Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ambrož.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16272, komentáře < 7 dní: 616, komentářů celkem: 404456, adminů: 60, uživatelů: 5118  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 196 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

rosmano
Willy
Syntezator
martino

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110262718
přístupů od 17. 10. 2001

Grano Salis: Společnost

Search on This Topic:   
[ Go to Home | Select a New Topic ]

Hledání: Zasáhne snad Boží ruka, až nějaký člověk zmáčkne onen knoflík zkázy???
Společnost

poslal Frantisek100

    Přeme se zde o různých věcech, které ani v Bibli nejsou a jsou jen produktem církve či církví, které si pro udržení svého panství  a moci musely vymyslet něco, čím oklamat věřící.  A zatímco se tu přeme, tak o našem životě rozhoduje někdo, kdo bude rychlejší ve zmáčknutí knoflíku atomové války. Pak bude konec všemu.


 Prostě, kdo na krátkou dobu přežije, bude závidět mrtvým, protože jeho život bude utrpení obrovského rozsahu a už bude pozdě něco opravit. 

Kdybychom místo žvatlání o vymyšlených náboženských výmyslech raději se snažili šířit pravdu, třeba o příčině válek. Je moderní vše svést na Putina, ale zapomínáme, že na jeho místo může přijít někdo mnohem horší. A pak je příčinou všeho, co nás dnes trápí a snižuje životní úroveň jen Putin a Rusko??? Pravdu tušíme a raději mlčíme. Kdo vydělává na utrpení lidí je dnešní  svět plný zlodějů a mafiánů. Velmoci si rozdělují svět a určují nepřítele. 

Člověk je špatný tvor  a možná ta světová katastrofa, kterou  lidé nepřežijí, bude jen logickou tečkou. Jedna krásná planeta  z mnoha planet ve vesmíru bude bez života. Výstraha jiný světům, pokud existují. A my místo své záchrany se jen přeme o často zbytečné věci. Pro takovou bytost, jakou je člověk, nemůže být v nebi ani místo. Náboženství působí spíše jako droga, která zatemní mozek a nevede člověka k poznání objektivní pravdy. Jistě, že víra svůj pozitivní vliv má,  ale nesmí se předávkovat anebo brát jen formálně. Lidé mají své náboženství a dokonce v rusko-ukrajinském konfliktu stejné a k ničemu to není. Milujte své nepřátele a realita je výsměch Pánu Ježíši. Z náboženství se stávalo a stává politika, která pak brání pravdě. Lidé se za tisíce let nezměnili. Víra v Ježíše, který zemřel, aby člověka zachránil, na lidi moc nepůsobí. A pravdy se stále bojíme a někdo nás nutí, abychom ji nepoznali.   

 Zasáhne snad Boží ruka, až nějaký člověk zmáčkne onen knoflík zkázy???  
Vložil: Tomas v Středa, 31. srpen 2022 @ 16:38:17 CEST (1405 čtenářů)
Více... | 177 komentáře | Hledání | Skóre: 0Život víry: POSTOJ VĚŘÍCÍHO K POLITICE
Společnost

poslal gregorios777

Už dlouho vím, že např. k otázce konkrétní homosexuality nevěřících, k politice apod. mi nepřísluší se vyjadřovat.

Vložil: Tomas v Neděle, 17. červenec 2022 @ 18:36:03 CEST (415 čtenářů)
Více... | 2034 bytů | 21 komentáře | Život víry | Skóre: 0Kontrasty: Křesťané - probuďte se!
Společnost

poslal Nepřihlášený

Řešíte na tomto foru oplatky a panenku marii, ale zcela vám uniklo, že např. do USA nejde stále k dnešnímu dni, tj. 26. 6. 2022 cestovat, pokud nejste naočkování jejich šmakuládou fajzr moderna. Nejen v oblasti sportu, ale i umění nebo studia nebo služebních cest - není výjimka. Chápete to? Povinná vakcinace experimentální vakcínou je modla. Co modla, je to ideologie. i když vědí, že to na omikron funguje málo nebo vůbec. I když vědí, že to může mít doživotní následky. 

Tohle přece není věda. To už nemá  s vědou ani medicínou nic společného. Je to ideologie a utažení šroubů nad společností, nad lidmi. 

A podívejte se, v jakých zemích to je. 

Křesťané - pochopte - to skončí zákazem křesťanství. Vaše náboženství se s progresivismem vylučuje. Bude se to stupňovat a jednou dojde na vás řada. 
Vložil: Tomas v Úterý, 28. červen 2022 @ 09:09:23 CEST (529 čtenářů)
Více... | 20 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Život církví: Proč se tak rychle přibližujeme k zániku???!!
Společnost

