chápe bez příkras a pak se není co divit, že je z toho vystrašená - ono, kdo by nebyl, že - tedy v případě, že věří v pravdivost toho, co je slovo od slova uvedeno v židokřesťanstké Bibli...

Máš před sebou nelehký úkol Františku - zavolat zpátky oné slečně (číslo na ni určitě máš) a celé jí to pěkně vysvětlit - aby se už nebála, že to, co se píše v židokřesťanské Bibli, vlastně není až tak docela pravda :)) No ale nedej Bože, aby se tě pak ta dotyčná slečna zeptala, co teda pak vlastně znamenají Ježíšova slova: já jsem ta cesta, PRAVDA i život - takovýto dotaz bych fakt nechtěl zodpovídat ani náhodou :))
Re: Jenže, kde ji najít?? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 18. prosinec 2023 @ 06:24:16 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj Františku.

  Včera se mi stala taková zvláštní věc. Jeli jsme se podívat k Máše, na návštěvu. Máša je maminka dvou dětí, opustil je před lety táta od rodiny, zůstala se dvěma dětmi sama na život. 

  Je to asi deset, patnáct let, kdy dostala novou naději - naději od Boha. Uvěřila Bohu, dala mu svůj život. Uprostřed strachů, samoty, bolesti z rozchodu uvěřila Bohu... 

  Pán Bůh ji našel. Staral se o ní.

  Uzdravil jí, uklidnil její strace, dal jí jistotu, bezpečnost, která jí scházela. A vděčnost. Vyprávěla nám, jak byla rozzlobená na celý svět, na všechno, že zůstala sama. Jak záviděla, že ostatní mají rodinu, kterou ona nemá. Jak se zlobila, proč zrovna ona. 

  A jak to Bůh proměnil - chodí teď po světě a je vděčná. Má ráda auta, ráda si je kupuje, je vděčná za každé nové auto, co si koupí. Má ráda techniku, uprostřed domu má krb, jaký jsem ještě neviděl. A je vděčná. Pomalu opravuje starý domek, ve kterém bydlí. A je vděčná.


  Má dvě děti, Manku a Mirka. Každé jiné - Manka vzorné dítě, které prošlo školu jak teplý nůž máslem. Bez jediné těžkosti. Mirek, to byl jiné kafe - Máša byla v ředitelně víc, než kde jinde. Neustále "zlobil", do školy se nevešel.

  Manka dělá grafičku. Dělá práci, kterou jsem miloval, studoval, ale nikdy nedělal. Mám rád třeba Miracle. Taková blbinka. Je i o tom, co je v články. A ta vyprávěla zase svůj život. Jak ji Bůh našel, staral se o ní. Jak pracovala, až se upracovala, Pán Bůh jí zastavil, rok měla volný čas, .. Připomělo mi to čas, kdy mi bylo třicet, prožil jsem podobné věci.

  Mirek dělá realiťáka. Jak měl, charakter, tak žije. Nakoupil spoustu nemovitostí, půjčil si spoustu peněz, kupoval rychlá auta, žil rychlý život. Jak rychle žil, tak rychle skončil. Přišel o všechno. A je doma s mámou. A začíná znovu. A je vděčný Bohu. Přes všechno, co se mu stalo. Nebo právě proto.


  Přes víkend byl u nás doma Marcel [granosalis.cz]. Přijel z Karviné, odstěhovali se tam před pár měsíci. Mohl, už pominulo nebezpečí, pro které ho Bůh tehdy vyvedl k nám. Prodal domeček, který tu opravili, koupil byt, koupil si nové auto, stará se o svoje rodiče, o rodiče svojí ženy. A je s bráchy. A věří Bohu a žije pro něj. Přes všechno, co v životě zažil. Nebo právě proto.

  Vzpomínali jsme na to, co jsme zažili. No, to už by bylo na delší vyprávění...


  Jinak strašení peklem taky znám. 

  Když jsme byli malí, měla doma maminka psací stroj, uměla psát na stroji. Často doma množila nějakou literaturu, jeden originál, přes kopírák pár kopií, osm, deset. Já jsem diktoval. Nebo brácha. Nebo jsem si jen četl, co přepisovala.

  Pomatuju si, že jsme tehdy měli nějaká zjevení, z Turzovky to bylo. Četl jsem to tehdy. To bylo kruté strašení. Těžký text pro malého kluka. Do toho agresivní totalitní režim, s touhou po válce, neustálé strašení s tím, že bude válčit. Do toho nadzvukové stíhačky ... Buuuuum ...  rána jak z děla, obrovský hluk, za chvíli další. Byl to takový hodně živý strach.

  No, to už je pryč, díky Bohu.

