Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Martina.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 13, článků celkem: 16716, komentáře < 7 dní: 822, komentářů celkem: 435107, adminů: 60, uživatelů: 5259  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 355 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

JirkaB
Danny42
rosmano
Willy
Tolstoj

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
119400158
přístupů od 17. 10. 2001

Grano Salis: Církevní restituce

Search on This Topic:   
[ Go to Home | Select a New Topic ]

Život církví: Už i evangelící se soudí o církevní restituce
Církevní restituce

poslal Nepřihlášený

Českobratrská církev evangelická podala k Okresnímu soudu v Třebíči žalobu o určení vlastnictví u téměř 70 hektarů pozemků a osm staveb. Většina nyní patří obci Myslibořice. Evangelíci se majetku domáhají už od prosince 2013. Krajský pozemkový úřad jim však nedal za pravdu a nic z požadovaného zatím nevydal.

Nárok, který evangelíci uplatňují, se týká celkem 67 pozemků a několika staveb, které na nich v současné době stojí. Jsou to například kabiny myslibořických fotbalistů, budova místní základní a mateřské školy, dvou bytových domů, nákupního střediska či dokonce čistírny odpadních vod.

Vložil: Tomas v Čtvrtek, 25. srpen 2016 @ 17:08:48 CEST (2355 čtenářů)
Více... | 5207 bytů | 19 komentáře | Život církví | Skóre: 0Tvorba: Lákačku za kačku
Církevní restituce

poslal Myslivec

Lákačku za kačku.
A přidej Myslivče se k nám,
beztak máš žízeň jako trám!
Ukaž nám svou flintu,
zde máš plnou piva pintu.

A toto je hrnek na kačku,
sbírka na kostelní chlastačku.
No pokušení to bylo velké,
však pábení to známé mělké.

Pohodil jsem flintu na rameni,
otočil kramflík na kameni,
to abych nemusel snad,
se svoločí touto obcovat..

Vložil: Tomas v Sobota, 21. únor 2015 @ 11:34:25 CET (2578 čtenářů)
Více... | 7 komentáře | Tvorba | Skóre: 0Život církví: Boj o restituční miliony v Pravoslavné církvi nabírá na obrátkách
Církevní restituce

poslal Nepřihlášený

Napadení v rezidenci olomouckého pravoslavného arcibiskupa Simeona

Ve středu 10. prosince 2014 došlo k napadení otce Izaiáše v rezidenci vladyky Simeona. Nejprve do olomoucké rezidence telefonoval o. Milan Gerka, tajemník Synodu v Prešově, že k vladykovi Simeonovi přijde nějaký posel s dokumentem, který by měl vladyka podepsat.

Po třech hodinách se ve dveřích olomoucké rezidence objevil muž, který slouží v ruském chrámu svatých Petra a Pavla v Karlových Varech u protojereje Nikolaje Vasiljeviče Liščeňuka, který je prvním představitelem a zplnomocněným zástupcem Ruské pravoslavné církve na českém území a podléhá pravomoci patriarchy moskevského a vší Rusi.

Tento "posel" nesl dokument, jenž požadoval od vladyky Simeona podepsat. Otec Izajáš dokument vzal, protože si vladyka Simeon přál pořídit kopii, ale po telefonu s o. Milanem Gerkou, který "poslovi" nařídil údajně na základě příkazu od právníka JUDr. Kincla, který zastupuje Pražskou pravoslavnou eparchii, že se kopie udělat nesmí a vladyka má dokument jen podepsat a ihned odevzdat, se "posel" začal chovat agresívně, a otce Izaiáše napadl před očima vladyky Simeona a přítomných sester. Trhal na otci Izaiášovi oděv, oba pánové upadli na zem. Nakonec se společnými silami podařilo útočníka vytlačit ven za dveře.
Vložil: Tomas v Neděle, 14. prosinec 2014 @ 23:06:33 CET (2421 čtenářů)
Více... | 20195 bytů | 2 komentáře | Život církví | Skóre: 0Život církví: Pole nestačí. Maltézští rytíři chtějí restituovat i samotnou Březiněves
Církevní restituce

poslal pastýř

Praha – Řád maltézských rytířů chce v rámci církevních restitucí získat i pozemky, na kterých stojí většina pražské Březiněvsi. Protože nyní patří hlavnímu městu, které restituovaný majetek vydávat nemůže, podali rytíři žalobu a chtějí docílit toho, aby majetek přešel z Prahy na stát. To by cestu k jeho vydání otevřelo. Vedle toho si nadále nárokují i víc než sto hektarů okolní půdy.

