Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jan.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16684, komentáře < 7 dní: 637, komentářů celkem: 432933, adminů: 60, uživatelů: 5256  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 433 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

rosmano
cizinec
Danny42
Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
119032453
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Postupný odchod duše z našeho světa
Vloženo Pondělí, 13. listopad 2023 @ 10:17:57 CET Vložil: Tomas

Dotazy čtenářů poslal Nemohouci1

Naší duši většinou bereme hlavně jako vědomí, protože podvědomé rozhodování či rozhodování retardovaného člověka - nebereme za úplně svobodné. Spíš za instinktivní jako u zvířat. To vědomé bereme jako svobodné (i když je to spíš iluze - ale o tom jindy)

Důležité je, že tedy vědomí u lidí často odchází ve stáří postupně. Takže třeba odchází IQ a vědomosti a vzpomínky nějakou rychlostí. CCA si vymysleme příklad, u člověka s nastávající demencí, že odchází 10% vědomí a vzpomínek a vědomostí ročně.

Takže tedy než je z člověka nehybná retardovaná mašina, uslintaná - co nepoznává už ani příbuzné a děti, tak tedy - odchází duše do nebe a pekla podle křesťanů postupně?

Třeba 3% duše ročně do nebe? Nebo 10%? A zbytek je ještě tady na zemi? Jak u koho je ta rychlost...

Nebo ta lepší část z nás, třeba 17% altruismu jde do nebe a zbytek - 83% jde do pekla? Když byl někdo hodně špatný křesťan či spíš zlej "pohan"?

Nebo jak to je?

"Postupný odchod duše z našeho světa" | Přihlásit/Vytvořit účet | 65 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Postupný odchod duše z našeho světa (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Pondělí, 13. listopad 2023 @ 12:14:53 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Je možné, že zdejší křesťané jsou za ty roky psaní a přemýšlení už částečně i racionalisti a uvnitř v sobě paralelně žijí jak ve světě ducho.vna, tak ve světě hmoty. Když se s nimi bavíš o duchovnu, tak sice verbálně deklarují 100% víru, ale sám vidíš, že už leccos z Bible berou jen jako alegorie, metafory. 

Všimni si, že každý pobožný člověk s rokama ztrácí výkon. Na zpovědnici kdysi působil fanatický pobožná Positive plus. Už tam píše málo a ne tak nadšenecky. A to se týká všech ideologií. 

Benny Hinn už nemává tím kabátem tak silně jako před 20 lety. Klimakterická Gréta už taky občas mívá záchvěvy rozumu. 

Já už do zdejších pobožných prakticky vůbec nešiju, páč vidím, že ta jejich víra už je hodně dýchavičná. Možná by mi i bylo líto, kdyby z nich měli být ateisti. Takový hezký už jen kulturně pobožný skanzen tady máme. Byla by škoda o něj přijít. :-) 

💚Re: Postupný odchod duše z našeho světa (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 14. listopad 2023 @ 05:43:11 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Takže tedy než je z člověka nehybná retardovaná mašina, uslintaná - co nepoznává už ani příbuzné a děti, tak tedy - odchází duše do nebe a pekla podle křesťanů postupně?"...


Nejdříve je třeba si definovat pojmy: Pak se mnohé samo vyjasní.

Podle židovské i křesťanské víry Bůh stvořil člověka tak, že do už stvořené hmoty (zvířecího těla) vdechl nesmrtelného ducha člověka. Tak se stal člověk živou duší v těle ('nefeš). 
Boží dech (hebr. ruach) tedy stvořil bytost nového druhu, zásadně odlišného od všech ostatních stvořených druhů - korunu tvorstva.

(Přeloženo z Bible otrocky doslova slovo po slově - je to "člověk na hlavě zvířete").

 (hebr. "nefeš" je obecně každá bytost stvořená Bohem, která se udržuje naživu dýcháním vzduchu. Ovšem člověk je "nefeš" zvláštního druhu - jedinečný ve stvoření - schopný také "dýchat Boha").


Každý z lidí je tedy svojí podstatou "hraničář".
Jediným v tomto stvořeném světě, který má schopnost žít na hranici dvou různých světů; světa hmotného a světa duchovního a svým bytí zasahovat už dnes do obou těchto světů.