poslal Nepřihlášený

Vzpomínám na dobu, kdy věřící ve sborech kritizovali komunisty a Sovětský Svaz. Prý to jsou neznabozi a říše zla. Západ byl vychvalován. Co je vlastně křesťanství? Druh náboženství, politika…?  Přetvářka ?? K čemu vede a jaký má vliv na svět?   Dnes se vzájemně vyvražďují dva  slovanské národy, které mají stejnou církev. Ostatní křesťané tomu bohužel napomáhají zbraněmi a štvaním.  To je Kristova metoda? Jen ať se perou??   K té nenávisti a válce musela být nějaká příčina.  Proč se o ní mlčí?  Jistě začala už o majdanu. Nikdo neřeší, proč se tak stalo? Ve válce ale jde už víra stranou. Páchá se zlo. Agresivita stoupá. Naši lidovci  a jiní pobožní jsou plni štvaní do války. Nikoho nenapadne, že je třeba hledat jiná řešená?  Zničit Rusko? To je to zlo?  Bylo a je to jediné zlo?  A nakonec se dozvíme, že zájem na válce má jiná mocnost a moc se jí to hodí. Zabije dvě mouchy jednou ranou. Oslabí svého nepřítele  a i své jako by přátele, kteří se ekonomicky zhroutí a  začnou se sami hádat mezi sebou. Budou pak    závislí právě na ní. Neztratí ani vojáka a investice na zbraně se jí bohatě vrátí jinak.   Modlí se někdo? Pomohlo by to?  Co pomůže?? A scházelo nám dosud něco? Copak jsme neměli svobodu a dostatek všeho? A Ukrajina? Copak můžeme za to, jak divně tam vládli??   Nepřipravujeme si smrt? Rusko není zvyklé prohrávat. Jedna atomovka a už to poletí. Celá planeta shoří. V naší době atomových zbraní se násilím nic nevyřeší.   Kde je pravda?? Na Spektru byl vysílán americký film Historie desinformací. Pokud lidstvo toto období přežije, jaké bude někdy pokračování tohoto dokumentu?   Proč se tak rychle přibližujeme k zániku???!!!

Vložil: Tomas v Pondělí, 02. květen 2022 @ 11:47:28 CEST (921 čtenářů)
Více... | 62 komentáře | Život církví | Skóre: 0Kontrasty: Jsem gay a podporuji Ukrajinu
Společnost

poslal Nepřihlášený

Ahoj, jsem gay a podporuji Ukrajinu, protože v Rusku vládne homofobní fašismus!!!!!! Musíme osvobodit Rusko od homofobů nebo Rusko zničit úplně!!!! Naše práva nesmí být pošlapána!!!!!!!


    "Pětasedmdesátiletý Kirill již dříve vystoupil s prohlášeními, v nichž obhajoval vojenskou invazi Moskvy na Ukrajinu. Válku, kterou Kreml označuje jako „speciální vojenskou operaci“, patriarcha podle agentury Reuters vnímá jako hráz proti západní liberální kultuře, kterou považuje za úpadkovou zejména kvůli všeobecnému akceptování homosexuality.      Jeho podpora vojenské intervence, při níž zahynuly tisíce vojáků a ukrajinských civilistů, rozhněvala některé představitele pravoslavné církve v Rusku i v zahraničních církvích napojených na moskevský patriarchát."

 Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/patriarcha-kirill-pravoslavna-cirkev-ukrajina-duchovni-soud.A220411_061044_zahranicni_akp
Vložil: Tomas v Pondělí, 11. duben 2022 @ 23:38:29 CEST (531 čtenářů)
Více... | 19 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Kontrasty: Pokusy vnutit cizí za vlastní jsou nehoráznost!
Společnost

poslal Nepřihlášený


    Vložil: Nemohouci1 v Úterý, 05. duben 2022 @ 16:44:38 CEST
    Jsem jako Bukovskij, vidím zlo v EU i Rusku, ale víc na mě má vliv EU, protože jsem v EU a ne v Rusku... logika :)))
    Islamizuje mě EU a její migrační politika, ne Rusko, byť to nedělá proti islámu doma taky nic.
    Ale nejsem v Rusku, ale v EU..
    -----------------------------------------------------------------------------------------------


Dobrý den, od toho se odpíchnu. Všiml jsem si, že někteří pisatelé chtějí vnutit cizí zkušenost nad vlastní. A setkávám se s tím celý život. Popřít vlastní zkušenost a řídit se cizí. Věřím tomu, že Ukrajinec, kterému poškodili nebo zničili barák při průjezdu cizího vojska, upřímně nenávidí ty, co mu to způsobili. Naprosto tomu rozumím. Mě nemusí nikdo vyučovat empatii. Já mám empatii vrozenou. Ale já nežiju tam, žiju tady. A tady jsem musel kvůli inkluzi dvakrát z určité školy přejít na jinou. Mně Evropská unie a její nápady reálně poškozují život. Ne hypoteticky, akademicky, ale reálně. Páč když opouštíš pracoviště, je to stres. Stres je hledat školu, kde inkluze není. Už je toho jako šafránu. A inkluze škodí těm žákům. Celé třídě. Už jsem to tu vysvětloval. Nebo nemůžu sehnat lékařský teploměr rtuťový. Ten je přesný. Ty náhradní jsou nepřesné a k ničemu. Přesně měří akorát rtuťový. Ten EU zakázala. A tak bych mohl pokračovat položku po položce. 