  ToníkRe: Jenže, kde ji najít?? (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Pondělí, 18. prosinec 2023 @ 09:17:37 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Včera se mi stala taková zvláštní a vážná věc. Šel jsem zrovna vysypat koš a zvoní telefon. Ve sluchátku se ozval třesoucí hlas neznámé dívky.    
 „Už jste mi poslal  knihu?“   
 Ze začátku  jsem moc nerozuměl, o co jde. Hlas byl takový divný  a vylekaný. Prosím o zopakování vzkazu. A už chápu. Ráno jsem odesílal knihu na inzerát. Už ani nevím přesně jakou, ale asi něco duchovního. Odpovídám:  
„Už jsem ji dnes odeslal“  
 Rozhovor však nekončil.   
 „Bojíte se pekla?  Existuje peklo? Já mám takový strach“  
   „Prosím vás proč?“  
 „Protože mne tím  straší?“  
 „Kdo vás straší?“  
 „No, křestané mne tím straší“   
 „ Prosím vás kašlete na takové řeči.. Copak  víra v Boha je o pekle. Přece je v Bibli psáno tohle:  
Jan 3, 16 [www.biblenet.cz]Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný.
     Je tam něco o strašení? "
   „Já mám ale strach“  
 „ Já vás chápu, ale takto straší fanatici a těm nesmíte věřit“   
 Vnímám, že tato dívka je nějak vystresována. Vzpomněl jsem si, že dávno v mládí jsem něco takového také prožíval. Místo pochopení jen vyčítání a strašení. Jak blízko pak může být člověk u psychického zhroucení? 

--------------------------------------

Tak já Frantovi věřím, že se to stalo. Ostatně mě strašili v církvích taky. Ale spíše bych řekl, že v církvích se snažili vyzobat z Bible ty optimističtější věci. V průměru převažovaly verše o naději. Taky aby tam lidi chodil do těch sborů. Kdyby jen strašili, tak tam nikdo chodit nebude. Problém je v tom, že nejvíce straší samotná Bible. Takže rada léčit vystrašeného pobožného člověka tím, aby si přečetl z bible něco optimistického je naivní. Páč při čtení bible zákonitě narazí dříve nebo později na verše, kde se vyhrožuje peklem. A máš tam podobenství o družičkách, co neměly dost oleje, máš tma napsáno, že bůh nesnáší vlažné, ty vyvrhne z úst, má rád jen horké, tedy zapálené pro víru, přičemž se tam nikde nestanoví míra vlažnosti nebo horkosti. Tedy je to individuální, záleží na emocích a záleží na míře fanatismu. Jenže čím více fanatismu a víry dáš náboženské víře, tím sice budeš více horký ve smyslu zapálený pro víru, ale současně budeš více deprivován tím, že můžeš být i v kategorii stále pořád vlažný z hlediska Boha

Proto říkám, že náboženství je psycho. Jsou to jedna manipulace vedle druhé. Podobně jako to dělá LD. On měl zůstat pobožný, tam by využil tu svou psychotickou pokaženost  a měl by ovce, kterým by mohl ubližovat, což by mu dělalo dobře. 

Náboženství člověka stresuje apriori. Páč tam jsou výroky o soli země. Máš být solí země. Tzn. hodně dobrých skutků a hodně věřit. Jen tak budeš "zachráněn". To je klasická ukázka manipulace. Další manipulace jsou verše, kde se píše o rozdělování na pšenici a koukol. Přičemž je to nasáno tak, aby si nikdo nebyl ničím jistý. Máš se snažit, aby tě tě Jehova uznal jako pšenici, a ne jako koukol. 

Další manipulace jsou o úzké cestě, který vede k Jehovovi a málokdo ji nalézá a široká cesta vede do záhuby a hodně davu po ní jde. To má evokovat exkluzivitu pobožných. A z nech ještě každý zachráněn nebude, ale jen echt pobožný, pouze echt fanatici, které Jehova uzná za tu sůl nebo družičku s olejem nebo pšenici nebo horkého. 

V bibli je tisíc míst, která ve svém součtu působí na psychiku člověka tak, že ho to neustále manipuluje. Současně něco nabízí a slibuje a současně i vyhrožuje. Manipulace ze všech možných způsobů. Bible je toxická kniha. A to je jediná věc, kterou kdy napsal uživatel Tonda Vlas alias Gin pravdivě. Bible je slizká kniha. Stejně jako je slizký LD. 
Re: Jenže, kde ji najít?? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pondělí, 18. prosinec 2023 @ 09:29:04 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Fakt precizně vybrané adventní téma. Já jsem římský katolík a nikdo mě nikdy žádným peklem nestrašil. Převzal jsem z Evangelia pravdu od Krista že zloději, vrazi, cizoložníci atd do nebeského království nevstoupí. Co je na tom tak hrozného? Takový osud si vybírá každý člověk sám svým životem. Nutí snad někdo někoho vraždit, cizoložit, atd,.? Tak co zde řešíte? Všude jsou lidi magoři, lidi citově rozložení, dokonce psychicky labilní, ale co s tím každý z nás má společného? To jsou vše nemoci nikoliv duchovní, ale duševní a na to je psycholog a psychiatr podle závažnosti onemocnění. Že právě takoví končí v sítích sektářů je zřejmé, protože tyto sekty trpí nedostatkem členství a proto do svých sítí lapají právě tyto nemocné. Ale rozebírat to zde v Adventu je fakt hodně hloupé. Re: Jenže, kde ji najít?? (Skóre: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Pondělí, 18. prosinec 2023 @ 13:53:47 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Pochopil jsem, že tuhle dívku trápí samota. Bylo mně jí líto, ale nebyl čas jí dál něco vysvětlovat a asi bych to ani neuměl a bál se, abych ještě něco nepokazil. Rozloučili jsme, popřáli hezké vánoce.   Vracím se po schodech a přemýšlím?  Ta dívka asi chodí někam do nějaké církve či sekty. Proč jí tam nepomohou?

