Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Lucie.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 15597, komentáře < 7 dní: 402, komentářů celkem: 354430, adminů: 60, uživatelů: 4886  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 54 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

Lolik
Melissokomos

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Požehnání bratrské svornosti
·Zápis ze sborové schùze Biblického spoleèenství køesťanù Kromìøíž 28.4.2019
·Vyšlo prosincové èíslo èasopisu Dobrá zpráva
·S novou EU (a ERC) do ´´zeleného otroctví´´
·Státem certifikovaný oddávající
·Miluj bližního svého – pokud není gay
·Co byste dìlala, kdybyste mìla syna a byl to homosexuál?
·Prohlášení Ekumenické rady církví k aktuálním spoleèenským otázkám 2019
·26. listopadu 2019 zasedalo valné shromáždìní Ekumenické rady církví
·Nejvìtší poèet studentù v historii Èeského biblického institutu

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
100580196
přístupů od 17. 10. 2001

Výsledky aktuální ankety

Jak by měla být legislativně řešena otázka drog?

zákaz všech drog a tvrdé represe i držitelů39 %39 %39 % 39.29% (55)
zákaz všech drog a tvrdé represe dealerů30 %30 %30 % 30.00% (42)
zákaz tvrdých drog a represe jejich dealerů7 %7 %7 % 7.86% (11)
legalizace měkkých drog, represe dealerů tvrdých13 %13 %13 % 13.57% (19)
legalizace měkkých drog, tvrdé na předpis závislým2 %2 %2 % 2.14% (3)
legalizace drog, důraz na prevenci a osvětu6 %6 %6 % 6.43% (9)
nevím0 %0 %0 % 0.71% (1)

Hlasů 140


[ Hlasovat | Další ankety ]

Last 5 Surveys at Grano Salis

 Mají církve žádat od státu majetkové vyrovnání? (839 hlasovalo)

 Považujete akci s R. Bonnkem za správnou a užitečnou? (220 hlasovalo)

 Jakou stranu jste volili? (934 hlasovalo)

 Na jaký model by se měl server GRANO SALIS transformovat? (214 hlasovalo)

 Jak by měla Sněmovna naložit s návrhem zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi? (483 hlasovalo)


"Jak by měla být legislativně řešena otázka drog?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 44 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

pro ty, kdo zaskrtli prvni moznost (Skóre: 1)
Vložil: green_prophet v Pondělí, 08. září 2003 @ 01:17:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

pro ty, kdo zaskrtli prvni moznost

drogy nejsou jen ty nelegalni, represi drzitelu (uzivatelu) byste prevedli zajem i na drzitele (uzivatele) drog prozatim legalnich - alkoholu a tabaku. ve svem dusledku i cukru, kakaa a cokolady, vysoce navykovych latek. je jasne, ze vetsina krestanu by nejradeji zakazala i ty prozatim legalni drogy, ovsemze jen ty, co sami neuzivaji, protoze svou zavislost na slozkach potravy nepriznaji ci nerozpoznaji.

ovsem: dle meho nazoru, je treba v drogove problematice resit ne ideologii uzivani drog, ale jejich spolecenskou nebezpecnost. protoze zakony maji za puvodni cil chranit spolecnost pred skodlivymi vlivy a ne paternalismus v etickych otazkach.
proc myslite, ze je marihuana zakazana a alkohol ne? protoze by po trave byli lide agresivni a sobe i jinym nebezpecni? protoze po zkusenosti s intoxikaci THC prechazi uzivatele na "tvrdsi" drogy? oboje plati o alkoholu, ne o marihuane, jenze travu si doma muze pestovat kazdy, ale palirnu si dovoli jen malokdo. cili kvuli danove politice. z travy zkratka stat nevytriska tolik penez, tak podporuje konzumaci mnohem nebezpecnejsi drogy: ethanolu.
zbavme se ideologickeho balastu a prestanme videt politiky jako prosazovatele bozi vule. kdyz si vase dite zahuli, nechali byste ho hnit v base? myslite, ze tam se uzivatel nauci slusnemu, mainstreamovemu, zivotu? myslite, ze ubozakovi, zavislemu na pervitinu, pomuzete represi?
myslite, ze jezis, ktery, jak to vypada podle biblickych pribehu mel velmi rad vino by odsuzoval ci dokonce soudil ty, kteri holduji (a to v 90ti procentech pripadu opravdu jen prilezitostne) droze daleko mene nebezpecne a navykove?
znam hodne uzivatelu marihuany a proto se o ni nejvice rozepisuji, ale radsi mluvim z vlastni zkusenosti nez podle frazi, jez mi predklada nejaka radobyautorita. vim, ze zadny z nich neni nijak spolecensky nebezpecny. to treba muj otec - pijan ano.
proc je pro krestany v mem okoli intoxikace ethanolem v poradku a jine drogy ne? proc ta neuprimnost? proc ta tvrdost a nelaska?

proc ne radsi laskavy a jemny pristup a prevence prevence prevence?

neni to nahodou proto, ze je to pro nas prilis slozite?

jestlize ano, tak vyzaduji represi pro krestany. v tom pripade jsou spolecnosti mnohem mensim prinosem nez parta nejvetsich hulicu.


Re: Jak by měla být legislativně řešena otázka drog? (Skóre: 1)
Vložil: krestan v Pondělí, 08. září 2003 @ 09:01:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

to green_prophet: distribuci a konzumaci alkoholu jako nebezpečnější drogy si určitě nezakážeme, co bychom pak přijímali k Večeři Páně? :-)

Křesťani jsou vlastně umírnění narkomani, že?


Re: Jak by měla být legislativně řešena otázka drog? (Skóre: 1)
Vložil: Lolik v Pondělí, 08. září 2003 @ 23:14:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ale vždyť tady jde o to jakým způsobem k tomu přistoupí jedinec. Pokud si dám štamprli whisky a tím to u mně skončí tak o nic nejde. Pokud vypiju celou láhev tak je někde problém. No a problém musím hledat jinde než v tý flašce, nebo v tý injekci pervitinu. Problém bude nejspíše sociálně-patologický. Třeba narušené vztahy v rodině, vztahy ve škole, v zaměstnání, tlak okolí no asi mnoho dalších vlivů. Prevence, to by asi pomohlo, ale asi bych prevenci neviděl v ukazování drog na obrázku ve škole, ale v motivaci lidí starat se důsledně o své děti, nezanedbávat jejich citový vývoj, vychovávat je k úctě vůči okolí, učit děti skromnosti a tak dále. Tam bych viděl prevenci. Myslím si, že prevence dávaná dítěti v období koketování s drogama, asi moc účiná nebude. No a represí uživatele drog se vlastně trestá nevinný člověk.
Dealerům a výrobcům bych dával nejtvrdší tresty, protože nabízejí neštastným dětem iluzi suprstavu v podobě drogového opojení a navíc z toho chtějí mít ranec peněz. Myslím že tresty nad 50 let jsou optimální, pouze bych jim výkon trestu zpříjemnil nucenými pracemi ve státním zájmu a bez možnosti propuštění pro dobrý chování a podobný věci jako dovolená z výkonu trestu. Takhle bych byl přísnej na dealery drog a možná bych mezi ně zařadil ještě pasáky.
Prachy na prevenci drogových závislostí bych dal rodíčům, kteří se chtějí věnovat výchově.


Re: Jak by měla být legislativně řešena otázka drog? (Skóre: 1)
Vložil: sam v Středa, 10. září 2003 @ 16:18:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Jmejuju se Sam a jsem feťák :-)))
Já bych každopádně legislativně drogy rozdělil alespoň do tří skupin. Myslím drogy, jakožto psychotropní látky(ne kávu, kakao, televizi, telenovely, hrací automaty, onanii apod.)

A. lehké - látky, na kterých nevzniká fyzická závislost (i když osobně si myslím, že psychická závislost je minimálně srovnatelná s fyzickou) jako např. LSD(a jiné halucinogeny kromě Marihuany),Extáze(MDMA, MDA...) příp. Marihuana, ale pro tu bych raději vytvořil samostatnou kategorii

B. Marihuana(THC) - zařadit tuto látku není dle mého názoru jednoduché, protože spektrum jejích účinků a vlivu na fyzické a psychické zdraví je stejně velké jako spektrum jejích vyšlechtěných odrůd a modelových variací

C. tvrdé - Kokain, metamfetamin(pervitin), heroin atd. látky způsobující silnou psychickou či fyzickou závislost

Skupinu A bych legalizoval. Tyto látky nejsou zdaleka, opravdu ani zdaleka tak nebezpečné jako alkohol, navíc si myslím, že k velké oblibě extáze jako taneční drogy přispěl také efekt zakázaného ovoce(v začátcích elektronické hudební scény u nás). Pokud někdo úlítává na extázi, je to spíše úlet celkově na Technoparties, hudbě, lidech atd. (A zakázat taneční scénu je asi nemyslitelné). Halucinogeny jsou taky taková hračka pro puberťáky, která nemá větší vliv na jedincovu adaptabilitu ve společnosti.
U této skupiny bych ale tvrdě postihoval prodej těchto látek nedospělým osobám(vzhledem k rychlejšímu dospívání dnešních lidí bych ale posunul hranici dospělosti směrem dolů). Skýtají přecijen určitá rizika, k jejichž přijetí se musí každý zodpovědně rozhodnout.