V 80. letech jsem cítil hněv na SSSR. Když jsem špatně četl azbuku. Mně se azbuka strašně pletla a trápili mě s ní. Takže jsem cítil odpor ke všemu ruskému. Dále jsme museli chodit na 1. máje a VŘSR do průvodů a na ruské filmy. Bylo to odporné, jak to vnucovali. Moji rodiče byli zváni do školy - gymnázium, že jsem problémový. Dostal jsem důtku ředitele školy za neomluvené hodiny (nebyl jsem v kině na ruský film). Ale pak přišel v r. 89 převrat a všechno špatné skončilo. Ruští vojáci odešli, na VŠ jsem už neměl žádné potíže, 90. léta byla svobodná. Jenže v r. 2004 jsme vstoupili do EU a problémy opět začaly. Začalo to v práci, kdy jsme najednou museli dělat různé administrativní úkony. Na všechno najednou musel být papír. A všechno prý kvůli EU. Spousta věcí se začala zakazovat.

Znovu říkám, chápu, že jinde to mají jinak. Na Ukrajině nějak. U nás nějak. Chápu, že třebas nějaký Indián v Amazonii trpí, když mu odlesňují prales, jeho domov, těžaři dřeva je vyhánějí. Na této planetě je 8 miliard lidí a každý má nějaké trápení. 

Ale já nemůžu nadřadit cizí trápení nad své trápení a cizí zkušenost nad svoji zkušenost!
To stejné s náboženstvím a vírou v Boha nebo obecně esoteriku. Kolik lidí mě přesvědčovalo, že mluvili s duchy. Nebo s Ježíšem. Nebo že byli nemocní, modlili se a nemoc ustoupila. Nebo zažili něco mimořádného. Ok. Ok. Ok. ale pořád jsme u stejného problému. Pořád po mně někdo chce, abych nadřadil cizí - jeho zkušenost - nad moji vlastní. A to nejde. Já jsem neměl žádný esoterický vjem, žádnou nadpřirozenou zkušenost, proto nevěřím. Nemůžu nadřadit něčí vyprávění nad svoji zkušenost. To stejné platí jako pro náboženství, tak pro politiku. Pro jakoukoli oblast života. Dejme tomu vztahy, sex. Někdo mě přesvědčuje, že nejlepší je manželství a kupa dětí. Ok. Ok. Ale pro něho. ne pro mě. Někdo jiný mě zase přesvědčuje, že nejlepší je zcela nezávazný život, pouze jednorázovky. Ok. Ale pro něj. Ne pro mě. 

Dále bych mohl vzít hudbu, jídlo, cokoli. Opravdu cokoli a na tom ukázat, jak je nesmyslné chtít, aby se nadřadila cizí zkušenost nad vlastní. Nechápu, proč to ti lidi dělají... 

Je to přesně tak, jak píše Nemohoucí1. On žije v EU, tak řeší primárně EU. Taky odmítá nadřazovat cizí zkušenost nad svoji vlastní. Tak je to správně. Žijeme jen jednou a nedostaneme další život. Musíme se postarat o sebe a svůj stát, svoji obec, svoji rodinu, sami sebe. 
Vložil: Tomas v Čtvrtek, 07. duben 2022 @ 13:16:54 CEST (399 čtenářů)
Více... | 23 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Aktuality: Kam kráčíš, křesťanství?
Společnost

poslal Nepřihlášený

Tomáš Halík a Marek Orko Vácha z Akademické farnosti Praha – Salvátor chtějí navrhnout jednoho Komika, co hraje penisem na klavír na Nobelovu cenu míru. Když se naučím také hrát penisem na piano jako ON a budu se vyhýbat placení daní jako On, navrhnou mne také na Nobelovu cenu míru? 


Jinými slovy - co je ještě křesťanství a kdo je ještě křesťan? Nedochází náhodou v přímém přenosu k odhalení falešných křesťanů, kteří se za věřící pouze vydávali a ve skutečnosti nemají nic společného s vírou v biblického boha, pouze parazitují na zbožnosti obyčejných lidí? 

Nedisponuje církev nějakými sebeočistnými mechanismy, aby takové pseudozbožné vyvrhli z úst? 

Když se za křesťana vydává nějaký miliardář jezdící 350 km/h po dálnici, tak je to jen ukázka malosti a komplexů. A není to církevní představitel, nýbrž pouze cvok, co cosi o sobě prohlašuje. Ale v případě Halíka a Váchy - to jsou přece představitelé církve. 

