Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jiří.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 1, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 172, komentářů celkem: 429673, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 266 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116544579
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Miluji klíče
Vloženo Neděle, 18. červen 2017 @ 21:59:59 CEST Vložil: Tomas

Kázání poslal Frantisek100

Pán Ježíš je již skoro rok z domova. A velice se změnil. Plní úkol, který dostal od Boha a který je smyslem jeho existence. Je to úžasná bytost. Má charisma, které lidi kolem přitahuje. Poslouchají  jeho kázání a hledají u něho pomoc při onemocnění. A on dokáže uzdravit tělo i duši. A zpráva o Ježíši z Nazareta se donese i do městečka, kde on vyrůstal. Je  to malé městečko, kde se každý vzájemně zná. Jak to, že ten syn tesaře Josefa je tak slavný? A tak se jednoho dne objeví doma i Pán Ježíš. Jde do synagogy a jako host má tu čest přečíst i vybrané Písmo. Dostane svitek Izaiáše a Pán Ježíši si vybere zrovna tu část, která pojednává o Mesiáši. Čte a pak text utkne. Prohlásí, že nyní se tato slova naplnila. Reakce lidí? Vůbec jim to nedošlo. Nepochopili, že Pán Ježíš se tu identifikuje s Mesiášem. Text se jim líbil , ale Ježíšovu poznámku jakoby nezaregistrovali.  Lidi zajímá něco jiného. 

Pán Ježíš vidí do jejich myšlení. Chtěli by, aby udělal zázrak. Jinak nedovedou si představit, že on syn tesaře je tak slavný. Ale Pán Ježíš nepřišel proto, aby dělal zázraky. Přece jim před chvíli četl z Izaiáše, proč Mesiáš přišel. Tohle lidi nezajímá. A tak Pán Ježíš jim připomene osudy některých proroků ze SZ. Kde našli uznání? U pohanů. Vždyť i slova o Mesiáši z Izaiáše se nevztahují jen na židy, ale na všechny lidi, tedy i na pohany. Jak je tohle dokáže vydráždit? Takže on tady doma neudělá žádný zázrak! Naopak dává najevo, že Hospodin je příznivě nakloněn k pohanům. Uvědomme si, že židé v té době jsou okupováni Římany. On vlastně urazil i jejich duchovní a národní sebevědomí. Proto ta nenávist a snaha o likvidaci tohohle člověka. Pán Ježíš si tak otestoval svůj vlastní lid.   A pár dní po této události se zeptá svých učedníků, za koho ho lidé považují. Jediný Petr vyjádří celou pravdu. Ty jsi Mesiáš, Syn Boha živého. Petr vlastně vyjádřil celý smysl Ježíšovy existence.  Petr, prostý rybář, bez náboženského vzdělání, vyslovil pravdu o Pánu Ježíši. Mesiáš což znamená pomazaný, Bohem vybraný, tedy  Král, protože pomazáni byli vždy králové a nejvyšší kněží. Tedy král i nejvyšší kněz a navíc Syn Boha živého. Možná tomu sám Petr nerozuměl. ale vyslovil to. A Pán Ježíš správně řekl, že tohle nebylo z jeho hlavy, ale že mu to zjevil sám Bůh. To je totiž základ vyznání i poznání. Pán Ježíš je i král, ale ne pozemského království. Víme, že Pilátovi na otázku odpovídá, že jeho království není z tohoto světa. A  je i nevyšší kněz, protože kněží bývali také pomazáváni.   Jakou funkci měl nejvyšší kněz? Každý velekněz, vybraný z lidí, bývá ustanoven jako zástupce lidí před Bohem, aby přinášel dary i oběti za hříchy. (Židům 5:1) A Pán Ježíš za oběť vydal sám sebe.