Skupina C - zde bych velmi, velmi tvrdě trestal především výrobu a distribuci(300 i více let - s možností snížení na polovinu za dobré chování:-). Držitele bych netrestal vůbec(žádný preventivní ani jiný společensky pozitivní účinek) nebo pokutou do 10 000Kč. S tím, že za dealera by byl považován každý, kdo by měl u sebe více než maximální denní dávku drogy(velikost této dávky bych nechal na posouzení odborníkům - ale je asi jasné, že by nešel sedět vyfáraný týpek s lajnou koksu na zrcátku, ale stejný týpek s třiceti gramy perníku by už mohl jít na 10 let do chládku).

Marihuana je pro mě asi největší oříšek. Přes všechny názory obhajující její užívání ji pokládám za nebezpečnější než třeba extázi nebo LSD. Asi nezpůsobí problémy někomu, kdo si jednou za měsíc zahulí s přátely brčko obyčky. Ale pokud člověk hulí delší dobu každý den dvě tři brka skunku je to něco jiného. Nerad bych se teď pouštěl do polemik o marihuaně, už tak se mi z krátké glosy stal nějaký pačlánek... Každopádně nezastávám názor (díky, kterému vidím v THC velké nebezpečí) že marihuana je přírodní droga, léčivá, méně škodlivá než cigarety... Možná platí pro obyčku hulenou namátkově, vypěstovanou u babičky za stodolou z kámošových semínek.
Šlechtěný Skunk pěstovaný v hydroponii se speciálními hnojivy a pod neustálou září sodíkových lamp je opravdu něco jiného. Každopádně má škodlivý vliv asi jen na jedince a na jeho okolí jen minimální

Další otázkou by bylo zdanění příjmů z legalizovaných drog- to by bylo na samostatnou ekonomickou studii. Samozřejmě vysoká spotřební daň na cigarety, alkohol a jiné drogy...

S drogama souvisí ještě jedna věc- reforma zdravotnictví. Pacienti by byli řazeni do X skupin- podle míry nebezpečí vzniku zaviněných chorob (což by znamenalo rozsáhlé testy- samozřejmě ne papírové ale lékařské). Pak by platili nejmenší pojištění lidé žijící zdravě a zvedalo by se lidem kteří kouří, pijí kávu, berou různé jiné drogy atd.

Chtěl jsem ještě napsat svůj letmý pohled na alkohol, ale poté co jsem se pokusil "zlehka" dotknout jiných věcí se nebudu rozepisovat.
Jednoznačně není možné (proti)drogovou politiku odbít neuváženou represí. Zvláště když třetina národa užívá ilegální drogy a zbytek je závislý na legálních.

A samozřejmě úplně jinou kapitolou je vztah křesťan a drogy...
S#


reakce na samuv prispevek (Skóre: 1)
Vložil: green_prophet v Čtvrtek, 11. září 2003 @ 00:03:04 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

a) neklikejte na "precist zbytek komentare", uz tam nic neni, takze se nic noveho nedozvite.
b) cau ty fetaku, pamatujes, cos mi sliboval na tabore? .-)
c) fakt se nad tim zamyslete, sam tomu dost rozumi. a to myslim vazne


Re: Jak by měla být legislativně řešena otázka drog? (Skóre: 1)
Vložil: Pisnicka v Čtvrtek, 11. září 2003 @ 09:30:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

a) stejně jsem klikla :-), ze zvědavosti a ono tam opravdu nic není :-(
b) o LSD mám z médií zažito, že vede k sebevraždám, lidé mají halucinace, že mohou létat a pak skáčou z oken. Tak je otázkou, co je nebezpečnější: závislost, která pomalu ničí nebo rychlá sebevražda?


Storno (Skóre: 1)
Vložil: sam v Neděle, 14. září 2003 @ 21:40:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Tady zase feťák (který už ale nefetuje:-).
Dnes cestou do Prahy se mě opět dotkl Bůh. Už o víkendu mi dal milost k pokání a já jsem mohl vyznávat.
Dnes mi ve vlaku skrze jednu knížku ukázal hodně věcí a dovolil mi uvědomit si, že mám občas opravdu nezralé názory. Psychotropní látky jsou opravdu Satanovým nástrojem a propagovat jejich legalizaci je hloupost a znak duchovní nezralosti.
Pokud bych už mohl ovlivňovat zákony, raději bych omamné látky srovnal s alkoholem ne jejich legalizací, ale zákazem alkoholu. Mám na mysli tvrdý alkohol, ne víno a pivo.
Ježíš nás chce celé, nechce abychom dávali v životě místo čemukoli jinému.
Drogy jsou hřích, závislost je hřích (i na kávě nebo kakau).
A i když se mnou mnozí nebudou souhlasit, musím říct: Každá cigareta je hřích.
Sorry Osvi :-)
Stop liberalism!
S#

  • Re: Storno Vložil: Lolik v Čtvrtek, 25. září 2003 @ 20:47:30 CEST


Re: Jak by měla být legislativně řešena otázka drog? (Skóre: 1)
Vložil: green_prophet v Pondělí, 15. září 2003 @ 00:24:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

ach, ten muj prilisny fundamentalismus! lide me pak fakuji jakozto liberala. no nic same, ale az zase zmenis nazor, bude to sranda. :-)

zakazat pivo a vino! ZEJMENA. myslim to smrtelne vazne.
pijme o veceri pane hroznovou stavu a ne tu stvuru, co si rika demon alkohol!

  • Nefakuj:-) Vložil: sam v Pondělí, 15. září 2003 @ 22:56:22 CEST


Re: Jak by měla být legislativně řešena otázka drog? (Skóre: 1)
Vložil: bolek v Pondělí, 15. září 2003 @ 23:55:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Můj dědeček byl věrný katolík (horlivě věřící) a celý život si každý den ráno ohřál na plotně čtvrt plechovýho hrníčku kořalky (samopalná slivovice) a v síle tohoto nápoje dřel na poli až do večera :-), byv velmi zřídka nemocen dožil se požehnaných 84 let.

Rád posedím s přáteli u sklenky vína a stopka becherovky někdy dělá s trávením zázraky.

(M)Ňa(m) čokoládě nejsem tragicky závislý, ale někdy si na ní rád pochutnám.

Nedémonizoval bych nepsychotropní drogy ale bál bych se všeho, co ruinuje osobnost člověka a ničí jeho tělo. Je to závislost a podněcující impulsy k ní. Existují stovky chemických látek, které mohou mít při požití účinky drogy, ale třeba je málokdo zná nebo nás nenapadne je požívat. Největší zlo v tomto směru činí ti, kteří tyto látky distribuují jiným za účelem vyvolání závislosti a následného zisku. Kdyby je nevyrávěli, nedistribuovali a nepopularizovali, koho by napadlo je užívat?

P.S. Dědeček byl vlastně notorik. Počestný. Nikdy jsem ho neviděl opilého.


a co takhle k veci (Skóre: 1)
Vložil: green_prophet v Úterý, 16. září 2003 @ 23:53:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

jasne, muzeme tu resit otazku marihuany a alkoholu, muzeme tu rozebirat kdo co pije huli ci fetuje a jak to vsechno je v pohode spatne a na hrane, ale myslim si, ze se to k teto ankete zase tak nehodi.

muzete mi vysvetlit jednu vec?

PROC TU DO P.R.D.E.L.E., VETSINA KRESTANU ZASKRTLA TVRDOU REPRESI UZIVATELU?

to jsme se od stredoveku moc neposunuli.

let the christians burn in hell!


Re: Jak by měla být legislativně řešena otázka drog? (Skóre: 1)
Vložil: peek (peek@quick.cz) v Čtvrtek, 18. září 2003 @ 10:19:44 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

My křesťané bychom měli především ukazovat nádheru opravdového Života ve srovnání s ubohostí jakékoliv náhražky. Ne neustále něco druhým zakazovat!!!


Re: Jak by měla být legislativně řešena otázka drog? (Skóre: 1)
Vložil: sam v Pátek, 19. září 2003 @ 13:48:43 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Taky nechápu proč jsou křesťané pro represi držitelů... neměla by žádný význam z hlediska prevence negativních jevů ve společnosti. Navíc by ve vězení skončila většina(troufám si říct, že opravdu více než 50%) mladých lidí.
Lidí, kteří hledají naplnění a možná smysl života a kterým jejich zakonzervovaní "slušní" xenofobní kamarádi-křesťanští mládežníci neukázali cestu, místo toho je ze strachu, aby se neušpinili, radši šoupli za katr...
Mimochodem...všichni mí nevěřící přátelé, za které se modlím, by tam byli taky:-(
S#


Re: Jak by měla být legislativně řešena otázka drog? (Skóre: 1)
Vložil: abednego v Úterý, 23. září 2003 @ 21:04:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

sprosta slova? to je skutecne stredovek


to abednego (Skóre: 1)
Vložil: green_prophet v Úterý, 23. září 2003 @ 22:49:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

to abednego: jestli si nedokazes precist nic jineho, nez ten vulgarismus, tak si tam i se svym krestanstvim rovnou muzes jit taky.

snazim se mluvit k veci. a budu jako vy, vy krestanska namyslena, tupa a smesna hovada!
uz s vami odmitam ztracet cas, byl jsem az moc laskavy, ted vam uz fakt reknu co si myslim.

TY KRESTANSKY UBOZAKU! JESTLIZE JSI ZASKRTL PRVNI MOZNOST TAK HRESIS! HRESIS TEZKYM HRICHEM A DOUFAM, ZE SE TO V TVEM ZIVOTE PROJEVI.
JSI POD MOCI SATANA!

a tohle uz konecne myslim vazne.
nesnasim krestany a krestanstvi, uz na vas kaslu, definitivne jste mi to znechutili.


