Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jan.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16684, komentáře < 7 dní: 646, komentářů celkem: 432942, adminů: 60, uživatelů: 5256  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 458 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

cizinec
Tolstoj

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
119041084
přístupů od 17. 10. 2001

K nám nepatří
Vloženo Úterý, 11. duben 2023 @ 10:46:04 CEST Vložil: Tomas

Úvod do křesťanství poslal Shona

Lukáš 9. kapitola
 • 46Přišlo jim na mysl, kdo z nich je asi největší.
 • 47Když Ježíš poznal, čím se v mysli obírají, vzal dítě, postavil je vedle sebe
 • 48a řekl jim: „Kdo přijme takové dítě ve jménu mém, přijímá mne; a kdo přijme mne, přijme toho, který mě poslal. Kdo je nejmenší mezi všemi vámi, ten je veliký.“
 • 49Jan mu na to řekl: „Mistře, viděli jsme kohosi, kdo v tvém jménu vyhání démony, a bránili jsme mu, protože tě nenásleduje jako my.“
 • 50Ježíš mu řekl: „Nebraňte mu! Kdo není proti vám, je pro vás.“


  Jde o dva příběhy, které na sebe navazují. Ten známější se týká učedníků, kteří se přou, kdo je z nich největší. Ježíš jim vysvětlí, že ten nejmenší mezi nimi, je veliký. My si neradi přiznáváme, že jsme mezi věřícími ti méně zralí, méně zkušení a lichotí nám pravý opak. 
    Druhý příběh, a o ten mi šlo především, navazuje slovy: Jan mu na to řekl: Mistře, viděli jsme kohosi, kdo v tvém jménu vyhání démony, a bránili jsme mu, protože tě nenásleduje jako my. Ježíš asi překvapil, když řekl: Nebraňte mu! Kdo není proti vám, je pro vás. 
    Pozornému čtenáři se vybaví předchozí událost, kdy se devíti učedníkům nepodařilo vyhnat jednoho démona. Tady si jeden neznámý člověk v Ježíšově jménu poradil hned s několika démony. Určitě měli hned jasno, že když mezi ně nepatří, nenásleduje Ježíše jako "my", vede ho jistě jiný duch. 
    Máš také jasno o těch, kdo nepatří do tvé církve, dokonce se nehlásí k žádnému společenství, jen k Ježíši, že je mu v tom třeba zabránit, přimět ho začlenit se do té pravé církve? Máš potřebu ho nazvat sektářem, aniž bys ho pořádně znal? Možná spoléháš na to, že když to prošlo apoštolům, projde to i tobě. Ale buď na pozoru. Apoštolové byli napomenuti a Ježíš tím napomíná i tebe. Kdo ví, možná v té nejmenší církvi, nejmenším sboru, jednomu z nejmenších bratří nebo sester je víc Ducha svatého, než v ... Doplň si sám!

"K nám nepatří " | Přihlásit/Vytvořit účet | 32 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: K nám nepatří (Skóre: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Úterý, 11. duben 2023 @ 14:58:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Asi nebude náhoda, že je článek buď tebou, Shona, nebo Tomášem zařazen pod téma "Úvod do křesťanství."  :-)Re: K nám nepatří (Skóre: 1)
Vložil: martino v Úterý, 11. duben 2023 @ 15:22:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Shona
Kdo ví, možná v té nejmenší církvi, nejmenším sboru, jednomu z nejmenších bratří nebo sester je víc Ducha svatého, než v ... Doplň si sám!
martino

Co to žvaníš za nesmysly? Pokud já vím, tak Kristus založil jen jednu Církev a v Apokalypse ji nazval svojí nevěstou a ty sem přijdeš s učením Satana o dalších církvích. Položil sis otázku, jsou od Boha nebo od Satana tyto sekty? Já uvěřil, že Ježíš založil jednu Církev, ty jsi uvěřil v to co ti našeptává Ďábel, že sekty, které hrdě nazýváš mini, mini, mini církvičky, tedy sekty jsou pro Boha přijatelné. Já říkám, že ne, neboť jsou jako ty panny v Evangeliu co se svou vírou došly akorát tak pod okap. Sice tloukly na dveře  a volaly Pane, Pane, ale slyšely razantní neznám vás. Tak než začneš zase něco psát a hrát si na chytrého, raději si odpověz sám sobě, mám s takovým až nábožensky dementním myšlením šanci u Boha? Re: K nám nepatří (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 11. duben 2023 @ 18:29:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Máš také jasno o těch, kdo nepatří do tvé církve, dokonce se nehlásí k žádnému společenství, jen k Ježíši, že je mu v tom třeba zabránit, přimět ho začlenit se do té pravé církve? Máš potřebu ho nazvat sektářem, aniž bys ho pořádně znal? 

  Ne.

  Už dávno nejsem sektářem :-)