Vložil: Tomas v Neděle, 14. prosinec 2014 @ 23:05:48 CET (3764 čtenářů)
Více... | 2259 bytů | 33 komentáře | Život církví | Skóre: 3.66Život církví: Ministerstvo kultury přerušilo vyplácení restitučních náhrad Pravoslavné církvi
Církevní restituce

poslal Nepřihlášený

Ministerstvo kultury pozastavilo pravoslavné církvi vyplácení restitučních náhrad. Důvodem jsou spory uvnitř církve, píší dnešní Lidové noviny (LN). Asi 40 milionů korun, které má církev z restitucí v lednu získat, by proto mohlo skončit v soudní či notářské úschově. "Udělal jsem, co bylo nutné, abych předešel riziku zneužití peněz," řekl LN ministr Daniel Herman (KDU-ČSL).

Podle deníku je vyplácení pozastaveno do doby, než se spory v pravoslavné církvi vyřeší. Pravoslavní mají díky restitucím získat během příštích 30 let více než 1,1 miliardy korun.

Vložil: Tomas v Neděle, 23. listopad 2014 @ 11:25:56 CET (1277 čtenářů)
Více... | 1533 bytů | 1 komentář | Život církví | Skóre: 0Život církví: Konkordát znovu ve hře a zřejmě potichu
Církevní restituce

poslal Nepřihlášený

Advokát Karol Hrádela, který zastupoval před Ústavním soudem odpůrce církevních institucí, upozorňuje ve svém článku na nebezpečí Dohody (Konkordátu) mezi ČR a Vatikánem o nevratnosti církevních restitucí..

Vložil: Tomas v Čtvrtek, 23. říjen 2014 @ 22:01:57 CEST (2135 čtenářů)
Více... | 10370 bytů | 3 komentáře | Život církví | Skóre: 5Tvorba: Senát podpořil návrh, aby restituční církve zveřejňovaly výsledky hospodaření
Církevní restituce

poslal Nepřihlášený

Církve, kterým byly vyplaceny náhrady za nevydaný majetek v restitucích, zřejmě budou muset ze zákona zveřejňovat zprávy o svém hospodaření. Senát dnes tento návrh ČSSD na doplnění zákona o církvích podpořil. Předloha vychází z dohody, k níž letos na jaře dospěli zástupci církví, ČSSD a hnutí ANO v rámci jednání jejich expertní skupiny. Církve ale mají k předloze své připomínky. Před dalším projednáváním normu posoudí senátní výbory.

Vložil: Olda v Čtvrtek, 02. říjen 2014 @ 17:01:01 CEST (2332 čtenářů)
Více... | 2641 bytů | 2 komentáře | Tvorba | Skóre: 0Kontrasty: Církev v ekumenické frontě
Církevní restituce

poslal Nepřihlášený

Každý zákon má nějaké nadprávní pozadí, do formulací jednotlivých paragrafů se promítá i obraz světa, který je zákonodárci vlastní. V případě zákona č. 428/2012 Sb. „O majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi“, jehož záměrem je hlavně „zmírnění některých majetkových křivd“ spáchaných v minulosti, se legislativci nutně museli opírat také o určitý výklad českých dějin a hodnocení jejich postav. Jeden z poslanců, kteří pomohli tento zákon Poslaneckou sněmovnou protlačit, vyjádřil svůj pohled takto:

„Vidím v našich dějinách tři zemské škůdce. Za prvé Josef II. – sáhl na soukromý, konkrétně církevní majetek; za druhé Tomáš Garrigue Masaryk – zradil císaře pána a sáhl na soukromý majetek prostřednictvím pozemkové reformy a za třetí Edvard Beneš. Byl to zbabělý a mstivý ctižádostivec, který zradil všechno a všechny…“ (PhDr. D. Korte v Parlamentních listech z 16. 3. 2012).

Nejen toto poslancovo uřeknutí, ale i některé pasáže zákona („práva a povinnosti zakladatele Náboženské matice vykonává ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona Církev římskokatolická“) napovídají, že zákonodárce nechtěl toliko „zmírnit majetkové křivdy“ spáchané za nadvlády komunistů, nýbrž takříkajíc napravit české dějiny, které se podle jeho přesvědčení už dávno před rokem 1948 nesly neblahým směrem.