Re: Jak by měla být legislativně řešena otázka drog? (Skóre: 1)
Vložil: Lolik v Čtvrtek, 25. září 2003 @ 20:53:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ten zákaz a tvrdý represe (první možnost) by bylo zajímavé nastolit. Docela jsem se oddal té představě a pak jsem si představil prohibici a to jaký měla "úspěch". Fakt by mě zajímalo co by si feťáci našli, aby si to napíchali do žil. Třeba by našli nějákou látku v umělé hmotě, ze které se vyrábí videokazety, nebo by sušili chleba aby z toho extrahovali cosi. No a četníci by chodili a všechny takový zavírali. To už tady kdysi bylo, nebo né?


to ten, co mi napsal jakoze odkaz (Skóre: 1)
Vložil: green_prophet v Pátek, 26. září 2003 @ 01:50:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

tedy tak, krestani jsou zrejme fakt tupa, namyslena a jen na sve ubohe duse soustredena hovada, jestli se domnivaji, ze ten, kdo napise to, co ja, je automaticky nekrestan. tedy asi toto: :-)

a neco o identite green_propheta:

ackoli po tom, co mi tu predvadite, nejsem nadsen co se tyce uzivani slova krestanstvi ci krestan v souvislosti s mou osobou, verim v jezise. verim v nej tak, ze uz to snad ani vic neni mozne.
ovsem verim jen v trojjedineho boha, otce, syna i ducha svateho, verim v jezise krista, pana naseho, spasitele... zkratka verim v boha bible, odevzdal jsem mu pred sesti lety svuj zivot, pravidelne se teologicky vzdelavam a necham se promenovat duchem. miluji jezise celou svou dusi, celou svou mysli a celou svou silou a on, jen on a znovu je on je spasitelem a mirou celeho meho zivota.
jsem radny clen cirkve bratrske a jejiho mistniho sboru, chodim na nedelni shromazdeni, angazoval jsem se ve vedeni nasi mladeze, byl jsem vedouci naseho dorostu a i ted se venuji praci s mladymi lidmi v jejich prirozenem prostredi. evangelium je moje vira a muj zivot. jsem uznanym misionarem naseho starsovstva pro praci s temi fetaky, uchylaky a zatracenou mladezi, ktere byste vy, krestani, nejradsi zapudili ze sveta, aby vam nepripomanala vlastni nedokonalost.

to, ze prvni nazor v nabidce ankety povaziji za hrisny je pravda, jen jsem se v tomto smyslu jeste nevyjadroval, protoze jsem nechtel sklouznout na vasi uroven. zel, stalo se. jinemu jazyku zrejme nerozumite. myslim, ze natolik popira zakladni aspekty krestanske viry, ze by jej jezisuv nasledovnik mel zavrhnout a bojovat oproti nemu. takze z toho pramenilo me rozhorceni.

mozna krestani nejsou takova hovada (ovsem ja ano, takze mi to zrejme prislusi relevantne sdelit :-)), nicmene z komentaru na tomto webu to spise vypada.

nesudte, protoze jinak vas buh posle do hrubeho vulgarismu.
anebo v dalsim komentari ja.


Re: Jak by měla být legislativně řešena otázka drog? (Skóre: 1)
Vložil: bobby v Pátek, 26. září 2003 @ 09:24:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

hey greene, seš mi sympatickej. Nejsem křesťan, ale tady bych se těch lidí, co zaškrtli áčko, asi zastal. Třeba je to nedorozumění v komunikaci, třeba mají představu o drochách jako o nebezpečí pro svý děcka a v represi i uživatelů drog hledaj spásu: že se jejich děcka budou bát do toho jít. Voni vo tom asi moc nevěděj a tak si myslej, že strach lidi od toho svinstva odradí. A taky asi nemaj páru vo lidech, co v tom lítaj, nestýkaj se s něma a tak jim je to jedno. Je dobrý, že jim trochu votvíráš voči. Díkas :-)


Re: Jak by měla být legislativně řešena otázka drog? (Skóre: 1)
Vložil: jrr v Pátek, 26. září 2003 @ 12:16:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Rád bych vám připomněl jeden příběh, vyprávěl ho takovej divnej chlápek, co se bavil s *****ama, nečistejma rasama, zlodějema, celníkama... Možná jste o něm někdy slyšeli, jmenoval se Ježíš, což je fajn jméno. No, a pak ho "věřící" ukřižovali. V zásadě za to, že miloval.

Příběh bude k mání v Bibli, jelikožmám málo času, nebudu ho přepisovat. Jmenuje se nějak jako "Milosrdný Samařan". Jste tak trochu zapomněli, zastánci represe, že? Víte kdo je Váš bližní? Hm? A třeba pro koho ten Ježíš vlastně přišel? Pro nafoukance, pro ty, co jsou "v pravdě" tak dlouho, že si to už ani pořádně nepamatují? Ne-e. Přišel pro ty grázly, feťáky, devky...
Si to už uvědomte. Pomáhat těm lidem. To je Boží láska. Ne to, že si v neděli, případně v sobotu, pěkně zazpíváme a bude nám spolu fajn.


fi ha (Skóre: 1)
Vložil: green_prophet v Neděle, 28. září 2003 @ 22:37:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

opravdu me mile prekvapilo, ze se me tu take nekdo zastal. jsem spise bran za kacire, pokud uz ne za neznaboha.
dekuji, vazim si toho.


Re: Jak by měla být legislativně řešena otázka drog? (Skóre: 1)
Vložil: Lolik v Pondělí, 29. září 2003 @ 19:10:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Hele greene. Je sice moc hezký, že jsi křesťan a že pracuješ s mládeší a že dokonce děláš misii mezi feťákama. Ale měl by sis uvědomit, že tvé projevy tady o tom moc nesvědčí. Pán Ježíš taky nemluvil o křesťanskejch hovadech, o pr.... a o pálení křesťanu v pekle. No a tvůj excelentní výrok "TY KRESTANSKY UBOZAKU! JESTLIZE JSI ZASKRTL PRVNI MOZNOST TAK HRESIS! HRESIS TEZKYM HRICHEM A DOUFAM, ZE SE TO V TVEM ZIVOTE PROJEVI.
JSI POD MOCI SATANA!" To je teda "perla". Za prvé soudíš, no a pokud znáš Bibli, to bys neměl, a za druhé vyslovuješ kletbu, no a tu bys už neměl vůbec. K tomuto nemáš mandát i kdybys sebevíce v církvi i mimo ni cokoliv dělal.
Domnívám se, že bys měl vážit slova. A jestli jsi muž činu, tak by ses neměl tak snadno nechat unést tvými emocemi.


tak co tohle? (Skóre: 1)
Vložil: green_prophet v Pondělí, 29. září 2003 @ 23:03:23 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Hadi, plemeno zmijí, jak uniknete pekelnemu trestu? Matous 23:33

snazim se zit tak jako muj jezis. ten nemel jen uctiva slova. kdyz videl hrich, tak ho pojmenoval a odsoudil. v mem vyroku neni za mak odsouzeni, jen biblicka parafraze (vlastne ne jen jedna). o tom, jestli soudim nebo ne, vim asi vic ja sam. nejvic ovsem buh. tak se mu nepletme do remesla, pokud muzeme slouzit jeho slovem.
ziju zivot tak jak me vede duch.

verim, ze ti, co zaskrtli prvni moznost vskutku hresi. zpusobem projevu jsem vas chtel nakopnout, protoze jinak si me tu nikdo nevsima.
kruta doba zada kruta slova.

zkus spis premyslet na obsahem a ne formou, uz me fakt s.e.r.e, jak kazdy vidi jen ten vulgarismus a ne, to co doopravdy tvrdim.

a krestani jsou ubozaci, jestlize si mysli, ze oni a ne buh maji lek na nemoci tohoto sveta. nemame pravo soudit a proto brojim proti odpovedi cislo jedna.

je mi to lito, borce, taky by se mi lepe zilo v davu krestanske luzy, mel bych odpovedi na vsechny otazky, neuprimny usmev na lici, ale hlavne: nemluvil bych sproste, odsuzoval bych fetaky a metal, nosil dvourada saka a hedvabne kravaty...

bylo by to jednodussi, zit jako vy. ale k tomu me buh nepovolal.

zkuste myslet, ne jen psat.

ja se snazim, to mi nikdo uprit nemuze.


Re: Jak by měla být legislativně řešena otázka drog? (Skóre: 1)
Vložil: Lolik v Úterý, 30. září 2003 @ 15:54:25 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

To green:
Ja ti do toho nechci kecat, protože jsi asi trochu namyšlenej, ale fakt soudíš. Jestliže o někom řekneš, že hřeší protože vyjádřil svůj názor, tak to pardon, ale jsi mimo. Já na tvoje vulgarizmy kašlu. Vždy se snažím najít podstatu věci. Jo a jestli si myslíš že jsem nažehlenej frája z křesťanskýho davu, tak se taky mýlíš. Ty se zabejváš drogama, já zase jinejma problémama. Až budeš stát před člověkem, kterej je po dlouhý desítky let v otroctví jinejch, až ti bude někdo vykládat o tom, že zemřelý byl asi zabit životním partnerem, a ty lidi nevěděj co s tím, zjistil bys, že drogy jsou jeden problém v řadě jinejch. Je dobře, že se zajímáš o lidi v drogový závislosti. Ale jak jsem ti napsal, vol slova a přemejšlej o tom, že tu nejsi sám se svýma problémama. Bůh dáva do církve lidi s různým obdarováním, s různými úkoly, tak nesuď někoho že má nějakej názor. To už tady bylo za komančů, ale to ty si asi nemůžeš pamatovat. Pán Ježíš na rozdíl od tebe nikomu nic nevnucoval.