Vzato přísně antropologicky je tedy člověk živou duší - duchem (která bude existovat věčně) v těle, které se hříchem stalo tělem smrtelným. 
Svět hmotný a svět duchovní se tedy jistým způsobem v člověku propojuje ve vzájemné koexistenci. Protože člověk dostal od Boha do vínku také dar rozumu, setkávání dvou světů v člověku vyvolává přirozenou odezvu, kterou nazýváme  "duševní život". 

Řecká filozofie už dávno před křesťanstvím rozpoznala u člověka jeho přirozenou schopnost žít duševním životem a nazvala je "psýché" (duší - která však - na rozdíl od té křesťanské duše není nesmrtelná, ale zaniká spolu s darem rozumu).
Tělo člověka nazývá shodně tělem, nesmrtelnou lidskou duši - tu duchovní antropologickou část člověka nazývá pak "nús".  

"Nús" (tu obdobu křesťanské nesmrtelné duše) rozpoznává tato filozofie jako to nejcennější na člověku, co přetrvává i po smrti těla.


Z toho, co jsem nyní popsal logicky vyplývá, že "psýché" není antropologicky součástí lidské bytosti - je až jejím projevem, projevem činnosti lidského rozumu, který zpracovává všechny vnitřní střety mezi světem hmotným a světem duchovním v člověku.


Důstojnost člověka spočívá ve skutečnosti, že je stvořen jako Boží obraz.
Tato "duše člověka" (psýché) nejde ani do nebe, ani do pekla. Není sám člověk. Je projevem rozumu, obecně tedy platí, že by měla zaniknout spolu s rozumem
 (Takto doslova je to ovšem pravdou jenom částečně a dočasně - v okamžiku smrti je totiž člověku dáno Bohem plné poznání skutečnosti - rozum nesmrtelné duše je i u senilního člověka Bohem znovu plně obnoven. Kristus totiž na posmrtném soudu nesoudí lidi bez rozumu, kteří by ničemu z toho nerozuměli a nechápali. A i rozum těla se znovu obnovuje spolu s tělem při vzkříšení).

Tato důstojnost člověka zůstává tedy nedotčena ani v případě, že člověk ve stáří rozum ztrácí a že jeho "psýché" není už v nejlepší kondici. Je to stavem dočasným. Člověk z této své důstojnosti být duší v těle neztrácí nic ani v případě, že činnost rozumu a myšlení člověka úplně ustane a člověk se nachází třeba i v kómatu.

Kdyby tomu nebylo právě tak, znamenalo by to, že ti chytřejší z nás jsou nyní cennější a vzácnější než ostatní - ovšem jen do té doby, než se sami stanou senilními. Pak by se stali bezcennými - a to není pravdou.

Cenu člověka neměříme podle jeho rozumu, ale když už - tak spíše podle jeho srdce. Podle jeho schopnosti milovat, projevovat ostatním lásku. A srdce jde správným pozemským životem s Bohem "rozšiřovat", schopnost milovat jde se člověku naučit právě životem s Bohem.

Re: Postupný odchod duše z našeho světa (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Úterý, 14. listopad 2023 @ 11:23:48 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Náboženství = pověrčivost, zaostalost, hlupota, ignorantství. Re: Postupný odchod duše z našeho světa (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Čtvrtek, 16. listopad 2023 @ 17:05:55 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
1. Většina vědců nejsou pobožní.
2. Tzv. vědomí je činnost mozku.
3. Křesťanství jakož i judaismus, islám jsou unifikující ideologie prezentující seznam pravidel, příkazy a zákazy plus nadpřirozeno, nadpřirozené postavy, nadpřirozené destinace. 
4. Náboženství = pověrčivost, zaostalost, hlupota, ignorantství. Ale pozor, když je někdo skromný a slušný, tak se budu zasazovat o jeho právo na víru. Naprosto chápu, když mi někdo řekne, že je navyklý se modlit, neumí si bez víry představit život, když je v krizi, tak mu víra a modlitby subjektivně pomáhají. Toto nelze rozporovat a nikomu brát. Naopak věřící lidé se mají chránit, aby se mohlo scházet ve svých pobožných kroužcích a tam "praktikovat" svoje náboženství a jeho rituály. 