Vložil: Olda v Neděle, 06. duben 2014 @ 22:31:18 CEST (2595 čtenářů)
Více... | 6756 bytů | 5 komentáře | Kontrasty | Skóre: 5Kontrasty: Nešťastné restituce
Církevní restituce

poslal brusle7

Neśťastné církevní restituce...

Vložil: Olda v Pátek, 28. březen 2014 @ 08:21:38 CET (11493 čtenářů)
Více... | 1870 bytů | 488 komentáře | Kontrasty | Skóre: 3.66Aktivity a kampaně: Farář CB D. Kvasnička o církevních restitucích i o BJB
Církevní restituce

poslal Nepřihlášený

Církve se stanou terčem nevole, hnusu a nezájmu. A můžou si za to samy, protože nevysvětlily, co udělají s navráceným majetkem," řekl už před časem farář Daniel Kvasnička. Zároveň tvrdí, že církve neztloustnou, protože mají mnoho projektů, kterými vracejí peníze občanům. O jaké projekty jde? Proč o nich duchovní nemluví? Jak pohlíží na nynější jednání o snížení náhrad o 13 miliard korun? A existuje cesta ke smíru společnosti, rozpolcené nejen kvůli restitucím?

Vložil: Stepan v Sobota, 08. únor 2014 @ 10:25:39 CET (3390 čtenářů)
Více... | 2077 bytů | 12 komentáře | Aktivity a kampaně | Skóre: 0Kontrasty: Vystoupení generálního sekretáře ČBK v šíleném diskusním programu Michaely Jílko
Církevní restituce

poslal Nepřihlášený

Po  záplavě reakcí na mé čtvrtečním vystoupení v šíleném diskusním programu Michaely Jílkové   „Máte slovo“ o restitucích (http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10175540660-mate-slovo/214411030520002-mate-slovo-s-m-jilkovou/) se mi zdá, že dle mínění těch, co mi napsali,  mám vlastně nyní pouze dvě možnosti: Buď okamžitě vstoupit jako velký hrdina a bojovník na nebesa nebo jako arogantní a demagogický padouch být svržen přímo do pekel. Drtivá část reakcí, které jsem dostal a které jsem se snažil i poctivě pročítat, se dá bez problémů zařadit do jedné z těchto dvou kategorií.

Osobně ale musím říci, že moje rozpoložení jak bezprostředně po té překřikovací vřavě, do které jsem se k vlastnímu překvapení docela rád nechal navzdory svým předsevzetím zatáhnout, tak i mé přemýšlení dnes dva dny po tomto show je značně rozporuplné a vnitřně zneklidňující.

Vložil: Olda v Neděle, 26. leden 2014 @ 22:56:45 CET (3539 čtenářů)
Více... | 5183 bytů | 46 komentáře | Kontrasty | Skóre: 4Aktivity a kampaně: Trestní oznámené na ředitelku Národního památkového ústavu
Církevní restituce

poslal Nepřihlášený

Obvodní státní zastupitelství Praha 1
Nábř. E. Beneše 3118 00 Praha 1V Praze dne 20.1.2014

Věc: Podnět k prověření podezření z přípravy trestného činu

Vložil: Olda v Neděle, 26. leden 2014 @ 22:50:29 CET (1369 čtenářů)
Více... | 4696 bytů | 2 komentáře | Aktivity a kampaně | Skóre: 5Kontrasty: Miliardu z restitucí prý chtějí shrábnout Rusové
Církevní restituce

poslal Nepřihlášený

Pár výňatků z článku v Blesku:

Hádka, nadávky a křik. Tak skončila včerejší schůzka [9.12.2013] vedení české pravoslavné církve. Znepřátelené frakce válčí o to, komu připadne více než miliarda z církevních restitucí. Podle zdroje Blesku se Rusové snaží uspořádat puč a převzít moc i peníze.

Na včerejším setkání vedení církve ... se podle zdroje Blesku ostře pohádali zástupci oficiálního vedení se sídlem v Istanbulu a příznivci ruské odnože. Podpořit je dokonce přijel i moskevský metropolita Hilarion. ... Základem sporu je boj o peníze. Česká pravoslavná církev má totiž brzy dostat první část peněz z církevních restitucí, tedy 38 milionů korun. „Mocná ruská pravoslavná církev se chce v Česku těchto peněz zmocnit. Její přívrženci postupně přejímají vliv. Jsou rušeny farnosti, kněží dostávají výpovědi z práce, probíhá zastrašování,“ popsal zdroj.