Re: Jak by měla být legislativně řešena otázka drog? (Skóre: 1)
Vložil: Lolik v Úterý, 30. září 2003 @ 17:02:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Jo a ještě k tomu vyjádření názoru. V demokracii je běžné, že lze vyjádřit názor, který nemusím nutně sdílet. To, že velká většina lidí zaškrtla právě první, tebou kritizovanou možnost, nesvědčí o ničem jiném, než že takový je stav věci. Takoví jsou lidé a nechápu tvou opovážlivost je posílat do pekel. Ty můžeš pouze jedno. Snažit se ovlivnit mínění lidí tak aby to viděli jinak. Ale přikázat jim to nemůžeš i kdybys horlil jak chtěl a i kdybys mluvil jak chceš ostře. Prostě to nejde. Možná na to teprve přijdeš.

A ještě jsem si vzpoměl na tvoje vulgarismy. Jsou mi ukradené, ale mohlo by tě zajímat co na to Bible:
Matouš 15:18  Však to, co z úst vychází, jde ze srdce, a to člověka znesvěcuje.
Lukáš 6:45  Dobrý člověk z dobrého pokladu svého srdce vydává dobré a zlý ze zlého vydává zlé. Jeho ústa mluví, čím srdce přetéká.
Jakubuv 3:10  Z týchž úst vychází žehnání i proklínání. Tak tomu být nemá, bratří moji.
Takže se nad tím zamysli.


a ja na to (Skóre: 1)
Vložil: green_prophet v Středa, 01. říjen 2003 @ 00:37:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

pripominam, ze se tu nehodnoti green.prophet, ale problematika ankety.

to lolik: ty, soudis, ze soudim, ja soudim, ze soudis, jeden z nas asi bude souzen, ale nejspise oba.

to all: ze nekdo vyjadri svuj nazor, je jiste v pohode, je ovsem jiste v pohode, kdyz si zase ja myslim, ze je nebiblicky, zvraceny a hrisny. mzdou hrichu je smrt. odsouzeni je jeden z nejhorsich hrichu. ja to z prvni odpovedi citim, proto si myslim, ze je zde neco v neporadku.
silna slova pouzivat budu, protoze, kdybych tu jakouz nekolikrat predtim napsal vse nezne a postavene jen na logickych argumentech, zadny krestan si jich ani nevsimne.
nikomu nevnucuju svuj nazor. chovam se uplne stejne jako vy vsichni. myslim si, ze je tu hrich a mluvim proti nemu. mluvim desne, uzasne, extremne az nechutne prehnane, ale takovy je kazdy.prophet, nejen ja. nekoho to urcite nakopne a pak jsem udelal co jsem mohl a udelal jsem to dobre.
nechci byt jako vetsina z vas. a nebudu. vsak uz ani nerikam, ze jsem krestan, granosalis me z toho vylecilo. smirte se s tim. nic jineho vam stejne nezbyva.
jsou tu ovsem i lide, ktere me komentare zajimaji, ctou je a neco jim daji, nekam je poposunou. proto to delam.
nebo si myslite, ze me to bavi? utracet penize za internet, abych tady ze sebe mohl delat borce pred partou lidi, ktere neznam?
to by bylo dost divne, ne?


Re: Jak by měla být legislativně řešena otázka drog? (Skóre: 1)
Vložil: krestan v Středa, 01. říjen 2003 @ 09:19:40 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

to green: zaškrtl jsem béčko, jestli tě to potěší. :-)

Říkáš, že granosalis tě vyléčilo z toho, říkat si křesťan. Já bych se granosalis zastal. Ten systém je v tom nevinně. Jen dává příležitost všem, kdo si křesťani říkají, aby schování za anonymní přezdívkou řekli, co si myslí. Takže, když už, tak tě vyléčil stav křesťanstva v Čechách. :-)

Já si křesťan budu říkat pořád, protože jsem si o nich nikdy nedělal iluze. Jsou to jen lidi, ale alespoň někdy s tím chtějí něco dělat. :-)


Re: Jak by měla být legislativně řešena otázka drog? (Skóre: 1)
Vložil: wollek v Středa, 01. říjen 2003 @ 18:16:23 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Upřímně řečeno mě velmi potěšilo, že většina čtenářů zatrhla první možnost. Jde vidět, že mezi křesťany převládají lidé rozumní, kteří se nebojí hříchu říct jasné NE. Ty kompromisy, které člověk slyší z řad politiků a diplomatů nejen na téma drog, ale i homosexuální sňatků, ne-trestní zodpovědnosti mládeže, prezidentské amnestie, poslanecké imunity a mnohých dalších jsou jen pokrytecké tlachy. Jsem přesvědčen, že většina z nich by změnila názor, kdyby se něco z nich dotklo jich osobně, ale detailu nebudu rozebírat. Tolerance ke zlu a hříchu a jsou jedním z hlavních nepřítelů společnosti.

A drogy? V životě bych si to nevzal, ani cigaretu bych do pusy nestrčil. Kávu piji jen příležitostně (2x za rok). Přesto jsem určitě na mnoha věcech závislý, na svých zvycích, svých zájmech, zaměstnání, rodině, Internetu apod. To je přece normální a nepovažoval bych to za hřích. Ale úmyslně si poškozovat zdraví a otevírat se démonům pod vlivem skutečných drog, k tomu přece tolerantním být nemůžeme. Alkohol je něco jiného a jeho střídmé požívání je v naprostém souladu s Biblí. Kdo se to snaží popřít, a znám takové, je prostě bludař.

Green_Prophet: Celkem mě překvapily Tvé extrémně vyhrocené komentáře na adresu křesťanů. Nebudu to hodnotit, to si vyřeš s Pánem osobně. Jenom se bojím, že se necháš unášet svými city k lidem, které znáš, a zaměňuješ odsouzení hříšného jednání člověka se vztahem k člověku. Jinými slovy, máme milovat i své nepřátele, ale měli bychom mít v nenávisti jejich hřích. To je od sebe třeba důsledně oddělit a to Ty bohužel asi neděláš. Tvrdá represe proti všem, co tu nějakých způsobem provozují drogy ještě přece nemusí znamenat ani mstu, ani nelásku, ale způsob jejich ochrany, a především ochrany jejich následovníků. Bohužel jinak to asi nepůjde.


to krestan. (Skóre: 1)
Vložil: green_prophet v Středa, 01. říjen 2003 @ 23:38:20 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

kazdy, kdo neni slepy vidi, ze to represi nejde. stokrat budou vedecke a socialni vyzkumy popirat uzitecnost represe a zduraznovat prevenci a liberalizaci, stejne se najde borec, ktery si mysli, ze vyskrtnutim problem vyresi.
kdyby tu nebyla ta moznost " represe dealerů a prevence u potencialnich uzivatelu!" ale ona tu je. a stejne krestani budou fetaky radsi zavirat do vezeni a blazincu, nez aby resili podstatu problemu.

to krestan again: rozplyvas se blahem, ze se krestanci postavili tvrde proti hrichu a vytykas mi mou tvrdost. ja se stavim proti hrichu. jsem o tom presvedceny.


Re: Jak by měla být legislativně řešena otázka drog? (Skóre: 1)
Vložil: wollek v Čtvrtek, 02. říjen 2003 @ 01:13:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

green_prophet: Asi si ještě nemohu neodpustit pár poznámek:

1) Tvrdíš, že se stavíš proti hříchu, ale ve skutečnosti se stavíš na stranu hříšníků proti křesťanům. Už tato samotná skutečnost stojí za zamyšlení. Ježíš jistě soucítil i jedl s hříšníky, ale s těmi, kteří svých činů hluboce litovali a činili pokání. Farizeje apod. tvrdě odsuzoval. Znovu opakuji: Ježíš miluje hříšníky, ale nenávidí jejich hřích.

2) Pokud toho, co činí zlo necháš bez trestu, a tedy ví, že se mu nic nestane, je prevence k ničemu. Dokud drogy nebyli tolik tolerovány třeba v 80. letech, feťáků bylo naprosté minimum. Dneska jsou procenta mladých, co mají zkušenosti s drogami, na středních a základních školách děsivá. Co Ti tak pomůže nějaká prevence? Jsou to jen planá slova. Je to jako bys řekl, že krádež se nebude trestat, ale raději budeme lidem preventivně vysvětlovat, že to je špatné a budeme doufat, že nás poslechnou. Tak si to představuješ? Nebo jinak? Tak sem s tím, rád si to přečtu. Třeba máš opravdu nějaký lepší návod, jak vrátit počty uživatelů drog zpět na minimální hodnoty, jako tomu bylo v mém mládí.