Pochopil jsi, že tu dívku trápí strach a samota, bylo ti jí líto a neměl jsi na ní čas? Neměl jsi žádné slovo povzbuzení, potěšení, rozloučili jste se s přáním hezkých vánoc a to bylo z tvé strany všechno? Bál ses jí něco vysvětlovat, abys něco nepokazil a přesně to se stalo. Pokazil jsi to a hodně! Proč jsi jí nepomohl ty? Kritizovat druhé, to ti jde skvěle, ale pomoci potřebnému člověku v nouzi, to ti nejde?! Jsi horší než ty, které kritizuješ! Re: Jenže, kde ji najít?? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 21. prosinec 2023 @ 07:17:36 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/


Mám pocit, že si někteří křestané  si vybírají pro své působení a vliv právě takové lidi, kteří mají nějaké trápení, samotu apod.

  To není jen pocit, Františku.

  Zkus se podívat na Pána Ježíše, jaké lidi si "vybíral" pro svoje působení - Šimona, člověka ochrnutého odmala, celníka Lévi, vdovu s mrtvým synem, samařskou ženu, Zachea, nahatého bezdomovce, ... jací lidé si vybírali jeho - třeba ta prostitutka, co smáčela jeho nohy slzami, otec, co mu umírá dcera, ...

  Nebo pak Petr, Filip, Ananiáš - chromého člověka, kouzelníka, Saula, .. Dost často to byli "divní" lidé. Někdy taky ne - třeba Kornelius, Etopan, ..

  Když jsem byl na návštěvě v první církvi, tak tam mělo obrovské množství nějaký problém, ze kterého byli vysvobozeni - nejvíc alkoholici, feťáci, lidé s psychickými poruchami, ... takové lidi Pán Bůh zachránil. Když jsme byli v Poděbradech, starali jsme se o studenty, kteří byli sami poprvé v životě, daleko od domova. Někteří znich tedy už byli křesťané. Dodnes se jedna paní stará o dívku, které tehdy při autonehodě v Jižní Americe zemřeli rodiče a sourozenci, zůstala sama - v církvi našla rodiče, kteří se o ní starali, vzali ji za vlastní.

  Tady ve městě jsme chodili po lidech, kteří hledali Boha - to byli samí lidé s těžkými nemocemi, poruchami, v rozvodech, ... třeba Maruška, jejíž příběh jsem tu psal [granosalis.cz]. Pak na ulici, v kolonii vyloučené komunity, to bylo samé čarování a prokletí, satanisti, plní lennosti, závisti, nenávisti, neřádu, špíny, beznaděje, .. třeba Marian a jeho rodina. A posílal nám na pomoc lidi jako je Marcel [granosalis.cz] - feťák, násilník a (potenciální) vrah, kterého Pán Bůh vytáhnul rovnou z vězení.

  Teď jsem tu měl na stavbě člověka, který se věnuje chlapům bez domova. Dá jim práci, bydlení, jídlo. Vede je. Je s nimi ráno, v poledne, večer. Vede je v obyčejných pracech, v životě. Lidi, kteří nemají nic - ani domov, ani rodinu, ani schopnosti, jediné, co mají je šílená minulost, obvykle kombinace alkoholu, drog a vězení.

  Takže pokud ti připadá, že křesťané se věnují takovým lidem, tak to ti připadá dobře. To se skutečně věnují. 

  Je to proto, že je k tomu vede Ježíš.

  Ježíš je spasitel - zachránce všech lidí. Na začátku své služby mluvil o tom, co je jeho práce, ke komu je poslaný. A věnoval se takovým lidem - nemocným. Říkal, že lékaže potřebují nemocní, ne zdraví. A to tak je dodnes.

  ToníkRe: Jenže, kde ji najít?? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 22. prosinec 2023 @ 15:51:14 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Františku, ještě k samotné podstatě toho článku - ke strašení.

  Všimni si, kdo na GS straší - ať už peklem, nebo satanem, nebo různými bohovy, pobožnostmi nebo co ještě komu straší po hlavě. jestli to jsou křesťané, kdo to dělá, nebo někdo úplně jiný.

  Zkus se nad tím zamyslet, kdo má jaké "bohy" a prezentuje je tu a kdo tu straší nebo se o to snaží či se svoje strašení snaží přehazovat na druhé.

  ToníkStránka vygenerována za: 1.23 sekundy