  • Bůh učinil to, co bylo zákonu nemožné pro lidskou slabost: Jako oběť za hřích poslal svého vlastního Syna v těle, jako má hříšný člověk, aby na lidském těle odsoudil hřích, (Římanům 8:3)
Ale důležitá je další věc. Dám Ti klíče. Proč zrovna Petrovi? Jakou měl na tom zásluhu? Přece na to nepřišel sám, ale zjevil mu to Duch Boží. Tato slova patří každému, kdo vyjádří  a věří tomu, co v danou chvíli věřil Petr. Klíče jsou něco úžasného. Já mám na ty pozemské klíče krásné vzpomínky. Když jsme s manželkou dostali svůj první byt, uvědomil jsem si cenu klíčů. Klíče, to byl vchod do našeho domova  a klíče byly i zárukou, že nám tam nepronikne nikdo jiný, pokud nemá naše klíče  a anebo pokud ho tam nepozveme.   Miloval jsem klíče a hlídal jako oko v hlavě. Byl to i symbol, že mám domov, kam mohu jít se potěšit, uklidnit, posílit. Klíče, která dává Pán Ježíš, jsou duchovní. Je to naše vyznání a víra, kterou vyznal Petr díky Duchu Božímu. Tím vstupujeme do nebe, to je náš domov, kde jsme chráněni, to je Boží království. Zde na zemi ještě není. Když Petr tuší, že mu zbývá jen pár dní života, tak prohlásí něco úžasného: .13Dokud přebývám v tomto stanu, považuji za svou povinnost burcovat vás a upomínat,14neboť vím, že stan mého těla bude brzy složen, jak mi oznámil náš Pán Ježíš Kristus. Petr si uvědomuje, že zde na zemi jsme pořád na cestě. Spíme ve stanu. Duchovním stanu. Tento stan není ještě náš pravý náš domov. A tak Petr ke konci života cítí, že složí svůj stan  a vejde díky klíčům , které má  a které máme i my díky víře v Ježíše jako Mesiáše a Syna Boha živého, domů, do nebe, do Božího království.   Amen.                      

"Miluji klíče" | Přihlásit/Vytvořit účet | 85 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Miluji klíče (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Pátek, 23. červen 2017 @ 11:30:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Když jsem psal tento článek, katolickou církev jsem tu nenapadal. Vyjádřil jsem svůj názor, jak chápu klíče do Božího království. A Petrovi to řekl Pán Ježíš  po té, co vyjádřil podstatu víry v Ježíše. Bohužel Martino, fanatický katolický sektář se musí držet učení svých gurů. A tak se chytil a začat trkat. Krásný důkaz , jak učení sekt ničí Boží Slovo a zneužívá Pána Ježíše. Ostatně dnes to můžeme podle toho, jak se tato sekta chovala, dobře posoudit.Re: Miluji klíče (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pondělí, 19. červen 2017 @ 21:06:33 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Franta
A tak Petr ke konci života cítí, že složí svůj stan  a vejde díky klíčům , které má  a které máme i my díky víře v Ježíše jako Mesiáše a Syna Boha živého, domů, do nebe, do Božího království.   Amen.     

martino
Každý Žid v Izraeli dobře ví a rozumí židovskému symbolu, že předat Klíče jak to učinil Pán Ježíš, znamená skutečnost, že Ježíš Petrovi předal veškerou svoji královskou a jurisdikční moc příslibem: "Tobě dám klíče od nebeského království: co svážeš na zemi, bude svázáno na nebi, a co rozvážeš na zemi, bude rozvázáno na nebi."

Až toto Franta pochopí, přestane psát blbosti, které nemají ani hlavu ani patu!          Re: Miluji klíče (Skóre: 1)
Vložil: tele v Pondělí, 19. červen 2017 @ 17:47:11 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Šalom Františku, 


píšeš opravdu poutavě a krásně a s myšlenkou. Přeji ti, abys měl B-ží království stále odemknuté také pro druhé lidi a přijímal do svého příbytku v nebi druhé.
Děkuji, dobře se to četlo. Nenásilné, příjemné, povzbuzující i poučné.


Jen poupravím důvod snahy "likvidace" Ješuy z Janova/Johanova evangelia 11.kapitoly a také důvod prorocký: 47Velekněží a farizeové shromáždili veleradu a říkali: „Co uděláme? Vždyť tento člověk činí mnohá znamení. 48Jestliže ho necháme tak, všichni v něho uvěří a přijdou Římané a vezmou nám toto místo i národ.“  49Jeden z nich, nějaký Kaifáš, který byl onoho roku veleknězem, jim řekl: „Vy nic nechápete;  50ani nemyslíte na to, že je pro vás lépe, aby jeden člověk zemřel za lid, než aby zahynul celý národ.“ 51Toto však neřekl sám ze sebe, ale jako velekněz onoho roku vyslovil proroctví, že Ježíš má zemřít za národ52a ne jenom za národ, ale také za to, aby rozptýlené Boží děti shromáždil v jedno53Od toho dne byli tedy rozhodnuti, že ho zabijí. Stránka vygenerována za: 0.82 sekundy