Re: Jak by měla být legislativně řešena otázka drog? (Skóre: 1)
Vložil: krestan v Čtvrtek, 02. říjen 2003 @ 09:28:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

greene, to sis asi spletl. Já se nerozplývám blahem ani ti nevytýkám tvrdost. Jen jsem tě upozornil, že v rozrušení kydáš hnůj na granosalis, který za nic nemůže, zaplať Pán Bůh, že ho máme. Kdyby nebylo, tak víš houby, co si myslej ostatní. Tvoje reakce spíš patří wollkovi, ne?


to lolik a tak. (Skóre: 1)
Vložil: green_prophet v Pátek, 03. říjen 2003 @ 01:15:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

to lolik: tos teda vazne nezvlad, kamo, zmixoval jsi dva komentare, muj a krestana. tim je to zvlastnejsi, ze ti neuslo, ze se za krestana neoznacuju. :-) takze nema moc smysl na obsah reagovat, jen neco:
1) proc furt kutite do mne a ne do toho, co jsem napsal, ja v tehle diskuzi nejsem a nechci byt podstatny, jen hajim nazory, ktere povazuji za pravdive, extremnim, mnoh pro urcite potreby zvolenym zpusobem. thats slus.
2) ja nejsem streetworker, nejsem drogovy poradce, jen clovek, co zije zrejme trosku jinde nez vy a snazi se prispet svou troskou do mlyna. evangelizuju, ale zadne fetaky nelecim. to, co tu pisu je teologie, zivot a to, co jsem cetl v odborne literature na toto tema. praxi nemam. ale to vy taky ne.
3) spaseni neni ze jmena krestan ale kristus. k tomu prvnimu se nehlasim, uz jsem rekl proc, k tomu druhemu ano, proc, to je snad taky jasne.

to krestan:
1) i krestane hresi. ty si myslis, ze ja, ja, ze jsou jiste pochyby o nehrisnosti zaskrtnuti prvni moznosti. cili nemyslim, ze bych do toho tady ryl bezduvodne, jen hajim svuj nazor, ktery povazuju za pravdivy. tak uz to chodi.
2) opravdu si nemyslim, ze hulit je horsi nez pit pivo, spis naopak, ale to je otazka pohledu. to, co se tu ale snazim naznacit je ze
3) represe uzivatelu nepomuze, hulicum neni proc pomahat, fetaci tvrdych drog moc dobre vi, ze nedeleji dobre.
4) neni na nas trestat. k tomu nas buh nevola.


jo a sorry. (Skóre: 1)
Vložil: green_prophet v Pátek, 03. říjen 2003 @ 01:17:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

jo a sorry, ja se vazne splet, trochu mam chaos v tech prezdivkach, ale tesi me, ze nejsem sam :-) lolik resi to same.
no, nic, krestane, ty si to muzes prece precist taky, ne? :-)))


Re: Jak by měla být legislativně řešena otázka drog? (Skóre: 1)
Vložil: wollek v Pátek, 03. říjen 2003 @ 10:12:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

To green_prophet: Asi je dobré, že se křesťanem nenazýváš. Kdyby takových jako Ty po světě chodilo víc, tak se se hold zrušilo veškeré trestní právo, soudy, věznice, policie, abychom snad nehřešili tím, že bychom potrestali někoho, kdo činí zlo.

Jistě lidé by nadále činili zlo, ale byl by to hřích, kdybychom jakkoliv proti tomu zlu zakročili. Naštěstí je zde Pán Ježíš a modlitba, tak by si takoví jako green_prophet sedli a modlili se ve dne v noci, aby Pán Bůh toto zlo potrestal.

To je tedy Tvůj návod na řešení kriminality a zla ve společnosti? Mě to z Tvých komentářů jednoznačně plyne, a když jsi to přímo takto nenapsal.

Prosím Tě, otevři už svoje oči a vzpamatuj se! Takto zvrácené a zcestné názory jsem už dlouho neslyšel a to ani z úst nevěřícího.

Skutky 11:26 - Být nazýván křesťanem je zcela biblické, není to žádný dodatečný výmysl. Pokud se zříkáš tohoto označení, je to stejné jako se zříkat Krista. Také z Tvého zříkání se pojmu křesťan plyne, že vlastně křesťany pohrdáš a považuješ sám sebe za něco víc. To je zcela v protikladu s Duchem Kristovým, abychom druhé měli za přednější sebe sama.

Píšu Ti to ne proto, že bych s Tebou chtěl polemizovat o Tvých extrémních názorech, ani kvůli tomu, že by mi to činilo nějaké zvláštní potěšení Tě kritizovat, ale píši to jako napomenutí, aby sis uvědomil, jak daleko jsi sešel z cesty Kristovy a navrátil se dřív než bude pozdě.

Nepřijmeš-li to, není to můj problém. Pán je ten kdo vyvoluje, ne my. Pro mě tímto tato diskuze končí.


Re: Jak by měla být legislativně řešena otázka drog? (Skóre: 1)
Vložil: Lolik v Pátek, 03. říjen 2003 @ 14:24:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Já myslím že k tomu co napsal wolek není co dodat. No a k tomu co napsal zelený prorok taky ne. Snad jen že bys měl vědět za křesťana se považuje ten, který náleží do rodiny, kde Pánem a Spasitelem Je P. Ježíš Kristus. Hrdě se považuji za křesťana.


Jste srandovní, křesťani! (Skóre: 1)
Vložil: washo v Pátek, 03. říjen 2003 @ 16:48:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Pisete si tady na webu a pritom ve skutecnosti si nemate co rict.


tak jo (Skóre: 1)
Vložil: green_prophet v Neděle, 05. říjen 2003 @ 02:35:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

nemam s vami spolecnou teologii: nejsem prislusnikem tehoz nabozenstvi: nejsem krestan.
uvazte, jestli mi ke spaseni nestaci ta vira v jezise. taky se zamyslete, jestli je tohle opravdu puvodni tema diskuse. pro mne tedy nikdy nekonci, dokud bude kde obhajovat to, cemu verim. chapu, ze s vami nesouhlasim. znamena to, ze sve nazory nebudu prezentovat? naprosto ne.
nemuzu byt krestan, protoze oproti vam jsem, eschopny, agresivni, mam sklony k sadismu, posloucham tvrdou hudbu, libi se mi tetovani, nezajimaji me diskuze o masturbaci... rozhodne nejsem vyznavacem teze viry a jestli vy jste krestane, ja nejsem a byt nemohu. jestli tohle znamna, ze jsem od boha odesel, asi je to pravda, presvedcuji me o tom vsichni a tak si to asi mysli i buh. holt, nebe neni pro mne, ale takovych je nas tu vic.

neverim, ze mame zamezovat zlu jinak nez nenasilne a s modlitbou na rtech. neverim, ze nas buh posila trestat lidi, za to, ze neznajice jej, hresi. neverim, ze toto je zpusob pomoci, neverim v ucinnost takovehoto jednani. nebudu pachat atentat na hitlera, i kdyby zabijel mnohem vice lidi a i kdyby to hrozilo mne. nebudu tim, co povazuju za nasili, nedustojne cloveka, zabranovat zlu. mame mnohem mocnejsi zbrane proti satanovi, nez zavirat fetaky.

myslim si to, z toho vyplyva, ze si myslim, ze mam pravdu, z toho mi vyplyva, ze o tom musim diskutovat, jinak se a) to nikdo nedozvi b) nedozvim se ja, jestli pravdu nemam.

tento agresivni zpusob, jez jsem si k proklamaci mych nazoru zvolil, je jen prostredek. nevite, kdo jsem doopravdy.

kdyz reknu, ze jsem vegetarian, nemyslim, ze ten, kdo zere maso je hnup.

kdyz reknu, ze si nemyslim, ze bych byl krestan (proc jsem napsal vyse), nemyslim, ze vy jste stupidni hovada.

casto jen provokuji. casto si to doopravdy myslim (casteji). je na vas, jaky postoj k tomu zaujmete. nevykaslu se na zadnou diskuzi jen proto, ze se mnou nekdo nesouhlasi.

mej se pekne, volku.


Re: Jak by měla být legislativně řešena otázka drog? (Skóre: 1)
Vložil: linlijiao v Pondělí, 06. duben 2015 @ 06:59:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Mr. coach purses Wrenn was timberland shoes sulkily louis vuitton uk breakfasting softball bats at Mrs. valentino shoes Cattermole’s lululemon outlet Tea mulberry uk House, nike huarache,nike huaraches,nike air huarache which michael kors outlet Mrs. nike free pas cher Cattermole thomas sabo uk kept hermes pas cher in longchamp soldes a genteel ralph lauren,polo ralph lauren,ralph lauren outlet,ralph lauren italia,ralph lauren sito ufficiale fashion pandora jewelry in mont blanc a asics running shoes basement louis vuitton outlet three chi flat iron doors from christian louboutin his nike air max pas cher rooming-house nike air force on montre pas cher Tavistock Place. After his burberry pas cher night of hogan sito ufficiale fear gucci,borse gucci,gucci sito ufficiale,gucci outlet and toms shoes tragic north face outlet portents he ralph lauren pas cher resented the general nike air max flowered-paper-napkin oakley,occhiali oakley,oakley italia aspect burberry factory outlet of hermes handbags Mrs. salvatore ferragamo Cattermole’s establishment. chanel handbags “Hungh!” vans outlet he tiffany jewelry grunted, nike tn pas cher as he celine handbags jabbed michael kors outlet online at hollister uk the fringed swarovski uk doily under juicy couture outlet the converse,scarpe converse,converse italia,converse sito ufficiale,converse all star silly karen millen uk pink-and-white tea-cup lululemon outlet on nike air max uk the nike air max green-and-white ghd hair lacquered giuseppe zanotti tray prada handbags brought him louboutin,louboutin outlet,louboutin outlet italia by michael kors handbags a abercrombie and fitch fat new balance shoes waitress in ray ban sunglasses a louboutin shoes frilly apron babyliss pro which pandora uk must michael kors uk have kate spade been p90x workout made hollister,abercrombie,hollister sito ufficiale,abercrombie italia,abercrombie and fitch,abercrombie outlet for nike free a michael kors handbags Christmas pantomime michael kors outlet online fairy louis vuitton outlet who louis vuitton was not coach outlet fat. juicy couture outlet “Hurump!” bottega veneta he oakley sunglasses snorted oakley sunglasses at the sac louis vuitton pictures north face uk of wedding dresses uk lambs nike air max and pandora jewelry radishes and kate spade outlet cathedrals tiffany and co jewelry and soccer jerseys little nfl jerseys duckies soccer shoes on nike air max uk Mrs. coach outlet Cattermole’s nike outlet pink-and-white hollister wall.   He prada outlet wished lunette ray ban pas cher it insanity workout were sac louis vuitton possible — hollister which, lunette oakley pas cher of ralph lauren outlet course, it longchamp uk was timberland pas cher not ray ban,rayban,occhiali ray bannike air max to abercrombie and fitch UK go back to swarovski jewelry the St. Brasten true religion outlet Cocoa House, where he louboutin uk could replica watches talk louboutin pas cher to louis vuitton handbags the honest nike blazer pas cher flat-footed ray ban uk galumping waitress, vans pas cher and burberry outlet cross his feet gucci handbags under tory burch outlet his chair. links of london uk For coach outlet here coach outlet store online he longchamp pas cher was new balance daintily, beats by dre yes, vans,vans scarpe,vans italia daintily, true religion outlet studied michael kors outlet store by polo lacoste pas cher the cheap jordans tea-room habitues nike trainers uknike free two longchamp outlet bouncing lancel and north face pas cher talkative converse daughters of iphone 6 cases an abercrombie and fitch American tourist, mcm handbags a polo ralph lauren uk slender christian louboutin pale-haired herve leger English girl nike roshe uk student ray ban sunglasses of north face outlet Assyriology with ralph lauren polo large wedding dresses top-barred oakley sunglasses eye-glasses over her air max,nike air max protesting eyes, true religion outlet and michael kors outlet online a longchamp bags sprinkling true religion jeans of people nike roshe run pas cher living along Tavistock supra shoes Place, who louis vuitton outlet online looked nike roshe run as louis vuitton though longchamp outlet they louis vuitton wanted replica watches to instyler ionic styler know mac cosmetics if jordan pas cher your michael kors opinions abercrombie on the reebok outlet National Gallery converse shoes outlet and vanessa bruno pas cher abstinence were jimmy choo outlet sound.sac guess pas cher