Chápu, když církev dělá charitu, ubytovává uprchlíky, sympatizuje s lidmi z postižených oblastí. Ale něco úplně jiného je, když se církevní představitelé (nikoli jen řadoví pobožní) snaží manipulovat s  veřejným míněním a chtějí "blahořečit" zjevně nemorální osoby, které mají osobní bezprostřední podíl viny na obrovském neštěstí své země.
Vložil: Tomas v Pondělí, 04. duben 2022 @ 12:13:35 CEST (923 čtenářů)
Více... | 117 komentáře | Aktuality | Skóre: 0Z internetu: Oděsa - jedná se o Babylon z písma ???
Společnost

poslal dzehenuti

https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/pytle-s-piskem-i-jezci-v-ulicich-odesa-se-bude-branit-40389725


1Potom jsem uviděl jiného anděla sestupovat z nebe: měl velikou pravomoc a země byla ozářena jeho slávou. 2Zvolal mocným hlasem: „Padl, padl veliký Babylon a stal se příbytkem démonů, vězením všech nečistých duchů a vězením každého nečistého a nenáviděného ptáka; 3neboť z vášnivého vína jejího smilstva pily všechny národy, i králové země s ní smilnili a obchodníci země zbohatli z moci jejího zhýralého přepychu.“ 4Tu jsem uslyšel jiný hlas z nebe, který říkal: „Vyjděte z ní, můj lide, abyste neměli účast na jejích hříších a nedostali z jejích ran. 5Neboť její hříchy dosáhly až k nebi a Bůh se rozpomenul na bezpráví, které činila. 6Odplaťte jí, jako i ona odplatila vám; a odplaťte jí dvojnásobně podle jejích skutků! Do číše, kterou namíchala, namíchejte jí dvojnásob; 7nakolik oslavila sebe a užila hýření, tolik jí dejte trýzně a žalu. Neboť si ve svém srdci říká: ‚Jsem královna, nejsem vdova a jistě mne nepotká žal.‘ 8Proto v jednom dni přijdou její rány: smrt, žal a hlad, a bude spálena ohněm. Protože silný je Pán Bůh, který ji soudí.“ 9I budou nad ní plakat a bít se v prsa králové země, kteří s ní smilnili a hýřili, až uvidí dým z jejího požáru. 10Z hrůzy nad její trýzní budou stát zdaleka a budou říkat: „Běda, běda, ty veliké město Babylone, ty mocné město, neboť v jedné hodině přišel tvůj soud.“ 11A obchodníci země nad ní pláčou a truchlí, protože už nikdo nekoupí jejich zboží: 12náklady zlata a stříbra, drahokamů a perel, kmentu, purpuru, hedvábí a šarlatu, všechny druhy vonného dřeva a veškeré předměty ze slonoviny a všeliké předměty ze vzácného dřeva, mědi, železa a mramoru, 13skořici, indické koření, voňavky, mast a kadidlo, víno a olej, mouku a obilí, dobytčata a ovce, koně a vozy, otroky i lidské duše. 14„Ovoce, po kterém toužila tvá duše, od tebe odešlo, všechen lesk a nádhera se ti ztratily a lidé je již nikdy více nenaleznou.“  15Obchodníci s těmito věcmi, kteří jejím prostřednictvím zbohatli, se ze strachu před její trýzní postaví zdaleka, budou plakat a truchlit  16a říkat: „Běda, běda, město veliké, kterés bylo oblečeno do kmentu, purpuru a šarlatu, ozdobeno zlatem, drahokamy a perlami, 17neboť v jedinou hodinu bylo zpustošeno tak veliké bohatství.“ Každý kormidelník, každý, kdo se plaví při pobřeží, námořníci a všichni, kdo pracují na moři, se postavili zdaleka 18a křičeli, když viděli dým jejího požáru: „Které město je podobno tomu velikému městu?“ 19A nasypali si prach na hlavu a v pláči a truchlení volali: „Běda, běda, to město veliké, v němž všichni, kdo měli lodě na moři, zbohatli z jeho bohatství, a v jedinou hodinu bylo zpustošeno!“ 20Raduj se nad ní nebe a svatí, apoštolové i proroci, protože Bůh nad ní vynesl soud za to, jak jednala s vámi. 21Tu jeden silný anděl zvedl kámen, podobný velkému mlýnskému kameni, hodil jej do moře a řekl: „Takto s prudkostí bude zavržen Babylon, to veliké město, a nikdy více nebude nalezen. 22Nikdy se již v tobě neozve hlas harfeníků, zpěváků, pištců a trubačů, nikdy už v tobě nebude žádný mistr jakéhokoliv řemesla, nikdo již v tobě neuslyší zvuk mlýnského kamene, 23nikdy už v tobě nezasvitne světlo lampy, nikdo už v tobě nezaslechne hlas ženicha a nevěsty. Neboť tvoji obchodníci byli velmožové země a tvými kouzly byly svedeny všechny národy. 24V něm byla nalezena krev proroků a svatých a všech zabitých na zemi.“

 
Vložil: Tomas v Středa, 23. březen 2022 @ 10:22:13 CET (755 čtenářů)
Více... | 46 komentáře | Z internetu | Skóre: 0Kontrasty: Proč tak málo je v médiích o míru a více o válce?
Společnost

poslal Frantisek100

1Nesuďte, abyste nebyli souzeni. ·  

2Neboť jakým soudem soudíte, takovým budete souzeni, a jakou měrou měříte, takovou Bůh naměří vám. ·  
3Jak to, že vidíš třísku v oku svého bratra, ale trám ve vlastním oku nepozoruješ? ·  
4Anebo jak to, že říkáš svému bratru: ‚Dovol, ať ti vyjmu třísku z oka‘ – a hle, trám ve tvém vlastním oku! ·  
5Pokrytče, nejprve vyjmi ze svého oka trám, a pak teprve prohlédneš, abys mohl vyjmout třísku z oka svého bratra.   