  ToníkRe: K nám nepatří (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Středa, 12. duben 2023 @ 21:06:51 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Shona, ahoj, díky za hezký článek. 
Na Grano Salis jsme "nejvíce trnem v oku" a nazýváni sektáři a odpadlíky , kdož jsme odešli od ŘKC... A já zase s odstupem času považuji za sektu ŘKC (ale nevylučuji, že  i v této sektě je zároveň stále plno Kristových lidí, hlavně těch prostých, upřímně věřící Ježíši a kněžím ŘKC)...Re: K nám nepatří (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Středa, 12. duben 2023 @ 23:00:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Lukáš 9 kapitola působí zdánlivě nesourodým konceptem. Jakoby evangelista přeskakoval z jednoho tématu na druhý, ale je to záměrné. Celá kapitola je o tom jak být správným učedníkem Krista a čeho se vyvarovat. A tak lze z kapitoly 9 zjistit třeba nesprávný postoj elitářský postoj učedníků, když z kapitoly vyberu tyto indicie.
 • 1 [www.biblenet.cz]Ježíš svolal svých Dvanáct a dal jim sílu a moc vyhánět všechny démony a léčit nemoci.
 • 2 [www.biblenet.cz]Poslal je zvěstovat Boží království a uzdravovat.
 • 6 [www.biblenet.cz]Vydali se na cestu, chodili od vesnice k vesnici, přinášeli všude radostnou zvěst a uzdravovali.
 • 10 [www.biblenet.cz]Když se apoštolové navrátili, vypravovali Ježíšovi, co všechno činili.
 • 18 [www.biblenet.cz]Když se o samotě modlil a byli s ním jeho učedníci, otázal se jich: „Za koho mne zástupy pokládají?“
 • 19 [www.biblenet.cz]Oni mu odpověděli: „Za Jana Křtitele, jiní za Eliáše a někteří myslí, že vstal jeden z dávných proroků.“
 • 20 [www.biblenet.cz]Řekl jim: „A za koho mne pokládáte vy?“ Petr mu odpověděl: „Za Božího Mesiáše.“
 • 46 [www.biblenet.cz]Přišlo jim na mysl, kdo z nich je asi největší.
 • 47 [www.biblenet.cz]Když Ježíš poznal, čím se v mysli obírají, vzal dítě, postavil je vedle sebe
 • 48 [www.biblenet.cz]a řekl jim: „Kdo přijme takové dítě ve jménu mém, přijímá mne; a kdo přijme mne, přijme toho, který mě poslal. Kdo je nejmenší mezi všemi vámi, ten je veliký.“
 • 49 [www.biblenet.cz]Jan mu na to řekl: „Mistře, viděli jsme kohosi, kdo v tvém jménu vyhání démony, a bránili jsme mu, protože tě nenásleduje jako my.“
 • 50 [www.biblenet.cz]Ježíš mu řekl: „Nebraňte mu! Kdo není proti vám, je pro vás.“
Tohle je výňatek veršů z kapitoly 9 které se týkají vztahu Krista a učedníků a jejich poslání a jejich smyšlení. Ježíš činí ze svých učedníků v podstatě privilegované osoby z mocí nad démony a z mocí uzdravovat.
Učedníci vědí že Kristus je Mesiáš a to, že jim přišlo na mysl kdo z nich je největší počátkem prastarého boje, a napíšu to nyní velmi tvrdě, je to počátek boje o postavení v hierarchii vlčí smečky. Po nejsilnějším vůdci musí být druhý nejsilnější, třetí, čtvrtý.. Tento vlčí princip smečky je stejný i u lidí. Lidé se instinktivně přidávají k mocnému vůdci a začne mezi nimi dravý boj o postavení na společenském žebříčku. A rozněcující jiskra tohoto boje mezi  apoštoly se zažehla v okamžiku kdy začali zvažovat kdo je z nich největší. A Kristus tuto nebezpečnou jiskru okamžitě uhasil mega moudře, když již sdělil, že kdo chce být první bude poslední a kdo je poslední je první. Geniální. Kdyby vládcové světa jednali po vzoru Krista a ustanovili, že všechno to podlézání, lísaní se, lezení po zádech jiných, řiťolezectví, podbízení přináší záporný profit, tedy sešup dolů a ne nahoru do horních pater oblíbenců  mocnáře, tak by již asi dávno bylo nebe na zemi.. 
I toto Kristus věděl a proto je hnedka zchladil.
Abych se apoštolů zastal. Troufám si říct, že dnešní lidé by se zachovali stejně jako oni kdysi. Když si uvědomíme, že by nám náhle někdo o kom víme, že je Bohem dal moc nad démony a moc uzdravovat, tak nezačat se v ten okamžik považovat za něco lepšího, nevím, nevím, to pokušení by bylo asi velké.
No a tím se dostávám k tomu neznámému člověku co s Kristem nechodil a uzdravoval a co mu apoštolové bránili to dělat. Bránili proto, protože oni se považovali za vyvolené, za privilegované, za něco lepšího. 
Když se však vrátíme na začátek 9 kapitoly, tak Ježíš své učedníky neposílá pouze vyhánět démony a uzdravovat, on je poslal zvěstovat boží království, a ten neznámý člověk  musel tuto zvěst ve víře přijmout a v této víře vyháněl démony a uzdravoval ve Jménu Ježíše aniž by Ho vůbec kdy potkal. Ten neznámý člověk symbolizuje všechny nás křesťany, kteří jsme Krista fyzicky nepotkali, ale za to jsme ve VÍŘE přijali zvěst evangelia a ve víře máme úplně stejné pověření jako měli apoštolové. Takže žádná apoštolská posloupnost, ale "posloupnost všech těch známých a neznámých křesťanů kteří po vzoru toho prvního NEZNÁMÉHO jsou obdaření stejnou mocí jako apoštolové. No a pikantní je, že stejně jako kdysi apoštolové tomu NEZNÁMÉMU bránili ve výkonu boží služby, stejně tak posloupní (ne)apoštolové brání všem těm "neznámým" stejně. Aneb vlci v rouše beránčím, kteří nedbaje slov Krista že poslední je první, vytvořili mezi sebou hierarchii vlčí smečky a nejvyšší vlk si dokonce uzurpuje božské atributy.
A to je pouze jenom výňatek z jinak velmi silné kapitoly Lukáš 9, kterou považuji za prorockou. 

Stránka vygenerována za: 1.55 sekundy