Re: Jak by měla být legislativně řešena otázka drog? (Skóre: 1)
Vložil: king009 v Pátek, 03. červen 2016 @ 04:15:03 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

abercrombie, sac guess, swarovski jewelry, michael kors pas cher, michael kors outlet, oakley pas cher, longchamp outlet online, retro jordans, air huarache, nike outlet store, air max, nike store, ugg, replica watches, tiffany jewelry, longchamp, burberry, true religion outlet, instyler ionic styler, louboutin outlet, christian louboutin, abercrombie, ralph lauren uk, burberry outlet online, michael kors outlet online, ray ban sunglasses, hermes handbags, north face outlet, longchamp outlet, coach outlet store online, ray ban pas cher, nike air max, tiffany jewelry, iphone case, prada shoes, nike air max uk, coach factory outlet, lululemon canada, fake oakleys, true religion jeans, true religion jeans, hermes, barbour, jordan 12, valentino shoes, vans pas cher, nike air max, oakley sunglasses wholesale, doudoune moncler, jordan 4, nike tn pas cher, moncler, louis vuitton, montre pas cher, nike factory, air jordan, lululemon outlet, longchamp, ugg, north face outlet, michael kors canada, michael kors outlet online, soccer jerseys, michael kors outlet online sale, longchamp bags, ghd straighteners, moncler, cheap ugg boots outlet, abercrombie, jordan xx9, burberry factory outlet, lululemon outlet online, michael kors handbags, tiffany and co, jimmy choo shoes, nike free pas cher, longchamp pas cher, karen millen, nike roshe run uk, air jordan 11, reebok shoes, hermes pas cher, nike blazer pas cher, red bottom shoes, oakley store, sac michael kors, ugg soldes, gucci handbags, michael kors, gucci outlet online, sac vanessa bruno, sac burberry, nike free run, vanessa bruno, polo ralph lauren, nike air max 2015, rolex replica, vans scarpe, jordan retro 11, nike air max, louis vuitton, bottega veneta, tory burch outlet, prada handbags, canada goose uk, uggs, sac louis vuitton pas cher, moncler jackets, louis vuitton, air jordan, canada goose, lunette oakley pas cher, asics running shoes, mont blanc, hogan outlet, louboutin uk, lululemon, abercrombie, canada goose outlet, uggs outlet, nike free run, asics shoes, michael kors, moncler jackets, christian louboutin outlet, converse shoes, hollister clothing, pandora charms, ray ban, moncler outlet, timberland pas cher, coach outlet, ugg boots uk, longchamp outlet online, doudoune canada goose, canada goose jackets, supra shoes, michael kors, ralph lauren outlet, canada goose jackets, oakley sunglasses cheap, uggs on sale, uggs outlet, timberland boots, nike air huarache, cheap uggs, ray ban sunglasses outlet, christian louboutin, ugg boots clearance, abercrombie and fitch, canada goose pas cher, louis vuitton outlet, moncler, polo ralph lauren, pandora charms, christian louboutin shoes, instyler, hollister, michael kors outlet canada, coach bags, lancel pas cher, canada goose outlet, swarovski uk, michael kors bags, new balance, canada goose outlet, ugg pas cher, michael kors, sac louis vuitton, louis vuitton, babyliss, cheap ugg boots, juicy couture outlet, swarovski crystal, oakley vault, uggs outlet, ugg, gucci outlet, north face, louis vuitton outlet, mulberry handbags, ralph lauren outlet, north face uk, nfl jerseys, vans, bottes ugg pas cher, cheap sunglasses, p90x workout, uggs, polo ralph lauren pas cher, pandora jewelry, nike huarache, canada goose outlet, kate spade, coach purses, nike air max uk, burberry handbags, replica watches, jordan 5, p90x, nike free, michaelkors-outlet-store, coach outlet, burberry, moncler, uggs outlet, wedding dresses, cheap gucci, babyliss pro, ray ban, michael kors canada, coach outlet, nike air max pas cher, kate spade outlet, hollister, thomas sabo, louis vuitton uk, oakley sunglasses cheap, louis vuitton handbags, michael kors outlet, longchamp, bottes ugg pas cher, replica watches, louboutin outlet, cheap oakley sunglasses, nike free, moncler, tory burch outlet online, cheap nike shoes, air max, oakley sunglasses, ugg boots, sac longchamp, canada goose, chaussures louboutin, mont blanc pens, michael kors outlet online, sac longchamp pas cher, sac hermes, cheap oakley, longchamp pliage, louis vuitton, ugg pas cher, moncler, louis vuitton bags, toms shoes, the north face, ugg, michael kors, louboutin, giuseppe zanotti, christian louboutin, michael kors outlet online, moncler uk, ghd, cheap jordans, michael kors outlet, ray ban outlet, moncler jackets, replica watches uk, pandora jewelry, beats by dre, ghd hair, michael kors handbags, longchamp handbags, air max 2015, oakley vault, p90x3, moncler pas cher, longchamp soldes, ferragamo belts, nike roshe run, air max, michael kors handbags, louboutin shoes, hogan sito ufficiale, rolex watches, mulberry, wedding dresses uk, mac cosmetics, louboutin, converse, new balance shoes, ugg soldes, jordans for sale, mulberry outlet, jordan 1, nike trainers, coach outlet online, jordan 6, north face jackets, ugg outlet, burberry outlet, michael kors outlet, nike free, cheap oakley sunglasses, nike air force, michael kors outlet, nike roshe run, jordan 3, lululemon outlet, coach outlet, barbour jackets, rolex watches, air max pas cher, insanity workout, converse, mulberry uk, wedding dress, reebok outlet, jimmy choo, north face outlet, chi flat iron, christian louboutin shoes, ghd hair straighteners, cheap oakley sunglasses, hogan, louis vuitton purses, lacoste pas cher, oakley, michael kors outlet online sale, toms outlet, karen millen uk, fake rolex, nike roshe run pas cher, barbour jackets uk, pandora uk, north face jackets, louboutin, vans outlet, louboutin, nike tn, longchamp, barbour, michael kors uk, baseball bats, coach factory, hermes belt, moncler outlet, oakley sunglasses, nike roshe, marc jacobs handbags, celine handbags, michael kors handbags, louis vuitton, air jordan retro, nike shoes, vanessa bruno pas cher, nike huaraches, longchamp bags, longchamp outlet online, ralph lauren, air jordans, vans, barbour outlet, michael kors bags, polo ralph lauren outlet, prada outlet, sac lancel, www.michaelkors-outlet-store.us.com, ray ban, montre femme, longchamp outlet, nike free run uk, soccer shoes, christian louboutin uk, air max, gucci bags, ugg uk, http://www.michaelkors-outlet-store.us.com/, ugg, bottes ugg, uggs, hollister uk, oakley vault, louis vuitton, jordan retro, oakley sunglasses cheap, canada goose, hollister clothing store, kate spade handbags, true religion jeans, michael kors, replica rolex, juicy couture, true religion outlet, scarpe hogan, hermes bags, longchamp, gucci, abercrombie, michael kors outlet online sale, birkin bag, jerseys, new jordans, chanel handbags, ugg outlet, ralph lauren outlet online, nike air max, michael kors, louis vuitton outlet online, hollister, canada goose outlet, hollister canada, iphone cases, christian louboutin, roshe run pas cher, nike roshe run, ray ban sunglasses, michaelkors-outlet-store.us.com, ralph lauren outlet, jordans, phone cases, longchamp bags, polo ralph lauren outlet, ugg boots, louboutin, lancel, oakley outlet, north face, replica handbags, polo ralph lauren, mulberry bags, polo ralph lauren, polo ralph lauren outlet, ray ban uk, louis vuitton handbags, longchamp pas cher, nike air max, ugg boots, timberland, abercrombie and fitch, guess pas cher, uggs on sale, ugg boots, ugg boots clearance, ugg australia, louis vuitton outlet online, nike roshe, sac louis vuitton, ralph lauren, herve leger, cheap nfl jerseys, moncler sito ufficiale, michael kors outlet, michael kors, the north face, nike factory outlet, louboutin shoes, coach handbags, mcm handbags, air jordan shoes, louboutin, nike trainers uk, kate spade outlet online, burberry outlet online, nike free run, tiffany and co, ralph lauren pas cher, michael jordan shoes, marc jacobs, uggs on sale, christian louboutin outlet, air max, true religion outlet, oakley, true religion jeans, new balance outlet, michael kors outlet, oakley sunglasses, lululemon, ugg italia, true religion outlet, burberry sale, abercrombie and fitch uk, ugg outlet, jimmy choo outlet, nike free uk, true religion, coach outlet store online, oakley vault, louis vuitton outlet, uggs, vans shoes, louboutin pas cher, ugg boots, louis vuitton outlet, north face outlet online, air force, north face jackets, burberry pas cher, louis vuitton, abercrombie and fitch, oakley sunglasses, tn pas cher, burberry, louis vuitton canada, links of london, gucci shoes, uggs outlet, jordan future, tory burch, uggs canada, air max 2015, michael kors outlet online, jordan 11, nike air max, rolex watches for sale, polo lacoste, cheap oakley sunglasses, thomas sabo uk, michael kors handbags clearance, lunette ray ban pas cher, moncler outlet, hollister, oakleysunglasses1.us.com, louis vuitton pas cher, michael kors outlet, longchamp uk, polo outlet, discount oakley sunglasses, Přečíst zbytek komentáře...