Protože takových článků se může v našich novinách brzy objevit celá řada, stojí za to trochu se nad tím zamyslet. Proto tento komentář k citovanému článku:

Vložil: Stepan v Pátek, 10. leden 2014 @ 14:01:15 CET (1701 čtenářů)
Více... | 9862 bytů | 2 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Život církví: Televizní reportáž o boji v Pravoslavné církvi o restituční miliony
Církevní restituce

poslal Nepřihlášený

S milióny z restitucí vstoupil Satan, říkají pravoslavní a bojují mezi sebou.

Oslovují se sice obřadně vaše vysokopřeosvícenosti, ale jdou po sobě způsobem, za který by se nemuselo stydět ani podsvětí. Mluvíme o československých pravoslavných, kteří stejně jako ostatní církve očekávají v nejbližších dnech první splátku církevních restitucí. Miliony na obzoru je oslepily natolik, že vypukl nelítostný boj – urážky, zastrašování, výhrůžky smrtí.

Vložil: Olda v Úterý, 19. listopad 2013 @ 11:36:40 CET (4103 čtenářů)
Více... | 1169 bytů | 21 komentáře | Život církví | Skóre: 0Kontrasty: Restituční zákon schválen, otázky zůstávají
Církevní restituce

poslal Nepřihlášený

1. Církve se v debatě o opodstatněnosti restitučního nároku rády pasují do role okradených. Aniž bychom jakkoli bagatelizovali zabavování a především následnou barbarskou devastaci jednotlivých památek i celých architektonických, vzdělávacích, kulturních či hospodářských komplexů (o křesťanském dědictví zvláště platilo „kam komunisti šlápnou, tráva neroste“), nelze se tvářit, že na komunistickém postátnění církví prostřednictvím zákona z r. 1949 křesťané a představitelé církví též z rozmanitých důvodů nespolupracovali. U protestantů nelze pominout ideovou a přesvědčovací roli J. L. Hromádky. Ale své poví i detail: když byl evangelický církevní rada Valeš vyzván předložit svůj projev při schvalování církevních zákonů v r. 1949, úředník, jenž mu ho za komunistický církevní úřad proškrtal a doplnil do „správné“ podoby, tu působil jako aktivní člen československé církve. A dokladů o pozdějším průběžném posvěcování komunistické politiky (včetně pošlapávání nezávislých kritických postojů) církevními autoritami lze celkem snadno dohledat víc než než dost.

Vložil: Olda v Čtvrtek, 11. červenec 2013 @ 10:45:49 CEST (2301 čtenářů)
Více... | 5866 bytů | 10 komentáře | Kontrasty | Skóre: 5Kontrasty: Křest kalendáře a dívka u tyče v katolickém kostele
Církevní restituce

poslal Nepřihlášený

http://www.regionalnitelevize.cz/cz/2-regiony.html?id=17188


Co bude příště? Striptýz?
Aneb jak účel světí prostředky..
Vložil: Stepan v Pondělí, 08. červenec 2013 @ 20:43:06 CEST (2405 čtenářů)
Více... | 7 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Kontrasty: Papežská skála pádu a kámen úrazu II
Církevní restituce

poslal Nepřihlášený

Vydaný Martino napsal:!!!Pokud si uvěřil v Krista jako Spasitele, pak si uvěřil nadarmo, jak konstatuje Písmo sv.!!!

Nepřihlášený plácá, že ta Skála je Kristus.

Petr je Skála, to je jeho osoba..

Nepřihlášený ve své zoufalé neznalosti a snaze obvinit Krista ze lži, se utíká do Starého Zákona a šroubuje své zoufalství z textů, které do sebe nezapadají a doslova se vylučují. 

Stále to tvůj rozum Nepřihlášený nebere? Pokud ne, pak mám pro tebe špatnou zprávu. Pokud si uvěřil v Krista jako Spasitele, pak si uvěřil nadarmo, jak konstatuje Písmo sv. Nebo chceš tvrdit, že to není součástí Písma sv., že jsi uvěřil ty a tvoje parta nadarmo.