 Užitečné verše, kterými hovoří Pán Ježíš ke svým posluchačům. Dají  se aplikovat na dobu, v níž žijeme? Ano, ale pouze na malé shromáždění věřících. Právě na ně Pán Ježíš myslel. Věřící se od ostatních mají lišit právě tím, jak se vzájemně k sobě chovají. Nevím, jak to praktický funguje v dnešních církvích. Lidé  klidně někoho odsoudí, aniž by znali  motivaci toho, jehož jednání je terčem jejich kritiky. V každém případě rady Pana Ježíše jsou velice dobré a nutí člověka k pokoře a k tomu, aby se ve společenství svých bratrů a sester ovládal a nezpůsoboval rozpory. Ovšem ani věřící se jimi neřídí vždy.   

 Ale jak jsme  na tom dnes doopravdy?

 V jakém světě to žijeme? Na tehdejší Ježíšovy posluchače nepůsobila média jako na nás. Média  mají za úkol ovládat naše vědomí  a doslova ho znásilňovat tak, abychom věřili jen jedné straně a podle ní soudili.   Dnes je rozšířené jednání, kdy odsuzujeme jen druhou stranu, na kterou se zaměřila média. Nehledá se pravda a pravé příčiny. Zlo roste a sílí a pravé příčiny zla se zamlžují. 

   Jakou výhodu měli lidé v době Pána Ježíše ? Svědomí bylo svobodnější. Dnes na naše svědomí i souzení působí síly, které úmyslně brání pravdě. Kdo ty síly ovládá? Proč tak málo je v mediích o mírů a více o válce ?        
Vložil: Tomas v Neděle, 20. březen 2022 @ 15:34:57 CET (799 čtenářů)
Více... | 66 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Z internetu: Kdo lže ten i krade do pekla se hrabe
Společnost

poslal dzehenuti

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/zelenskyj-a-pandora-papers-cisar-je-nahy-40374239

Vložil: Tomas v Neděle, 20. březen 2022 @ 14:53:58 CET (342 čtenářů)
Více... | 14 komentáře | Z internetu | Skóre: 0Z internetu: Vylučte Ruskou pravoslavnou církev
Společnost

poslal rosmano


"Patriarcha Kirill je z různých stran vyzýván, aby vystoupil proti agresivní invazi ruských vojsk na Ukrajinu. Zatím to neudělal a udržuje povědomí, že jako hlava církve souhlasí se šíleným prezidentem Putinem. V této situaci není možné, aby Ruská pravoslavná církev byla dále členkou Světové rady církví. Vylučte ji ze svých struktur! Je třeba, aby pravoslavná církev v Rusku dostala zpětnou vazbu, mohla se probudit z falešného snu a touhy po moci a nestala se trvale spoluviníkem největší válečné a humanitární katastrofy od druhé světové války."
Vložil: Tomas v Neděle, 06. březen 2022 @ 00:28:01 CET (1510 čtenářů)
Více... | 775 bytů | 178 komentáře | Z internetu | Skóre: 0Aktuality: Falešný vládce světa
Společnost

poslal dzehenuti

Volodymyr (Vladimír) je mužské jméno slovanského původu. Vykládá se jako Vládce světa (míru) no koho by to napadlo, že zrovna tam se usídlí Satan, kterého bude oslavovat celý svět dokonce více než Ježíše. 


 A vyhání-li Satan Satana, rozdělil se sám proti sobě. Jak tedy obstojí jeho království?

Jestliže Satan povstal sám proti sobě a rozdělil se, nemůže obstát, ale je s ním konec.
Vložil: Tomas v Neděle, 06. březen 2022 @ 00:27:18 CET (329 čtenářů)
Více... | 7 komentáře | Aktuality | Skóre: 0Historie: Ukrajina se připojila k Rusku v 17. století zcela dobrovolně
Společnost

poslal Nepřihlášený

Když si prostudujete dějiny Ukrajiny, zjistíte, že Ukrajinci byli několik staletí pod nadvládou Litevců a Poláků. Poláci se Ukrajince snažili katolizovat. Ukrajinci byli pravoslavní. V 17. století došlo k několika povstáním Ukrajinců pod vedením Bohdana Chmelnického. Polsko nakonec zvítězilo. Tisíce Ukrajinců začaly houfně utíkat k východním hranicím své země do Moskevské Rusi, kde vznikla tzv. Slobodný Ukrajina, stát rozkládající se na území Charkova a okolí. Bohdan Chmelnický se však znovu sebral a spolu s novým vojskem v roce 1652 porazil Poláky. Aby mělo povstání úspěch, musel se jeho vůdce orientovat na zahraniční pomoc. Diplomatickou cestou si získal podporu krymských Tatarů. Svaz však neměl úspěch, jelikož neřešil problémy ve vztazích mezi Ukrajinou a Polsko-litevskou unií. Chtěl totiž docílit, aby měli ukrajinští kozáci autonomii v rámci Polsko-litevského státu, které by dosáhli pomocí jejich přetransformování na jednotlivé rovnoprávné subjekty Polsko-litevského státu. Ale tvrdohlavost polské šlechty, která nechtěla toto zrovnoprávnění uznat, jim v tom bránila. Bohdan Chmelnický se i přesto, že kandidátů k odstranění polské šlechty z území Ukrajiny bylo více, obrátil na tureckého sultána a stal se jeho vazalem. Nakonec si ho však pod svůj patronát vzal moskevský car Alexej I. a to na základě "pravoslavné víry a svaté církve Boží". Tedy na základě stejné náboženské víry obyvatel Ukrajinské Rusi a Moskevské Rusi. 