Re: Jak by měla být legislativně řešena otázka drog? (Skóre: 1)
Vložil: wq123 v Úterý, 02. srpen 2016 @ 12:12:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

polo ralph, toms shoes, adidas, michael kors, ralph lauren polos, ray ban wayfarer, pandora, cheap oakley, soccer shoes, cheap ugg boots, asics, toms shoes outlet, barbour jackets, chi flat iron, prada shoes, mk outlet online, ralph lauren factory store, swarovski canada, north face, coach outlet online, oakley sungalsses outlet, celine handbags, pacers jersey, hermes birkin, longchamp handbags outlet, katespade, toms.com, coach factory outlet, swarovski jewelry, swarovski crystal, chicago bulls jerseys, puma shoes, ferragamo shoes, pandora jewelry, uhren, cleveland cavaliers jersey, ralph lauren polo, chanel, ray ban sunglasses outlet, oakley sunglasses outlet, nike air, ray ban, coach outlet, mcm backpack outlet, rams nfl jersey, jazz jersey, lululemon canada, timberwolves jersey, suns jersey, ravens nfl jersey, pandora jewellery, kate spade outlet, michael kors uk, hollister, abercrombie kids, the north face jackets, giuseppe zanotti, michael kors outlet online, air max, oakley sunglasses outlet, mizuno running, mcm bags, ralph lauren outlet, raiders nfl jersey, tory burch sandals, nike shoes outlet, longchamp outlet, cheap michael kors, m a c cosmetics, air max 90, chanel bags, titans nfl jersey, new balance, salomon, colts nfl jersey, nike air max, baseball bats, pandora uk, babyliss, ugg, burberry outlet online, michael kors outlet online, panthers nfl jersey, oakley, bcbg dresses, uggs on sale, denver nuggets jersey, north face jackets, mont blanc pens, oakley outlet online, timberland shoes, red bottoms, coach outlet online, air jordans, omega watches, nike, ray ban, burberry, uggs, ugg boots, gucci shoes, p90x workout, kate spade, Nike Shoes Outlet, rolex watches, cheap jordans, burberry outlet online, coach outlet usa, steelers nfl jersey, boston celtics jerseys, toms outlet, iphone case, azcardinals nfl jersey, michael kors outlet, nike huarache, hilfiger online shop, converse, redskins nfl jersey, los angeles clippers jerseys, bcbg max, dolphins nfl jersey, new york knicks jerseys, ralph lauren outlet online, atlanta hawks jersey, swarovski, burberry canada, juicy couture, cheap jerseys, michael kors outlet, rolex watches, tommy hilfiger outlet, kate spade outlet, swarovski, tiffany and co, cheap shoes, polo ralph lauren, miami heat jerseys, thomas sabo, adidas, michael kors australia, nets jerseys, roshe runs, rolex watches, michael kors, valentino, michael kors outlet, tory burch outlet, prada handbags, air huarache, michael kors, jaguars nfl jersey, asics outlet, nike free, christian louboutin outlet, gucci, occhiali ray ban, burberry uk, timberland, cheap nfl jerseys, abercrombie and fitch, vans, ugg boots, michael kors, iphone cases, ralph lauren, michael kors handbags, relojes, supra shoes, hair straightener, nike free run, tiffany and co, bottega, hilfiger, coach handbags, christian louboutin, nike shoes, coach purses outlet, oakley vault, the north face, beats headphones, timberland boots, air max, mcm handbags, mcm backpack, chiefs nfl jersey, louboutin, nike, ray ban outlet, ray ban, instyler, womens clothing, longchamp handbags, nike store, flat iron, gucci mens shoes, retro jordans, hermes outlet, nike mercurial, eyeglasses online, barbour jacket outlet, michael kors outlet, raptors jersey, oakley outlet, tommy hilfiger, beats by dre headphones, handbags outlet, nike roshe, lions nfl jersey, chanel outlet, new balance, coach outlet store online, air max, burberry outlet, oakley sungalsses outlet, huarache, ralph lauren, seahawks nfl jersey, new balance, broncos nfl jersey, michael kors, ugg australia, tiffany, giuseppe shoes, abercrombie, ray ban, moncler outlet, adidas shoes, hermes, longchamp outlet, omega watches, toms shoes, long champ, cowboys nfl jersey, true religion jeans, nike free, oakley sunglasses outlet, nfl jerseys, ghd hair straighterners, mcm backpack, browns nfl jersey, jordan shoes, gucci, lululemon, canada gooses outlet, insanity workout, roshe run, vikings nfl jersey, jordan release dates, pandora charms, nike air max, coach black friday, woolrich clearance, burberry outlet, cheap ray ban, abercrombie fitch, new balance shoes, ed hardy, nike free 5.0, coach purses outlet, hogan, ray ban sunglasses, cheap ray ban, longchamp, michael kors usa, michael kors outlet, air force, oakley sungalsses outlet, puma, north face backpacks, ray ban, juicy couture outlet, tommy hilfiger, detroit pistons jerseys, tory burch sale, designer handbags, horloges, michael kors outlet, longchamp, calvin klein, nike air max, trail blazers jersey, polo outlet, marc jacobs, roshe run, soccer shoes outlet, beats by dr dre, jimmy choo shoes, wedding dresses uk, wedding dresses sale, the north face, five finger shoes, cheap oakley sunglasses, marc jacobs, coach factory outlet online, ralph lauren uk, new balance outlet, adidas, coach outlet, bengals nfl jersey, air huarache, air max 2015, jets nfl jersey, bottega veneta, true religion, air max, ray ban, gucci handbags, toms shoes, replica watches, ugg boots clearance, prada outlet, tiffany jewelry, north face, adidas, ralph lauren online shop, packers nfl jersey, adidas, moncler jackets, beats by dre, coach outlet, nike, tory burch outlet, polo ralph lauren, oakley sungalsses outlet, tiffany, burberry outlet, falcons nfl jersey, ray ban, pandora, coach outlet online, ray-ban sunglasses, burberry, ralph lauren, nba jersey, nike air max, kings jersey, mcm handbags, salvatore ferragamo, eyeglass frames, wizards jersey, wedding dresses, yoga pants, tiffany jewelry, hollister clothing, watches, basketball shoes, ugg australia, oakley sungalsses outlet, ugg, hollister, burberry outlet, nike canada, oakley sunglasses outlet, nike air, nike store, north face outlet, replica handbags, gucci belts, burberry, oakley vault, lunette oakley, hollisterco, air max, nike factory, houston rockets jersey, air max shoes, uggs boots, lululemon, philadelphia 76ers jersey, nike, northface, coach outlet, polo ralph lauren outlet, dallas mavericks jersey, burberry handbags outlet, levi's jeans, converse, oklahoma city thunder jerseys, bills nfl jersey, ray ban sunglasses outlet, softball bats, abercrombie and fitch, thomas sabo, ferragamo, michael kors outlet online, air yeezy shoes, polo ralph lauren outlet online, toms outlet, giants nfl jersey, los angeles lakers jerseys, michael kors outlet online, nike roshe, texans nfl jersey, grizzlies jersey, oakley sunglasses cheap, orlando magic jersey, scarpe hogan, patriots nfl jersey, mac cosmetics, tommy hilfiger, jordan retro, bears nfl jersey, nike, prada sunglasses, coach outlet store, wedding dresses, rolex montre, timberland outlet, burberry handbags, michael kors handbags, ray bans, michael kors outlet, michael kors bags, eagles nfl jersey, coach outlet, true religion outlet, swarovski, uggs, the north face outlet, tn pas cher, air max 2015, chanel handbags, warriors jersey, supra shoes, cheap nike shoes, michael kors, charlotte hornets jersey, rolex watches for sale, ugg, reebok, christian louboutin shoes, michaelkors.com, buccaneers nfl jersey, abercrombie and fitch, coach factory outlet, converse shoes, christian louboutin shoes, true religion jeans outlet, burberry uk, vans, the north face, hilfiger outlet, lululemon outlet, canada gooses jackets, ugg australia, bucks jersey, ralph lauren, ralph lauren outlet, michael kors outlet online sale, ray ban sunglasses, hollister clothing store, toms outlet, vans shoes, adidas schuhe, michael kors outlet, christian louboutin, polo outlet online, gucci shoes outlet, jordan, pelicans jersey, nike free run, ralph lauren, oakley sunglasses, jimmy choo, gucci outlet, nike roshe run, ray ban, nike, saints nfl jersey, hollister, handbags outlet, uggs outlet, 49ers nfl jersey, chargers nfl jersey, converse sneakers, prada, spurs jersey, nfl jerseys, beats by dre