Deuteronomium 32:4  On je Skála. Jeho dílo je dokonalé, na všech jeho cestách je právo. Bůh je věrný a bez podlosti, je spravedlivý a přímý.
2 Samuelova 22:32  Kdo je Bůh krom Hospodina, kdo je skála, ne-li Bůh náš!
2 Samuelova 22:47  Živ je Hospodin! Buď požehnána moje skála, vyvýšen buď Bůh, má spásná skála!
Žalmy 18:32  Kdo je Bůh krom Hospodina, kdo je skála, ne-li Bůh náš!
Žalmy 62:8  Má spása a sláva je v Bohu, on je má mocná skála, v Bohu mám útočiště.
Žalmy 78:35  připomínali si, že Bůh býval jejich skála, že Bůh nejvyšší byl jejich vykupitel.
Žalmy 118:22 Kámen, jejž zavrhli stavitelé, stal se kamenem úhelným.
Izajáš 26:4  Doufejte v Hospodina věčně, neboť Hospodin, jen Hospodin je skála věků.
Matouš 21:42  Ježíš jim řekl: "Což jste nikdy nečetli v Písmech: `Kámen, který stavitelé zavrhli, stal se kamenem úhelným; Hospodin to učinil a je to podivuhodné v našich očích´?
Marek 12:10  Nečetli jste v Písmu slovo: `Kámen, který stavitelé zavrhli, stal se kamenem úhelným;
Lukáš 20:17  On na ně pohleděl a řekl: "Co tedy znamená slovo Písma: `Kámen, který stavitelé zavrhli, stal se kamenem úhelným?
Skutky apoštolské 4:11  Ježíš je ten kámen, který jste vy stavitelé odmítli, ale on se stal kamenem úhelným.
Efezským 2:20  Jste stavbou, jejímž základem jsou apoštolové a proroci a úhelným kamenem sám Kristus Ježíš.
Vložil: Stepan v Sobota, 06. červenec 2013 @ 18:31:41 CEST (2929 čtenářů)
Více... | 4128 bytů | 19 komentáře | Kontrasty | Skóre: 1Kontrasty: Život v Kristu
Církevní restituce

poslal Nepřihlášený

Matouš 24:35  Nebe a země pominou, ale má slova nepominou.
Marek 13:31  Nebe a země pominou, ale má slova nepominou.
Lukáš 21:33  Nebe a země pominou, ale má slova nikdy nepominou.


Jan 16:13  Jakmile však přijde on, Duch pravdy, uvede vás do veškeré pravdy, neboť nebude mluvit sám ze sebe, ale bude mluvit, co uslyší. A oznámí vám, co má přijít.

Galatským 2:20  nežiji už já, ale žije ve mně Kristus. A život, který zde nyní žiji, žiji ve víře v Syna Božího, který si mne zamiloval a vydal sebe samého za mne.


MilanH napsal:

A jak si Anonyme ono  přímé přijetí Ducha Svatého představuješ? Pocitově?? "prubířský kámen" vidíš ve svých pocitech? , na základě svých pocitů??

Povídej Anonyme..   šokni nás.. neboj se!!  ..  :-))

Bez komentáře.


Vložil: Stepan v Sobota, 06. červenec 2013 @ 18:30:09 CEST (1782 čtenářů)
Více... | 2 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Kontrasty: Tak nám schválili restituce
Církevní restituce

poslal Nepřihlášený

Asi tak nějak by to dnes řekla posluhovačka panu Švejkovi mazajícímu si opodeldokem kolena trpící revmatismem, až by se dověděla o výnosu Ústavního soudu z 3. 6. 2013 k stížnosti proti zákonu č. 428/2012 o církevních restitucích.

Vložil: Olda v Středa, 19. červen 2013 @ 12:57:18 CEST (2485 čtenářů)
Více... | 10017 bytů | 14 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Kontrasty: Z historie Sázavského kláštera aneb: Co bylo ukradeno, musí být vráceno
Církevní restituce

poslal Nepřihlášený

Jistě jste zaregistrovali, že v úterý byl předložen ze strany ČSSD návrh zákona, podle něhož by měl stát a církev informovat o restitučních požadavcích (seznam objektů, cena atd.). Všemi oblíbený poslanec ODS „JUDr.“ Marek Benda to odmítl se slovy: „Jediné, co sociální demokraté chtějí dosáhnout, je, aby se na to veřejnost vrhla a začala jednotlivé položky kritizovat.“

Vložil: Olda v Čtvrtek, 13. červen 2013 @ 09:48:49 CEST (3349 čtenářů)
Více... | 2664 bytů | 24 komentáře | Kontrasty | Skóre: 3
Stránka vygenerována za: 0.35 sekundy