 Bohdan Chmelnický svolal nejvyšší kozáckou radu, na které byl přijat konečný verdikt o osudu Ukrajiny, která přešla pod kompetence ruského cara. Ještě v ten samý den se na místním městském náměstí konaly volby na post potenciálního kandidáta, který by zastupoval Ukrajinu ve věcech politických a společenských. Ze čtyř kandidátů (polského krále, krymského chána, tureckého sultána a ruského cara), hejtman Bohdan Chmelnický vybral ruského cara, s čím jeho lid davově souhlasil. Výběr následně potvrdil společnou přísahou v městském chrámu. Ukrajinci přísahali věrnost carovi a car zase národu a slíbil jim, že je bude před Poláky bránit a vážit si jejich práva a privilegia. S oslavou v ulicích města se mohlo začít. Po celé zemi se šířil carův příkaz přísahat věrnost jemu a jeho následníkům. Všechno toto nadšení lidu shrnul do sebe slavnostní podpis Perejaslavské dohody mezi Ukrajinou a Moskevskou Rusí, která učinila ve svých dějinách gigantický krok vpřed. Ode dne podpisu dohody se Ukrajina v dobrém i ve zlém stala součástí Ruska a její osud s ním byl na následující staletí úzce spojen.

Zdroj wikipedie, dějiny Ukrajiny

Čili Ukrajinci vstoupili do společného státu s Ruskem dobrovolně, odhlasovali si to zástupci ukrajinského lidu a hlavním motivem byla společná pravoslavná víra a snaha se bránit před katolickou polskou nadvládou. Takže všechno, co tu píše ten maniak Rosmano, je lež. 
Vložil: Tomas v Úterý, 08. únor 2022 @ 15:04:09 CET (1156 čtenářů)
Více... | 174 komentáře | Historie | Skóre: 0Z internetu: Tak toto je velmi zajímavé . . .
Společnost

poslal redifon

https://youtu.be/WTA0peWESOE?list=PL445LTLf8mNQLlsnn8F7rJ5Uf4gXjD896

rdf
Vložil: Tomas v Středa, 02. únor 2022 @ 12:49:05 CET (351 čtenářů)
Více... | 11 komentáře | Z internetu | Skóre: 0Kontrasty: Je tzv. křesťanská Amerika opravdu křesťanská?
Společnost

poslal Nepřihlášený

Nejdříve trochu historie: Dobýt a přivlastnit si Rusko zkusili Frantíci s Napoleonem v čele. Neuspěli, museli z Ruska odtáhnout. Zkoušeli to Němci s Hitlerem v čele. Taky neuspěli a museli odtáhnout. No a dneska západ přímo do Moskvy vtrhnout nemůže jako předtím v historii, páč Rusko má atomovky. Kdyby Rusko nemělo atomovky, tak už tam jsou. No a když nemůžou do Ruska přímo vtrhnout a přivlastnit si hlavně suroviny apod., tak to zkouší aspoň přes různé majdany. V Ukrajině se jim majdan podařil. V Bělorusku a Kazachstánu se jim majdan nepodařil. Zkrátka chtějí obrátit ty sousední země, co kdysi patřily k Rusku, proti Rusku a udělat tam prozápadní loutkový režim.

Tím neříkám, že by Rusko bylo svaté. V minulosti se taky roztahovalo. Ale dneska je spíše v defenzívě a tlačené do kouta vojenským paktem NATO. Americké rakety jsou stále blíže a blíže k Moskvě. Američané to samozřejmě nedělají z altruismu nebo lásky, ale protože chtějí absolutní vítězství. Nestačilo jim vyhrát studenou válku, Varšavská smlouva se rozpadla, RVHP se rozpadlo, západ obsadil všechny bývalé sovětské satelity. Západ a hlavně Američané chtějí vítězství totální, tzn. aby padla poslední moc, která jim vzdoruje, tzn. Moskva.

Vložil: Tomas v Sobota, 22. leden 2022 @ 23:48:46 CET (1324 čtenářů)
Více... | 2498 bytů | 183 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Kontrasty: Ježíš a prostopášný boháč
Společnost

poslal Nepřihlášený


Odkaz na článek na webu HN: LINK

Otázká zní - je multimiliardář prohánějící se pravidelně po dálnicích v extrémně drahých luxusních vozech opravdovým služebníkem Krista, nebo je to někdo, kdo má křesťanství jen jako zástěrku a ve skutečnosti se svými skutky a životním stylem jen vysmívá Bohu i spoluvěrcům coby osoba, která okázale hýří majetkem za účelem uspokojení osobních požitků, nic nedbaje Ježíšových slov o pokladech Nebeských?