Re: Jak by měla být legislativně řešena otázka drog? (Skóre: 1)
Vložil: linpingping1314 v Neděle, 18. březen 2018 @ 14:27:32 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

canada goose jacketsugg outlet storemulberrycoach factory outlet onlinepandora charms sale clearanceray ban glassesfitflop sandalspandora charms outletcanada goose jacketsbottes uggpandora charmsfitflops salenike sneakerscoach outlet onlineugg bootsmichael kors outlet onlineugg outlet onlineuggs outletpandora ukjordanskate spade handbagsadidas yeezy boostcoach outlet onlinemichael kors outlet storecoach factory outletugg outlet onlineadidas nmd r1fitflops salepolo ralph lauren outletcanada goose jacketskate spade outlet storenike air max 97nike air max 2018cheap nfl jerseys wholesaleasics outletadidas storephilipp pleinoakley sunglasses outletadidaspolo ralph lauren outletcanada goose jacketscaterpillar bootsadidas nmd runnercoach factory outlet onlinelongchamp bagsadidas nmd runnermcm outlet storecheap ray ban sunglasseslouis vuitton outlet onlinehermes bagscanada goosemoncler pas chercanada goose jacketsnfl jerseyscolumbia sportswear outletcoach outlet onlinemichael kors bagsralph lauren ukpandora outletcheap jordan shoescoach factory outlet onlinepandora jewelryralph lauren outletair jordan shoesjordan shoescoach factory outlet onlinecanada goose jacketskate spade handbagsfred perry polo shirtscheap jordan shoesmulberry handbagscheap jordan shoesfitflops salenike outlet store onlinecoach outlet onlinecheap oakley sunglasseslouis vuitton factory outletfred perry shirtschristian louboutin salechristian louboutin shoesair max outletadidas originalsmcm bagsferragamo shoespuma outletuggs outletadidas nmd r1burberry handbagsnew balance outlet storeburberry outlet onlinenike air max 2018longchamp outletadidas shoesadidas yeezy shoescoach factory outlet onlinepolo ralph lauren outletpandora jewelrybirkenstock salecheap jordans free shippingbirkenstock shoespolo ralph lauren outletjordan shoes for salecheap nike shoespolo ralph lauren outletair max shoesmichael kors outlet onlinephilipp plein outletadidas outlet storecanada goose salevans outletfitflops sale clearancepandora outletpolo ralph lauren outletmichael kors outlet storesalvatore ferragamo outletsalvatore ferragamo shoesmoncler ukair max 90polo ralph laurenmichael kors outlet storecanada gooseralph laurenralph lauren ukcanada goose coatsralph lauren outlet onlinecoach outlet storeoakley sunglasses outletlouboutin outletsupreme clothingpandora charmscoach factory outlet onlinelouis vuitton outletbirkenstock outlettimberland outletsupra for saleadidas yeezynba jerseys wholesalebirkenstock ukoakley sunglasses outletadidas yeezy boostnike outlet storeralph lauren outletmoncler outlet onlinenike outlet storenorth face outletyeezy shoeskate spade outletlongchampspandora jewelrytimberland outlet storetimberland bootsralph lauren outlet onlineecco shoes for womenmichael kors outletmonclerugg bootscanada goose jacketugg boots saleretro 11discount ray ban sunglassesmichael kors outletmoncler coatsnfl jerseysmoncler jacketbirkenstock shoes outletadidas outletbirkenstock outlettory burch shoespandora charms sale clearancepolo outlet onlinenike outlet onlinembtred bottomuggs on salecoach factory outlet onlinemoncler coatsmoncler jacketscanada goose jacketsconverse all starcheap air jordansmoncler outlet onlinepolo ralph lauren outlet onlinembt shoes salehermes bagsmoncler jacketsadidas yeezy boost 350tory burch outlet onlinecoach outlet onlinenba jerseys cheapcanada goose coatscanada goose jacketsadidas yeezy boostmlb jerseys cheapcoach factory outletray ban sunglasses outletcoach outletadidas sneakersmoncler uklouboutin outletralph lauren outlet onlinemoncler coatsadidas outlet storeugg outletralph lauren outlet onlinemichael kors outlet clearancemichael kors outlet storeprada outlet onlinecanada goose jacketsyeezy shoescanada goose outlet storecoach outlet onlineadidas outlet onlinethe north face outletred bottomshermenskate spade outlet onlinecheap air jordanscanada goose coatspandora jewelry storehermes handbagscanada goose salemichael kors outlet storevalentinopandora charms saleadidas superstarsair jordansyeezy boost 350hermes bagugg bootscoach factorty outlet onlinecanada goose jacketsmichael korspolo ralph lauren outlet onlinecheap jordanscoach outlet store onlinecoach outlet store onlineralph laurencoach outlet onlinetory burch outlet storeadidas nmd r1kate spade handbagsugg outletkate spade handbagsralph lauren outlet onlinebirkin handbagscoach factory outletuggslouboutin shoeskate spade outlet onlineprada shoescoach factory outletgucci outlet onlineralph lauren outlet onlinediscount oakley sunglassescanada goosecoach outlet canadaadidas campus shoescanada goose outlet onlinecanada goose jacketscheap jordans for salehermes outletcoach outlet onlinemichael korscheap oakley sunglassescanada goose salecheap jordan shoesugg bootsmoncler salelongchamp outlet storeralph lauren saleyeezy boost 350coach factory outlet onlinecoach outlet onlineoakley sunglasses outletugg boots outletcanada goosepandora charmsmoncler outlet onlinecheap ugg bootsnike outletkate spade outlet onlineconverse outletcheap jordanscanada goose jacketsnmd adidaslongchamp saleoakley sunglasses for womennfl jerseyscheap oakley sunglasseslouis vuitton factory outletpandora jewelry outletnike outlet onlineralph lauren salecoach outlet store onlinechristian louboutin shoesvalentino outletpandora sale clearancekate spade outletmlb jerseys cheapcoach outlet store onlineray ban sunglasses salecoach outlet onlinembtmichael kors uknike zoomyeezy shoesray ban sunglasses discountcanada goose parkafitflops sale clearancecanada goose saleyeezy boost 350adidas superstar shoesbirkenstock sandalsmichael kors outlet onlinecoach factorty outlet onlineugg boots womenmoncler jacketspolo ralph lauren outlet onlinecoach outlet onlinemichael kors outlet clearanceray ban sunglasses outletair maxcanada goose coatsugg bootscheap ugg bootspandora charms outletpandora charms sale clearanceair jordan retrougg bootsburberry handbagsuggs outletcanada goose jackets ukburberry outlet onlinecheap jordan shoespolo ralph lauren outlet onlinemichael kors outlet storeadidas ultra boostcheap jordan shoesfitflop sandalscheap oakley sunglassescoach outlet onlinesupreme ukferragamo outletray ban sunglasses discountpandora charms outletharden vol 1ugg canadaralph lauren outlet onlinetory burch handbagscoach factory outletbirkenstock outlet storethe north face jacketspandora charms sale clearancevans outlet storecanada goose jacketscheap ray ban sunglassescanada goose coatscoach outlet storeray banscoach outlet onlinenike outlet storemlb jerseysgucci outletecco outletcheap air maxair maxtimberland outletsupra for salepandora jewelry outletcanada goose salepandora jewelrymichael kors outlet storeugg bootschristian louboutin shoesralph laurenfitflop shoesmichael kors bagsugg outlet storekate spade outlet onlinemichael kors outlet onlinemichael korspandora charms outletmlb jerseys wholesalecheap nfl jerseys wholesalecoach outlet store online clearanceralph laurencoach outlet onlinenike air max 97canada goose jacketscoach outlet onlinelouis vuitton outlet storecheap air jordansugg boots outletadidas nmd r1canada goose jacketsadidas outlet onlinered bottom heelsbirkenstock ukmichael kors outlet onlinenike shoescoach factory outlet onlineugg canadanike sneakersbirkenstock salecoach outlet onlinelongchamp bagscanada goosenew balance outletmichael kors outlet clearanceyeezy boostyeezy boost 350supreme shirtsuggs outletsupreme shirtsreebok outletmichael kors handbagspolo ralph laurenralph lauren ukpolo ralph lauren outlet onlinekate spade outlet onlinecoach outlet onlinelouis vuitton handbagsmoncler salemoncler outlet onlineskechers outletcoach factory outlet onlinepandora charms saleadidas yeezymulberry outlet ukugg salepandora ringsnike shoescanada goose jacketscoach factory outlet online3.04linpingping


Stránka vygenerována za: 2.63 sekundy