Jenže monsek tady nepřišel slušně do diskuse s doznáním, že je na náboženství a modlitbách závislý. Tímto doznáním by se nezesměšnil. Nikdy jsem se nikomu nevysmál za to, že se modlí nebo si čte bibli nebo se schází s dalšími pobožnými ve sborech, kostelech. Co mně ale strašně vadí, jsou agresivní pobožní, kteří vnucují svoji víru a nadutě peskují ty, co jejich pobožnost nesdílejí. a to je případ monsek. On dokonce ke svému účelu používá cizí slova jako entropie, kvantové jevy, levotočivé aminokyseliny jako údajný důkaz nadpřirozena a jeho ideologie. Je to lež. Aminokyseliny, entropie ani kvantové jevy nedokazují žádného z pouštních bohů ani pravdivost nějaké starověké knihy, ani nadpřirozeno. Re: Postupný odchod duše z našeho světa (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Pátek, 17. listopad 2023 @ 08:16:57 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
No jestli monsek  "evangelizuje" tak, jak tu píše, tak počet lidí, co zevangelizoval, musí být roven nule. 


Evangelizovat přes aminokyseliny, entropii a kvantové jevy může jen echt debil. 

Zlaté Gregovy DVD, mikrovlnnky a mobily....Re: Postupný odchod duše z našeho světa (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Pátek, 17. listopad 2023 @ 13:03:20 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Protože mě tu monsek křivě obvinil, že kdybych chtěl, tak můžu být pobožným a že nevím, proč vlastně nejsem pobožný, tak to radikálně odmítám. Vím zcela jasně, proč nejsem pobožný: 

Proč nejsem věřící? 

1. Nevěřím na nadpřirozeno, nikdy jsem nic nadpřirozeného neviděl. Nevěřím na esoteriku, magii, jasnovidectví, siderické kyvadla, homeopatii, výklad karet, astrologii, léčivé kameny, skryté energie, víly, skřítky. Nevěřím na nadpřirozené destinace a nadpřirozené bytosti. 

2. Nemám rád totalitní ideologie. Nemám rád unifikaci, slepou poslušnost, nechci být ovce. Nemám rád judaismus, křesťanství, islám, nacismus, komunismus, progresivismus. 

3. Jsem liberál, demokrat. Řídím se heslem žít a nechat žít. Všechny ideologie chtějí přikazovat, diktovat, jak má člověk žít. Všechny ideologie včetně náboženských nemají rády svobodu, pluralitu názorů. Vytyčují jediný povolený názor - ten jejich. 

4. Bible vysvětluje původ světa směšným způsobem. Podle Genesis 2 byl jako první stvořen muž (Adam), pak teprve mu Jehova stvořil vegetaci, aby měl co jíst. Pak mu Jehova stvořil zvířata. Mezi nimi si měl najít pomoc sobě rovnou. Nenašel mezi zvířaty partnera, tak ho Jehova uspal a z jeho žebra udělal klona s vagínou a s tímto klonem pak souložil. Tomu klonu říkají pobožní jménem Eva. 

5. Příroda ukazuje na diverzitu, pobožní chtějí unifikaci. V přírodě je běžná pestrost, pobožní chtějí strohost, stejnost. 

6. Samotní pobožní se mezi sebou hádají, je spousta círví, sekt, nemají jednotné učení, vzájemně si odporují, vedou náboženské války. Letniční tvrdí o katolících, že jsou to modláři. Katolíci říkají o letničních, že to jsou sektáři. 

7. Bible si odporuje. V každé části Bible se píše něco jiného. Mnohé pasáže v Bibli jsou navzájem v neslučitelném rozporu.

8. Pobožným nefunguje uzdravování, křísení mrtvých, ani žádné jiné zázraky a nadpřirozeno z Bible. Nikdo neumí chodit po vodě, ani dělat z vody víno, ani uzdravovat. Jsou to výmysly, fantasmagorie. 

9. Pobožní vedou dvojí život. Něco jiného kážou, něco jiného dělají. Pobožným nevěřím, mají pobožnost jen jako záminku, aby mohli regulovat sexualitu jiným, ale sami mohli obtěžovat děti. Viz sexuální skandály pobožných představených. 

10.  Pobožní jsou pověrčiví a dost hloupí. Neznají vědu a to, co neznají, považují za nadpřirozeno. Jejich bůh je bůh mezer. 

11. Osobně znám několik lidí, které náboženství poškodilo. Zejména letniční sekty si libují v líčení démonů, zlých duchů. satanů apod. Straší lidi, že tito démoni kolem člověka krouží a mohou mu škodit nebo šeptat zlé myšlenky. V lidech to vyvolává strach, úzkost. Toho pobožní využívají pro své manipulace. Straší satanem peklem, bohem. Z ovcí, co pobožným věří, se pak stávají pacienti psychiatrických léčeben.