Vložil: Tomas v Pondělí, 17. leden 2022 @ 11:39:56 CET (688 čtenářů)
Více... | 52 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Kontrasty: Bezbřehý pohyb lidí jako nový fenomén
Společnost

poslal Nepřihlášený

Někteří aktivisté hovoří o tom, že jsou v rámci covidové krize omezována lidská práva jako třeba svoboda pohybu. Já jim rozumím, ale je tu jedna věc, kterou jsem v médiích zatím neslyšel ani od jednoho politika, epidemiologa, komentátora, zkrátka nikoho. A divím se, že to nikoho nenapadlo. Podívat se na člověka jako biologický druh a jak jsme se vyvíjeli.

Vložil: Tomas v Pátek, 03. prosinec 2021 @ 00:25:00 CET (370 čtenářů)
Více... | 2562 bytů | 10 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Kontrasty: Nechápu křesťany sloužící Bruselu a EU
Společnost

poslal Nepřihlášený

Efezským 6:12

Ekumenický:
Nevedeme svůj boj proti lidským nepřátelům, ale proti mocnostem, silám a všemu, co ovládá tento věk tmy, proti nadzemským duchům zla.

Bible21:
Náš zápas totiž není proti krvi a tělu, ale proti vládám, mocnostem a světovládcům přítomné temnoty, proti duchovním silám zla v nebeských sférách.

Překlad SNC:
Vždyť boj není namířen proti lidem, nýbrž proti silám neviditelné duchovní říše, proti mocnostem zla a tmy, které ovládají vztahy mezi lidmi a národy.

Studijní překlad: 
Neboť náš zápas není proti krvi a tělu, ale proti vládám, proti autoritám, proti světovládcům této temnoty, proti duchovním mocnostem zla v nebeských oblastech. 

-------------------------------------------------

Schválně jsem použil až čtyři překlady, protože tam jsou drobné nuance. Ze všech čtyř překladů jasně vyplývá, že křesťanství je o zápasu, boji a že konkurenční ideologie jsou ovládány duchovními bytostmi. Tak já nevím, co jste někteří za baterkové nebo svíčkové křesťany. To i jako nepobožnému je mi jasné, že křesťanství je neslučitelné s progresivismem nebo islámem. A vy, když jste pobožní, tím spíše máte tomu rozumět. Máte to jasně v Bibli napsáno. EU a její vedení na své území navozilo miliony muslimy - to je pro vás přímá duchovní konkurence, to jsou právě ty síly tmy. To samé progresivismus. Z vašeho náboženství, z vaší Bible vám EU dělá napůl ilegální věc. v Německu zakázali už i slovo "vánoční". Takže vánoční trhy a slavnosti se musely přejmenovat na "zimní". Nechápete, kam to půjde? Já tedy nejsem apriori fanda křesťanství, ale když si musím vybrat mezi progresivismem, islámem a křesťanstvím, tak si jako menší zlo vyberu křesťanství, které je ostatně umírněné. Bohužel umírněné tak moc, že se nechá převálcovat islámem i progresivismem. Přitom křesťanství tady působí jako relativně zlatá střední cesta. Ale nechá se vytlačit extrémy. Pavel z Tarsu nad vámi musí zaplakat...
Vložil: Tomas v Neděle, 14. listopad 2021 @ 16:25:40 CET (1283 čtenářů)
Více... | 130 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Kontrasty: Mění náboženství lidi k lepšímu?
Společnost

poslal NepřihlášenýVložil: Tomas v Středa, 10. listopad 2021 @ 17:59:41 CET (822 čtenářů)
Více... | 86 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Kontrasty: KAUZA UBLÍŽENÉHO VOTY
Společnost

poslal Nepřihlášený

Jsem autorem článku NEOMARXISTICKÉ ÚTOKY NA GS? V komentáři tohoto článku mě Šíma, tedy tele či Vota (snad přesmyčka z AVOT?) pokládá za autora BA, který zde už skončil. V dohadech ho nemohu ani nechci omezovat. Ať on sám najde jistotu - ať hledá!!! 


To jen na okraj. 

Ve svém komentu mě Šíma obviňuje z nelogičnosti:

*   *   *

A odpovídám, že i kdybych chtěl klesnout pod dno, je to prostě nemožné pod dno klesnouti :)"

*   *   *

Tak já si na rozdíl od nedovtipného Šímy myslím, že pod dno je možné klesnout. 

No, a co je pod tím dnem???

Gehenna, jáma, PEKLO. 

Jenže on nepochopil, že ho chci před peklem varovat. 

Já bych se teď zamyslel nad tragickou postavou Petra Šímy:

Abychom problému porozuměli, musíme si uvědomit, že je to apostata od křesťanství, což může u něj vést i k závisti, či dokonce i k nenávisti vůči  těm, kteří od křesťanství neodpadli - protože jen Bůh ví, zda pro něj už není pozdě. 

*   *   *


"Zadny z Vas neni pricinou meho odpadnuti od krestanstvi, viry v trojosobnost krestanskeho Boha. Jen to tak u mne prijmi"

"Loucim se v dobrem."
*   *   *

Re: Ježíšovo utrpení vydává svědectví. (Skóre: 1)
Vložil: BohemianAnonymus v Čtvrtek, 02. duben 2020 @ 15:33:35 CEST
(
O uživateli | Poslat zprávu)

"Nemůže . . Pravda, nějak mi to nedá nekomentovat výmysly a nesmysly křesťanů."

Pravda, nějak mi to nedá nekomentovat . . 
nějak mi to nedá nekomentovat . . 
nějak mi to nedá . . . 
nějak mi to nedá . . .
Pravda . . .  
nějak mi to nedá . . .
nějak . . .
nedá . . 

Obsedantní myšlenka,
pak:
RITUÁL - tedy psaní komentářů. 

Obsedantně-kompulzívní porucha???
Mám za to, že více jen to - jak jsem v komentáři napsal.
S Božím slovem si beztrestně zahrávati nelze."

*   *   *

Nelze říci, že by se Šíma o vyvázání se z Granosalis nepokusil: 

Upozorňuji na zodpovědnost provozovatele diskuzního serveru
Odpovědnost vydavatele (provozovatele GS) za obsah jím zveřejněných komentářů

"Nu, já se navrhuji jako první na vyloučení z přímé diskuze a nechám o sobě hlasovat. Sám si dávám 20 hlasů pro vyloučení. :) To už snad nikdo nepřebije."

To, že svými agresivními komentáři uráží víru křesťanů, Šímovi rozhodně nevadí

Já si myslím, že Šímovi rozumím. 

Odpadl od křesťanství k judaismu, kde si myslel, že bude něco znamenat. Ale židovské náboženství je především náboženstvím krve a tomu, kdo není Žid, tomu Židé svá tajemství z vrozené opatrnosti rozhodně nesvěří. Proto je Šíma podle mě v synagoze druhořadým, neplnohodnotným členem. 

Když ale nemůže být první v synagoze, proč by nebyl první za Granosalis??? On si zde jen léčí své mindráky, povyšuje se, všem se nadřazuje, nadává, uráží, plive po ostatních jedovatou slinou. Ten ubohý člověk dosud nepochopil, že pro zdejší diskusní obec je Starý zákon definitivně minulostí, protože byl ukončen, resp. naplněn v Kristu. Šíma moc dobře vidí, že mu zde ujíždí půda pod nohama, a proto ztrácí glanc a úroveň, uráží a neustále se snaží nad křesťany triumfovat a opájí se tím, že křesťané něco nevědí - viz závěr článku. 

Mám za to, že Šíma je motivován tím, že kdyby skutečně měli křesťané pravdu, bylo by to s ním velmi bledé. A on to tuší, a to ho vede do útoků dokázat křesťanům (ale především sám sobě!!!), že má pravdu.

Proto všem neustále vnucuje svoje pokřivené vidění Starého zákona, jehož komplexní pochopení bez přijetí Nového zákona vůbec není možné. Starý zákon více než na 100 místech (pak už  jsem to přestal počítat), ukazuje na Krista popsaného v Novém zákoně, což Šíma, který je duchovně slepý, pochopitelně nevidí . . . 

Ale kdo o jeho poučování ze Starého zákona vůbec stojí??? Proč nejde Šíma  exhibovat do synagogy???? Z jednoho prostého důvodu: Na Židy by jeho rozumy neudělaly žádný dojem a razantně by ho odkázali do patřičných mezí. Ale na Granosalis je úplně jiná situace - a proto jde sem, ukazovat křesťánkům, jací jsou hloupoučcí a pitomoučcí. To Šímu uspokojuje a žije v iluzi, že je to s ním ještě dobré.

Co mám ještě  říci? 

Šíma ve svém komentu mého článku NEOMARXISTICKÉ ÚTOKY NA GS? poučuje myslivce a nadává mu, aniž by mu svůj koment adresoval!!! Myslivec ho evidentně vyvedl z rovnováhy, když se Šíma už nekontroluje. 

To, že je Šíma už odtržen od reality, dokumentuje i část jeho komentu k mému výše uvedenému článku: 

"abych opět otevřel otázky, které jsem zde kladl, a na které zjevně zdejší křesťanská obec nemá odpovědi:"

Takže zase musíš nad křesťany triumfovat, zase si musíš dokazovat že máš pravdu a že zdejší křesťané jsou omezení, hloupí, tupí a já nevím co ještě - a čekají jen na to, až je Šímo, poučíš???

Kdo se tě o to vůbec prosí???

A pokud jde o mě, tak já neomarxismus v rozšířeném či přeneseném smyslu, v destruktivní činnosti Petra Šímy na Granosalis, rozhodně vidím. 

A když mi, Šímo doporučuješ, abych doplnil své vzdělání, tedy i já mám pro tebe jedno jediné důrazné doporučení: Mar. 1,15!!!

*   *   *
Vložil: Tomas v Pátek, 16. červenec 2021 @ 10:34:22 CEST (1158 čtenářů)
Více... | 63 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0
Stránka vygenerována za: 0.46 sekundy