12. Náboženství chce, aby člověk věřil, ale důkazy nepředkládá žádné. Víru staví na pidestal. Pobožní se staví proti rozumu, nenávidí logiku. Chtějí jen víru v nějaké knihy staré tisíce let a sesmolené kdoví kým. 

13. Nábožní lidi nejsou morálnější, lepší, naopak často u nich vidím zjevné patologie, které realizují ve svém náboženství a svoji ideologii používají jako prostředek k ovládaní jiných, které lapili do svých sítí. 

14. Náboženství předpovídalo opakovaně konec světa. V bibli je sposuta míst, kde se předpovídal konec světa v té generaci, která to tam poslouchala. Nikdy se tak nestalo. Apokalypticismus je falešný. Je to jen z dalších forem manipulace s ovcemi. 

15. V Bibli se píše buďte jako ovce, buďte jako děti. To není správný přístup. Lidi mají být zralí, ne jako děti. Ne naivně věřit, ale prověřovat, používat kritické myšlení. 

16. Náboženství pronásleduje sex, nemanželský sex, homosexuálně orientované lidi apod. Nábožensky založení lidi chtějí druhým lidem přikazovat, co mají dělat a s kým a jak. Náboženství vede ke slídičství, bigotnosti, předsudkům, hlouposti. Šmírování cizích postelí. 

17. Náboženství brzdilo pokrok. Mnoho staletí byli pobožní u moci a předvedli čeho jsou schopni. Toto tmářství, tento středověk by rádi zavedli znovu. 

18. Nábožensky založení lidi chtějí ateistům vnucovat svoje normy. Chtějí zakazovat eutanazii, přerušení těhotenství ženám. Místo aby si pobožní sami stanovili pravidla pro sebe, tak jejich interní pravidla chtějí vnutit společnosti, která není pobožná. Pobožní jsou agresoři. 

19. Náboženství vede k fatalismu, zahálce. Jošua říkal, že se nemáš starat o zítřejší den. Nic nemá smysl. Buď hippies jako Jošua. Jezdi na oslíkovi, posti se v poušti a když se budeš chtít najíst, někdo ti dá jídlo. Podívej se na ptáky, nesejou a přesto se někde  najedí. Buď jako ti ptáci. Nestarej se ani o jídlo, ani o oblečení. Podívej lilie se nestarala o hadry, ale vypadá dobře. 

20. Náboženství staví lidi proti sobě. Vytváří nenávist. "Nemyslete si, že jsem přišel na zem uvést pokoj; nepřišel jsem uvést pokoj, ale meč. Neboť jsem přišel postavit syna proti jeho otci, dceru proti matce .." říká jeden ze zakladatelů této pouštní nenávistné nauky. Re: Postupný odchod duše z našeho světa (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Sobota, 18. listopad 2023 @ 17:00:08 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pobožní nikdy nedodají cokoli, co by naznačovalo pravdivost jejich pohádek. 


Nevím, zda měl Darwin ve všem pravdu, nejsem fanatický evolucionista, každopádně indicie ukazují spíše na toho Darwina než na to, že by ženy byly udělány s žebra mužů, když muž si nemohl mezi zvířaty najít partnera (pomoc sobě rovnou. Na videu je negroid, který vykazuje velkou vizuální příbuznost s lidoopy. Já se ale vůbec nedivím, že to Darwina napadlo, že máme něco společného. To je totiž jasné každému, kdo jen trochu není slepý. 

Závěr je pro mě jasný. Pozorování přírody a lidí a pozorování lidoopů a dalších z řádu opic ukazuje na příbuznost. A tohle je pro pobožné kardinální problém. Oni nechtějí připustit živočišnost člověka. Páč mají pocit, že oni jsou svaté nádhery, vyvolení, znovusprasení apod. Chtějí se ukájet v pobožné pýše a nadřazensoti nad ateisty, nad přírodou, nade vším. 

Ano - základem pobožnosti je touha být pozér. Lepšoid. A proto je dobré, že tu píšeme my, co jim nastavujeme zrcadlo jejich deformované a zpupné náboženské pýše. 

Ale i kdybychom tady nepsali, oni se budou žrát mezi sebou i sami, viz katedrála nebo souboje mezi katolíky a protestanty. Oni se zdiskreditují sami. Ale my občas taky můžeme přiložit polínko. 

Proč? Protože náboženství je špatná věc. Kazí lidi, lže a vytváří sváry. Stránka vygenerována za: 1.15 sekundy